Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Stanarsko pravo izgubljeno 1991. godine dobilo 300 osoba

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2010. 23:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: › Da zaključimo, kad Srbi budu htjeli u EU, protjerani Hrvati će dobiti natrag svoje stanove na koje su imali stanarska prava .


Na koje protjerane Hrvate mislis? Koliko ima takvih? Ima neka evidencija, organizacija koja brine o tome?

Ako se ne varam, vecina Hrvata koja se preselila iz Vojvodine i Srbije je zamijenila kuce/stanove. Ne ulazim u to da su vjerojatno imali razlog i motiv za tu razmjenu, ali to je bitno drugacija situacija od one gdje su se Srbima oduzimala stanarska prava i davala nekom drugom.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gum099
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.04.2010. 1:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›
ne znam sto se pjenite...


zato što nam ide na racku da oni koji su vršili agresiju na ovu zemlju imaju veća parava od ostalih građana RH.

"buduci da osobno poznajem ljude srpske nacionalnosti"

so what?
i ja osobno poznajem (da se preciznije izrazim, samo ih se sjećam) masu masu ljudi koji su ubijeni, protjerani, maltretirani pa ih se ne vidi svaki dan u novinama i nitko im ne nudi stanove...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
žena
Offline
Ukupno postova: 93
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.04.2010. 1:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj daj molim vas ljudi moji o cemu vi pricate, ja se zovem kak se zovem i svaki je... dan slusam spiku "joj ne mogu te upoznat sa mojim starcima jer se tak zoves" "joj moja stara te ne voli jer se tak zoves" "decko mi ne da budem dobra s tobom jer je on veliki hrvat" "moji prijatelji nisu sretni jer sam s tobom" itd... da ne nabrajam, od cestih statusa na facebooku itd. moj stari je pravoslavac i bio je ovdje cijeli rat se borio za hrvatsku, tu smo svi rodeni na podrucju republike hrvatske. on u zg, ja u os. i nitko nam nije iz srbije. pa je on za sve veliki srbin, kako ga drugi smatraju!!! i policajci su za vrijeme rata dobili stanove u nasem je bio jedan srbin koji je pobjegao i njih 99/100 je moglo zadrzat stan, jedino moj stari nije "jer je SRBIN"!!!! neznam kolko je netko obrazovan al nacionalnost i vjera nije jedno te isto!!!!

_________________
Da je Bog htio pedere napravio bi Adama i Stevu...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.04.2010. 8:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Da zaključimo, kad Srbi budu htjeli u EU, protjerani Hrvati će dobiti natrag svoje stanove na koje su imali stanarska prava .

Čekaj, polako: Srbija je tek jučer priznala da postoji Srebrenica, da je postojala i neka druga 1995. s nekih 8000 stanovnika više kojih od srpnja te godine više nema. Glasovanje u parlamentu bilo je tijesno, jedva prošlo. I s ostalim nestašlucima iz devedesetih će ići sporo...

Leteci mungos je napisao/la: ›
Na koje protjerane Hrvate mislis? Koliko ima takvih? Ima neka evidencija, organizacija koja brine o tome?

Izgleda da bi i kod nas trebale nekakve deklaracije iz parlamenta kako bi informirale pučanstvo o nekim događanjima. Postoje neka mjesta u Vojvodini, na primjer Hrtkovci u Srijemu (sad: Srbislavci) potpuno počišćena od domicilnih Hrvata (Arkan&Beli orlovi, noćne smjene), a tu spadaju još i Petrovaradin kao i još mnoga druga. Napomena: Hrvati tamo nisu imali stanarska prava jer nikad nisu bili privilegirana kasta nego svoju PRIVATNU imovinu iz koje su istjerani noću, s najlon-vrećicama. Razmjene kuća su se događale naknadno.No, to je bilo na teritoriju Srbije, pa je to stvar Srbije u ogledalu.
Začuđujuće je kako se olako prelazi preko povijesne činjenice da su ti isti Beli orlovi iste te stvari radili i u Hrvatskoj, dakle u drugoj državi. Kakvo je to pitanje: koji Hrvati su protjerani?! A oko kog vraga se ovdje uopće vodio rat?! Treba li doista i nama nekakva deklaracija buđenja o onoj nesreći koja se događala 91-ve?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.04.2010. 8:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: › Da zaključimo, kad Srbi budu htjeli u EU, protjerani Hrvati će dobiti natrag svoje stanove na koje su imali stanarska prava .


Na koje protjerane Hrvate mislis? Koliko ima takvih? Ima neka evidencija, organizacija koja brine o tome?

Ako se ne varam, vecina Hrvata koja se preselila iz Vojvodine i Srbije je zamijenila kuce/stanove. Ne ulazim u to da su vjerojatno imali razlog i motiv za tu razmjenu, ali to je bitno drugacija situacija od one gdje su se Srbima oduzimala stanarska prava i davala nekom drugom.


Mislim na one Hrvate koji su morali potpisati da se odriču sve svoje imovine u korist Srbije ili "Srpske Krajine" kad su protjerani iz svojih domova.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.04.2010. 8:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Obično se u obrani otimačine i zločina poseže za drugim otimačinama i zločinima, pa je tako i ovdje.

Potpuno je nebitno za ovaj problem, dakle otimačinu stanarskih prava Srba u Hrvatskoj, jesu li i Srbi u Srbiji radili slično. Osim ako nam nije cilj "izjednačavati se sa agresorom". Međutim, u Hrvatskoj je još uvijek većina populacije na nivou srednjovjekovnih seljaka - "oko za oko, zub za zub".

Bilo bi lijepo da se Hrvatima iz Srbije pomogne u ostvarivanju nekih njihovih prava, ako će nešto uopće tražiti. No to s ovim problemom nema nikakve veze.

gum099 je napisao/la: ›
zato što nam ide na racku da oni koji su vršili agresiju na ovu zemlju imaju veća parava od ostalih građana RH.


Ne znam na koja to prava misliš. Upravo je poanta cijele teme da se ukaže Hrvatinama kako su oteli stanarska prava Srbima, dodijelili ih sebi, i zatim od države oteli stanove (odnosno, otkupili ih za sitne novce).

Koja to prava imaju Srbi, a da nemaju Hrvati u Hrvatskoj? Desničarske floskule nam neće pomoći.

Brick Top je napisao/la: ›
Ako je USKOK (ili tko već) ispitao taj slučaj Jadranke Kosor i njenog stana i nije našao nikakve nezakonite radnje, ako smo morali u nedjelju slušati demantij od 9min nje i njenih odvjetnika u NU2, na koji nitko nije imao protuargument i protuDOKAZ, onda ne razumijem šta se ti sad tu toliko trudiš nama svima otvoriti oči i ukazati na, po tebi očito, nezakonito ili barem nepošteno stjecanje stana od strane Jadranke Kosor?
Koji su tvoji motivi?


Inteligentno biće shvatilo bi da ponekad, a u Hrvatskoj prečesto, nešto zakonito nije uvijek i moralno. Kako od premijerke očekujemo da bude moralna, očekujemo i da riješi problem ljudi kojima je oteto stanarsko pravo te su izbačeni na ulicu, zbog čega je jedan od stanara izvršio samoubojstvo.

Jasno da je ova otimačina u skladu sa zakonom. I ne treba nam Mladen Bajić (čitaj: osoba koja novinarima dila dokumente) da nam to potvrdi.

Kada bi ta otimačina bila nezakonita, došlo bi do velikih problema. Nije samo Jadranka Kosor otkupila društveni stan, niti je samo njoj naprasno zbog izmišljenih zasluga dodijeljeno stanarsko pravo nad društvenim stanom. Isto je napravio, recimo, i Glavaš. I još deseci tisuća Hrvatina.

Povijest Hrvatske od 1990. do danas, a možda i dulje, u dalekoj budućnosti sažimat će se u kratkom opisu - vrijeme otimačine i pljačke.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
j@dr@
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Osijek u srcu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.04.2010. 9:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najpravednije bi bilo da se svim srbima i inima.. koji su ratno vrijeme proveli u srbiji i nisu dizali niti glasa protiv stvari koje su se dogadjale u hr za to vrijeme, ukine i hr drzavljanstvo, jer ne moze biti drzavljanin rh onaj koji je podrzavao agresora... samo je to fizicki nemoguce napraviti jer im se to ne moze dokazati, tako da sto se mene tice, ti koji se sad vracaju iz srbije bolje nek sute i budu sretni sto su zivi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.04.2010. 9:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: › Treba li doista i nama nekakva deklaracija buđenja o onoj nesreći koja se događala 91-ve?
Ako ce to pomoci da floskuletine nestanu iz upotrebe, ja sam za.

Za ove Srbe koji traze povrat stanarskog prava se zna tocan broj. Zna se poimence, zna se i koji stanovi su upitni. Dakle, sve se zna, netko je te ljude okupio, organizirao i pravno im pomogao da se pravnim sredstvima bore za svoje interese.

Zna li se tocan broj Hrvata koji su iz Vojvodine protjerani? Sto je RH, HSP, HDZ, HDSSB ucinio za te ljude? Organizirao ih? Zasto i oni ne poduzmu pravne korake za povrat imovine?

Ne vjerujem da bi ih nesto sprjecavalo da danas pred sudovima u Srbiji zatraze nesto nad cim smatraju da imaju pravo.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.04.2010. 9:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

j@dr@ je napisao/la (Pogledaj post): › najpravednije bi bilo da se svim srbima i inima.. koji su ratno vrijeme proveli u srbiji i nisu dizali niti glasa protiv stvari koje su se dogadjale u hr za to vrijeme, ukine i hr drzavljanstvo, jer ne moze biti drzavljanin rh onaj koji je podrzavao agresora... samo je to fizicki nemoguce napraviti jer im se to ne moze dokazati, tako da sto se mene tice, ti koji se sad vracaju iz srbije bolje nek sute i budu sretni sto su zivi...
smatras li agresorom svaku babu koja je istjerana iz stana i otisla kod rodjake u Novi Sad, jer nije imala kamo?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.04.2010. 9:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›
buduci da osobno poznajem ljude srpske nacionalnosti koji su '91. puskama i prijetnjama smrcu nocu istjerivani iz stanova u osijeku (pa su neki pobjegli u srbiju, neki u europu, jer su se bojali da ce ih u hrvatskoj ubiti zato sto govore ekavicom), kao sto poznajem i obitelji u kojima su clanovi srpske nacionalnosti ni krivi ni duzni izgubili glavu u tom istom osijeku, ne znam sto se pjenite...
ja osobno ne poznajem niti jednog Srbina koji je govorio ekavicom u Osijeku niti u Splitu ili Zadru..problem je vise bilo necije ime ili prezime, pa su i oni koji su bili lojalni i ostali u Osijeku i ratovali za Hrvatsku, cesto svakodnevno pili sranja samo zbog recimo imena ili prezimena..
radi se sad prosto o rjesavanju problema zaostalih iz '90-tih, a koji su Hrvatskoj sad uvjet za pristup EU..tj pitanje povratka izbjeglih i prognanih, povrat imovine i ostale stvari..
svi sad moraju peglat sva sranja sto su napravljena..Slovenija je to pitanje recimo davno rjesila, Bosna takodje..pa dosao red i na nas..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
j@dr@
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Osijek u srcu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.04.2010. 9:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam cula ni jednu babu da je za vrijeme rata rekla, ej, braco srbi, pa sta to radite..??? osim toga, nase izbjeglice su isli po cijeloj hr i svijetu bez ikoga smjestani u naselja i hotele i po kucama i svagdje... cudno bas da su oni bjezali prema istoku?kako mozes za vrijeme rata bjezat na suprotnu stranu.. i onda se vratiti i reci da bi sad neka prava, ma daj, vec mi je muka od svih preugrozenih srba, i onih koji su bili u uniformama na onoj strani pa bi sad place i mirovine za ono sto su propustli za vrijeme rata.. itd. jos samo da im spomenicu damo pa da smo mirni. a ovi nasi ne znaju koliko bi im se duboko zavuki u ... da se slucajno ne bi osjecali povrijedjeni. ne kuzim, ako im je stalno tako lose u hr, kog vraga se stalno vracaju..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.04.2010. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Sharon je napisao/la: › Treba li doista i nama nekakva deklaracija buđenja o onoj nesreći koja se događala 91-ve?
Ako ce to pomoci da floskuletine nestanu iz upotrebe, ja sam za.

Za ove Srbe koji traze povrat stanarskog prava se zna tocan broj. Zna se poimence, zna se i koji stanovi su upitni. Dakle, sve se zna, netko je te ljude okupio, organizirao i pravno im pomogao da se pravnim sredstvima bore za svoje interese.

Zna li se tocan broj Hrvata koji su iz Vojvodine protjerani? Sto je RH, HSP, HDZ, HDSSB ucinio za te ljude? Organizirao ih? Zasto i oni ne poduzmu pravne korake za povrat imovine?

Ne vjerujem da bi ih nesto sprjecavalo da danas pred sudovima u Srbiji zatraze nesto nad cim smatraju da imaju pravo.

Baš dobro da je otvoreno i ovo pitanje. Odgovor je: Srbi u Hrvatskoj su dosta dobro organizirani po tom pitanju, vječito su moneta potkusurivanja matice sa susjedima koje je oštetila u ratu, pa u toj papazjaniji dosta toga i uspiju izboriti u svoju korist. No, i to je napredak: ne rade to više teškom artiljerijom nego političkim sredstvima, koja su ipak legitimna, ma što tko mislio.
Druga je situacija s Hrvatima u Srbiji, koji su tamo jedna obična nezanimljiva nacionalna manjina - u pravom smislu riječi, jer ih matica nikad nije huškala i naoružavala protiv zemlje u kojoj žive. Trpili su represiju Miloševićevog režima 90-tih jednako kao i ostali građani Srbije koji su bili protiv, još malo i više jer su Hrvati. Kao što već rekoh - nikada nisu bili privilegirana kasta za dodjelu društvenih privilegija u vidu boračkih penzija i društvenih stanova, nego su šutili, radili i stjecali. A kao takvi potpuno su neupadljivi i politici nezanimljivi. Tako da se stvara privid kako im je tamo sjajno, dapače - da ih niti nema.
E, sad se može vidjeti koliko su vječiti podizači prašine uspješni u svojoj misiji i koliko su dobro organizirani. A i potpomognuti logistikom iz matice koja ni do dan danas nije raščistila svoju nečasnu ulogu u rabotama iz 90-tih. Sad se vidi tko je sve vrijeme živio od svog rada, a tko od društvenih privilegija.

W.M. Felt je napisao/la: ›
Koja to prava imaju Srbi, a da nemaju Hrvati u Hrvatskoj? Desničarske floskule nam neće pomoći.

... a niti pseudeljevičarske kuknjave o pitanjima oduzetih privilegija iz jednog drugog sistema. Ajmo opet prije toga: što s nacionaliziranom imovinom? Pa i ona je bila predmet stanarskih prava u nekim slučajevima.
Btw, mislim da u to osinje gnijezdo nije ni trebalo dirati jer bilo je jasno da će doći vrijeme kad će se morati rješavati stvari koje su gurnute pod tepih. Osim toga, već rekoh kako nismo smjeli činiti stvari slične onima koje su činili oni. Odmazda nema kraja ni logike. Pametno je jedino: prekinuti lanac.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.04.2010. 10:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: › ne rade to više teškom artiljerijom nego političkim sredstvima, koja su ipak legitimna, ma što tko mislio.
Da su se planovi desnih stranaka ispunili, danas ne bi mogli ni politicki djelovati, a ne sudjelovati u radu Vlade.

Ali, manimo se floskula koje sipas iz rukava. Pravo pitanje je - zasto se ti Hrvati iz Srbije nisu organizirali i ne traze zastitu svojih interesa pred pravnim institucijama Srbije? Ili jesu, a mi to ne znamo?

Citat: › Druga je situacija s Hrvatima u Srbiji, koji su tamo jedna obična nezanimljiva nacionalna manjina
Volio bih vidjeti reakciju Hrvata iz Vojvodine na ovakve rijeci. Tvoj ton me neodoljivo podsjeca na ton sumadijskih cetnika, razocaranih sto "oni preko grane" nisu toliko krvolocni koliko se od njih ocekuje. Zamisli, Hrvati u Vojvodini ne zele otcjepljenje, pripojenje, ne zele rat! Sramota!

Citat: › Kao što već rekoh - nikada nisu bili privilegirana kasta za dodjelu društvenih privilegija u vidu boračkih penzija i društvenih stanova
Ovo je tipicna floskula i notorna neistina. Znas li koliko je samo Hrvata u Vojvodini [i drugdje] dobilo zemlju [otetu Svabama] u kolonijalno doba, nakon zavrsetka WWII?

Price o Hrvatima koji su sustavno gazeni su tipicne floskule nekoga dojenog mrznjom i bajkama kako Hrvati nisu imali nista, a Srbi su u Jugi imali sve... i jos malo vise. Prica onih koji su do '90 bili na dnu kace, slabo obrazovani ili manje sposobni, koji su u tome trazili ispriku za vlastiti neuspjeh.

Citat: › Tako da se stvara privid kako im je tamo sjajno, dapače - da ih niti nema.


Sjajno?! Ha cuj, npr. u Subotici imaju ono sto Srbi u Osijeku nemaju. Evo samo primjer s ulicama: Po stanju iz 2003., Subotica ima 878 ulica, od čega 240 ima hrvatske nazive koje su dobile po znamenitim Hrvatima i hrvatskim toponimima.

Citat: › E, sad se može vidjeti koliko su vječiti podizači prašine uspješni u svojoj misiji i koliko su dobro organizirani.
Odlicno napisana recenica. Jos samo trebamo definirati te dizace prasine, tenzija i sijace mrznje.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.04.2010. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gornji tekst govori sam za sebe, tako da nemam što dodati. Osim da hrvatska nacionalna manjina tamo šuti i radi, a svoje pozicije u drušvu osvaja političkim sredstvima, što nije bio slučaj sa Srbima u Hrvatskoj, ma koliko neki željeli izokrenuti istinu. Hrvati tamo nikada neće imati političku dimenziju Srba u Hrvatskoj i nije da mi to smeta nego je to na ponos Hrvatima koji ŽIVE OD SVOG RADA, a ne od politikantstva. Oni su, zapravo, integrirana manjina koja djeluje u društvu u kojem živi, u okviru ponuđenih mogućnosti. Dakle, @mungose, kad se malo probudiš od vlastite ljevičarske netrpeljivosti - moći ćeš shvatiti da nisam uopće govorila kao četnici iz Šumadije. Možda baš imam iskustva iz prve ruke pa znam o čemu govorim?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.04.2010. 10:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

j@dr@ je napisao/la (Pogledaj post): › vec mi je muka od svih preugrozenih srba, i onih koji su bili u uniformama na onoj strani pa bi sad place i mirovine za ono sto su propustli za vrijeme rata.. itd. jos samo da im spomenicu damo pa da smo mirni. a ovi nasi ne znaju koliko bi im se duboko zavuki u ... da se slucajno ne bi osjecali povrijedjeni. ne kuzim, ako im je stalno tako lose u hr, kog vraga se stalno vracaju..

ili ti je kao i premijerki muka od toga sto se poteze pitanje koje bi najradije htio zaboraviti..i ti si ocito u necijem stanu.. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: