Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Porazne Statistike Glazbenog Ukusa Mladih (Hrvata???)!!!!!!!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2006. 19:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jednostavno Balkan smo i to je to...Ja bih vrlo rado htio dobiti inteligencijsku listu glazbe, mislim da bi ovi što slušaju narodnjake bili uvjerljivo najmanje inteligentni, jednostavno nemaju inteligencijsku mogučnost da prepoznaju dobru glazbu, a uza to još glazbeni sluh...bah

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.03.2006. 20:39 
Naslov:  Re: Porazne Statistike Glazbenog Ukusa Mladih (Hrvata???)!!!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I inteligencija je vrlo relativna stvar..... Ako imas srece da si se rodio inteligentan jos uvijek to treba kvalitetno iskoristiti.
Primjera radi ja sam siguran da je, recimo, Hitler bio nadprosjecno inteligentan kada je milijune ljudi uvjerio da cine pravu stvar ako potamene sve sto nije "arijevac". Znaci li to da on danas sigurno ne bi slusao narodnjake? Sumnjam
Ponovit cu jos jednom kako mi je najnejasnija stvar sto klinci kupuju autolakove da na nekom zidu napisu "U" i "Ante Pavelic" i poslje toga odlaze na Daru Bubamaru, a na MP3 playeru slusaju red Cece pa red Thompsona i Skore.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2006. 23:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E baš to...oni to trpaju sve u isti koš...A znate zašto? Zato što im glavno da je to glazba u kojoj ima nečega što traće, a to je neki naboj...prvo se nabriju nacionalizmom, a onda idu nabijat glupost u svoje ušiu Smile

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2006. 18:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema to veze s kvocijentom inteligencije.
Ima s kulturom. Nema čak ni s Balkanom, koji je poluotok, kao i svaki drugi.
Svijetom se definitivno pronio glas o Balkanu kao o mitskom mjestu ratova i stradanja, patnje i ljubavi... Slušajući narodnjake, čovjek stvarno stekne dojam da se ovdje živi brzo, uzbudljivo, romantično... Kao, ovdje žive junaci koji ne pristaju na kompromis... I zato prodaju taj Balkan, da bi mogli izvoziti pevaljke i mafijaše.
To je ipak samo pitanje marketinga.


Kultura boli čovjeka koji je ne razumije.
Narodnjaci ljudima odgovaraju jer im se nudi pet lajtmotiva. Konzumenti to prihvaćaju jer su primitivni, zaostali i opiru se promjenama.

Evo neke izjave koje sam prikupio od mladih sugovornika:
"Ja imam pravo to slušat."
"Meni je to najdraže, šta ja ono strano razumijem?"
"Narodnjake ne slušam, ali idem zbog ekipe."
"Najbolje se napit' uz narodnjake."
"Dolaze najbolje pičke."

Je li itko ikad spomenuo razvoj turbo-folka? Nije. On stagnira. Uvijek bio i ostao sranje koje seljacima pruža razumljiv i prihvatljiv zvuk, prispodobivu liriku, razumljive teme...
Meni je tim gore jer je taj loš miks dance i techno zvukova s etno melosom postao je soundtrack srpske mafijaško-militantne hunte. Arkan, Ceca... Kad su se vjenačali, on u narodnoj nošnji gruva iz pištolja, a srbijanski tabloidi pišu u njamanju ruku o Charlesu i Diani.

Mislim da smo zaključili ovaj slučaj, tu se nema što dodati. Tko sluša ta sranja, neka sluša. Ali ne može mi se servirati to kao mainstream i putem raznih redakcija raditi na pozitivnoj valorizaciji.

Nekad su imali zadimljene kafane krajputašice, a danas nas tim prcaju u prime timeu.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2006. 19:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam jeste znali ovo :

jedan podatak koji znam iz doba bivše Jugoslavije : najprodavanija 3 pop-rock albuma u bivšoj državi su bila Riblja čorba - Mrtva priroda 430 000 primjeraka , 1. album Plavog orkestra oko 417 000 primjeraka i Bijelo dugme - Bitanga i princeza , nešto malo preko 400 000 primjeraka .
Istovremeno su neki narodnjaci za koje ni oni kojima je ta glazba puno bliža nego meni (a meni zaista nije bliska) nikad nisu čuli prodavali u prosjeku po 700 000 primjeraka po albumu . Lepa Brena je od svih svojih dotadašnjih albuma (ovo je podatak iz 1989 ) samo jedan prodala u manje od miljun primjeraka ...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2006. 20:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro, sad to može djelovati iznenađujuće... Ali, Jugoslavija je Jugoslavija. Nije baš sve stizalo preko granice ni približno kako dolazi sad, niti je bilo programa, niti je bilo interneta... Ljubavna pisma se umotavala u stranice Brava.
Mladež nije bila tržište. Brenu je imao svaki kralj cesta... "od Neuma do Novog Mjesta".

Meni ide na živce njihov položaj.
Danas je slušati narodnjake, zapravo, bunt.
To nije lijepo, pa je mladima in. A nekad je to bio pank... Heh.
Svi tabloidi pišu i vrte se tko ide na to, što je tamo tko radio, tko je koga jebo.

Njih treba vratiti na marginu. Bojim se da svoje prstiće u tome imaju i ugostitelji koji od svega imaju naviše koristi.

Dok god je tako raslojeno tržište, neće biti profitabilno imati rock klub većih kapaciteta... koji grad osječkih gabarita mora imati.
Sramota što nema.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.03.2006. 22:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto ljudi, počelo...
Spušteni prozori, frajeri s pokojim zubom smješkaju se iz "nabrijanih" (probušen auspuh i onako loše zaljepljena folija na stakla da se vide mjehurici zraka) golf jedinica u kojima ozvucenje vrijedi vise nego cijeli auto zajedno i tutnja "mini suknja, lepo ti stoji, nosi je stalno... ... stoji ti maksimalno..." , a curica na suvozackom sjedalu samo prometra tko ju je sve vidio s tim frajerom u gradu da bi joj reputacija malo porasla
aaaaa

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.03.2006. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
Eto ljudi, počelo...
Spušteni prozori, frajeri s pokojim zubom smješkaju se iz "nabrijanih" (probušen auspuh i onako loše zaljepljena folija na stakla da se vide mjehurici zraka) golf... <rez>


Mislim da kulturnu scenu turistima možemo najbolje prispodobiti sloganom:

DOBRODOŠLI U OSIJEK - SELJAČKI EL DORADO

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jane-doe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 10
Lokacija: osjek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.04.2006. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kukac je napisao/la: ›
nego, jel idete na koncert pixiesa u zagreb 16.7.?? Very Happy Razz


naravno..jedva čekam..al prvo idem na calexico i iron & wine....

_________________
I’M gasoline. I’M burnin’ clean.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jane-doe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 10
Lokacija: osjek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.04.2006. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isis je napisao/la: ›


nek slušaju šta oće, samo mi je žao što s manjinom vršnjaka mogu popričati o kvalitetnoj glazbi...


a čuj ti nisi gimnazija...ja jesam.....
kod mene se ne slušaju narodnjaci..bar u mom razredu ne..neg se sluša drum 'n bass, tehno, balašević i tako.....ima uglavnom svega i svačega al ni traga narodnjacima...

bio sam na jazz festivalu ove godine i 100% sam bio najmlađi tamo


nisi sto posto..mislim da si ti stariji od mene Wink

_________________
I’M gasoline. I’M burnin’ clean.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jane-doe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 10
Lokacija: osjek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.04.2006. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije bit u tome što je to pomalo kontradiktorno da slušaju i cecu i thompsona istovremeno..bit je u tome da je ta glazba njima lagana za slušat..jednostavni ritmovi, ponavljanje pripjeva 100 puta...riječi koje nemaju smisla al glavno da se rimuju....po tome meni to sve spada u istu kategoriju pa i pussycat dolls.....

ali ima to i pozitivnu stranu....kvalitetna muzika onima koji ju slušaju je postala puno cjenjenija....sada je među populacijom mladih koji su protiv cajki cool slušat npr smithse...sad svi neki novi alternativni bendovi navode smithse kao uzore..i to najčešće iz krivih razloga(nikad smithsi za svog vijeka nisu postali mainstream) ali bar slušaju nešto što je dobro i iz toga se rađa isto nešto što je za pohvalu..

_________________
I’M gasoline. I’M burnin’ clean.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.04.2006. 17:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a no, jane je možda bila mlađa od mene, no no Razz

a u svakom slučaju, volim i ja drum n bass poslušati s vremena na vrijeme Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hadzo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 27
Lokacija: Zagreb, Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.04.2006. 10:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad sam ja bio srednjoškolac, iz studentskog doma na Sjenjaku dopirali su zvukovi Azre, EKV, Orgazma. Sredinom devedesetih iz istog mjesta odzvanjali su Magazin, Minea i slični. Prije 4-5 godina prevladavali su Škoro i Thompson da bi danas sve tulilo od turbo folkera. I to je generacija koja bi nas jednog dana trebala voditi nekamo? Odvest će nas u pičku mtaerinu. Ako su ti i takvi budućnost ove države, onda otkazujem svoju pretplatu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.04.2006. 12:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

istina je, stanje niposto nije ruzicasto! ali nekako mislim da nije bas ni skroz cadjavo.
ima tu kod mene u domu neki decko koji svake veceri kolje narodnjacke seljacine floydima! kad bi krenule "case, bitije, klete sudbe, nevjerne zene&co", on bi ladno dao svojim zvucnicima potpunu slobodu (kontam bar 90 decibela).
wish you were here na repeat, prokleto dobro ozvucenje iz njegove sobe i da vidis. nema cajke koja to moze nadmasit!

SLUSAJTE SVE, SAMO CAJKE NE! Smile

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.04.2006. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Malo nevezano, ali...
Jeste li primijetili sličnost između R'n'B-a i narodnjaka? Ono: Guzata i dekoltirana mačka pleše oko frajera
Frajer drži pljucu i ruci
Tekstovi su srcedrapajući
Sjaji se zlatni zub i zlatne lančine oko vrata
Ples oko gelendera
itd.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: