Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Slama 2010. - spaljen Toranj

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.08.2010. 15:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam bila u nedjelju oko 15h i platila ulaz 25kn..e sad zasto nemam blage..pitanje je jel se svima taj dan naplacivao ulaz ili samo nekima?? :-O

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2010. 0:32 
Naslov:  Re: Slama 2010. - spaljen Toranj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čitajući sve ove zamjerke ne mogu se oteti dojmu da ovaj fenomenalno zamišljen događaj klizi ka samouništenju. Upravo zbog ovakvih nezadovoljnika. Dajte da pijemo, dajte da žderemo, dajte tamburaše, hoćemo cjelodnevni program sa najavama, hoćemo nove štandove...blablabla. Ljudi ne dajte da ovo preraste u seoski vašar za široke narodne mase. Stanite na kočnicu! Kakvo jelo, kakva pića, kakav crni program..SLAMA! Posvetite se SLAMI a ne ovim glupostima. Žderite i pijte kod kuće ili u okolnim selima, restoranima pa onda dođite pogledati skulpture od slame. Ako vam je do tamburanja, hvala Bogu pa imate i "sijela i prela" na sve strane. Ovo definitivno klizi u propast. Posvetite se skulpturama od slame, njihovoj kvaliteti. I samo tome! Neka ljudi dođu zbog skulptura a ne zbog popratnog vašara. Bolje i manje ljudi ali okrenuti skulpturama od slame nego 10 000 ljudi koji dolaze na vašar...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.08.2010. 1:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na komentar Osječanina se moram osvrnuti... Ne znam jesi li svjestan činjenice da je ovo forum na kojem svatko izražava svoje dojmove i mišljenje.

Također, s obzirom na činjenicu da je Slama najavljivana kao festival, popratni sadržaj trebao je biti bitan.

Očito je da braniš Slamu, ali to ne mora značiti da moraš pljuvati sve koji nemaju isto mišljenje kao ti. Bolje je dati konstruktivnu kritiku nego ne reći ništa i odvesti Slamu u propast... Ovako će organizatori barem znati na čemu poraditi, a s komentarima kao što je tvoj nitko ne dobiva ništa osim neargumentiranu pohvalu.

Činjenica je da je bit Slame upravo slama, skulpture i sami umjetnici, to nitko ne pokušava osporiti, ali da se može organizirati bolje - može.

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2010. 8:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upravo.

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2010. 8:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je potpuno u pravu. Kao i uvijek, u Hrvatskoj je važno da je besplatno, i da se opet besplatno ždere i pije, a ako je i nekakve glazbice, sreći nema kraja.

To nije smjer u kojem treba ići. Ljudi je bilo previše, u odnosu na organizacijske mogućnosti. Trebat će ili izbaciti besplatno, ili reducirati nepotreban sadržaj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2010. 8:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što je bilo besplatno pa da bi se izbacilo?
i tko je rekao da išta treba biti besplatno?
ali isto tako ne možeš "ništa" prodavati pod "nešto" (ili u ovom slučaju konkretno: obećati, naplatiti, neispuniti) . a to su, ako si upratio/la do sada, i sami organizatori već uvidjeli i zbog toga se ispričali.

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
erich
Offline
Ukupno postova: 40
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2010. 9:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sad ste krenili raspravljat o stvarima o kojima si i mi poprilicno razbijamo glavu kroz cijelu godinu,...

uskladiti nasu (uglavnom najvise nikolinu Wink) zelju za "umjetnickim dogadjajem" sa nasom potrebom za financiskom isplativoscu kao i sa potrebom za sto vecim brojem posjetitelja kao i sto vecim prisustvom u medijima itd.

naravno, nikoli bi najbolje bilo da se naprave skulpture od slame, i sve to kao do sad, ali da se posjetiteljima daje bunarska vode iz staklenih i/ili glinenih posuda, zdrava prirodna vegeterianska hrana, da nema uopce alkohola i slicno, te da budu i hare krishna (ali vremenski ograniceniji;)), i tamburasi itd....
Smile

financisku isplativost za cijelokupni dogadjaj mozemo iskljucio pomocu natjecaja iz ministarstva, zupanije, itd itd dosegnit,.. sa vlastitom "zaradom" od festivalskom dana se nikada nikako necemo moci isplatiti. morali bi bubnit 50 kn upad i pivo 15, hranu 20+ itd,.. sta smatramo jednostavno nemoguce za nas/vas sve Smile

veci broj posjetitelja i sto veci broj medija su nuzni upravo zbog tih svih natjecaja,.. nece ministarsto dat udruzi 50.000 kn za osebujan projekt ko ovaj nas ako na njega dodje 300+ ljudi... kao niti sponzori nit itko drugi...
itd itd,...

tako da svakako moramo imati razlicite stvari u ponudi ali moramo se takodjer cuvati bas tog varaskog/kirbajskog ,... to je atmosfera koju zelimo izbjeci i ove godine je malkoc previse krenilo na to stranu,... iako su nas djelomicno langosice npr. i spasile sta se nasih propusta oko hrane tice,... sta bi bilo da nije bilo langosica ? kontam da bi bilo nereda zbog hrane,.. ali treba ih bit na drugaciji nacin. dogodine smislim ja taj dio konacno onako da bude nadam se skoro pa savrsen. Smile


eh sad,... sta se vola tice. vol NIJE bio nikad za ovu godinu najavljen. mi smo ga pokusavali "dobit" ali nije bilo novaca za njega tako da ga nismo nijednom nigdje najavili!

sta se sarana tice,... a joj,.. tu je propao jednostavno dogovro. odnosno mi smo se dogovorili i u petak je doticni covjek jos sjedio s nama za stolom i prolazio detalje oko polozaja gdje da se peku itd te se u subotu jednostavno nije pojavio i imao ugasen mobitel... sta da vam kazem,.. nevjerovatno ali dogodilo se. ja sam u nedelju kad ga jos uvijek nismo mogli naci na trenutke cak razmisljao o tome da prijevremeno "ritualno spalim nesto (odnosno nekog)" al na svu srecu od guzve nism stigao napravit neku slicnu glupost,.. hehehe,.. sta's jedna zivotna lekcija vise... Smile

besplatnog je bilo u biti samo guzvara na ulazu,.. to svakak treba bit te svakako treba biti takvih stvari jos negdje. to je sibolicno i ljepo i tako nesto je red, kultura i tradicija za nase podneblje. te kad netko dodje kod mene kuc, pa i na nasu njivu treba biti primljen domacinski. naravno ne mozemo vise kao prve dvije godine kad smo castili sa svime,... jednostavno vas je previse za to Wink

ulaz se treao naplatiti svima osim djeci, naravno. stvarao se cep pa su sigurno neki u toj guzvi prosli ovak,.. nagodinu vise mostova, vise ulaza - izlaza itd,...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
erich
Offline
Ukupno postova: 40
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2010. 9:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i da, u subotu iako je falilo nekoliko izvodjaca (zbog nase intere greske u organizaciji) nije bilo previse "rupa" u nastupima i dogadjajima. bilo je djecije igraonice, bilo je slikanja, dva plesna nastupa, 1 tamburasi, 1 jazz, zlatna mreza, mexikanac i ziva lutka od slame i jos jedne dvije stvari koje sad nemam trenutno u glavi... hehe..

samo sto nije sve bilo na isto mjestu,.. pa vjerujem da nitko nije dozivio sve te stvari, . neki su vidjeli ovo neki ono... to je manjevise i nasa ideja,.. da se ni ne moze sve vidit. jasno trebalo je vise toga ali da je nekom moglo bit dosadno na njivi iskreno ne vjerujem Wink

treba samo letit s jedne strane na drugu i pohvatat par stvari, ... Smile

ali naravno, kao sto sam vec napisao .. infopult i neka vrsta voditelja programa su polako postali neizbjeni...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2010. 12:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Siguran sam da će ovaj festival otići u propast! "Pojest" će sam sebe. Pojavit će se masa ljudi, masa novaca, masa nezadovoljnika, postavljet će se kojekakva pitanja oko zarada i sl. , iza toga dolazi međusobna svađa organizatora šta i kako dalje, kako zadovoljite sve te apetite i na kraju je neizbježan raskol među oragnizatorima i kraj festivala. Volio bih da sam u krivu ali mislim da nisam.
Organizatori-pogledajte što se događa sa festivalom! Pročitajte komentare ljudi. Otvorite oči. Najmanje komentara odnosi se na skulpture. Svi trkeljaju o cijeni ulaza, žderanju, piću, tamburašima, štandovima i sl. glupostima. Pa jel to bit festivala????? Ili je bit da ljudi dođu i pogledaju skulpture???
Mislite da ćete ikad zadovoljiti sve ove nezadovoljnike? Samo ih slušajte i srljajte u propast. Nikada oni neće biti zadovoljni. Iduće godine možete očekivati 10 000 ljudi, masu nezadovoljnika jer im se ne sviđa ovo ili ono, možete očekivati svađu među vama zbog svega toga i na kraju svako na svoju stranu.
Kažem vam. Primirite malo ovaj festival. Svedite ga na najmanju mnjeru, tj. gledanje skulptura i ništa više! Ništa više! Nikakav program, štandovi, kuracpalac.
A možete krenuti i ovim putem masovne vašarske manifestacije pa gledajte kako će se cijela priča urušiti...Nažalost.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.08.2010. 17:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Osječanin je potpuno u pravu. Kao i uvijek, u Hrvatskoj je važno da je besplatno, i da se opet besplatno ždere i pije, a ako je i nekakve glazbice, sreći nema kraja.

To nije smjer u kojem treba ići. Ljudi je bilo previše, u odnosu na organizacijske mogućnosti. Trebat će ili izbaciti besplatno, ili reducirati nepotreban sadržaj.


ja se djelom ne slažem s njegovim razmišljanjem.
Naime, pun k. ljudi je potegao iz osijeka..pod broj jedan, jako je teško bilo nači polje.
pod broj dva, potroši se za gorivo i da se 25 kn na ulazu..dvoje ljudi je 50 kn.
2 pića tamo i to ti je sve skupa već 100kn.a nisi još jeo...
znači ipak nije mal iznos.
prvi kažem da organizator ima pravo puknuti cijenu kakvu želi a na nama je da dođemo ili ne dođemo.
ali opet, s obzirom na trošak, ljudi valjda imaju pravo reći da im se nije svidjelo.

meni je ideja genijalna..ali tamo me se ništa posebno nije dojmilo..organizacijska katastrofa..ljudi glavinjaju poljem, pa di vidiš neku grupicu, odeš i ti da vidiš šta se događa.
trbušne plesačice u isto vrijeme kada i paljenje ispovjedaonice..ima toga još.
uglavnom posjeta s svela na lutanje i stajanje pred skulpturama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
erich
Offline
Ukupno postova: 40
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2010. 18:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eh da,... propast ovo sigurno nece Wink bez brige.

po mojoj nekoj procijeni stvari nas festival i je tako narastao (u cijelovitom smislu) zbog 1. jedinstvene ideje
2. organizaciske najuze jedinice Obitelji!
- mi se skoro svake godine skoro zakoljemo kad je najgusce,.. al da se razidjemo poslje i razjebemo stvar sigurno necete dozivjeti. obiteljski se slama financirala 3 godine,.. i to iskljucivo,.. tek od prosle smo poceli dobivat neka kao sponzorstva i slicne stvari te smo mi u toj prici jos uvijek pomalo neiskusni,.. iako se brzo ucimo i napredujemo... tako da vjerujem je i to jedan od razloga zasto nam i posjetitelji prastaju neke od propusta,... mi nismo skupina ljudi koja se nasla oko jednog projekta da bi omastila brk Wink vec smo obitelj koja je izdigla jednu ideju clana obitelji u nesto ozbiljno i hvalevrjedno... naravno greske se moraju dogadjati i dogadjati ce ih se jos. i uvjek ce bit komentara i ovakvih i onakvih... ali i ove godine, iako je bilo dosta propusta vecina posjetitelja (o nedelji pricam) je otisla zadovoljna s polja. tako da nije nikakva katastrofa,... samo ostaje velikim slova "MOGLO JE BIT BOLJE", odnosno trebalo je bit bolje,.. a mi cemo se potruditi da ce nagodinu bit bolje Wink

a o biti festivala i komentarima o skulpturama,... pa ak se niko ne zali na skulpture onda znaci da je to bilo ok (a je, bilo ih je vise, i bilo je par zaista dobrih!) i da u najbitnijem djelu nismo zakazali,.. a to sto ljudi vole izratit njihovo misljenje i kritiziraju "ugostiteljski dio" znaci da popratni program nije bio na mjestu... ali ono najbitnije ipak je Smile

dogodine bude tu dosta poboljsanja, bez brige Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2010. 22:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gle, nisam ja ni rekao da se tu netko našao da bi "omastio brk". Naprotiv.Govorim samo da veliko i masovno ne mora automatski značiti bolje. Pogotovo u ovom slučaju. Festival je jedinstven ali sa ovim popratnim sadržajima čini mi se kako klizi u "još jedan u nizu". Imate ljude kojima smeta ovo ili ono, oni hoće više, veće , za manje novaca a to tako ne ide. Ako prihvatite njihove zamjerke iduće godine možemo očekivati nove štandove, sve više i više, sve veću i veću pozornicu, sve poznatije izvođače, općenito veću komercijalizaciju a skulpture sve manje i manje, na kraju zbijene u kut livade i marginalizirane.
Uvijek je bilo i uvijek će biti, novac donosi samo probleme i svađe. Nikad ništa dobro pa makar se radilo i o obitelji.
Neko moje viđenje idealnog festivala bila bi livada prepuna skulptura od slame, cisterna sa pitkom vodom,štand-dva sa suvenirima organizatora(slamnati šeširi, majice, razglednice, male skulpture ili nešto sl. ako si netko poželi nešto kupiti za uspomenu) jedan broj kemijskih wc-a, 10 kuna upad i to je to. Da pojednostavim. Ako netko želi spontano zapjevati, zasvirati, bez neke organizacije, super.
A ovo, programi, voditelji, štandovi, pijačina,žderačina, tamburaši...Katastrofa..Još jedan u nizu... Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2010. 22:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa ljudi ogladne ako dođu npr. u 3 na polje, ne vidim u čemu je problem u toj "žderačini" i štandovima na kojima se nudi lokalna hrana. Ja kupio ljutu papriku, logično - Baranja. Pa nisam kupio banane. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.08.2010. 9:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Istina, ovo zbivanje se moze razvijati u dva pravca - moze postati veci, masovniji i sadrzajniji festival, a moze postati i galerija na otvorenom.

Na organizatorima je izbor u kojem pravcu zele ici. Prema sadasnjem imenu "Slama - land art festival", moze se zakljuciti da su organizatori zeljeli od toga napraviti festival, a festival ukljucuje masovnost, standove (sadrzano prikladne), ...

Ako se ne varam, pocetnih godina prica je bila da se festivalom slavi plodnost, vracanje zemlji, bla-bla... Ima li prikladnijeg mjesta za uzivanjem u izvornoj gastro ponudi od takvog festivala?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.08.2010. 9:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A jeb..e, pa bar u Baranji imaš gdje uživati u jelu i piću!!!!!! Pa jel potrebno jedan događaj uništavati s tim???? Mislite da će se zahtjevi na tome zaustaviti?? Kad dobiju jelo i piće masa će tražiti i šator da mogu sjest, žderat i pit. Poslije šatora masa će tražiti tamburaše da ih zabavljaju dok žderu i piju itd. Mislim da sam dovoljno jasan kuda bi sve ovo moglo otići...Daj Bože da se varam...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: