Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječka studentica na praksi u Ukrajini

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2010. 20:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemog vjerovat kakvih ljudi ima. ana ti si kraljica Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
seven-of-nine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 274
Lokacija: južno od mjesta gdje sjevera nema
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.07.2010. 22:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tnx ljudofi na supportu! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.07.2010. 22:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

seven-of-nine je napisao/la: ›
tnx ljudofi na supportu! Wink


nemožeš vjerovat kakvih sve kretena ima, pa ja neznam šta je to u ljudskim glavama da tako mogu biti zavidni, ja te ni ne poznam a nemaš pojma kako mi je drago zbog tebe i treba što više mladih poput tebe!

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zuljko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 37
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.07.2010. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ocito je da su joj roditelji ratni profiteri - za ratna vremena uspijeli su odgojiti jednu divnu curu, ako to nije profit onda ne znam sto je...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.07.2010. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zuljko je napisao/la: ›
ocito je da su joj roditelji ratni profiteri - za ratna vremena uspijeli su odgojiti jednu divnu curu, ako to nije profit onda ne znam sto je...


ovo mi sad lici na ono...
sigurno ti je tata terorista
dok si ti takva sex bomba

no ne vidim kakve sad to im a veze sa ovom temom...Smile

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.07.2010. 15:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

seven-of-nine je napisao/la (Pogledaj post): › omg, ne vjerujem šta čitam! poanta članka je da se pozove studente da u što većem broju odlaze na razmjene, jer AIESEC to nudi SVAKOM studentu, bez obzira na ocjene- i to nema veze s nikakvim stipendijama!! stvar je u tome da studenti ne iskorištavaju dovoljno takve stvari, što zbog straha od nepoznatog, što zbog neznanja! Ja sam otišla na razmjenu jer se informiram i educiram cijelo vrijeme, pa sam i znala za AIESEC, i što je još važnije- jer sam imala muda da odem i živim dva puna mjeseca u nepoznatoj zemlji i sa malim,jako malim prihodima. I ludo sam se provela! Very Happy Tako da, dragi Calebe, ako želiš i ako još studiraš- možeš slobodno otići( i ako, naravno, imaš muda da živiš negdje kao stranac, bez love, mamine kuhinje etc.) I da za kraj odgovorim an tvoje apsurdno pitanje: tata mi je umirovljeni pravnik ( birokrat), a mama cvjećarka koja prodaje na osječkoj tržnici!


reci ti njemu, curo! Smile

ma dajte, svatko tko ima imalo sposobnosti/volje/želje i muda, može si (ili si je mogao) tako nešto naći.a, ako nije, ( kao ja npr Wink ), to je njegov/njezin problem, a ne Anin

go, Ana, go! Smile

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66063
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.08.2010. 18:30 
Naslov:  Mlada osječka pravnica po radno iskustvo otišla u Ukrajinu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mlada Osječanka Ana Lijić doživjela je neprocjenjivo iskustvo boraveći na dvomjesečnoj praksi u ukrajinskom gradu Dnjepropetrovsku.

- “Radila sam na projektu Skills Matter, koji su osmislili profesori fakulteta prava i ekonomije u tom ukrajinskom gradu. Sudjelovala sam kao predavač, držeći predavanja studentima, vodeći mini projekte te osam seminara o poduzetništvu” - priča Ana, diplomirana pravnica, kojoj je put i boravak u Ukrajini omogućila studentska organizacija AIESEC.

Nakon studija prava naša sugovornica upisala je doktorski studij Menadžment na osječkom Ekonomskom fakultetu. Tamo je na štandu AIESEC-a saznala da na stručnu praksu mogu ići i polaznici doktorskog studija. Prvi izbor bio je Ukrajina. Nekoliko tjedana kasnije uslijedio je poziv domaćina i putovanje u Dnjepropetrovsk.

- “Na projektu sam radila s kolegama iz Ekvadora, Švedske, Poljske, Rumunjske, Turske, Gruzije i Japana. Kroz suživot s njima doživjela sam pravo multikulturalno iskustvo i upoznala prijatelje za cijeli život”, ističe Ana.

Uz to, radila je kao predavač engleskog jezika za poslovne ljude. Bio je to velik izazov za nju, bilo je mnogo toga lijepog, ali i teškoća, no takvo iskustvo preporučila bi svakom studentu.

- “Učeći studente i sama sam učila od njih i od drugih praktikanata. Naučila sam mnoge vještine, između ostalih biti predavač. Uz to, naučila sam mnogo o sebi, o drugim ljudima, poštovati različitosti te još više voljeti svoju zemlju. Stekla sam i radno iskustvo koje će mi koristiti u budućnosti”, ističe Ana.

Premda nije stanovala u hotelu, a standard zemlje u kojoj je boravila niži je nego kod nas, zaključuje da joj je bilo fantastično i da je Ukrajina predivna zemlja u koju svakako treba otići. Gotovo tromilijunski Dnjepropetrovsk u ruskim razmjerima smatra se malim gradom.

- “Golem je, fascinantan, ali ne i lijep grad. Do 1957. godine bio je zatvoreni grad jer se tamo nalazila tvornica raketa. Ljudi su nepovjerljivi i treba im podosta vremena da prihvate nove i nepoznate ljude. No, kada nekog upoznaju i prihvate, otvore mu vrata svoga doma. Tako sam u domu moje studentice Ukrajinke bila počašćena biranim delicijama”, priča Ana.

Autor: Vesna Latinović/Glas-Slavonije.hr
Foto: Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
la_linea
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.08.2010. 18:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pametna i simpatična cura!

Da je kuć došla s nobelovom nagradom opet bi se našao neki pametni...

Go Ana!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2010. 19:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cestitke...
najbolja si ako ne i najbolja Smile

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: