Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dvogodišnjak nakon operacije u sobi s bakama s kateterima!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65696
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.07.2010. 12:26 
Naslov:  Dvogodišnjak nakon operacije u sobi s bakama s kateterima!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Djeca koja završe kao pacijenti na Klinici za urologiju, ORL-u ili Odjelu maksilofacijalne kirurgiju Kliničke bolnice Osijek poslije operacija bit će smještena u sobama s odraslim pacijentima.

Riječ je o dugogodišnjoj praksi ove bolnice, no ovaj postupak nedavno je iznenadio majku, čiji je sinčić zbog retencije testisa završio na Klinici za urologiju, gdje je bio smješten u sobi s 80-godišnjim urološkim bolesnicima.

- “Ostala sam zatečena kada sam vidjela da je u svakoj bolesničkoj sobi na Urologiji i jedan dječji krevetić. Moj sin ima dvije godine i nakon operacije bio mu je potreban veći mir i pažnja. No, pojedina djeca u tim sobama plaču, dok s druge strane oko njih hodaju osobe s urinarnim infekcijama i kateterima. Mislim da to nije moralno, niti higijenski”, uvjerena je ova majka.

Pročelnik jednog od najuglednijih bolničkih odjela, Klinike za urologiju, prof. Josip Galić, napominje kako su djeca smještena na odjelu koji se zove Odjel za ženske i dječje bolesti te borave isključivo sa ženskim pacijentima.

- “Djeca moraju biti u sobi s odraslim osobama kako ne bi otišla iz sobe te da bi bila pod nadzorom odraslih. Riječ je isključivo o djeci koja su podvrgnuta operativnim zahvatima i potrebna im je intenzivna njega, koja je na Klinici samo jedna. Imamo samo 38 postelja i voljeli bismo da imamo dodatan prostor za djecu, ali takvi uvjeti su možda mogući na Klinici Mayo ili u Houstonu. U slučaju da gospođa nije zadovoljna nečim ozbiljnijim, a to je postupak liječenja, neka nam se obrati pismenom predstavkom,” komentirao je prof. Galić.

No, djeca koja nakon urološkog operativnog zahvata žele biti smještena isključivo u sobu s drugom djecom neće morati u Kliniku Mayo jer je takav postupak uobičajen i u znatno manjoj općoj bolnici u Slavonskom Brodu, gdje imaju posebnu sobu za djecu u kojoj se, kako su nam rekli, nalaze dva kreveta i dva “kinderbeta” te su djeca pod 24-satnom brigom odjelne medicinske sestre.

Da su djeca s odraslima smještena i na Klinici za ORL i Odjelu za maksilofacijalnu kirurgiju potvrdio nam je i ravnatelj bolnice, dr. sc. Željko Vranješ.

- “U Hrvatskoj samo bolnica u Klaićevoj ima posebne dječje odjele za urološke ili ORL i maksilofacijalne bolesnike. Većina bolnica u Hrvatskoj smještaj djece provodi na isti način kao i KBC Osijek. Uvijek je bolje da su djeca pod nadzorom odraslih nego da su smještena sama, a sva djeca su do sada to dobro podnosila”, tvrdi dr. sc. Vranješ.

Autor: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kulen23
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.07.2010. 12:40 
Naslov:  Re: Dvogodišnjak nakon operacije u sobi s bakama s kateterima!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A ko da ce ga te babe pojesti,mislim ono na sto se sve ljudi poceli zaliti,strasno Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.07.2010. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

do svoje 15te godine imala sam 7 uroloških operacija, od toga prve 3 do svoje druge godine i nakon svake operacije morala sam nositi kateter, što veliki broj uroloških pacijenata nosi, tako da je naslov totalno bez veze

druga stvar, urinarne infekcije ne prenose se kašljanjem ili kihanjem i ne vidim kako bi činjenica što su na odjelu ljudi s urinarnim infekcijama mogla značiti da će se dijeti zaraziti ili slično

a sad, da li je to što je dijete smješteno s odraslim pacijenitma OK ili ne, to je druga stvar.

zar gospođa misli da smještanje u sobu s djecom djecom znači da djeca neće plakati i da će njezino dijete imati mir?

ja znam da mi je na pedijatriji bilo bolje što se tiče ekipe i provođenja vremena, ali sam bila samo jedna od mnogih. Kad sam ležala na odjelu s odraslima, puno su mi više pažnje posvećivali baš zbog toga što sam dijete, a i moj liječnik koji je bio kirurg-urolog bio je na dotičnom odjelu

ne kažem da ne bi bilo super kada bi djeca mogla biti smještena u sobe s ostalom djecom, ali, želim reći da ne treba praviti senzaciju od ovoga

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Offline
Ukupno postova: 84
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.07.2010. 15:32 
Naslov:  Re: Dvogodišnjak nakon operacije u sobi s bakama s kateterima!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tužno i žalosno tako veliki grad pa da mala djeca budu u sobama sa starim
bolesnicima.još su žalosnije izjave da odrasli pacijenti paze na djecu.što rade
medicinsko osoblje,oni su placeni za to a ne pacijenti.svuda se rasipa novac,
tamo gdje je potrebno nikad ga nema .može biti sram i stid svih osijeckih celnika a i oni u bolnici ravnatelja koji ne vode dovoljno brigu za ono
što treba i što je neophodno potrebno. "sramota" Embarassed Sad Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kinemat2
Offline
Ukupno postova: 281
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.07.2010. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MacaPapucharica je napisao/la (Pogledaj post): ›

a sad, da li je to što je dijete smješteno s odraslim pacijenitma OK ili ne, to je druga stvar.

Kad sam ležala na odjelu s odraslima, puno su mi više pažnje posvećivali baš zbog toga što sam dijete, a i moj liječnik koji je bio kirurg-urolog bio je na dotičnom odjelu

ne kažem da ne bi bilo super kada bi djeca mogla biti smještena u sobe s ostalom djecom, ali, želim reći da ne treba praviti senzaciju od ovoga


djeca bi trebala biti smjestena s djecom
roditelji bi trebali moci biti sto je moguce duze uz svoje bolesno dijete
odrasli pacijenti iz istih bolesnickih soba ne bi smjeli biti odgovorni za brigu i skrb o bolesnoj djeci na odjelu, tome sluzi osoblje

i da ...ne treba praviti senzaciju...krevete treba staviti u jednu sobu, da djeca budu s djecom i da o njima ne brinu pacijenti iz drugih soba koji su tamo takodjer bolesti radi.
Brigu o njima i ostalim pacijentima treba voditi onaj tko je za to osposebljen i placen i nalazi se na svom RADNOM mjestu Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kinemat2
Offline
Ukupno postova: 281
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.07.2010. 16:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Djeca koja završe kao pacijenti na Klinici za urologiju, ORL-u ili Odjelu maksilofacijalne kirurgiju Kliničke bolnice Osijek poslije operacija bit će smještena u sobama s odraslim pacijentima.


- “Djeca moraju biti u sobi s odraslim osobama kako ne bi otišla iz sobe te da bi bila pod nadzorom odraslih. Riječ je isključivo o djeci koja su podvrgnuta operativnim zahvatima i potrebna im je intenzivna njega, koja je na Klinici samo jedna. Imamo samo 38 postelja i voljeli bismo da imamo dodatan prostor za djecu, ali takvi uvjeti su možda mogući na Klinici Mayo ili u Houstonu. U slučaju da gospođa nije zadovoljna nečim ozbiljnijim, a to je postupak liječenja, neka nam se obrati pismenom predstavkom,” komentirao je prof. Galić.




Sram vas može biti prof. Galiću!
Klinici Mayu i Houstonu?!!!
Nije vam palo na pamet možda da pacijenti očekuju moralan i korektan i jednak tretman prema svima?
Ili tek možda žalite što svojim znanjem i umijećem niste ni blizu onoga što su postigli vaše kolege s navedenih klinika???
Sljedeći put, prije nego nešto kažete, samo zavirite nos u wc-e na vašim odjelima.
E to je već vaša sramota! Vaše dijete u njega sigurno poslije operacije neće ići!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.07.2010. 16:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a dobro...pa nije sad kraj svijeta....
bakice u sobi imaju novu zanimaciju...
ionako roditelji koji su u mogucnosti...provedu cijeli dan sa svojim djetetom u sobi...ako to dozvoljavaju uvijeti...
što ima sad veze ako u krevetu pored leži bakica sa kateterom

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Night5talker
Offline
Ukupno postova: 70
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.07.2010. 16:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma daj o cem vi pricate, ako ocete poseban tretman za vasu djecu da se to rjesit uzmes 100.000 € platiš mu i privatnu sestru hotel s 5 zvjezdica i problem rjesen...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.07.2010. 16:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eee ljudi moji, budite sretni dok mozete u ovom obliku zdravstva. sam je pitanje trenutka kad ce doci model iz amerike, a onda ako nemas novaca za platiti svoje lijecenje, crki ko pseto!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
..carpea..
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.07.2010. 17:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne vjerujem kako ljudi prave slona od muhe. Pa valjda treba roditeljima biti bitno da je operacija dobro prošla i da se dijete dobro oporavlja i da će brzo kući,a ne što je u sobi s bakama!! Rolling Eyes Nije smješten s krokodilima pa da če ga pojesti!! Svašta,ali baš svašta ima kod nas.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.07.2010. 18:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma sad se već i ljudi prave fini... pa neće nitko malog pojest, boga mu dragog! Šta, mali je, istrpit će i zaboravit da je uopće bio u bolnici.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.07.2010. 19:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hahaha....ovo je presmiješno.. U socijalnom zdravstvenom sustavu ljudi očekuju tretman kao u privatnom...kao da su masno platili tisuće eura iz džepa pa sada i očekuju NEŠTO! Vjerujem da bi svi mi voljeli da imamo XY dvokreventnih soba gdje će biti smješteni djete i jedan roditelj..Ima tako nešto na pedijatriji. Najbitnije je kvalitetna zdravstvena usluga - a tu bi vlastita soba išla u luksuz...isto kao i biranje s kim će se bit u sobi i sl. Koliko znam na urologiji a i na svim odjelima se pazi na BITNE stvari, kaš to je npr. da pacijent sa MRSA infekcijom bude odvojen u izolaciju i sl. U viziti sestre nose stalno Plivasept i onda poslje izlaska iz sobe se ruke operu plivaseptom...

Kakve veze ima starost osobe sa vjerovatnošću zaraze djeteta?? Prije će dijete zaraziti tu staru osobu koja ima slabiji imunitet i poldožnija je infekciji zbog starosti a još je imala i operaciju...

Kad sam vidio naslov mislio sam da bake hodaju sobom i kateteri se vuku za njima po podu i neznam šta...

Smiješno, stvarno smiješno!!!

Ali naravno, tko želi bolji tretman neka ode u neku drugu bolnicu, privatnu možda pa tamo plati i dobije željenu uslugu!!!

Ono što je meni žalosno i što bi smatrao temom i senzacijom je činjenica da neki roditelji ostave djecu u bolnici tjednima i mjesecima, valjda zato što su bolesni i nemogu se s time nositi...neznam... Znam da je osoblje u bolnici toj djeci sve, i otac i majka! A sumnjam da su plaćeni za to!

Ne bi bilo loše kad bi i svaka soba imala klimu, tv... puno bi toga se moglo podići na višu razinu - ali zna se što je bitno a što nije!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rejkjevik
Offline
Ukupno postova: 20
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.07.2010. 22:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citam i ne vjerujem!

Zar ste svi poludjeli?!
Kako mozete reci da je normalno da malo dijete od dvije godine bude u bolnici sa starim bolesnim ljudima. Kao prvo , ako je netko na Urologiji, onda je stvarno bolestan i treba mu mir, jer sigurno nije hospitalizran zbog blage upale mjehura.
Tim ljudima sigurno nije zabavno da im se kraj kreveta dreci malo dijete.

Drugo, toj djeci je sok sto su uopce u bolnici, a ne jos da leze s tesko bolesnim
ljudima, koji nosaju vrecice s mokracom za sobom. Nitko ne trazi posebnu djecju urolosku kliniku, ali da cijela KBC Osijek ne moze naci jednu sobicu s par kreveta samo za djecu na urologiji-fakat je nemoguce. Posebno, ako je to praksa i u drugim bolnicama.

Ista je situacija i na ORL ili Maksilofacijalnoj...zar malo dijete koje je doslo na operaciju krajnika trebal lezati u sobi s nekim tko ima karcinom čeljusti...sigurno dijete nece imati cjelozivotne traume kada pored njega bude lezao odrastao muskarac bez grkljana s cjevcicom u grlu...bas super...odmah otidjite i ostavite na nocenju u bolnici pored takvog pacijenta svoje malo dijete...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.07.2010. 23:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma bit s bakama u sobi je zakon. Dobiš soka, banana i krekera...

_________________
Tata mudantino, sestra drakula.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.07.2010. 0:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MegaSmrT je napisao/la (Pogledaj post): › Ma bit s bakama u sobi je zakon. Dobiš soka, banana i krekera...


osijek031.com smile

Nema dovoljno sobica i ležajeva ni za većinu bolesnika a kamoli da bude viška sobica i par krevetića za djecu! Nerijetko budu kreveti i po hodnicima, viđao sam djecu i na hodnicima kako leže! Šta vam je ljudi, nije ovo amerika! Ako bi tko bolje, lijepo pismo ministru zdravstva da napravi još jedno krilo KBC-u Osijek! I odmah će sve biti bolje. Možda i da kraj svakog kreveta bude po maslačak jedan... kakva je to bolnica koja nema maslačak!? A bacaju pare na kojekakve lijekove i operacije i rukavice i koješta...ti doktori baš neznaju šta pacijentima ZAPRAVO treba: da je svako u svojoj sobi i krevetiću i da gleda u maslačak,...a ne u babe neke stare i djedove..fuj!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: