Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Strava u Wilsonovoj bb

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2010. 8:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › @ PreacheR, moram te ispraviti. Marović je bio mladi igrač Zvezde koji je samo nakratko posuđen Osijeku tako da je on njihov igrač a ne igrač NK Osijeka. I stvarno se ne sjećam da je Inter ikada pobijedio NK Osijek!

Ma OK, svejedno, sjetio sam se da je i Marović otišao iz OS u CZ.
Inter je 100% pobijedio Osijek u prvom prvenstvu Hrvatske, i to 3:0. Sjećam se da smo se borili tada s njima za treće mjesto. Nikada neću prežaliti što Osijek u tom prvenstvu nije ni jednu utakmicu odigrao u Gradskom vrtu. Da su tada bile sretnije okolnosti, siguran sam da bi smo se borili za titulu. Tada su Šole i Bjelko igrali skupa, nedostajao nam je samo klasni napadač. Vlaović je neposredno prije prvenstva prešao u Dinamo (HAŠK Građanski, Croatia ili kako su se već zvali tada). Da je ostao...
Da li nas je Inter pobijedio još koji puta, ne mogu se sjetiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2010. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › @ PreacheR, moram te ispraviti. Marović je bio mladi igrač Zvezde koji je samo nakratko posuđen Osijeku tako da je on njihov igrač a ne igrač NK Osijeka. I stvarno se ne sjećam da je Inter ikada pobijedio NK Osijek!

Ma OK, svejedno, sjetio sam se da je i Marović otišao iz OS u CZ.
Inter je 100% pobijedio Osijek u prvom prvenstvu Hrvatske, i to 3:0. Sjećam se da smo se borili tada s njima za treće mjesto. Nikada neću prežaliti što Osijek u tom prvenstvu nije ni jednu utakmicu odigrao u Gradskom vrtu. Da su tada bile sretnije okolnosti, siguran sam da bi smo se borili za titulu. Tada su Šole i Bjelko igrali skupa, nedostajao nam je samo klasni napadač. Vlaović je neposredno prije prvenstva prešao u Dinamo (HAŠK Građanski, Croatia ili kako su se već zvali tada). Da je ostao...
Da li nas je Inter pobijedio još koji puta, ne mogu se sjetiti.


Imaš pravo! Dobro te služi sjećanje. Bravo Čak je i godinu poslije Inker pobijedio NK Osijek sa 2:1 i to je bilo to. Do dana današnjeg, dakle od 1994. do danas Inter nije pobijedio NK Osijek. Filijala NK Osijeka! Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2010. 13:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): ›
Odi na neki NAVIJAČKI forum pa lupi da je 95% Torcide u kavezu iz Osijeka i okolice pa još dodaj da je 30% ljudi iz Belišća. Onda se lijepo vrati sa dojmovima na ovaj forum Laughing

Eto, i ja sad nemam pojma i nisam navijač, a moje reference su tribine, a tvoje internetski forumi Rolling Eyes e jebemu miša

A što se tiče ovoga, čija je tko filijala: nije u toj priči bitna samo statistika, ona je za mazati oči naivnim i neupućenim navijačima. I Zadar koji put pobijedi Hajduka, ali i vrapci na grani znaju čiji je Zadar klub. Osim puke statistike, bitno je gledati kako se i pod kojim uvjetima trguje s igračima, kakvi su međusobni odnosi među čelnicima klubova (npr. Mamić - Glavaš), na čiju stranu odlaze ključne utakmice itd. itd. A onda tek dolazimo do statistike da je Osijek pobijedio Dinamo/Croatiu u 20-ak godina valjda jedno 4 puta. I šta onda vrijedi što igrači najviše grizu protiv Hajdina kad igraju, kad će se pojavit jedan Pranjić i pomaknit se Mandžukiću da ovaj neometano da gol, kad će Vida svojevremeno u Maksimiru spasit loptu s gol crte, a nakon toga se uhvatit za glavu, kad će xy napadač Osijeka promašit 110%-tnu priliku itd. itd.
Al onda eto dođe izvjesni forumaš Osječanin i kaže da je statistički Inter filijala Osijeka Rolling Eyes i sve nas ubije u pojam s tim argumentom. A to što je svojevremeno mnoge ljude otjeralo od NK Osijeka služanjstvo s Crvenom Zvezdom ili što nam se purgeri smiju prilikom same pomisli da igraju s nama, to nikom ništa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonjara
Offline
Avatar

Ukupno postova: 161
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2010. 14:12 
Naslov:  Re: Strava u Wilsonovoj bb
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jaooooo,Osječaninove navijačke reference su internetski forumi Laughing Laughing Laughing
Ne poznam te,ali prilično sam siguran da mu po navijačkom stažu ne možeš doći do koljena. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2010. 15:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): ›
Odi na neki NAVIJAČKI forum pa lupi da je 95% Torcide u kavezu iz Osijeka i okolice pa još dodaj da je 30% ljudi iz Belišća. Onda se lijepo vrati sa dojmovima na ovaj forum Laughing

Eto, i ja sad nemam pojma i nisam navijač, a moje reference su tribine, a tvoje internetski forumi Rolling Eyes e jebemu miša

A što se tiče ovoga, čija je tko filijala: nije u toj priči bitna samo statistika, ona je za mazati oči naivnim i neupućenim navijačima. I Zadar koji put pobijedi Hajduka, ali i vrapci na grani znaju čiji je Zadar klub. Osim puke statistike, bitno je gledati kako se i pod kojim uvjetima trguje s igračima, kakvi su međusobni odnosi među čelnicima klubova (npr. Mamić - Glavaš), na čiju stranu odlaze ključne utakmice itd. itd. A onda tek dolazimo do statistike da je Osijek pobijedio Dinamo/Croatiu u 20-ak godina valjda jedno 4 puta. I šta onda vrijedi što igrači najviše grizu protiv Hajdina kad igraju, kad će se pojavit jedan Pranjić i pomaknit se Mandžukiću da ovaj neometano da gol, kad će Vida svojevremeno u Maksimiru spasit loptu s gol crte, a nakon toga se uhvatit za glavu, kad će xy napadač Osijeka promašit 110%-tnu priliku itd. itd.
Al onda eto dođe izvjesni forumaš Osječanin i kaže da je statistički Inter filijala Osijeka Rolling Eyes i sve nas ubije u pojam s tim argumentom. A to što je svojevremeno mnoge ljude otjeralo od NK Osijeka služanjstvo s Crvenom Zvezdom ili što nam se purgeri smiju prilikom same pomisli da igraju s nama, to nikom ništa.


Al si nadrobio svega i svačega, majko mila. Very Happy Vrhunac ti je ovo " služanjstvo sa Crvenom Zvezdom" Laughing Na osnovu čega si ti to zaključio? Činjenice da je Zvezda svog "slugu" u Osijeku čak 3 puta uspjela pobijediti u 13 prvoligaških godina? Laughing A neeee, ti si iznad statistike! Ti imaš svoju istinu u kojoj gole činjenice baš i ne igraju neku ulogu... Wink
I molim te nemoj pisati da sam internet navijač jer nemaš pojma o meni kao navijaču a ne da mi se niti osjećam potrebu da ti nešto objašnjavam po tom pitanju osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2010. 16:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): ›
Odi na neki NAVIJAČKI forum pa lupi da je 95% Torcide u kavezu iz Osijeka i okolice pa još dodaj da je 30% ljudi iz Belišća. Onda se lijepo vrati sa dojmovima na ovaj forum Laughing

Eto, i ja sad nemam pojma i nisam navijač, a moje reference su tribine, a tvoje internetski forumi Rolling Eyes e jebemu miša

A što se tiče ovoga, čija je tko filijala: nije u toj priči bitna samo statistika, ona je za mazati oči naivnim i neupućenim navijačima. I Zadar koji put pobijedi Hajduka, ali i vrapci na grani znaju čiji je Zadar klub. Osim puke statistike, bitno je gledati kako se i pod kojim uvjetima trguje s igračima, kakvi su međusobni odnosi među čelnicima klubova (npr. Mamić - Glavaš), na čiju stranu odlaze ključne utakmice itd. itd. A onda tek dolazimo do statistike da je Osijek pobijedio Dinamo/Croatiu u 20-ak godina valjda jedno 4 puta. I šta onda vrijedi što igrači najviše grizu protiv Hajdina kad igraju, kad će se pojavit jedan Pranjić i pomaknit se Mandžukiću da ovaj neometano da gol, kad će Vida svojevremeno u Maksimiru spasit loptu s gol crte, a nakon toga se uhvatit za glavu, kad će xy napadač Osijeka promašit 110%-tnu priliku itd. itd.
Al onda eto dođe izvjesni forumaš Osječanin i kaže da je statistički Inter filijala Osijeka Rolling Eyes i sve nas ubije u pojam s tim argumentom. A to što je svojevremeno mnoge ljude otjeralo od NK Osijeka služanjstvo s Crvenom Zvezdom ili što nam se purgeri smiju prilikom same pomisli da igraju s nama, to nikom ništa.

Ajd ne drobi više o tom imaginarnom služanjstvu sa Zvezdom. OK, tekma '79 je bila namještena i to je jedna velika mrlja u povijesti NK Osijeka ali u kasnijim sezonama se Zvazda nije uvijek baš naigrala u Gradskom vrtu. Osječanin ti je napisao skor iz kojeg ti je to i vidljivo. Osobno sam bio na zadnjih 5 Zvezdinih utakmica u Osijeku. Sumnju izaziva tek ona tekma iz '88 kada je Osijek vodio 1:0 na poluvremenu (Šuker zabio glavom Davidoviću), a Zvezda okrenula u drugom na 1:3. Drugo poluvrijeme Osijek odigrao preko kurca, mi smo onda kontali da je to garant neka štela, pogotovo što Zvezda nije složila akciju u prvom poluvremenu. Godinu poslije smo izgubili od Zvezde čak 0:5. Onda me je bilo neiopisivo stid, toliko da sam otišao ranije sa stadiona. Ta tekma nije bila namještena, tko bi pustio tekmu 0:5, pogotovo što smo se te godine borili za opstanak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2010. 18:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Osječanin: nisam ja dovodio u pitanje tvoju navijačku karijeru jer te ne poznajem, nego sam se samo osvrnuo na tvoj komentar u kojem se pozivaš na internetske forume kao mjerilo ne znam čega. Time si se praktički sam okvalificirao kao internet-navijač.

@PreacheR: u ovom svom zadnjem postu si sam sebi skočio u usta: prvo napišeš da ja trabunjam (ma šta samo ja, pa nisam valjda ja izmislio tezu o odnosu CZ - Osijek), a onda u nastavku navedeš konkretne primjere namiještanja osijek031.com smile

Neda mi se stvarno više raspravljat o ovome: tko ima koliko navijača i tko je čija filijala jer takve teme obično nemaju kraja, a evo može doći i do nesporazuma da ja propitkujem nečiju navijačku karijeru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2010. 18:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): › @Osječanin: nisam ja dovodio u pitanje tvoju navijačku karijeru jer te ne poznajem, nego sam se samo osvrnuo na tvoj komentar u kojem se pozivaš na internetske forume kao mjerilo ne znam čega. Time si se praktički sam okvalificirao kao internet-navijač.

@PreacheR: u ovom svom zadnjem postu si sam sebi skočio u usta: prvo napišeš da ja trabunjam (ma šta samo ja, pa nisam valjda ja izmislio tezu o odnosu CZ - Osijek), a onda u nastavku navedeš konkretne primjere namiještanja osijek031.com smile

Neda mi se stvarno više raspravljat o ovome: tko ima koliko navijača i tko je čija filijala jer takve teme obično nemaju kraja, a evo može doći i do nesporazuma da ja propitkujem nečiju navijačku karijeru.

Ja sam naveo da je upitna samo jedna utakmica i to kada smo izgubili 1:3, šta ti tu nije jasno? Ako ćemo već o namještaljkama, Osijek je možda najviše mutio s Hajdukom. U zadnjoj Yu sezoni smo im pustili (bilo je 0:1 slaven Bilić Zabio glavom) mi smo se smijali tada na stadionu koliko je to bilo očigledno. Najpoznatija naša prodaja je bila ona u zadnjem kolu prvenstva 1994/'95 kada smo prodali tekmu u Splitu (bilo je 3:0 za Hajduk, a Glavaš (tadašnji naš predsjednik) se navodno Splitom šepurio s aktovkom punom keša (to je tada pričao cijeli grad).
Moj kum je išao na svaku utakmicu Osijeka do 2004 kada smo se očigledno naguzili Hajduku (bilo je 2:3 za Hajduk). Od onda se zarekao da neće više nogom kročiti na stadion. Doduše, bio je sa mnom na tekmi Hrvatska - Iran 2006.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2010. 18:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ Brick,opet ti! Čovjek ti je lijepo napisao a i ja da je te 1979. bila dogovorena utakmica, neriješeno, to znaju svi navijači Osijeka i to je to. Dalje ti spominje neke utakmice a za jednu kaže da je ON imao dojam da tu nešto smrdi. A šta će molim te razočarani navijač reći kad mu klub od 1:0 izgubi 1:3. I? >Št sad? Jel to znači da je to nekakav dokaz namještanja jer je netko imao nekakav dojam o nekoj utakmici>? Svašta!
Naravno ti samo ponavljaš tu legendu, taj mit o Osijeku i Zvezdi koji se priča desetljećima, koji se ponavlja tisuću puta pa je u glavama mnogih postao istina. Ponavljam, cijela ta priča potekla je od te utakmice 1979. godine. Od jedne jedine utakmice. I naravno svima vama koji taj mit ponavljate kao papagaji ništa ne znači čista statistika. Gole brojke. Zvezda je u 13 prvoligaških godina 3 puta uspjela pobijediti NK Osijek u Osijeku. I to je to. Možete vi ponavljati taj glupi mit koliko hoćete ali statistika ostaje i ona pobija sve te nebuloze o Osijeku i Zvezdi. Kad bilo koga tko lupeta o Osijeku i Zvezdi pitaš po čemu je to N>K Osijek bio Zvezdina filijala, svi ko jedan reći će zato jer je uvijek puštao Zvezdi utakmice u Osijeku. Zato uvijek ponavljam statistku, gole činjenice iz kojih se vidi da je to najobičnija laž. NK Osijek je samo 3 puta izgubio od Zvezde u Osijeku u 13 prvoligaških sezona.
I još jednom treba naglasiti ogromnu razliku u kvaliteti NK Osijeka i Zvezde. Razlika je takva kao da danas uspoređuješ Dinamo i Međimurje. I svejedno NK Osijek ima pozitivan skor u utakmicama sa Zvezdom u Osijeku što je zapravo malo čudo al nemo'š ti ljudima koji lupetaju gluposti objasniti neke stvari...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2010. 19:20 
Naslov:  Re: Strava u Wilsonovoj bb
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Al vrhunac ironije je da bi NK Osijek pobijedio u toj čuvenoj namještenoj utakmici sa Zvezdom da sudac nije svirao penal za Zvezdu u 95. minuti! Osijek je vodio 2:1 i čovjek je doslovno u 95. minuti utakmice izmislio penal za Zvezdu i tako je ipak bilo neriješeno Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonjara
Offline
Avatar

Ukupno postova: 161
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2010. 19:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): › Isto kao i što svakom normalnom Hrvatu proradi nacionalpatriotizam kad u Europi igra Dinamo ili Hajduk ili bilo koji drugi hrvatski klub.


Onda sam ja očito nenormalan Hrvat,jer meni ne proradi ni zrnce nacionalpatriotizma kada ta dva grobara hrvatskog nogometa igraju u Europi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2010. 19:52 
Naslov:  Re: Strava u Wilsonovoj bb
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo još nekih zanimljivih činjenica vezanih uz te utakmice. NK Osijek je samo jedne sezone bio u vrhu tablice. U sezoni 83. / 84. bio je 6. Najbolji rezultat u povijesti jugo lige! 6. Zanimljivo je to da je te sezone Zvezda bila prvak ali niti u Beogradu, niti u Osijeku nije uspjela pobijediti svoju "FILIJALU" Laughing NK Osijek!!! Čim je NK Osijek bio malo jači nego inače kada se borio za opstanak, Zvezda "svoju filijalu NK Osijek" nije uspjela pobijediti niti u Beogradu, niti u Osijeku...

I još jedna zanimljivost. 82. godine dolazi Dinamo u Osijek. Bori se za prvaka. Na stadionu 30 000 navijača Dinama!! Dinamo pobjeđuje sa 1:0!
Mjesec dana poslije. Utrka između Dinama i Zvezde još uvijek traje. Dinamo igra u Nišu sa Radničkim a NK Osijek u Osijeku sa Zvezdom( svojim gazdama jel... Laughing ) Dinamo (mislim, nisam siguran)gubi od Radničkog u Nišu. Vraćaju se u Zagreb i onda dolazi vijest da je NK Osijek tukao Zvezdu u Osijeku i Dinamo je prvak! Koliko je to bilo značajno za Dinamo, ta pobjeda "sluge Zvezde", "filijale Zvezde", dakle tog NK Osijeka nad Zvezdom svjedoči ovaj tekst prekopiran sa službenih stranica NK Dinama:

"Na putu između Niša i Beograda, u mjestu Velika Plana, do Dinamovih igrača stigla je vijest o porazu Crvene Zvezde u Osijeku... "Putnikov" autobus jednostavno je eksplodirao - igrači i trener Miroslav Blažević skočili su sa svojih mjesta jedan drugome u zagrljaj. Počelo je čestitanje, poljupci, pjesma. Nakon pune 24 godine naslov prvaka vratio se u Maksimir..."


Zadnja promjena: Osječanin; 23.03.2010. 19:59; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.03.2010. 19:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajde provincijalac začepi!osijek031.com smile
kakvi grobari HR nogometa?po čemu?
Veliki klubovi od malih kupuju igrače svugdje po svijetu, dok kod nas igrači tih malih još svršavaju na to da obuku dres dinama i hajduka.
Iza ta dva kluba stoji 2 mil. ljudi u ovoj zemlji, oni su nekom bitni,interesantni..
Na stranu kakav je Mamić, dinamo je pojam za vas..kao i hajduk.
i normalno je da ih se mrzi onda..i to je normalno svugdje u europi, ali pričat da su grobari HR nogometa, pa panglu da ti nema dinama i hajduka nebi ni bilo HR nogometa.

Grobari HR nogometa su ti ljudi u tvojoj upravi i upravama po drugim prvoligašima jer gledaju svoje interese, nemaju niti najmanje volje od svog kluba možda napraviti konkurenciju ovom dvojcu.Gledaju kako će se naguzit spomenutom dvojcu,uzet neku kintu i bok.

Gledaj si u dvorište.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LUDI-OS
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2010. 20:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Grobari HR nogometa su kao prvo HNS, a zatim Dinamo i Hajduk, klubovi oko kojih se vrte politički močnici, koje financiraju državne firme i porezni obveznici, (primjerice monopolisti kao HEP i INA), kojima se oprostaju stotine milijuna kuna dugova raznim proeblikovanjima iz jednoga društva u drugo bez ikakvih sankcija dok nam se pla Europe smije, klubovi koji mesare sve ostale manje klubove, koketiraju sa njihovim igracima bez ikakvih posljedica, drze cijelu sudacku organizaciju, drze medije...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2010. 20:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slavonjara je napisao/la (Pogledaj post): ›
Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): › Isto kao i što svakom normalnom Hrvatu proradi nacionalpatriotizam kad u Europi igra Dinamo ili Hajduk ili bilo koji drugi hrvatski klub.


Onda sam ja očito nenormalan Hrvat,jer meni ne proradi ni zrnce nacionalpatriotizma kada ta dva grobara hrvatskog nogometa igraju u Europi...


također

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: