Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nogometne utakmice i ustaški pozdrav

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.05.2010. 21:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Malo google? Pa da si googlao ustanovio bi da postoji puno stranica koje govore ovo što govorimo ja i brick a niti jedna koja govori drugačije mentolu jedan.
I ne mislim ti više odgovarat,nisi mi napet uopće..

@mungos tebi se ispričavam na pokojoj grubljoj riječi,bio sam malo nervozan.Smile

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.05.2010. 22:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › ahahahaha.. jel ti znaš što znači Sieg Heil??? to nikada nije postojalo, nikada ni jedan švabo nije rekao Sieg Heil....

Jel ti znaš da je kuna bila službena valuta NDH (iako se i ranije spominje)? Zašto ti ona kao takva ne smeta? Ili možda ipak smeta? Jel ti znaš da hrvatski grb sa prvim bijelim poljem ima višestoljetnu tradiciju, a mnogi ga danas smatraju jedino i isključivo ustaškim grbom?
I smanji malo doživljaj, tj. reguliraj riječnik, lako je biti internet huligan ako me razumiješ Rolling Eyes

P.S. To si vjerojatno samo ti čuo (i to u svojoj glavi) da se na maksimiru viče ubij židova Rolling Eyes Rolling Eyes Iako, kako sam već dva puta spomenuo, osuđujem i ne podržavam pjesmuljak "ajmo ajmo ajmo ustaše" i to ne zato što ti, koji ga uzvikuju, dozivaju i podržavaju rasne zakone (jer to naprosto nije istina), nego zato što daju povoda da se ZDS poistovjećuje jedino s ustašama, tj. daje povoda određenom dijelu žitelja Lijepe naše da seru Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.05.2010. 8:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vikalo se ubij zidova i srbina i balije..vice se i ajmo ustase.i to su sve stvari za osudu.
Meni je smjesno sto za dom spremni nikom nije bio sporan do prije koju godini kad su politicari poceli srat.
A seru kao i ovi sada,zbog neznanja.
I posve je nebitno ako netko taj poklik veze za ustastvo kad on s tim veze nema.zar cemo donosit zakone na temelju necijeg osobnog dozivljavanja odredjene stvari?

Ja bih molio admina da promjeni naslov teme!

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Someone
Offline
Avatar

Ukupno postova: 191
Lokacija: Skoro pa Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.05.2010. 11:32 
Naslov:  Re: Nogometne utakmice i ustaški pozdrav
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za sve one kojima "Za dom spremni" NIJE ustaški pozdrav neka slobodno pročitaju dokument na ovom linku, pogotovo potpis... KLIK

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.05.2010. 13:38 
Naslov:  Re: Nogometne utakmice i ustaški pozdrav
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto, nakon ovoga sam promjenio svoje mišljenje.Što sam u ova 2 dana naučio na ovoj temi?

-nacistički pozdrav "siegl heil" , drugim nazivom znan kao "hitlerov pozdrav" postojao je prije samog hitlera.
Vidoviti švabe, nema šta..Ljudi ispred svog vremena.
-Nikola Šubić Zrinski je bio ustaša
-Ban Josip Jelačić je bio ustaša

Nema veze što su rođeni puno prije ustaškog pokreta.
Baš kao i Njemci, i njih dvojica su bili ispred svog vremena, znali su da će ustaše postojati pa su uzeli njihov slogan i postali ustaše.

-Hrvatsku su 91' branili ustaše
-Hrvatska je zemlja utemeljena na genocidnim temeljima
-Mi danas živimo u ustaškoj Hrvatskoj.


-Srbija je četnička zemlja
Na zastavi koriste četnički simbol.
Nema veze što je taj simbol postojao prije četnika, čim su ga oni koristili on je postao četnički, stoga zaključujem da je Srbija četnička zemlja.


Idemo dalje ili je to to?
mislim, kad sam već bježao s povijesti, bilo bi dobro da tu nadoknadim izgubljeno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.05.2010. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: › mislim, kad sam već bježao s povijesti
Nakon ovako briljantnih zakljucaka, covjek se mora zapitati jesi li bjezao samo sa satova povijesti ili i babici iz ruku...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.05.2010. 13:53 
Naslov:  Re: Nogometne utakmice i ustaški pozdrav
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako si ti moj post doživio ozbiljno, kod tebe uopće nije upitno da li si ispadao babici iz ruku.
Nego, vidim kod tebe i dalje ista situacija?..frustracije, nemoć..
neka,imaš uvijek forum, ode ja off Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.05.2010. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vjerujem da su neki zagovornici ustaškog pozdrava "Za dom spremni" zaista dobrih namjera, iz njihove perspektive. Doduše, očito su i produkt katastrofalnog obrazovnog sustava Hrvatske od 90' naovamo, kao i mračnog dobra rata i poraća, u kojemu se nisu birala sredstva.

Nesporazumi nastaju kada se miješaju struke. Ne radi se ovdje čak ni o povijesti. Radi se o kulturi, o simbolici. Ustaški pozdrav "Za dom spremni" je ustaški, jer simbolizira ustaški režim koji ga je koristio. Isto je i sa drugim režimima, i njihovim simbolima. Tako da, taman da je i točno da se taj ustaški pozdrav koristio i prije ustaša, to ne mijenja na stvari (to jasno nije točno, što može saznati svatko ako se udostoji odmaknuti od Googla i izučavanja povijesti pretraživanjem ključnih riječi).

No, zahvaljujući gamadi koja se na razne načine iz mulja, za vrijeme rata, popela do vrha države, i zahvaljujući nedostatku prave reakcije društvenih struktura koje su morale reagirati na ponovnu ustašizaciju zemlje, danas imamo mladiće koji brane "Za dom spremni". Ponovna ustašizacija Hrvatske očita je kao i ponovno romantiziranje tragičnih vremena žestokog komunizma nakon 2. sv. rata. Ponovna ustašizacija zemlje ogleda se podjednako u Mesićevim govorima proustaškoj dijaspori, kao i u istupima Crkvenog klera, pa i zavjetu šutnje koji u osnovnim i srednjim školama nadomješta argumentirano izučavanje 2. sv. rata i komunističke Jugoslavije.

U vremenu teške krize ljudi se uvijk okreću nekakvoj prošlosti, bilo mračnoj, bilo lijepoj. Tako se eto i domoljubi ovdje na tribini bore za Hrvatsku uzvikujući "Za dom spremni", asocirajući nas na Domovinski rat od prije 20 godina - kao da je Domovinski rat nešto lijepo, nekakav uzor društvenog stanja i uređenja, nekakva svetost u čiji sadržaj, aktere i posljedice ne treba dirati. Divna je ta borba za Hrvatsku - to ćemo saznati prvi put kad domišljatiji strani novinar prevede navijačke slogane tribinskih zgubidana, i poveže ih sa nacističkim režimom koji ga je koristio. To će zbilja imati sjajne domoljubne efekte.

Što je najgore, iz ove se rasprave da zamijetiti da su mladići (mladići stavom, ne nužno i godinama) o pitanju ustaškog pozdrava zauzeli stav. Već vidim skup oko vatre, ili bengalke, i žustru raspravu o tome što će se vikati, a što ne. Tu pobijeđuje nepobjedivi argument - treba vikati "Za dom spremni", pa vikao je to i lik iz opere Mađar Mikos Zrinyi pred Mađarskim gradom Szigetvarom, a i moj otac u Domovinskom ratu. A to znači da je stvar u redu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.05.2010. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.05.2010. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Ustaški pozdrav "Za dom spremni" je ustaški, jer simbolizira ustaški režim koji ga je koristio. Isto je i sa drugim režimima, i njihovim simbolima. Tako da, taman da je i točno da se taj ustaški pozdrav koristio i prije ustaša, to ne mijenja na stvari (to jasno nije točno, što može saznati svatko ako se udostoji odmaknuti od Googla i izučavanja povijesti pretraživanjem ključnih riječi). "


neznam da li sam ikada procitao ovakav mentalni proljev, igdje Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noname
Offline
Ukupno postova: 204
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.05.2010. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zbog cega ljudi uvijek to povezuju s ustaškim pozdravom, nitko danas ne moze biti ustasa i onaj tko kaze da je taj ocito ne shvaca gdje zivi i u kojem dobu. "Za dom spremni" je pozdrav koji je nastao prije ustasa i istina je da su ga ustase koristile ali to nemora znacit da su ti ljudi automatski ustase, nedo bog da bi itko pomislio da su domoljubi jer ocito u nasem drustvu je najveca sramota biti domoljub.

Bacite nas odmah sve na lomacu i pustite hitove turbo folka i mir

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.05.2010. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo zgodne koincidencije, da je i Miljenko Jergović gledao utakmicu baš u vrijeme kad se Vrhovni sud Hrvatske srozao čak i ispod nivoa na kojem je bio onda kad je tvrdio da Hrvat ne može u obrambenom ratu počiniti zločin, osudivši Matvejevića.

Jergović je, doduše, utakmicu gledao detaljnije, ili suprotno od toga, prilično površno (slike sa Pavelićem i Francetićem ja nisam vidio, ali dozvoljavam da ih je u nekom kutku, rupi stadiona i morala ipak bilo - ako nije, to samo govori kakvu se poruku može poslati i zvučnim putem).

http://www.jutarnji.hr/nacisti-su-nevini--samo-matvejevic-je-kriv/795151/

http://www.tportal.hr/kultura/knjizevnost/69929/Vrhovni-sud-potvrdio-presudu-u-slucaju-Matvejevic.html

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.05.2010. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Felt link ti ne valja

Dosadni ste s tim ustaslukom, Za dom spremni se je bio i bit ce poklic hrvatskih navijaca, a vi kojima smeta sutite i trpite ne zamarajte nas ostale sa svojim glupostima Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Someone
Offline
Avatar

Ukupno postova: 191
Lokacija: Skoro pa Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.05.2010. 15:05 
Naslov:  Re: Nogometne utakmice i ustaški pozdrav
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A stvarno smo jadni kad ne možemo smisliti niti jedan bolji navijački poklič od onog što je usko vezan s ustaštvom. Očito je izraz "Za dom spremni" nekima vrhunac domoljublja...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.05.2010. 16:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



dino_bno je napisao/la: ›
@Felt link ti ne valja


Link ne radi jer su izgleda u Jutarnjem listu potpuno uklonili članak.

Članak je izgleda izazvao svakakve reakcije, a jedna od tih je očito i cenzura.

Iako nisam ljubitelj Jergovića, u potpunosti se slažem s onim što je u članku napisao, uključujući i objavu imena sudaca koji su Matvejevića osudili. Vrijeme je da ljudi počnu imenom i prezimenom stajati iza svojih djela.

Jergović se samo usputno dotakao ove teme, nogometne utakmice, kao znakovitog primjera.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: