Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Djeca u prometu najugroženija u Divaltovoj i Kanižlićevoj ulici

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65847
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.07.2010. 8:00 
Naslov:  Djeca u prometu najugroženija u Divaltovoj i Kanižlićevoj ulici
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pješački prijelazi u Divaltovoj ulici kod OŠ Frana Krste Frankopana, na križanju Kanižlićeve i Ružine ulice u blizini OŠ Ivana Filipovića te prijelaz na križanju Crkvene i Ulice Zmaja J. Jovanovića u blizini OŠ Jagode Truhelke, tri su za osnovnoškolce opasna mjesta - crne točke - na koje upozorava policija.

Problem na Divaltovoj je činjenica da je širina kolnika nakon rekonstrukcije proširena sa sedam na 12 metara, a izgrađena je i tramvajska pruga. Također, zbog ravne ceste povećao se broj neodgovornih vozača koji se ne pridržavaju ograničenja brzine od 50 kilometara na sat. Sve to povećalo je rizik od prometnih nesreća. Osim toga, upozoreno je i na nedovoljno jaku uličnu rasvjetu. Zbog slabe, čak i izuzetno loše rasvjete primjedbe su upućene i na račun druge dvije lokacije. Na raskrižju Kanižlićeve i Ružine ulice problem je što je pješački prijelaz odmah iza zavoja, dok se u blizini OŠ J.Truhelke nalazi četverokrako raskrižje te relativno uska prometnica. Siniša Gregoran, pročelnik za mjesnu samoupravu, kaže da su sve lokacije na koje je upozoreno iz gradskih četvrti i mjesnih odbora u planu obnove javne rasvjete. Većina će biti rekonstruirana kroz proritete GČ i MO, a dio izravno iz gradske blagajne. Dodaje kako je Kanižlićeva u projektiranju i slaže se da je tamo neobično postavljen pješački prijelaz, te će nagodinu dobiti novu rasvjetu. Prometni i ostali problemi uz OŠ J. Truhelka se analiziraju i traži se rješenje. Govoreći o školi u Divaltovoj, pročelnik za društvene djelatnosti Dražen Alerić upozorava na činjenicu da je riječ o jedinom prilazu za vatrogasno vozilo, zbog čega se škola ne može dodatno zaštititi ogradom. Isto je i u slučaju OŠ I. Filipović, dok je uz OŠ J.Truhelke, zaključuje, stavljena dodatna ograda kako djeca ne bi izravno sa školskog prilaza izlazila na cestu.

Govoreći o školskim i predškolskim objektima, Gregoran otkriva da je ove godine u planu obnova javne rasvjete uz OŠ Ljudevita Gaja, u dvorištima OŠ Mladost i OŠ Josipovac, u okolici vrtića na Sjenjaku te u Krstovoj ulici kod dječjeg vrtića.

Autor: Mario Mihaljević/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MAXXIS
Offline
Ukupno postova: 59
Lokacija: East side
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2010. 8:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Divaltova je na potezu od Bijelo plavih do križanja sa Svačićevom kao pista za streetrace. Nije mi jasno zašto tamo nikad nema policije, mogli gi kvalitetno puniti državni budžet...

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2010. 10:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

idu uskoro semafori kod bijelo-plavih,onda na krizanje divltove i kirove a zatim na krizanje svaciceve i kninske(kod nadvoznjaka rosinjaca)

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.07.2010. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dodala bih još i pješački semafor na Štrosiki na križanju Ćićarijske i Štrosike... To je užas! Šleperi katkad projure kroz crveno pri punoj brzini! A djeca tu prelaze kad idu u školu ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.07.2010. 11:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la (Pogledaj post): › idu uskoro semafori kod bijelo-plavih,onda na krizanje divltove i kirove


često prelazim divaltovu baš kod bijelo-plavog, ali
malo bi to bilo previše semafora na premaloj udaljenost.
ja sam rađe za rješenje sa treptečim žutim semaforima (kao u jegerovoj).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Luzer13
Offline
Ukupno postova: 324
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2010. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crkvena, na potezu od bolnice do crkve (uključujući i o.š.J.truhelku) je prava pista za luđake koji, u uskoj ulici gdje su vozila parkirana s obje strane kolnika, voze bez kompromisa. Pod hitno treba kontroliratui brzinu i sprijećiti stradavanje djece ! a i gradonačelnik nam živi u blizini pa bi i on mogao nešto poduzeti !

_________________
just run osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Luzer13
Offline
Ukupno postova: 324
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2010. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a divaltova, ko streljana, samo čekaš kad će te neko pokupit , strava...

_________________
just run osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Luzer13
Offline
Ukupno postova: 324
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2010. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

inače se u gradu , pogotovo na takvim mjestima , od strane policije , brzina uopće ne kontrolira! zašto?
pa nije obilaznica jedino mjesto gdje kreteni , luđaci i pijanci ganjaju kola. ajmo policajci na ulice i lasere u ruke Wink

_________________
just run osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Luzer13
Offline
Ukupno postova: 324
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2010. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MAXXIS je napisao/la: ›
Divaltova je na potezu od Bijelo plavih do križanja sa Svačićevom kao pista za streetrace. Nije mi jasno zašto tamo nikad nema policije, mogli gi kvalitetno puniti državni budžet...

je

_________________
just run osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 18.07.2010. 18:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma najbolje da na svakih 3 metra stavimo i policajce i semafore i helikoptere ako treba tako da vožnja autom od sjenjaka do centra traje dobrih sat vremena..zašto da ne..pa jebote kad smo već krenuli ajmo na svakih 4 metra staviti i ležeće policajce..ma ne...AJMO MINIRATI KOMPLETNU CESTU!to je najbolje...živim pored divaltove cijeli život i nesjećam se kad je netko smrtno ili bilo kako nastradao tamo zato ajde nepričajte gluposti molim vas....

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2010. 18:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jebeni ležeći drotovi mi razjebali mortizere jebemimaterdaimjebem osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 18.07.2010. 18:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije problem semafora ni policajaca ni brze vožnje ni ničega takvoga..problem je što naplaćuju 8-9 tisuća kuna vozački a 90 % osijeka nema apsolutno blage veze voziti a ne biti normalan u prometu.
Treba samo postaviti kameru na glavnom kružnom toku..pa komediju možeš snimiti sa tim materijalom....to je glavni problem što 90 % ljudi nebi ni trebalo biti u autu....slavonski odvratno loše voze..ima onih koji dobro voze ali to je onih 10 posto...koliko mi se puta dogodilo da idem u kružni i vidim 15 debila se nabilo u desnu traku a ljeva traka prazna...i onda kad ih obiđeš sve i uđeš normalno u kružni gledjau te kao da nisi normalan...a da nepričam još takvih točaka u osijeku gdje treba oduzimati vozačku a ne nešto drugo.....

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Luzer13
Offline
Ukupno postova: 324
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2010. 19:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chosen je napisao/la: ›
ma najbolje da na svakih 3 metra stavimo i policajce i semafore i helikoptere ako treba tako da vožnja autom od sjenjaka do centra traje dobrih sat vremena..zašto da ne..pa jebote kad smo već krenuli ajmo na svakih 4 metra staviti i ležeće policajce..ma ne...AJMO MINIRATI KOMPLETNU CESTU!to je najbolje...živim pored divaltove cijeli život i nesjećam se kad je netko smrtno ili bilo kako nastradao tamo zato ajde nepričajte gluposti molim vas....

imaš klince? očigledno nemaš , ja imam troje koji svaki dan prelaze zebru i gledaju kao ih nebi neki jebeni kreten pokupio jer ne vidi kud vozi dok kopa nos !

_________________
just run osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CokoPralina
Offline
Ukupno postova: 61
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2010. 20:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chosen je napisao/la (Pogledaj post): › koliko mi se puta dogodilo da idem u kružni i vidim 15 debila se nabilo u desnu traku a ljeva traka prazna...i onda kad ih obiđeš sve i uđeš normalno u kružni gledjau te kao da nisi normalan.


Pa... izgleda da i ti spadas u one koji "neznaju" voziti... Razz (sala mala)
Nema vise pravila da se mora ici u ljevu traku na kruznom kao sto je bilo prije nekih 10 godina - tako da ako svi zele mogu voziti desnom.
Inace, 3 moja prijatelja su imali prometnu ( a i ja sam imao bliske susrete) bas na kruznom od idiota koji su se vozili ljevom trakom i kad su htjeli izaci samo su skrenuli desno uopce ne gledajuci u desno da li uopce mogu to napraviti i - paf - sudar sa autima koji su nastavljali se kretati u desnoj traci (a nisu izlazili na tom izlazu..). A onda kad im jos policija mora objasniti da se zapravo moraju prvo prestrojiti u desnu traku (ako je slobodno - ako nije mora se radit krug a ne stati pa cekati!!) pa tek onda izaci iz kruznog....
Kad god vidim nekog na ljevoj traci u kruznom pomislim da li je to jedan od idijota koji ce se zabit u auto...

Peace

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 18.07.2010. 20:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CokoPralina je napisao/la: ›
chosen je napisao/la (Pogledaj post): › koliko mi se puta dogodilo da idem u kružni i vidim 15 debila se nabilo u desnu traku a ljeva traka prazna...i onda kad ih obiđeš sve i uđeš normalno u kružni gledjau te kao da nisi normalan.


Pa... izgleda da i ti spadas u one koji "neznaju" voziti... Razz (sala mala)
Nema vise pravila da se mora ici u ljevu traku na kruznom kao sto je bilo prije nekih 10 godina - tako da ako svi zele mogu voziti desnom.
Inace, 3 moja prijatelja su imali prometnu ( a i ja sam imao bliske susrete) bas na kruznom od idiota koji su se vozili ljevom trakom i kad su htjeli izaci samo su skrenuli desno uopce ne gledajuci u desno da li uopce mogu to napraviti i - paf - sudar sa autima koji su nastavljali se kretati u desnoj traci (a nisu izlazili na tom izlazu..). A onda kad im jos policija mora objasniti da se zapravo moraju prvo prestrojiti u desnu traku (ako je slobodno - ako nije mora se radit krug a ne stati pa cekati!!) pa tek onda izaci iz kruznog....
Kad god vidim nekog na ljevoj traci u kruznom pomislim da li je to jedan od idijota koji ce se zabit u auto...

Peace


evo baš radi ovakvih kraljeva....

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: