Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



GPP: Vozači zbog stresa na bolovanju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.06.2010. 17:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ Black...čudan si ti...kako ti uopće pada na pamet uspoređivati posao u GPP-u i tvoj... S jedne strane imaš , ne smije se generalizirat..jel, veliku većinu drkadžija, ljudi koji rade samo kad Medić prijeti inspekcijama..koji su izloženi '' stresu''...ja se više, hvala Bogu, ne vozim tramvajem..al' većinu vremena sam ja bio pod stresom od divlje vožnje( nekolicine) vozača... bahatosti itd... S druge strane, ti stvarno radiš neki klinac u životu... ti si pod stresom jer ako se zajebeš pa svojom lošom vožnjom osakatiš unesrećenog, ne stigneš na vrijeme( relativan pojam) ili se spičkaš sa hitnom a unutra čovjek...onda si ti najebao i nećeš spavat do kraja života... Al Maniche ti lijepo kaže.... tko ti kriv... to kažu ljudi koji nešto imaju,što drugi ne..jel..tko ti kriv što... što ovo,što ono... Ukratko... bar 30 dana bolovanja, cca tolko godišnjeg, beneficirani radni staž, izrazito lijepa plaća.. GPP 4 ever

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.06.2010. 17:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spremačica je napisao/la: ›
zanima me jedna stvar smiju li vozač hitne, policija ili vatrogasci sa upaljenom rotacijom prolazit na crveno?

Ne. Zakonom je zabranjen prolazak kroz crveno svima, uključujući i vozilima policije, hitne ili vatrogasaca koji imaju upaljenu rotirku i sirenu.

Ali u 90% slučajeva će ljudi stati pred raskrižjem i propustiti hitnu. Tebi je to 15 sekundi života, a nekom time možda spasiš život...

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.06.2010. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › . Al Maniche ti lijepo kaže.... tko ti kriv..

maniche je rekao "nije ti vozač gpp-a kriv..."..to je bitna razlika.
meni je čudno da su vozači hitne tako slabo plačeni..ali, dal je gpp tome kriv?
ili bi sad gpp trebao srezat plaće zbog hitne?
kao i obično, samo se pališ na određene ključne riječi, ne čitaš s razumjevanjem.


Citat: › to kažu ljudi koji nešto imaju,što drugi ne.


tako je, oni koji se svakodnevno za sebe bore, ne gube vrijeme na gledanje drugih i uspoređivanje s njima..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.06.2010. 18:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
@ Black...čudan si ti...kako ti uopće pada na pamet uspoređivati posao u GPP-u i tvoj... S jedne strane imaš , ne smije se generalizirat..jel, veliku većinu drkadžija, ljudi koji rade samo kad Medić prijeti inspekcijama..koji su izloženi '' stresu''...ja se više, hvala Bogu, ne vozim tramvajem..al' većinu vremena sam ja bio pod stresom od divlje vožnje( nekolicine) vozača... bahatosti itd... S druge strane, ti stvarno radiš neki klinac u životu... ti si pod stresom jer ako se zajebeš pa svojom lošom vožnjom osakatiš unesrećenog, ne stigneš na vrijeme( relativan pojam) ili se spičkaš sa hitnom a unutra čovjek...onda si ti najebao i nećeš spavat do kraja života... Al Maniche ti lijepo kaže.... tko ti kriv... to kažu ljudi koji nešto imaju,što drugi ne..jel..tko ti kriv što... što ovo,što ono... Ukratko... bar 30 dana bolovanja, cca tolko godišnjeg, beneficirani radni staž, izrazito lijepa plaća.. GPP 4 ever


Morao sam se osvrnuti na tvoj post iako on to po mnogo čemu nije zaslužio . Vozač hitne je odgovoran za liječnika, tehničara, pacijenta i sebe . Vozač vozila u javnom gradskom prijevozu je odgovoran za sve svoje putnike (koliko ih ima procijeni sam/a). Daj si truda i jednom provedi sa vozačem tramvaja (ili autobusa) 7 sati vozeći se na nekom od prvih sjedišta (tako da možeš bolje vidjeti sve događaje) i siguran sam da ćeš promjeniti svoje mišljenje. Vozači u javnom gradskom prijevozu nemaju ni rotacije niti zvučnog upozorenja i nitko im se ne sklanja u stranu. Tebi i svim tvojim istomišljenicima, predlažem da završite za profesionalnog vozača motornih vozila, ili tečaj za vozača tramvaja, pa se lijepo zaposlite u Gpp-u ili nekoj sličnoj tvrtki koja se bavi gradskim prijevozom putnika, pa i sami uživajte u svim tim divnim benificijama.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spremačica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.06.2010. 18:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
spremačica je napisao/la: ›
zanima me jedna stvar smiju li vozač hitne, policija ili vatrogasci sa upaljenom rotacijom prolazit na crveno?

Ne. Zakonom je zabranjen prolazak kroz crveno svima, uključujući i vozilima policije, hitne ili vatrogasaca koji imaju upaljenu rotirku i sirenu.

Ali u 90% slučajeva će ljudi stati pred raskrižjem i propustiti hitnu. Tebi je to 15 sekundi života, a nekom time možda spasiš život...


pa ja nekažem da neću stati i propustiti hitnu pomoć,
a zamisli da si bio u situaciji da se u tebe zabije vatrogasno vozilo zato što oni neznaju da moraju stati na crvenom,
barem neka uspore malo kad prolaze kroz raskrižje!

al dobro nije to sad bitno, žao mi je gospodina Jegera, jer znam da bi se i sama užasno osječala bez obzira ko je kriv!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.06.2010. 18:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spremačica je napisao/la: › a zamisli da si bio u situaciji da se u tebe zabije vatrogasno vozilo zato što oni neznaju da moraju stati na crvenom,
barem neka uspore malo kad prolaze kroz raskrižje!

Ne brinem se ja, ja znam, a bome i oni, da moraju stat na crveno.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.06.2010. 19:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

de lega ne kenjaj.. tramvaj je odgovorniji od vozača hitne? de osvijesti se.. ovaj je odgovoran samo za liječnika,tehničara, pacijenta i sebe? A za sve ostale sudionike u prometu nije? ''Samo'' za pacijenta..kojem život ovisi,uz liječničku pomoč, i o njegovoj sposobnosti/nesposobnosti... I ne, ne bih završio za vozača motornih vozila...zašto? malo je to slaba vježba za sive stanice...
@ Maniche.... tebe ne ću komentirati... jer kako ad te komentiram kad nisam dobro pročitao tvoje prosvjetiteljske traktate... naravno da nisu krivi vozači gpp-a što čovjek ima malu plaću, al' o kakvom se stresu radi...to što već napamet zna rutu? ili, ne dao Bog većeg zla ako ih balavci zajebavaju..i policajce mlate pa drotovi ne viču da imaju ptsp

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.06.2010. 19:43 
Naslov:  Re: GPP: Vozači zbog stresa na bolovanju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja se nadam da se ti sprdaš svojim upisima i na taj način zabavljaš jer da normalna osoba piše to što ti pišeš..
nevjerojatno osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.06.2010. 19:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
de lega ne kenjaj.. tramvaj je odgovorniji od vozača hitne? de osvijesti se.. ovaj je odgovoran samo za liječnika,tehničara, pacijenta i sebe? A za sve ostale sudionike u prometu nije? ''Samo'' za pacijenta..kojem život ovisi,uz liječničku pomoč, i o njegovoj sposobnosti/nesposobnosti... I ne, ne bih završio za vozača motornih vozila...zašto? malo je to slaba vježba za sive stanice...
@ Maniche.... tebe ne ću komentirati... jer kako ad te komentiram kad nisam dobro pročitao tvoje prosvjetiteljske traktate... naravno da nisu krivi vozači gpp-a što čovjek ima malu plaću, al' o kakvom se stresu radi...to što već napamet zna rutu? ili, ne dao Bog većeg zla ako ih balavci zajebavaju..i policajce mlate pa drotovi ne viču da imaju ptsp


Za sve ostale sudionike u prometu, su odgovorni svi vozači uključujući i vozača hitne i vozača u javnom gradskom prometu. S tom razlikom, da vozač u javnom gradskom prijevozu konstantno vozi 30 - 100 ljudi, 7 sati dnevno. Ako to ne možeš skontati onda ti ni ovo što trenutno radiš (ili ne radiš) očigledno nije dovoljna vježba za tvoje sive moždane stanice.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.06.2010. 19:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ahaha. Maniche.... UPISI?????? ahahaha... jel ti to nas zajebavaš? ahhahaha

vidi simo... 100 ljudi? vozač vozi konstantno 100 ljudi? u koji to bus stane 100 ljudim od gpp-ovih? pazi 7 sati na dan... sam što vozač busa vozi cijelo vrijeme 50 km/h..vozač hitne često piči , vozi poprilično brzo..jel...treba ljude spasit... ima xy situacija u kojima proljeće kao metak pored/između auta...

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.06.2010. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
ahaha. Maniche.... UPISI?????? ahahaha... jel ti to nas zajebavaš? ahhahaha

vidi simo... 100 ljudi? vozač vozi konstantno 100 ljudi? u koji to bus stane 100 ljudim od gpp-ovih? pazi 7 sati na dan... sam što vozač busa vozi cijelo vrijeme 50 km/h..vozač hitne često piči , vozi poprilično brzo..jel...treba ljude spasit... ima xy situacija u kojima proljeće kao metak pored/između auta...


Neobično mi je drago, kad ljudi u potpunosti i sa razumjevanjem pročitaju nečiji post prije nego odgovore na njega (ovako poput tebe recimo).

Sad

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.06.2010. 22:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › S tom razlikom, da vozač u javnom gradskom prijevozu konstantno vozi 30 - 100 ljudi, 7 sati dnevno.

simo, ova rečenica dovoljno govori o tvojoj objektivnosti na ovoj temi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2010. 22:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da bi nam Black trebao reći koliko on efektivno i u kojoj smjeni vozi svoju hitnu pomoć.tad bi mogli porediti njegovu i situaciju GGP vozača.mislim da je Hitna u maloj prednosti - što se tiče kretanja u prometu - jer njima će se ipak vozila skloniti i propustiti ih.pogotovo kad uključe zvučnu i svjetlosnu signalizaciju.kakav god mp3 player da imaš čut ćeš ju da nailazi.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nagy
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2010. 22:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma svaka čast svima, ali mali milijun puta sam doživio da vozači tramvaja NE STAJU pješacima na pješačkom, čak i kad ih vide na 50ak metara, očito zakon za njih ne vrijedi... Ne, ne mislim na dotičnog vozača, i ne impliciram išta, da me ne bi netko krivo shvatio. A što se tiče ovih "jadnih ljudi" koji voze vozila gradskog prijevoza, pa uopće ih ne žalim kad vidim kako dosta njih vozi te autobuse, kao da voze kamione sa stokom. A mogli bi tako napisati članak s vozačima vatrogasnih vozila, neka vam ljudi kažu kakva je kultura vozača i koliko se njih uopće makne u stranu kada vide vatrogasno vozilo koje ide na intervenciju, kad ste se već dotaknuli teme o raskrižjima, prednosti u prolasku i ostaloga...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2010. 0:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znači ispada da ovaj posao nije stresan? samo je jedan posao stresan ostali nisu? jel vozača hitne moze ispizdit neki putnik? jel mu se putnik moze psovat sve i svasta, sipat pivo po kabini itd...?
Svaki je posao stresan na svoj nacin a vi sto pravite usporedbe niste normalni...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: