Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Na vlasti - Hercegovci, Posavci, Imoćani, Ličani i poneki Šokac

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
j@dr@
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Osijek u srcu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.04.2010. 14:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Stvarno besmislen članak. Ako se već netko htio baviti migracijama na našim prostorima, što nije istražio tko je sve morao otići, da bi ovi iz "pasivnih" krajeva došli. Par stotina tisuća Nijemaca, Židova, i svih ostalih manjina nakon 1941-45., a popriličan broj Srba nakon 1991. (no oni su sami otišli, nitko ih nije potjerao, zar ne?)

Čitamo o rekonstrukciji zidina u Tvrđi. Puno bi se toga moralo rekonstruirati u Osijeku, da bi se ispravilo divljanje generacija "pobjednika".



mene stvarno živcira permanentno guranje ove teme o srbima koji su pobjegli tijekom i nakon rata, kao da sad za njima trebamo plakati, čak i kao komentar ovog članka koji s time nema baš nikakve veze...

a sam članak je na razini trač partije....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ne znam
Offline
Ukupno postova: 65
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2010. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exosječanka je napisao/la (Pogledaj post): › Bitno da su svi pročitali članak a sad vam ne valja...

Pa ne bi znali da ne valja da nismo pročitali. Evo još jednog primjera kvalitete uratka, a kojeg nisam navela ranije
Citat: › Roditelji i supruga direktora GPP-a Igora Medića, poput njega samog, svi su ekonomisti. Otac je sveučilišni profesor, doktor ekonomije, a majka je bila bankarica, trenutačno nezaposlena. Smatra se stopostotnim Osječaninom. Očevo podrijetlo je, međutim, zanimljivo: rođen je u Sarajevu kao dijete Ličanina i Dalmatinke.

Što je tu toliko zanimljivo?
A i naslov s onim "poneki Šokac" Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carmen
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2010. 15:10 
Naslov:  Re: Na vlasti - Hercegovci, Posavci, Imoćani, Ličani i poneki Šokac
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Žalosno što na vlasti prevladavaju svi osim Slavonaca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bavaria
Offline
Ukupno postova: 262
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2010. 15:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zanimljivo je koliko se poltroni iz Glasa Slavonije ne mogu otarasiti zadatka od prije izbora ... paljba po Debelom ... aloooo izbori su prošli ...

što se novoga gradi ili se izgradilo???

a odakle je Kramer ... i on je prošli ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2010. 17:29 
Naslov:  Re: Na vlasti - Hercegovci, Posavci, Imoćani, Ličani i poneki Šokac
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dijeliti ljudi po vjerskoj, nacionalnoj ili nekoj drugoj pripadnosti, mogu samo krajnji primitivci (mentalni primati) koji su zaboravili što su nam kroz povijest donijele takve podjele. U najmanju ruku člankom bi se trebala pozabaviti policija, jer prikriveno poziva na netrpeljivost i mržnju između pojedinih etničkih skupina.
Osobno, ljude dijelim po moralnim i kulturološkim vrijednostima, a sve ostale podjele su šovinizam.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
junfer&ca
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2010. 17:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A zašto nema ni riječi o naprimjer Lamzi ili Doležalu?
Ni slova o Bajti i o Kramariću? Sve su to crveni kadrovi partije koji dok nisu ušli u politiku nisu imali šta jesti.
I ovi što kažu da su iz dobrostojećih obitelji su isto bili golje dok se nisu nakačili u politiku. Pričala mi je Matkovićeva žena kako nisu imali za hladnu vodu dok se Gordan nije ostavio voćki i dok nije brata ugirao da bude dobavčjač za sve gradske firme

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2010. 18:22 
Naslov:  Re: Na vlasti - Hercegovci, Posavci, Imoćani, Ličani i poneki Šokac
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Članak je bzvz ali se vidi koji su kriteriji u kadroviranju. Dok se ne oslobodimo 'Vidi ga ćaća mu je iz našeg sela je a otkad je na vlasti ništa nam nije dao' mentaliteta tonut ćemo još dublje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sat2
Offline
Ukupno postova: 22
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2010. 18:33 
Naslov:  Re: Na vlasti - Hercegovci, Posavci, Imoćani, Ličani i poneki Šokac
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Dijeliti ljudi po vjerskoj, nacionalnoj ili nekoj drugoj pripadnosti, mogu samo krajnji primitivci (mentalni primati) koji su zaboravili što su nam kroz povijest donijele takve podjele. U najmanju ruku člankom bi se trebala pozabaviti policija, jer prikriveno poziva na netrpeljivost i mržnju između pojedinih etničkih skupina.
Osobno, ljude dijelim po moralnim i kulturološkim vrijednostima, a sve ostale podjele su šovinizam.


Potpuno se slažem, a još bi se više složio kada na takovo uočavanje ne bi bili natjerani osobnim lošim iskustvom sa nasljeđem "gena kamenih"! Zašto mora Rudan zaposliti Rudana, Šerić zaposliti Šerića, a da se ne pita koje su sposobnosti tih ljudi!? I što je najvažnije..zna se da su nesposobni, ali su još uvijek tu! Da ima napretka tamo gdje jesu..svaka čast, ali tamo uglavnom sve stoji ili roni!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2010. 20:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="sat2"]
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Dijeliti ljudi po vjerskoj, nacionalnoj ili nekoj drugoj pripadnosti, mogu samo krajnji primitivci (mentalni primati) koji su zaboravili što su nam kroz povijest donijele takve podjele. U najmanju ruku člankom bi se trebala pozabaviti policija, jer prikriveno poziva na netrpeljivost i mržnju između pojedinih etničkih skupina.
Osobno, ljude dijelim po moralnim i kulturološkim vrijednostima, a sve ostale podjele su šovinizam.


Potpuno se slažem, a još bi se više složio kada na takovo uočavanje ne bi bili natjerani osobnim lošim iskustvom sa nasljeđem "gena kamenih"! Zašto mora Rudan zaposliti Rudana, Šerić zaposliti Šerića, a da se ne pita koje su sposobnosti tih ljudi!? I što je najvažnije..zna se da su nesposobni, ali su još uvijek tu! Da ima napretka tamo gdje jesu..svaka čast, ali tamo uglavnom sve stoji ili roni!
[/quote

Nažalost, u RH je u večini slučajeva, još uvijek važnija podobnost, neko sposobnost. Rezultate vidimo u dnevnom tisku (nezaposlenost,korupcija,lopovluk itd...)

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exosječanka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.04.2010. 20:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="ne znam"]
exosječanka je napisao/la (Pogledaj post): › Bitno da su svi pročitali članak a sad vam ne valja...

Pa ne bi znali da ne valja da nismo pročitali. Evo još jednog primjera kvalitete uratka, a kojeg nisam navela ranije

pametnom je dosta i jedna, obično, prva rečenica iz članka da zaključi da se o gluposti radi u istome!!!
ako mi je nešto glupo i nezanimljivo ne posvetim tome minutu na čitanje i k tome još minutu ili dvije na komentiranje!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ne znam
Offline
Ukupno postova: 65
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2010. 21:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exosječanka je napisao/la (Pogledaj post): › pametnom je dosta i jedna, obično, prva rečenica iz članka da zaključi da se o gluposti radi u istome!!!
ako mi je nešto glupo i nezanimljivo ne posvetim tome minutu na čitanje i k tome još minutu ili dvije na komentiranje!!!

Na osnovu ovoga mi se čini da si moj komentar shvatila osobno, bar tvoj odgovor tako zvuči. Za to uopće nema razloga, jer nije bilo ništa osobno. Kao što ni autor ovog članka ne bi naše komentare trebao shvatiti osobno. Komentiramo članak koji je objektivno loše napisan, a valjda mu je i samom jasno, tko god on bio, da je sfušario ili promašio temu ili što već.
Citat: › Dijeliti ljudi po vjerskoj, nacionalnoj ili nekoj drugoj pripadnosti, mogu samo krajnji primitivci (mentalni primati) koji su zaboravili što su nam kroz povijest donijele takve podjele.

Simo, evo ti za ovo svi moji kikači.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2010. 21:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam je napisao/la: ›
exosječanka je napisao/la (Pogledaj post): › pametnom je dosta i jedna, obično, prva rečenica iz članka da zaključi da se o gluposti radi u istome!!!
ako mi je nešto glupo i nezanimljivo ne posvetim tome minutu na čitanje i k tome još minutu ili dvije na komentiranje!!!

Na osnovu ovoga mi se čini da si moj komentar shvatila osobno, bar tvoj odgovor tako zvuči. Za to uopće nema razloga, jer nije bilo ništa osobno. Kao što ni autor ovog članka ne bi naše komentare trebao shvatiti osobno. Komentiramo članak koji je objektivno loše napisan, a valjda mu je i samom jasno, tko god on bio, da je sfušario ili promašio temu ili što već.
Citat: › Dijeliti ljudi po vjerskoj, nacionalnoj ili nekoj drugoj pripadnosti, mogu samo krajnji primitivci (mentalni primati) koji su zaboravili što su nam kroz povijest donijele takve podjele.

Simo, evo ti za ovo svi moji kikači.


Zahvaljujem za kikače . . .

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2010. 22:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exosječanka je napisao/la (Pogledaj post): ›
Simo, evo ti za ovo svi moji kikači.


To je taj mentalitet o kom pričam. Svi kikači (radna mjesta, privilegije) nekom tko mi je naprvu simpa ili je rođo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2010. 22:11 
Naslov:  Re: Na vlasti - Hercegovci, Posavci, Imoćani, Ličani i poneki Šokac
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ups, pardon citirao sam exosjecanku umjesto ne znam..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2010. 22:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kurbla je napisao/la: ›
Ups, pardon citirao sam exosjecanku umjesto ne znam..


Taman sam ti počeo pisat odgovor i prekine me ...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: