Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vrtići u Osijeku poskupljuju za 28% ! [Vijesti Osječke]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2010. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

america je napisao/la: ›
sve češće razmišljam o preseljenju u neki dtrugi gdje je sve transparentnije, čišće, s više mogućnosti za posao, manje korumpiranih ljudi u vlasti..., ali očito smo dobili što smo i tražili.


Baš me zanima koji bi to zaista bio grad u Hrvatskoj. Još jučer bi rekao Rijeka, ali eto i njihovima uskoro slijedi sud, a kad zatvore brodogradilišta, slijedi im i siromaštvo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.04.2010. 12:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E da penabukano - BILI. Ajmo ih sada izračunati nakon haračenja tvoje ekipe i povećanja svega što su mogli. Što konkretno ćemo mi građani dobiti od tih povećanja? Hoćemo dobiti češće odvoženje smeća? Nećemo, čak ste nam ukinuli i kontejnere. Hoćemo dobiti bolje parkilralište ili više njih? Nećemo! Hoćemo dobiti redovno čišćenje slivnika? Nećemo, čak štoviše vodovodna mreža Gornjeg grada je uraspadu da je prekjučer nakon one kišice počela voda nadolaziti u podrume ljudima. Hoćemo li dobiti kvalitetnije vrtiće i bolje sadržaje? Nećemo. Dakle nećemo dobiti ništa više, u nekim područjima i manje, ali zato će nas vladajuća ekipa nagraditi pražnjenjem kućnog buđeta. Svaka čast. Imamo fantastičnu gradsku upravu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Priska
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.04.2010. 15:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › Meni je sasvim jasno o cemu ti govoris, znam da je tako i apsolutno vas podrzavam.

Ja sam samo rekao 'zasto se boris za poskupljenje' ... jer ono pogadja roditelja, ali ne rjesava niti jedan problem s kojim se vi ... tete susrecete.


Grad bi trebao vratiti ono što je uzeo na početku ovogodišnjeg proračuna koji su u masi smanjili za predškolski odgoj, a zašto su smanjili...eh, pa tu tajnu nisu odali...I zato i dižu sad cijene i k tomu onaj tko ima 1000 kn i više po glavi obitelji će morati plaćati, a tko nema taj neće tako da ispada da ovi što imaju moraju šlepati ove što nažalost nemaju toliko...ni to nije fer...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.04.2010. 15:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bubi je uspio svoju mudru politiku dici na visu razinu, tako da osijek uz njega ne moze izgubiti 'titulu' grada slucaja.



Razvedeni ste? Vrtić će vam biti duplo skuplji!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
america
Offline
Ukupno postova: 96
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2010. 15:40 
Naslov:  Re: Vrtići u Osijeku poskupljuju za 28% ! [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
america je napisao/la: ›
sve češće razmišljam o preseljenju u neki dtrugi gdje je sve transparentnije, čišće, s više mogućnosti za posao, manje korumpiranih ljudi u vlasti..., ali očito smo dobili što smo i tražili.


Baš me zanima koji bi to zaista bio grad u Hrvatskoj. Još jučer bi rekao Rijeka, ali eto i njihovima uskoro slijedi sud, a kad zatvore brodogradilišta, slijedi im i siromaštvo.


Upravo Rijeka, eventualno Varaždin. Što se mene tiče definitivno više mogućnosti za posao imam u tim gradovima. Trenutačno ionako odlazim honorarno raditi tamo i bez obzira na sve uočene nedostatke čini mi se da je sve, kako rekoh, čišće, transparentnije, manje korumpirano...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.04.2010. 20:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › bubi je uspio svoju mudru politiku dici na visu razinu, tako da osijek uz njega ne moze izgubiti 'titulu' grada slucaja.



Razvedeni ste? Vrtić će vam biti duplo skuplji!

Pa ovo je zapravo sjajno jer su naši uspjeli nadmašiti i samu Kosoricu u nebuloznim potezima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.04.2010. 20:32 
Naslov:  Re: Vrtići u Osijeku poskupljuju za 28% ! [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala bogu, na baka-servisu za čuvanje djece.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DrugsBunny
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.04.2010. 20:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la (Pogledaj post): › Ljudi shvatite da je trošak po djetetu prije 10 godina bio 900 kuna, a sada je blizu 1500 kn.

Aha, znači gradska vlast nema novaca kojima bi mogla financirati vrtiće, a ima novaca za budalaštine poput novog mosta koji će stajati, zasigurno, više desetaka milijuna kuna?
Ingo je napisao/la: ›
Razvedeni ste? Vrtić će vam biti duplo skuplji!

A ovo tek ne razumijem. Gdje je logika tim ljudima koji donose takve zakone?

Mislim da je jedna stvar jasna: Djeca više nisu nedodirljiva. Prvo crkva, a sada HDSSB.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kkova58
Offline
Avatar

Ukupno postova: 16
Lokacija: Jug 2
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.04.2010. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, čini se da će vrtić umjesto potreba postati privilegija, i ne ide mi u glavu kako nikome gore, pa čak ni tetama koje odobravaju ovaj potez ne ide u glavu da će se ovom mjerom SMANJITI broj djece u vrtiću te će njihove plaće (nažalost) postati još više upitne, a bojim se i radna mjesta.

_________________
SOME GIRLS ARE BIGGER THAN OTHERS
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mira66
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2010. 14:50 
Naslov:  Re: Vrtići u Osijeku poskupljuju za 28% ! [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I što se tiče cijena vrtića i što se tiče dodatnoga plaćanja radionica u vrtiću - npr. kompjutorska radionica, 40 kuna mjesečno, 7 - 8 djece teta stavi uz 1 -2 kompjutora i 10 - 15 minuta igraju neku igricu, mijenjajući se. Što to stoji 40 kuna?? Potrošni materijal?? Za to vrijeme teta uglavnom nije uz njih, nego u svojoj skupini.

100 kuna dodatno plaćanje sportske skupine ili engleske???

Za troje djece vrtić će koštati oko 1.600 kuna???

Nema više jedan mjesec godišnje da se ne mora platiti kada dijete ne ide u vrtić, nego je kod kuće, roditelji na godišnjem i slično??? To je isto novo pravilo.

Žalosno strašno. Tete u vrtiću? Uglavnom nezainteresirane, čula sam neki dan jedna je jednoj majci rekla: Trebate vi moju uslugu, a ne ja vašu!!! I onda ostavi dijete takvoj ženi???

Ima ih dobrih i prekrasnih, njima svaka čast, one će se prepoznati i izuzeti iz ovoga...

Nema novaca za plaće??? Dok je grad grcao u dugovima, roditelji bez plaća, djelatnici Centra za predškolski imali su redovite i dobre plaće, jako, jako dobre regrese su si isplaćivali, božićnice i uskrsnice nikada nisu izostale... Kako je to moguće, a firma u problemima.

A, dragi roditelji, znate li da djelatnici Centra svakoga dana ručaju na račun naše djece??? Svakoga im dana u Upravu stiže ručak, i to s desertom, npr. palačinkama. Kada su djeca u vrtiću dobila desert? Je li dijete u vrtiću ikada jelo palačinke??? Eto, toliko o pravdi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: