Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vodovod želi znati što građani misle o vodi!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65895
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2010. 15:00 
Naslov:  Vodovod želi znati što građani misle o vodi!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječki Vodovod prva je tvrtka toga tipa koja je dobila certifikate HACCP i ISO 9000, direktor tvrtke Ljubomir Novoselić ističe visoku kvalitetu vode koju Osječani piju i podsjeća na brojna ulaganja u proteklih 20 godina, kojima je cilj bio podizanje kvalitete usluga. Ipak, Vodovod je odlučio čuti i sud svojih korisnika. Vodovod se, naime, građanima predstavio na Sajmu EXPO, gdje uz osvježenje i promotivne materijale, atraktivne hostese posjetiteljima nude i kratki upitnik kroz koji će građani dati svoju ocjenu kvalitete vode i vodoopskrbnog sustava grada.

- Znamo da je tehnički naša voda u skladu s pravilnicima i ne sumnjamo u njezinu kvalitetu, no stav potrošača nam je iznimno bitan. Jasno da svaka pohvala godi, dok nas kritika potiče na daljnja poboljšanja - kaže Novoselić.

Podsjeća kako je takvu anketu Vodovod na EXPO-u proveo i prije dvije godine, kada je upitnik ispunilo više od 10.000 građana, te otkriva zadovoljstvo dosadašnjim odazivom posjetitelja sajma. Upitnik, inače, sadrži pet pitanja, dok na pitanja građana na štandu odgovaraju stručnjaci iz Vodovoda. Alen Prnjat, voditelj Vodovodove Službe marketinga, otkriva kako će rezultati ankete, nakon obrade, javnosti biti predstavljeni za desetak dana.

Inače, prilikom posjeta Vodovodovog štanda, gradonačelnik Krešimir Bubalo još je jednom poručio da se, ako ne bude novih drastičnih poskupljenja energenata, cijena vode neće mijenjati. Podsjetio je i na plan osiguravanja 20 milijuna eura kroz pretpristupne fondove EU za projekt pročišćavača otpadnih voda.

Tekst: M.Mihaljević/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trotoar
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2010. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trebamo je puniti u boce i dilat europljanima. Ko što je Dell Boy punio pekamski vrutak

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vicencos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2010. 17:48 
Naslov:  Re: Vodovod želi znati što građani misle o vodi!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najbolju vodu u Hrvatskoj imaju Rijeka i Split, Osijek je pri dnu ljestvice

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2010. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

trotoar je napisao/la: ›
Trebamo je puniti u boce i dilat europljanima. Ko što je Dell Boy punio pekamski vrutak


Hahaha...da...da! Predobro Laughing

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MAXXIS
Offline
Ukupno postova: 59
Lokacija: East side
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2010. 21:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sumnjam da je kupovna voda išta bolja od vode iz slavine..

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2010. 21:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kupovna voda je 500 puta skuplja ali nije 500 puta bolja. 1 i pol litra jane je 5 kn a 1 kubik vodovodne vode je 10-ak ili koliko kuna! Osim toga, oni koji piju kupovnu vodu zagađuju i uništavaju okoliš! Tu vodu treba negdje crpiti i puniti, pa tovariti na neke kamione koji onda voze tu vodu - a za sve to treba gorivo, energija!

Koliko je voda (ne)kvalitetna može vodovod provjeriti i u bolnici - koliko ljudi često dolaze na razbijanje kamenaca (u bubregu, mokraćnim putovima...)!
Moj komentar je da je voda puna kamenca (jer se skuplja na slivniku) i zna smrditi na ribu (!?) i tako... To je industrijska voda! Zato uglavnom stalno mi roditelji (student) donose vodu iz Županje, natoče 5-10 litara u karnister, ili kupe janu ili tako karnister od 5 l u bosni ( u bingu kod orašja skoro sve u pola cijene i dobije se povrat poreza!!!) Ulje zvijezdino 7 kn! 5 litara vode-3 kn! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
korisnik_01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 33
Lokacija: onako, više zapadno...
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2010. 22:05 
Naslov:  Re: Vodovod želi znati što građani misle o vodi!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vicencos je napisao/la (Pogledaj post): › Najbolju vodu u Hrvatskoj imaju Rijeka i Split, Osijek je pri dnu ljestvice


Koje ljestvice? Koji kriteriji? Što znači najbolja?
Ne pijem nikakvu drugu vodu osim ove iz slavine i, gle čuda, nije mi ništa. Ne pada mi na pamet piti kupovnu vodu jer sam vidio kako se skladišti pod vedrim nebom izložena svim vremenskim (ne)prilikama. Mislim da je ova naša voda, uz određeni period privikavanja na miris i okus, sasvim u redu, jer da nije onda bi ovo pisao moj duh.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2010. 22:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ica je napisao/la: ›
Kupovna voda je 500 puta skuplja ali nije 500 puta bolja. 1 i pol litra jane je 5 kn a 1 kubik vodovodne vode je 10-ak ili koliko kuna! Osim toga, oni koji piju kupovnu vodu zagađuju i uništavaju okoliš! Tu vodu treba negdje crpiti i puniti, pa tovariti na neke kamione koji onda voze tu vodu - a za sve to treba gorivo, energija!

zaboravio si spomenuti plastičnu ambalažu koja se samo gomila i gomila.....

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2010. 23:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A recimo da plastičnu ambalažu recikliramo i da to ne ide u prirodu!

Osječka pitka voda iz slavine bi se u Njemačkoj zvala sanitarna voda! Za pranje veša, suđa i wc puštat! Ne za piće! Pošto u osijeku nema drugog rješenja i druge neke vode - ova koja je sada MORA biti zdrava za piće i najbolja!

@korisnik_01 - napiši nam koji komentar o duhovima nakon što ispišaš kakav zvjezdasti kamenac u obliku snježne pahuljice! Bit će dobro ako putem ne zapne negdje...a i ovi obični, glatki nisu baš da se upišaš od smijeha! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.05.2010. 9:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa voda je od velike važnosti za ljude ako oni to nisu znali onda neznam, treba ih vratiti na sate biologije i kemije

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vinko100
Offline
Ukupno postova: 4
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2010. 11:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam nace iz trogira i ovdje studiram, ova voda ima okus po gumi, jako je mutma, zutkasta.
To najbolje vidis kada ulijes u bocu, a da ne govorim takodjer kad je u boci samo je pomirisi, voda je katastrofa, neki ako piju samo tu vodu, onda i ne mogu osijetiti razliku... pa pogledajte samo kupaone, kako se gomila kamenac, to bas i nije normalnou dalmaciji toga uopce nema....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
korisnik_01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 33
Lokacija: onako, više zapadno...
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2010. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ica je napisao/la (Pogledaj post): › A recimo da plastičnu ambalažu recikliramo i da to ne ide u prirodu!

Osječka pitka voda iz slavine bi se u Njemačkoj zvala sanitarna voda! Za pranje veša, suđa i wc puštat! Ne za piće! Pošto u osijeku nema drugog rješenja i druge neke vode - ova koja je sada MORA biti zdrava za piće i najbolja!

@korisnik_01 - napiši nam koji komentar o duhovima nakon što ispišaš kakav zvjezdasti kamenac u obliku snježne pahuljice! Bit će dobro ako putem ne zapne negdje...a i ovi obični, glatki nisu baš da se upišaš od smijeha! Wink


A može koji usporedni test kvalitete njemačke i osječke vode iz slavine. Pretpostavljam da ga imaš ispred sebe kada si siguran u ovo što tvrdiš.
Beš ga, stvarno nisam znao da u Njemačkoj baš nitko nema kamenac, a ne pije vodu iz slavine, ali budući da imaš uvid i u te statistike nema razloga da ti ne vjerujem Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2010. 13:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

voda iz osječkih slavina je bljutava i puna kamenca.
dugoročno konzumiranje takve vode mora ostaviti posljedice.
tko tvrdi drugačije, njegov bubreg će ga razuvjeriti kasnije u životu...

ali opet, sve je otrov. upitna je samo doza Smile

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2010. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@korisnik_01
Nemam nikakve statistike, ne treba mi statistika da mi kaže da nešto smrdi! Ne treba mi statistika kada perem suđe i na dnu čaše ako ostane malo vode uhvati se kamenac. Ne treba mi statistika da mi kaže da u džezvi od čaja se uhvati kamenac. Na grijaču od kuhala za kavu - također kamenac! A usporedni test mi je to što kada cilitom čistim kadu, umivaonik i sudoper moram ribati par puta mjesečno! Imam lošiju pipu pa ako ne zatvorim dobro i odem na 2-3 dana a ostane kapati voda - kad se vratim, umivaonik je žut!

Informaciju usporedbe s Njemačkom sam dobio još prije nekoliko godina na satu fizike na medicini od pokojnog doc. Zucića koji je živio i radio u Njemačkoj neko vrijeme...Rekao je da se takva voda u Njemačkoj zove industrijska! Evo, ako je on slagao mene, lažem i ja vas...

U selu odakle sam ja, tek od prije par godina ima vodovod, ali svejedno nosimo vodu s pumpe koja je provjerena za piće! Imamo i bunar sa hidroforom u dvorištu, ali to ne koristimo za piće jer je puna željeza i kamenca. Od kad znam za sebe od malena sam išao na pumpu s karnisterom po vodu!

Vodu koja smrdi ne volim piti, jednostavno mi nije gušt! A kvalitetne vode se ne mogu napiti kad je pitka... Tako da radije pijem Janu ili pumparu i bar se napijem s guštom vode...i bubrezi su sretniji...

Vjerujem da korisnik_01 radi u vodovodu pa mu je zato osječka voda najbolja! Ali ima svakakvog dobra... Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.05.2010. 16:19 
Naslov:  Re: Vodovod želi znati što građani misle o vodi!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osjecka vodovodna voda smrdi, zutkasta je, puna mrvica i natprosjecno je tvrda (odn. sto nas narod kaze: ima puno kamenca) - netko je spomenuo da je voda u dalmaciji (splitu) kvalitetnija: e pa jest. ne smrdi, nije zutkasta i u casi vode iz vodovoda ne plivaju neobjasnjive golim okom vidljive čestice.

dokaz? uzmite casu osjecke i splitske vode pa usporedite.

ne znam da li je to istina, ali kao da se sjecam da je nedavno bilo govora o tome kako nema dovoljno vode iz arteskih bunara da pokrije osjecke potrebe, pa ce vodovod poceti pročišćavati dravsku vodu i mijesati ju s onom iz bunara - to bi moglo objasniti nisku kvalitetu vode.

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: