Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



“Štancaju” pravnike za koje nema posla ni prilike za vježbenički staž

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
game
Offline
Avatar

Ukupno postova: 474
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2010. 20:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nevjerojatno kakvih sam se guposti sada načitala..
nisam bila niti na ekonomskom, niti na pravnom fakultetu, ali imam bliskih ljudi koji jesu..
ljudi koji su te fakultete upisali zbog interesa za tu građu, ne radi vječnog studiranja i slično...
naravno da je na tim fakultetima najveći broj vječnih studenata, kada je i najveća upisna kvota..i školarine se raspoređuju u osobne dohotke pa se profesorima isplati rušiti čak i studente koji uče i trude se...
ali ne možete govoriti da su to lagani fakulteti i tečajevi...pokušajte ih vi studirati bez podrške mame i tate koji su neke face.
pa niti jedan fakultet nije tečaj, ako se oslanjaš samo na vlastiti trud!

a posao ne možeš naći vlastitom sposobnošću i slične fore..jer i ako imaš debelu vezu, više ne možes dobiti posao, jer se otvoreni natječaji zatvaraju zbog pritisaka koji se vrše na poslodavce...da, za ne povjerovati...
zato nemojte davati postotke po vlastitoj procjeni, jer niste u koži ljudi koji su se 7 godina zaj... s kretenima od profesora da bi sad radili kao bauštelci (jer im se ne da raditi- da, baš!!!) i bili sretni s minimalcem od plaće za rad na crno...

pomirite se s tim da živimo u državi koja ne funkcionira i nemojte kriviti ljude koji nemaju posla da su za to sami krivi, jer kao što kažem, znam dečke koji rade na crno teške fizičke poslove, a imaju diplomu za koju su se jako namučili...a neki nemaju priliku čak niti za takav posao...

da, žalosno, ali, u takvoj zemlji živimo... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
punk urac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 233
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.04.2010. 20:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

honey je napisao/la: ›
maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ako nisi znao, ne upisuju svi fax s 19 godina, već se neki malo kasnije odluče na taj potez. Za ovog lika ne znam kad je upisao, ali nije ni bitno - važno je da je završio fakultet! Smile


ne stella, to je prestalo biti važno kad ti na natječaj dođe 500 ljudi.
Svi su počeli gledat koliko si dugo studirao jer uglavnom onaj koji je završio u roku pokazuje da je sposobniji od onog koji je teglio 6-7-8 godina.

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

po čemu je on molim te sposobniji od onih što su teglili, ti što su teglili su obično imali probelma sa 1 ili 2 ispita pa ga vukli godinu, dvije...ne lupetaj molim te, jer nisi studirao pravo..

šta si molim te ti tako pametan studirao?


po čemu je sposobniji onaj koji je dao ispite u roku od onog što se zajebavao 8 godina?

hmmm zaista ovo je pitanje za duboku filozofsku raspravu.

_________________
wish you were beer.. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2010. 21:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi, niste studirali na Pravnom, pa ne znate. Ajd nemojte više o tome.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.04.2010. 22:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

honey je napisao/la (Pogledaj post): ›
maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ako nisi znao, ne upisuju svi fax s 19 godina, već se neki malo kasnije odluče na taj potez. Za ovog lika ne znam kad je upisao, ali nije ni bitno - važno je da je završio fakultet! Smile


ne stella, to je prestalo biti važno kad ti na natječaj dođe 500 ljudi.
Svi su počeli gledat koliko si dugo studirao jer uglavnom onaj koji je završio u roku pokazuje da je sposobniji od onog koji je teglio 6-7-8 godina.

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

po čemu je on molim te sposobniji od onih što su teglili, ti što su teglili su obično imali probelma sa 1 ili 2 ispita pa ga vukli godinu, dvije...ne lupetaj molim te, jer nisi studirao pravo..

šta si molim te ti tako pametan studirao?


studirao, nisam završio..odlučio vrijeme koje bi još studirao potrošiti na učenje onog što volim i usavršavanje..sad radim ono što volim i od toga lijepo živim, hvala na pitanju.

Poslodavca ne zanimaju razlozi zašto je netko studirao 7 godina..na papiru 4 godine bolje izgleda od 7..i to dobrano gledaju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
honey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.04.2010. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poslodavca ne zanimaju razlozi zašto je netko studirao 7 godina..na papiru 4 godine bolje izgleda od 7..i to dobrano gledaju.
[/quote]

e pa to bolje izgleda, iako 4 godine nema nitko

po čemu su sposobniji? pa eto reći ću iz svog iskustva..ja sam studriala 7,5 godina, em su me zezali neki ispiti, em sam imala i život sa strane a ne samo visila nad knjigom,dok su neki samo visili nad knjigom, prosječnog su znanja bili, gimnaziju jedva završili a faks stisnuli da se dokažu okolini

to kao da ja u srednjoj prolazim sa 5, netko sa 3 i ovaj što prolazi sa 5 kažeš da je pametniji. Nije, nego je samo vrijedniji

i dobro je netko rekao tko nije završio pravo nek ne ulazi u rasprave

_________________
nije bogat čovjek koji puno ima, nego onaj koji malo treba Vjestica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.04.2010. 15:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije pametniji ali se podredio studiranju,svoje obveze izvašavao u roku a to poslodavcu puno govori o njegovom budućem odnosu prema poslu.
Kažem, možeš ti meni tu pisat što god hoćeš i izvlačit razloge kakve god želiš, činjenica je da sve češće gledaju dužinu studiranja i uzimaju ju kao dosta bitnu stavku kod zapošljavanja...
tako sam čuo od više poslodavaca i od više ljudi koji su poslove dobili preko nekog samo jer su kraće studirali.
bilo bi lijepo vidjeti koliko je od tih 800 ljudi na birou završilo faks u 4 godine...mislim da ih jako malo ima jer takvi uglavnom rade.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pero1234
Offline
Ukupno postova: 40
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.04.2010. 16:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › Nije pametniji ali se podredio studiranju,svoje obveze izvašavao u roku a to poslodavcu puno govori o njegovom budućem odnosu prema poslu.
Kažem, možeš ti meni tu pisat što god hoćeš i izvlačit razloge kakve god želiš, činjenica je da sve češće gledaju dužinu studiranja i uzimaju ju kao dosta bitnu stavku kod zapošljavanja...
tako sam čuo od više poslodavaca i od više ljudi koji su poslove dobili preko nekog samo jer su kraće studirali.
bilo bi lijepo vidjeti koliko je od tih 800 ljudi na birou završilo faks u 4 godine...mislim da ih jako malo ima jer takvi uglavnom rade.


Slažem se!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
svinjor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Lokacija: VBK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.04.2010. 16:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › Nije pametniji ali se podredio studiranju,svoje obveze izvašavao u roku a to poslodavcu puno govori o njegovom budućem odnosu prema poslu.


Ili drugim riječima nije pametniji ali je definitivno veći štreber.
A sad koliko je poželjno imati za uposlenika štrebera to je vrlo diskutabilno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.04.2010. 17:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hm, koliko je poželjno imati nekog kome su obaveze svetinja i koji će se strgat da ih u roku izvrši + sposoban je nove zadatke savladati brzo i efikasno.
da,vrlo diskutabilno:)

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
svinjor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Lokacija: VBK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.04.2010. 17:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › hm, koliko je poželjno imati nekog kome su obaveze svetinja i koji će se strgat da ih u roku izvrši + sposoban je nove zadatke savladati brzo i efikasno.
da,vrlo diskutabilno:)


To stoji, ali isto tako stoji da je veliki dio tih nazovimo ih štrebera poprilično fah idiotski orjentiran i veliki dio ih se jako loše snalazi u međuljudskim interakcijama a to kod prava posebno dolazi do izražaja.
Pitaj odvjetnike koga će radije uzeti za vježbenika nekoga tko je štreberski nabubao gradivo i završio u navedenom roku od 4 godine ili nekoga tko je studirao duže ali tko ima širinu i tko zna s ljudima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
~suncica~
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.04.2010. 22:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lako vama svima sad tu naglabati. Ja sam ovogodišni maturant i želim studirati u Osijeku jer volim svoj grad i ne bih htjela seliti u Zagreb. Nama nitko od osječkih fakulteta nije bio u školi na edukaciji, a kamoli da nam je netko rekao s kojim bismo fakultetima mogli najlakše i najbrže dobiti posao. Svatko priča drugu priču. A da ne pričam o dvostrukim mjerilima za jednake fakultete u Osijeku i u Zagrebu ( što se tiče izbornih predmeta na državnoj maturi). Kako sad vidim stvari, najpametnije bi bilo da sam išla u strukovnu školu,a ne u gimnaziju, jer očito one obećavaju bolju budućnost. Ne?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: