Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Na vlasti - Hercegovci, Posavci, Imoćani, Ličani i poneki Šokac

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.04.2010. 22:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Par stotina tisuća Nijemaca, Židova, i svih ostalih manjina nakon 1941-45

U to vrijeme mogli su otići nekud samo ovi prvi iz prostog razloga što tada više nije bilo ovih drugih. Prvi su ih poubijali i oteli im imovinu.
W.M. Felt je napisao/la: ›
a popriličan broj Srba nakon 1991. (no oni su sami otišli, nitko ih nije potjerao, zar ne?)

A ove su evakuirali vaskoliki zaštitnici iz matice kako bi na sigurnom čekali da oni "oslobode" grad. Slučajno, to se nikada nije dogodilo, pa su izvisili. Tako da se ova migracija može tumačiti ovako i onako... Ovisi da li objašnjava Milorad Dodik ili europska promatračka misija 91/92.
W.M. Felt je napisao/la: ›
Stvarno besmislen članak.

Doista. Kao i bezbroj drugih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2010. 22:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): ›
A ove su evakuirali vaskoliki zaštitnici iz matice kako bi na sigurnom čekali da oni "oslobode" grad. Slučajno, to se nikada nije dogodilo, pa su izvisili. Tako da se ova migracija može tumačiti ovako i onako... Ovisi da li objašnjava Milorad Dodik ili europska promatračka misija 91/92.
.


Ne serry. Sad sam dobro citirao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ne znam
Offline
Ukupno postova: 65
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2010. 23:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kurbla je napisao/la (Pogledaj post): ›
exosječanka je napisao/la (Pogledaj post): ›
Simo, evo ti za ovo svi moji kikači.


To je taj mentalitet o kom pričam. Svi kikači (radna mjesta, privilegije) nekom tko mi je naprvu simpa ili je rođo.

Razumljiv zaključak. Ipak su radna mjesta i privilegije isti kao virtualni forumski kikirikiji. Simo je dobio kikače(njih ukupno 39) iz dva razloga-prvi i glavni je taj što sam se danas naživcirala zbog nekih izjava vezanih za ono za što je on napisao u svom postu, pa mi je došao naprosto kao osvježenje poslije svega. Drugi razlog je taj što nemam namjeru više biti na ovom forumu, ali eto, ipak sam vidjela ovaj tvoj post i šta ćemo sad? Dobio si odgovor zašto kikači, nema veze s mentalitetom, a ako dobijem kikača i za ovaj post-tvoj je.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2010. 9:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam je napisao/la: ›
kurbla je napisao/la (Pogledaj post): ›
exosječanka je napisao/la (Pogledaj post): ›
Simo, evo ti za ovo svi moji kikači.


To je taj mentalitet o kom pričam. Svi kikači (radna mjesta, privilegije) nekom tko mi je naprvu simpa ili je rođo.

Razumljiv zaključak. Ipak su radna mjesta i privilegije isti kao virtualni forumski kikirikiji. Simo je dobio kikače(njih ukupno 39) iz dva razloga-prvi i glavni je taj što sam se danas naživcirala zbog nekih izjava vezanih za ono za što je on napisao u svom postu, pa mi je došao naprosto kao osvježenje poslije svega. Drugi razlog je taj što nemam namjeru više biti na ovom forumu, ali eto, ipak sam vidjela ovaj tvoj post i šta ćemo sad? Dobio si odgovor zašto kikači, nema veze s mentalitetom, a ako dobijem kikača i za ovaj post-tvoj je.

Ako te netko naživcira , ti mu daš kikače? Nisam siguran da te razumijem.
No, ipak hvala još jednom,jer ja hranim malog slona sa tim doniranim kikačima.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.04.2010. 9:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kurbla je napisao/la: ›
Ne serry. Sad sam dobro citirao.

Istini za volju, nisam bila osobno nazočna niti jednom razgovoru o evakuaciji uoči događanja 91., ali potvrdilo mi je nekoliko kolega (Srba, koji su ostali i nisu htjeli poslušati huškače nego proživljavali ratna sranja skupa s ostalim građanima) kako se to dogovaralo na određenim punktovima. Ako seru dotični - serem i ja. Sorry zbog izraza.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dantimon
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2010. 9:51 
Naslov:  Re: Na vlasti - Hercegovci, Posavci, Imoćani, Ličani i poneki Šokac
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, kada sam nakon rata počeo raditi u Mirovinskom jedan mi je prijatelj rekao nečeš ti tu dugo ostati jer ti neće biti dobro što nisi njihov. Nisam baš to razumio, no uskoro sam stvarno otišao.
Ova gradska vlast ne priznaje ništa iz poršlosti, osim ako netko od njih nema koristi. Isto tako oni koji pišu da je članak loš i treba li nam sada svađa među stanovnicima Osijeka, sigurno su došljaci. Svađa nam ne treba to je sigurno ali argumentirano postavljanje i nametanje svojih stavova treba u zaštiti integriteta svakog Slavonca i Baranjca, naravno ne samo kada je to u cilju sticanja dobiti.
Isto tako autor ovog članka nije koliko znam porijeklom Osječanin niti Slavonac.
Trebala li je ovo biti pohvala gradonačelniku da razdvaja obitelj od posla???? Pa to mora svatko inaće ne bi niti bilo mjesta za druge u bilo kojim strukturama ili poduzećima. Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
exosječanka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.04.2010. 13:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

loš članak ili dobar to je potpuno svejedno,meni osobno je bilo zanimljivo pročitati odakle potječu neki ljudi koji su na visokim pozicijama u gradu! dolazim do zaključka da je Slavonija jedan veliki čušpajz raznih naroda i narodnosti,pa na kraju krajeva tko je od vas koji komentirate čisti Slavonac???!!! A svima onima kojima je loš članak,odnosno loše napisan pa dajte napišite bolje pa objavite,vjerujem da bi vam mnogi istomišljenici bili zahvalni na nečem boljem i kvalitetnijem!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Baudolino
Offline
Ukupno postova: 300
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2010. 19:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilo bi zanimljivo vidjeti koliko je nehrvata među njima.

Izgleda, niti jedan (osim Biljane Borzan, ali ona nije na vlasti, pa mi nije jasna niti njena uloga u članku).

Pošto nema Srba, a kako je Felt primjetio, Židova smo se riješili još za vrijeme II. svjetskog rata, a Njemaca netom poslije, ostaje nam da si međusobno brojimo krvna zrnca na regionalnoj osnovi, pošto je to sad jedini način da upražnjavamo svoj autentični malograđanski fašizam.

Živio Osijek, da parafraziram Jadranku Kosor.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mitar031
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2010. 18:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Živjeli svi dobrostojeći preci naših lokalpolitičara.
Ako su nešto naslijedili od predaka, zašto su se onda dali u politiku, tu nedefiniranu djelatnost u koju se ide samo da se što više nakrade. Nek me neko razuvjeri da nije tako

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
junfer&ca
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2010. 20:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad ce se vec ovo azurirati?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.04.2010. 1:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam pola zagorca koje su naselili u moje selo (pola zagorci, pola dalmatinci - sve pijandure i neradnici Very Happy) umjesto švaba koje su otjerali i četvrt slavonca, a četvrt podravca.
Di ćeš bolje? Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lucky Luke
Offline
Ukupno postova: 90
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.04.2010. 8:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E moj rodni grade,kako nam je nekada lijepo i ponosno bilo a gledaj sada ovo!!!!

_________________
Poslije velikih problema, opet jašem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Popaj031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 40
Lokacija: OsijeK
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.07.2010. 20:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dantimon je napisao/la: ›
Da, kada sam nakon rata počeo raditi u Mirovinskom jedan mi je prijatelj rekao nečeš ti tu dugo ostati jer ti neće biti dobro što nisi njihov. Nisam baš to razumio, no uskoro sam stvarno otišao...


Zašto je sex u državnim poduzećima zabranjen? ... Svi su u rodu Very Happy

Slažem se ne treba gledati ljude po nacionalnosti, vjeri i sl. nego po načinu na koji obavljaju posao... Ali bosanaca stvarno ima na bacanje... Twisted Evil Laughing Laughing

_________________
I oughta busk you right in the mush.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2012. 23:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slavonija se pokazala kao idealan pašnjak za hercegovačke magarce.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
 



 Skoči u forum: