Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vrtići u Osijeku poskupljuju za 28% ! [Vijesti Osječke]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
kkova58
Offline
Avatar

Ukupno postova: 16
Lokacija: Jug 2
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.04.2010. 7:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Super. Ispisat ću dijete, pa može crtati i kod kuće.

_________________
SOME GIRLS ARE BIGGER THAN OTHERS
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.04.2010. 12:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne želim opravdavati poskupljenje, ali treba uzeti u obzir nekoliko činjenica.
Cijene nisu rasle od 2000.godine, a probajte se sjetiti koliko su porasli troškovi energenata, hrane tj.ukupne cijene vrtića po djetetu.
Ovim cjenama Osijek je u sredini po cijenama vrtića.
Također važan je podatak da se čak 31 milijun kuna svake godine izdavaja iz gradskog proračuna za usluge vrtića i jaslica.

_________________
Moj Osijek...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.04.2010. 13:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la (Pogledaj post): › Ne želim opravdavati poskupljenje, ali treba uzeti u obzir nekoliko činjenica.
Cijene nisu rasle od 2000.godine, a probajte se sjetiti koliko su porasli troškovi energenata, hrane tj.ukupne cijene vrtića po djetetu.
Ovim cjenama Osijek je u sredini po cijenama vrtića.
Također važan je podatak da se čak 31 milijun kuna svake godine izdavaja iz gradskog proračuna za usluge vrtića i jaslica.


Naravno da se za svako poskupljenje moze pronaci opravdanje. Pogotovo kad masu usluga poskupi upravo taj isti grad.

a sto navodis da grad izdvaja "čak" 31 milijun ... ja mogu reći "samo" 31 milijun.

a poskupljenje od 28% nije malo poskupljenje, nego drasticno poskupljenje ... i sto je najtužnije, tete u vrtićima od tog poskupljenja neće dobiti ni 2% veću plaću.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Priska
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.04.2010. 14:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nećemo dobiti veću plaću, ali ćemo barem dobiti tu koju imamo! I koju vjerujte mi, u današnje vrijeme ju krvavo zaradimo (smanjena radna snaga, a broj djece ostao isti pa si vi mislite...) I nije pravedno što će neki plaćati više, a neki ne jer SVI imaju isti program, iste usluge, istu hranu itd... A ovi što će se ispisati ionako nisu ozbiljno shvatili koncept predškolskog odgoja i obrazovanja ( ne to nije crtanje samo i čuvanje pogotovo...), a većina takvih je neredovno i plaćala svoj dug.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bubamaja
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.04.2010. 16:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Priska je napisao/la (Pogledaj post): › Nećemo dobiti veću plaću, ali ćemo barem dobiti tu koju imamo! I koju vjerujte mi, u današnje vrijeme ju krvavo zaradimo (smanjena radna snaga, a broj djece ostao isti pa si vi mislite...) I nije pravedno što će neki plaćati više, a neki ne jer SVI imaju isti program, iste usluge, istu hranu itd... A ovi što će se ispisati ionako nisu ozbiljno shvatili koncept predškolskog odgoja i obrazovanja ( ne to nije crtanje samo i čuvanje pogotovo...), a većina takvih je neredovno i plaćala svoj dug.

@Priska, hoće li onda biti malo više teta? moje dijete cijelu godinu ima samo jednu tetu i djeca se seljakaju po sobama... Question

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.04.2010. 16:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Priska ... ti si teta u vrticu, pa onda nemoj biti 'francuska sobarica'.

To sto je tebi placa kasnila koji mjesec, nije razlog to sto nema novaca, nego politicki razlozi kako bi se opravdali potezi smanjenja radnika, malo vas se uplasilo ... i opravdalo ovo drasticno poskupljenje.

Danas uz vas postoje i privatni vrtici koji svoju cijenu mogu kreirati kako zele, i nuditi usluge kakve zele.

Vi se i trudite i obrazujete i odgajate tu djecu ... ali ih isto tako cuvate dok su roditelji na poslu.

I upravo su ti roditelji koji sad govore da ce ispisati tu djecu pravi roditelji koji razumiju koncept predskolskog odgoja. Oni imaju bake koji ce im cuvati djecu, ali su ipak djecu dali u vrtic. Ostat ce vam djeca ciji roditelji nemaju izbora.

I na kraju, neznam zasto se ti toliko zauzimas za ovo poskupljenje, kada si ti zadnja u tom lancu i apsolutno neces nista dobiti. Ni vecu placu, ni bolje uvjete rada, niti ce ti se grupa smanjiti ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.04.2010. 16:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poskupljenje od 28%!!
Ma sjaaaaajno... Ratata... evo ti!

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Priska
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.04.2010. 19:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naš san je imati više "teta", ali zadnje što se poštuje u ovoj situaciji jesu pedagoški standardi koji se odnose i na broj odgojitelja kao i broj djece u skupini! To nije dozvoljeno samo da se zna, ne smije biti jedan odgojitelj u skupini, ali ipak nam to rade...A mi šutimo i bojimo se pisnuti jer će nam uručiti knjižicu.. Dakle, sve dok negdje netko ne pukne, dok se nekome nešto ne dogodi jer nemoguće je biti sam u skupini i biti odgovoran za toliko djece, za tolike male živote(neka proba tko hoće doći u goste u skupinu i ostati sam - svaka teta će vam pružiti tu priliku, samo ju zamolite Smile)neće biti bolje...
A zašto se borim ovdje?? Pa ne znam, eto jer ne smijem tamo..Sad( A toooliko svi volimo taj svoj poziv...bez velike ljubavi nema pravog posla u našoj struci...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.04.2010. 20:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je sasvim jasno o cemu ti govoris, znam da je tako i apsolutno vas podrzavam.

Ja sam samo rekao 'zasto se boris za poskupljenje' ... jer ono pogadja roditelja, ali ne rjesava niti jedan problem s kojim se vi ... tete susrecete.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.04.2010. 22:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidi postova, a svi ko da sam ih ja pisala... A nisam... Tek sad pišem... Izgleda da poskupljenje nije baš dobro prošlo... Ali skoro da se i neće primijetiti u moru ostalih! I nije mi jasna tvrdnja da će se poskupljenjem prikupiti novac kako bi se redovito isplaćivale plaće... To valjda znači da će oni koji ionako redovito plaćaju plaćati sad malo više zato da bi ovi što ne plaćaju mogli i dalje ladit ...... ???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mandra
Offline
Ukupno postova: 44
Lokacija: TAMO NEGDJE
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.04.2010. 22:56 
Naslov:  Re: Vrtići u Osijeku poskupljuju za 28% ! [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U istinu razmišljam što ću na jesen s djetetom,volim što ide u vrtić i zadovoljna sam njezinim vrtićem , pa čak mogu razumjeti da uz sva poskupljenja je došlo vrijeme i da to poskupi ali moja plaća je i dalje ista i teško da će dalje djete u vrtić.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2010. 8:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi shvatite da je trošak po djetetu prije 10 godina bio 900 kuna, a sada je blizu 1500 kn.

_________________
Moj Osijek...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.04.2010. 9:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la (Pogledaj post): › Ljudi shvatite da je trošak po djetetu prije 10 godina bio 900 kuna, a sada je blizu 1500 kn.


i koliko su za troškove krivi roditelji ili oni koji to žele postati? već viđeno, potvrda moja da nakon izbora političari postaju najveći neprijatelj izbornoj bazi. i tako već dvadeset godina. ako već teta iz vrtića zagovara pedagoške standarde, trebali zagovarati direktnu demokraciju kao u Švici. tamo političari svako malo raspisuju referendume kao oblik odlučivanja u važnim odlukama koje se tiču bilo kakvih projekata. u Ženevi gradonačelnik nema službeni mobitel niti službeno vozilo. ovdje je situacija malo drugačija. za sve promašaje odgovaraju poreski obveznici ove države. oni koji su krivi za takvo stanje će se i dalje smiješiti sa promidžbenih plakata tražeći vaš glas i tko zna koji put vas prevariti.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
america
Offline
Ukupno postova: 96
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2010. 9:55 
Naslov:  Re: Vrtići u Osijeku poskupljuju za 28% ! [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni se čini da je u cijeloj priči najsimptomatičnije to što su nam primanja svima niža u posljednjih godinu dana, a cijene svega više. Računica je jednostavna - postaje nemoguće sve pokriti. Jako volim ovaj grad, ali sve češće razmišljam o preseljenju u neki dtrugi gdje je sve transparentnije, čišće, s više mogućnosti za posao, manje korumpiranih ljudi u vlasti..., ali očito smo dobili što smo i tražili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2010. 10:48 
Naslov:  Re: Vrtići u Osijeku poskupljuju za 28% ! [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

america je napisao/la (Pogledaj post): › Meni se čini da je u cijeloj priči najsimptomatičnije to što su nam primanja svima niža u posljednjih godinu dana, a cijene svega više. Računica je jednostavna - postaje nemoguće sve pokriti. Jako volim ovaj grad, ali sve češće razmišljam o preseljenju u neki dtrugi gdje je sve transparentnije, čišće, s više mogućnosti za posao, manje korumpiranih ljudi u vlasti..., ali očito smo dobili što smo i tražili.

Gdje to?
"Među gradovima najveći minimalni životni troškovi bili su u Puli (7.222,59 kuna) i Vukovaru (6.992,58 kuna), a najmanji u Varaždinu (6.184,76 kuna) i Osijeku (6.294,61 kuna)."

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: