Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Za 15 mjesta vježbenika prijavilo se 1.300 osoba!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2010. 10:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

-----


Zadnja promjena: PEGY; 25.01.2013. 9:16; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.03.2010. 10:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovako stvari stoje:
tekst objavljenog natječaja mora zadovoljiti pravnu formu, pa se mora navesti lijepo: OVJERENI preslik, a oni koji su ga pisali točno znaju što to znači. Gospođa koja bi se javila na telefon na upit kandidata u nedoumici 100% bi odgovorila da ne treba ovjera bilježnika jer gospođa zna tko treba donijeti takve dokumente, a i oni to već znaju pa su to već i predali i namirili kvotu. Oni sigurno ne zovu telefonom dotičnu gospođu, jer se informiraju preko malo većih njuški. A ona je vjerojatno dobra kršćanka pa želi poštediti djecu suvišnog troška, a neke stvari ne smije otvoreno reći. Kao i ova informacija u strogo kontroliranim dnevnim novinama koja nije slučajno puštena.
I, na kraju, ne moraju objaviti imena primljenih; pa ionako su najbolji...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
osijek054
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2010. 11:18 
Naslov:  Re: Za 15 mjesta vježbenika prijavilo se 1.300 osoba!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chager je napisao/la (Pogledaj post): › Može li se po isteku natječaja objaviti ime i prezime primljenih vježbenika, pa da vidimo koji su to, čisto da se imamo oko čega raspravljati?
Inače ne škodi pitati unaprijed treba li zaista ovjerena preslika, a to se riješi pozivom na telefon, uz objašnjenje da danas nema svatko 350 kn za tako nešto. Vjerujem da bi vam ta ista gospođa ili njezina tajnica objasnila da to nije potrebno (ako nije). Ovako se rasprava vodi oko nečega što ne mora biti istina, kao npr Polančec:)


Što imam zvati telefonom i pitati da li su mislili točno onako kako su napisali ili nekako drugačije??

Zadnji put ovo govorim, ako je raspisan javni natječaj koji je objavljen u Narodnim novinama i u kojem se točno navodi koju je dokumentaciju potrebno priložiti uz prijavu, nisam toliko defektan da ih zovem i pitam da li su možda mislili na neku drugu dokumentaciju?!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.03.2010. 11:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek054 je napisao/la: ›
Zadnji put ovo govorim, ako je raspisan javni natječaj koji je objavljen u Narodnim novinama i u kojem se točno navodi koju je dokumentaciju potrebno priložiti uz prijavu, nisam toliko defektan da ih zovem i pitam da li su možda mislili na neku drugu dokumentaciju?!?

Ali naša vlast očito smatra kako nas je većina građana prilično "defektna" pa nam servira ovakve navlakuše.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pinkychus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.03.2010. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isssse ljudi..... Pjazza Grande!
Pozz svima koji uzivaju u suncu i predivnom danu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2010. 11:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek054 je napisao/la: ›
Zadnji put ovo govorim, ako je raspisan javni natječaj koji je objavljen u Narodnim novinama i u kojem se točno navodi koju je dokumentaciju potrebno priložiti uz prijavu, nisam toliko defektan da ih zovem i pitam da li su možda mislili na neku drugu dokumentaciju?!?


digni frku oko svega pa na teve i u novine, nema ti druge

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cruiser
Offline
Avatar

Ukupno postova: 48
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.03.2010. 15:33 
Naslov:  Re: Za 15 mjesta vježbenika prijavilo se 1.300 osoba!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chager je napisao/la (Pogledaj post): › Može li se po isteku natječaja objaviti ime i prezime primljenih vježbenika, pa da vidimo koji su to, čisto da se imamo oko čega raspravljati?

Svi natjecatelji koji uopće dođu do testiranja, moraju dobiti rješenje u kojem piše tko je primljen i imaju 15 dana rok žalbe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Athena
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2010. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nevjerojatno što ovdje ljudi pišu!!!
Dok sam tražila posao (godinu dana) prijavljivala sam se na hrpu natječaja (dok još nije bila zabrana zapošljavanja u državnim službama) i često je pisalo da traže izvornik ili ovjeren preslik dokumenata na što sam uvijek slala fotokopiju sa žigom iz fotokopiraonice i na SVE natječaje sam bila pozvana na testiranja!!!
To što nisam dobila posao je druga priča...
Tako da ne znam kakvu frku praviti oko stvari koje se već godinama traže i nikad se nije spominjala ovjera kod javnog bilježnika!
Žao mi je ljudi koji su imali troškove ali stvar je pitaj pa neće biti sumnje ili riskiraj!
Ja sam se konzultirala isključivo s prijateljima koji su imali iskustva s natječajima pa nikad nije bilo problema!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2010. 15:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam što je gore tražiti ovjere kod javnog bilježnika ili kad moraš ići na 5 krugova za posao i ispadneš u zadnjem, a sam snosiš troškove putovanja?
mnogo mojih kolegica i kolega uzaludno šalju zamolbe po Osijeku jer si jedino to mogu "financirati", na put u Zagreb za razgovor ni ne pomišljaju jer nemaju za kartu.

cruiser@ i svi ti natječaji su nekako formulirani da podobni dobiju radno mjesto i da se ne možeš kasnije žaliti tj. da ti žalba u 5 sec može biti odbijena Wink

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
osijek054
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2010. 16:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): ›
osijek054 je napisao/la: ›
Zadnji put ovo govorim, ako je raspisan javni natječaj koji je objavljen u Narodnim novinama i u kojem se točno navodi koju je dokumentaciju potrebno priložiti uz prijavu, nisam toliko defektan da ih zovem i pitam da li su možda mislili na neku drugu dokumentaciju?!?


digni frku oko svega pa na teve i u novine, nema ti druge


Ovo je članak iz novina. Pa smo svi mi koji smo išli ovjeravati dokumente kod javnog bilježnika (a ima nas dosta, vjeruj mi) ispali glupi jer smo "krivo shvatili natječaj".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cruiser
Offline
Avatar

Ukupno postova: 48
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.03.2010. 17:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › ne znam što je gore tražiti ovjere kod javnog bilježnika ili kad moraš ići na 5 krugova za posao i ispadneš u zadnjem, a sam snosiš troškove putovanja?
mnogo mojih kolegica i kolega uzaludno šalju zamolbe po Osijeku jer si jedino to mogu "financirati", na put u Zagreb za razgovor ni ne pomišljaju jer nemaju za kartu.

cruiser@ i svi ti natječaji su nekako formulirani da podobni dobiju radno mjesto i da se ne možeš kasnije žaliti tj. da ti žalba u 5 sec može biti odbijena Wink

svaka žalba će biti odbijena zato što oni koji trebaju dobiti posao će dobiti i pitanja unaprijed tako da će imati sve riješeno, a na razgovoru ni ne moraju ništa znati reći osim možda imena i prezimena Evil or Very Mad
ja sam to napisala samo zbog imena koja će biti zaposlena, da možemo kasnije komentirati kao što je gore rečeno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2010. 17:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znam što si htjela reći, ali čak i da se objave imena nema šanse da bi netko ostao bez posla

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cruiser
Offline
Avatar

Ukupno postova: 48
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.03.2010. 17:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nema šanse i ako zakonske zapreke budu postojale (npr.prednost pri zapošljavanju) vrlo jednostavno se može poništiti taj dio natječaja ili kroz testiranje(zato su ga i uveli da bi mogli zaposliti opet onoga koga hoće a ne najsposobnijeg), određeni "natjecatelji" dobiju kopiju pitanja iz pismenog i usmenog dijela
kad pomisliš da nema više malverzacija, oni nađu naičin
stvarno smo banana država

_________________
Motor
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2010. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo i novog natječaja za jedno mjesto, VŠS. Toliko o smanjenju državne uprave.

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/oglasi/2015527.html

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.05.2010. 13:20 
Naslov:  Re: Za 15 mjesta vježbenika prijavilo se 1.300 osoba!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vježbenici na određeno vrijeme se nikad nisu niti prestali primati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: