Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vodovod želi znati što građani misle o vodi!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2010. 16:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iz principa ne kupujem vodu u boci, pijem ovu iz pipe, ali sam mudriji od većine pa svoje tkivo dezinficiram rakijom. ponekad samo imam feeling da mi je netko u mraku nogu podmetnuo pa zabauljam i padnem, ili imam nekog u stanu pa ne znam to, ili je od loše vode... također, nekad mi bude muka i ponašam se ko kreten, vjerojatno jer miješaju bunarsku sa prljavom dravskom vodom

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.05.2010. 16:40 
Naslov:  Re: Vodovod želi znati što građani misle o vodi!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dakle, osječani zaista piju dravsku vodu - evo i članak o tome:


_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2010. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baljezgate gluposti, kamenac u vodi nema veze sa kamencem u bubregu osim što je kolokvijalni naziv isti... te dvije tvari su drugačijeg kemijskog sastava i na drugačiji način nastaju... informirajte se malo...

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2010. 22:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Napokon da se netko sjetio objasniti da kamenac u bubrezima neme veze s onim u vodi.

O tome kakva je osjecka voda pravo suditi imaju oni koji su ju pili iz barem 10 razlicitih pipa, s 10 razlicitih lokacija. Iz mog iskustva, na kvalitetu vode u casi najvise utjece starost zgrade i instalacija u stanu.

Voda u novijim zgradama, nakon pocetnih odvratnoca, je vrlo pitka. U starijim zgradama cesto zna biti uzasna. Ako se radi o vodi iz istog vodovoda, onda mi to govori samo jedno - na konacnu kvalitetu vode u casi [zuckavost i sl.] ovise instalacije u zgradi/stanu ili cijevi koje vodu dovode do zgrada.

No, to ne znaci da osjecka voda ne pati od problema. Prema onome sto govore oni koji se razumiju - jedan od njih je tvrdoca, a drugi arsen. Oba su posljedica cinjenice da se radi o vodi iz arteskih bunara. Kontam da se voda pocela mijesati s dravskom upravo zato da bi se arsen sveo ispod dozvoljenih granica.

P.S. I jos nesto sam primjetio - vecina ljudi stvara subjektivnu sliku o kvaliteti vode koju piju. Ako su navikli piti vodu A, svaka druga ce im biti drugacija, odnosno subjektivno losija. Meni su smrdile i imale uzasan okus mnoge vode u hrvatskim i stranim gradovima, vode iz boca i "balona", a vjerujem da nisu bile objektivno lose, odnosno vjerojatno su "starosjediocima" najukusnije i "najmirisljavije" vode na svijetu.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
junfer&ca
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2010. 2:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A ko je Vodovodu pravio taj HACCP i ISSO 9000?
Jel možda Bajtin mlađi brat? Ako je on, onda je sve jasno, onda sigurno piše da nam je Ljubina voda bolja od francuskog Eviana. A i na tarabi piše znamo već šta

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.05.2010. 7:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › na konacnu kvalitetu vode u casi [zuckavost i sl.] ovise instalacije u zgradi/stanu ili cijevi koje vodu dovode do zgrada.
a kako objasniti da je nekih dana voda pitkija (citaj: čišća, prozirnija, bez mirisa), a nekih dana jednostavno odvratna? to je isto do cijevi? cijevi provode vodu par dana malo ovako, pa par dana malo onako?

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2010. 9:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@evil monkey, ne znam kako to objasniti cijevima [distribucijom], ali ne znam ni kako bi se to objasnilo proizvodnjom vode. Jedan dan vodu iz bunara mijesaju s dravskom, drugi dan ne [ili ju mijesaju s nekom drugom]?

I ja pokusavam shvatiti zasto negdje voda ima cudan okus i miris, ili ne izgleda bas najbolje. Moje iskustvo govori da se razlike u kakvoci vode pojavljuju u priblizno isto vrijeme na razlicitim lokacijama, a to me tjera vjerovati da kakvoca ima veze s onim sto se dogadja izmedju tocke proizodnje i konzumiranja. Ima li to veze s cijevima pod zemljom, cijevima u zgradi/stanu ili necem trecem - nemam pojma.

Jednako tako, dozivljaj kvalitete vode zna biti vrlo subjetivan, a to sam primjetio pijuci vodu van Osijeka, iz boca i sl.

Just my 2 cents... kontam da je daleko jednostavnije za sve okriviti Vodovod, bas kao sto su ljudi skloni okrivljavati tkc tvrtke za sum u telefonskoj slusalici. Ali, za sum u slusalici su vrlo cesto krive neispravne ili ostecene instalacije u kuci...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.05.2010. 11:35 
Naslov:  Re: Vodovod želi znati što građani misle o vodi!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@mungos: sve je to jako lijepo, ali i dalje ne objasnjava cinjenicu da kvaliteta vode iz moje pipe (olitiga slavine) u stanu drasticno varira, i to, ako bolje razmislim, u zadnjih godinu dana. prije toga je voda bila relativno ok.

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
arsen1
Offline
Ukupno postova: 77
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2010. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajd nemojte nasjedati. Vodovod pokušava skrenuti temu sa neopravdanog preko pedeset postotnog poskupljenja vode na kvalitetu vode.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nobrainer
Offline
Ukupno postova: 22
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.05.2010. 21:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni voda iz pipe bolja neg iz boce a u splitu sam skoro dobio trovanje od njihove vode?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.05.2010. 21:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pošto sam radio ispitivanja osječke vode, mogu reći da ona zaista odgovara propisima. Ali da je odlična, nije. I od toga ne treba raditi sad neki cirkus i zaista, kako je arsen1 rekao, nasjedati na pokušaj skretanja s teme o poskupljenju vode.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.06.2010. 14:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

budite sretni što imamo pitku vodu iz pipe...voda je dobra...a recimo u češkoj (Prag) uopće nemate pitku vodu iz pipe....iz iste curi samo topla voda...mora se kupovat voda koja dođe 21-22 kn 2 litre....pa ti sad vidi...koliko mi plaćamo našu vodu a koliko oni svoju Smile ...

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
root
Offline
Avatar

Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.06.2010. 20:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Definitivno najbolja kvaliteta vode je sa područja Orahovice ,u Vodovodu su mi radili analizu .

_________________
"U zemlji gdje bundeve cvjetaju ,pametni samo proces ometaju"

https://www.dropbox.com/referrals/NTYwNDgyMjk
http://www.linuxzasve.com/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
swan
Offline
Ukupno postova: 3
Lokacija: Jug 2
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.06.2010. 20:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nobrainer je napisao/la: ›
meni voda iz pipe bolja neg iz boce a u splitu sam skoro dobio trovanje od njihove vode?


ma kako to? ja sam isto bila u obitelji u Splitu skoro 2 godine, od toga 3 mjeseca na Šolti. Voda je neusporediva! Kad smo se vratili u Osijek otkrila sam da voda IMA boju. i hrpetinu kamenca! Trošimo triput više domestosa nego inače jer se kamenac hvata na sve što stigne u roku pola dana. U Splitu toga nema. Iako nemam pojima gdje si to pio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nobrainer
Offline
Ukupno postova: 22
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.06.2010. 22:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to si ti ovo sam ja, što znači da svatko ima svoje mišljenje i voda ne može biti loša jer nekomu tvoje loše zapravo znači dobro a njegovo dobro tebi znači loše

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: