Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Za 15 mjesta vježbenika prijavilo se 1.300 osoba!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
eastsidaz
Offline
Ukupno postova: 57
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.03.2010. 21:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prijavili se ljudi bzvz, kod takih poslova se već zna kom idu!

_________________
stay off you computer thug
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
osijek054
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.03.2010. 21:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
centurion je napisao/la (Pogledaj post): › ja sam uvijek kad sam kopirao dokumente platio par kuna vise za ovlastenu kopiju u nekoj kopiraoni.
kopiraone imaju zig koji ti lupe na kopiju i pise OVLASTENA KOPIJA!


upravo to i svaki put kad kompiram neki klinac u kompiraoni lijepo ih zamolim da lupe onim namđarastim žigom OVLAŠTENOOOOO Smile


Kada vidim odgovore poput ovih mislim da se i trebaju zaposlit samo oni koji imaju vezu jer se apsolutno ne razlikuju od vas i ovakvog razmišljanja.

Savjetujem vam da kad god vam bude trebala ovjera bilo čega odete lijepo u najbližu fotokopiraonicu i da vam lupe taj famozni žig "OVLAŠTENO" (kojeg ja kod kuće mogu napraviti), a onda nemojte kukati i govoriti da nam je država grozna kad dobijete negativne reakcije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.03.2010. 21:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pravno valjana kopija dokumenta je jedino ona ovjerena kod ovlaštenog javnog bilježnika i ništa drugo. Ali u ovom slučaju zanima me što su ljude tjerali u trošak kad su to ionako radna mjesta za stranački podmladak, djecu zaslužnih stranačkih čelnika itd. Ogroman broj prijavljenih samo daje legitimitet namještenom natječaju i šačici dogovorenih vježbenika koji su u planu za radna mjesta. Još će si umisliti i da su najbolji kandidati! Čemu ova farsa? Osim ako nije dogovor s bilježničkim uredima da im naprave malo prometa... Stalo se s kreditima, pa im promet opao...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
osijek054
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.03.2010. 22:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › Pravno valjana kopija dokumenta je jedino ona ovjerena kod ovlaštenog javnog bilježnika i ništa drugo. Ali u ovom slučaju zanima me što su ljude tjerali u trošak kad su to ionako radna mjesta za stranački podmladak, djecu zaslužnih stranačkih čelnika itd. Ogroman broj prijavljenih samo daje legitimitet namještenom natječaju i šačici dogovorenih vježbenika koji su u planu za radna mjesta. Još će si umisliti i da su najbolji kandidati! Čemu ova farsa? Osim ako nije dogovor s bilježničkim uredima da im naprave malo prometa... Stalo se s kreditima, pa im promet opao...


Napokon pametan odgovor! Bravo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.03.2010. 22:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek054 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la: ›
centurion je napisao/la (Pogledaj post): › ja sam uvijek kad sam kopirao dokumente platio par kuna vise za ovlastenu kopiju u nekoj kopiraoni.
kopiraone imaju zig koji ti lupe na kopiju i pise OVLASTENA KOPIJA!


upravo to i svaki put kad kompiram neki klinac u kompiraoni lijepo ih zamolim da lupe onim namđarastim žigom OVLAŠTENOOOOO Smile


Kada vidim odgovore poput ovih mislim da se i trebaju zaposlit samo oni koji imaju vezu jer se apsolutno ne razlikuju od vas i ovakvog razmišljanja.

Savjetujem vam da kad god vam bude trebala ovjera bilo čega odete lijepo u najbližu fotokopiraonicu i da vam lupe taj famozni žig "OVLAŠTENO" (kojeg ja kod kuće mogu napraviti), a onda nemojte kukati i govoriti da nam je država grozna kad dobijete negativne reakcije.

ček malo, ako sam dobro shvatio tebi je krivo što si ti platio više od drugih odn što si išao kod javnog bilježnika za nešto što si mogao napravit u fotokopiraoni ? jesam li u pravu ? pa sad ti meni reci tko je u ovoj priči magare ? Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
osijek054
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.03.2010. 22:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): ›
osijek054 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la: ›
centurion je napisao/la (Pogledaj post): › ja sam uvijek kad sam kopirao dokumente platio par kuna vise za ovlastenu kopiju u nekoj kopiraoni.
kopiraone imaju zig koji ti lupe na kopiju i pise OVLASTENA KOPIJA!


upravo to i svaki put kad kompiram neki klinac u kompiraoni lijepo ih zamolim da lupe onim namđarastim žigom OVLAŠTENOOOOO Smile


Kada vidim odgovore poput ovih mislim da se i trebaju zaposlit samo oni koji imaju vezu jer se apsolutno ne razlikuju od vas i ovakvog razmišljanja.

Savjetujem vam da kad god vam bude trebala ovjera bilo čega odete lijepo u najbližu fotokopiraonicu i da vam lupe taj famozni žig "OVLAŠTENO" (kojeg ja kod kuće mogu napraviti), a onda nemojte kukati i govoriti da nam je država grozna kad dobijete negativne reakcije.

ček malo, ako sam dobro shvatio tebi je krivo što si ti platio više od drugih odn što si išao kod javnog bilježnika za nešto što si mogao napravit u fotokopiraoni ? jesam li u pravu ? pa sad ti meni reci tko je u ovoj priči magare ? Wink


Dakle, NISAM to mogao napraviti u fotokopiraoni jer su u natječaju tražili izvornik ili OVJERENI preslik, a OVJERENI preslik se isključivo može dobiti kod ovlaštenog javnog bilježnika a ne u fotokopiraoni!
Da su imalo pošteni, diskvalificirali bi sve prijave u kojima je napravljeno suprotno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivana_os
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.03.2010. 23:03 
Naslov:  Re: Za 15 mjesta vježbenika prijavilo se 1.300 osoba!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i svih 15 mjesta su vjerojatno dobili hdssb-ovci!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.03.2010. 8:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
osijek054 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la: ›
centurion je napisao/la (Pogledaj post): › ja sam uvijek kad sam kopirao dokumente platio par kuna vise za ovlastenu kopiju u nekoj kopiraoni.
kopiraone imaju zig koji ti lupe na kopiju i pise OVLASTENA KOPIJA!


upravo to i svaki put kad kompiram neki klinac u kompiraoni lijepo ih zamolim da lupe onim namđarastim žigom OVLAŠTENOOOOO Smile


Kada vidim odgovore poput ovih mislim da se i trebaju zaposlit samo oni koji imaju vezu jer se apsolutno ne razlikuju od vas i ovakvog razmišljanja.

Savjetujem vam da kad god vam bude trebala ovjera bilo čega odete lijepo u najbližu fotokopiraonicu i da vam lupe taj famozni žig "OVLAŠTENO" (kojeg ja kod kuće mogu napraviti), a onda nemojte kukati i govoriti da nam je država grozna kad dobijete negativne reakcije.

ček malo, ako sam dobro shvatio tebi je krivo što si ti platio više od drugih odn što si išao kod javnog bilježnika za nešto što si mogao napravit u fotokopiraoni ? jesam li u pravu ? pa sad ti meni reci tko je u ovoj priči magare ? Wink

Vidim da stvari nisu do kraja jasne: pravno-važeću kopiju originalnog dokumenta može ovjeriti jedino zaposlenik javnobilježničkog ureda, uz predočenje originala, naravno. To košta negdje oko 100kn. Ono što udare u kopiraonama na fotokopije vrijedi koliko i reklama na kutiji šibica. No, teta koja je obznanila kako je SVEJEDNO gdje je ovjera kopije izvršena stavila je do znanja koliko ozbiljno tretiraju većinu prijavljenih kandidata. 15 sretnika već unaprijed znaju sve što treba priložiti, pa im se isplati ulagati u budućnost 500-tinjak kuna. Ovo je za njih sigurna investicija. Ostalima – pouka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pinkychus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.03.2010. 8:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Auuu koja žučna rasprava!

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › Pravno valjana kopija dokumenta je jedino ona ovjerena kod ovlaštenog javnog bilježnika i ništa drugo.


Sharon, jesi li sto posto sigurna u to? Ako je i istina, još nisam čula za natječaj za posao u kojem se pojedinac mora toliko istrošiti. Čak i diplomiranom ekonomistu treba biti čudno da se za natječaj mora platiti 350kn.
Nadalje, fotokopiraona; kopiraš dokumenat; lupi ti žig; ... imaš ovjeren dokument. To sam znala odavno, a i da nisam, provjerila bih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.03.2010. 9:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za takav natječaj nisi čula samo zato što je 99,9% natječaja obična farsa i predstava. U svim ozbiljnim ustanovama, pogotovo u javnoj upravi - uvažavaju se jedino ispravni dokumenti. I rekla sam već zašto je ovaj put ovako. Oni koji su dogovoreni predat će ispravne, a ostalima će ovo biti škola.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
osijek054
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2010. 9:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pinkychus je napisao/la (Pogledaj post): › Auuu koja žučna rasprava!

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › Pravno valjana kopija dokumenta je jedino ona ovjerena kod ovlaštenog javnog bilježnika i ništa drugo.


Sharon, jesi li sto posto sigurna u to? Ako je i istina, još nisam čula za natječaj za posao u kojem se pojedinac mora toliko istrošiti. Čak i diplomiranom ekonomistu treba biti čudno da se za natječaj mora platiti 350kn.
Nadalje, fotokopiraona; kopiraš dokumenat; lupi ti žig; ... imaš ovjeren dokument. To sam znala odavno, a i da nisam, provjerila bih.


Pa u tome i jest problem jer tko god da je pisao ovaj natječaj nema blage veze o nekim osnovama. Pogledaj malo ostale natječaje; apsolutno ni u jednom od njih se ne traži izvornik ili ovjereni preslik. Izvornik dokumenta ili ovjereni preslik donosiš tek kada dobiješ posao. Za prijavu šalješ samo KOPIJU dokumenta, ali ne OVJERENU.

Još uvijek sam u nevjerici koliko ljudi misli da imaju ovjereni dokument ukoliko je on "ovjeren" u fotokopiraoni ili pošti. Ajd se malo raspitajte u nadležnim institucijama a ne od frendova na kavama u bircevima. Rolling Eyes

Također, još jedna nelogičnost u natječaju koju sam zaboravio napomenuti jest ta da se u prijavi traži
"izvornik ili ovjeren preslik uvjerenja da se protiv podnositelja prijave ne vodi kazneni i istražni postupak (ne starije od 6 mjeseci)".
Ako je itko od vas ikada išao na sud u Osijeku tražiti takvo uvjerenje zna da dobije uvjerenje da se protiv njega ne vodi KAZNENI postupak dok se ISTRAŽNI postupak u takvom uvjerenju NIGDJE ne spominje. Nije potrebno naglašavati da su to 2 različite stvari.
Naravno, kako bih bio siguran da imam potreban dokument, otišao sam na sud u Osijeku te ih pitao da li mogu dobiti i uvjerenje da se protiv mene ne vodi ISTRAŽNI postupak na što su mi oni rekli da oni takvo uvjerenje NE IZDAJU te da samo postoji jedno jedino koje sam dobio. Nakon toga, pogledao sam koja uvjerenja izdaju ostali sudovi u Hrvatskoj i vidio da takvo uvjerenje POSTOJI te da se ono također može dobiti, primjerice u Zagrebu. Naravno, ja ne mogu tražiti to uvjerenje u Zagrebu jer imam prebivalište u Osijeku.
Zaključak je taj da oni jednostavno nisu mogli tražiti nešto što se ne može ni dobiti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.03.2010. 10:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako je (da sad ne quotam) - postoji i mogućnost naknadnog zahtjeva za važećom ovjerenom kopijom, tj: predaš običnu kopiju u propisanom roku, a naknadno ti traže valjane dokumente. Samo što se sad ovo sigurno neće dogoditi jer sigurno neće ni razmatrati 1300 zamolbi puta toliko dokumentacije u nekoliko primjeraka. Nema smisla. Opet se vraćamo na početak: natječaj je za određene kandidate. Kao i svi ostali u državi, osim ako se ne radi o radnom mjestu na otoku Visu ili nešto slično.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2010. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pas mater, treba ih pola otpustiti; al' ne, samo se kote...
Svaki put moram uzeti slobodan dan da bih odnio papir (kojeg su oni sjebali) i vratio se s novim; 2,5 sata (od toga zadnjih 0,5 vikanja i prijetnji) ping-ponga po uredima, 20 kn onih šugavih biljega, 3 h plaćenog parkiranja i nekoliko milijardi ubijenih neurona glede živciranja za ispravku 1 (!!!) slova u imenu...
Eh, da bar postoje pravi PTSP-ovci...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.03.2010. 10:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Pas mater, treba ih pola otpustiti; al' ne, samo se kote...
Svaki put moram uzeti slobodan dan da bih odnio papir (kojeg su oni sjebali) i vratio se s novim; 2,5 sata (od toga zadnjih 0,5 vikanja i prijetnji) ping-ponga po uredima, 20 kn onih šugavih biljega, 3 h plaćenog parkiranja i nekoliko milijardi ubijenih neurona glede živciranja za ispravku 1 (!!!) slova u imenu...
Eh, da bar postoje pravi PTSP-ovci...

Zapravo, kad bi se vodilo računa o stvarima o kojima se ne vodi - ne bi ti trebao slobodan dan za 1 slovo, a posao koji sad radi 25 službenika mogla bi obavljati 1 do 2 uz malo bolju umreženost i kvalitetan softver. Ali se u te stvari namjerno ne ulaže, nego se odrađuju usluge i vraćaju dugovi pa se i otvaraju ovakva mjesta. Tako da, kako stvari stoje, trebat će ti ubuduće 2 slobodna dana za 1 slovo jer ćeš umjesto na 20 vrata morati pokucati na njih 35 do 40.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.03.2010. 10:46 
Naslov:  Re: Za 15 mjesta vježbenika prijavilo se 1.300 osoba!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Može li se po isteku natječaja objaviti ime i prezime primljenih vježbenika, pa da vidimo koji su to, čisto da se imamo oko čega raspravljati?
Inače ne škodi pitati unaprijed treba li zaista ovjerena preslika, a to se riješi pozivom na telefon, uz objašnjenje da danas nema svatko 350 kn za tako nešto. Vjerujem da bi vam ta ista gospođa ili njezina tajnica objasnila da to nije potrebno (ako nije). Ovako se rasprava vodi oko nečega što ne mora biti istina, kao npr Polančec:)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: