Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zaposleni novi taksisti, na cestama bijele Zafire

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65861
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2010. 9:00 
Naslov:  Zaposleni novi taksisti, na cestama bijele Zafire
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pri kraju su pripreme izlazak taksi-vozila riječkog poduzetnika Koste Minovskog na ulice Osijeka. Na pet godina zakupljen je poslovni prostor s parkiralištima u Kašićevoj ulici 8. Dok se prostor uređuje, u tijeku je nabava vozila, a prvi automobili, saznajemo, već su spremni za isporuku. Sva vozila bit će Opelov obiteljski monovolumen Zafira, s punom opremom koja uključuje klimatizaciju, zračne jastuke, ABS i druge sigurnosne elemente, a riječ je o modelu koji može, osim vozača, primiti još šest putnika.

- Kada na cijenu novih vozila dodamo i iznos koji valja izdvojiti za dodatno opremanje specifično za taksi-djelatnost, dolazimo do cifre od dva milijuna kuna koje ulažemo samo u vozni park. Uz uređenje prostora te nabavu ostale opreme, odijela za vozače i svih drugih nužnih detalja vrijednost ulaganja Taxi Cammea u Osijek bliži se iznosu od tri milijuna kuna. Odabrali smo 40 djelatnika, među kojima je nešto više od 30 vozača i do početka travnja bit ćemo spremni za rad. Vozači su sve muškarci, od dvadeset i šest do pedeset godina starosti, a pet žena radit će na uredskim poslovima. Mnogi mi kažu da sam lud što ulažem u vrijeme krize, što otvaram nova radna mjesta u vrijeme kada pljušte otkazi. No trebalo je biti hrabar i kada sam taksi-službu pokretao u Rijeci, a sada već imam i iskustvo - objašnjava Minovski.

Najavljene cijene prijevoza, u koje su mnogi Osječani sumnjali, doista će biti važeće, pa će tako vožnja do pet kilometara stajati 20 kuna, a 15 kilometara 50 kuna. Posebnih tarifa za noćne vožnje nema, taksi-služba bit će dostupna 24 sata dnevno, a ne naplaćuje se ni prijevoz prtljage.

Vozači su ujedno i turistički vodiči

Niža cijena od onih na koje su Osječani naviknuti ne znači lošiju uslugu, štoviše. Naime, vozači će polagati poseban ispit iz poznavanja grada, a na sebe moraju preuzeti i ulogu turističkog vodiča, jer će trebati pokazati znanje o znamenitostima i povijesti grada. Novi taksi-prijevoznik, nema sumnje, prisilit će i postojeće prijevoznike da korigiraju cijene, jer s trenutnim tarifama zasigurno neće imati posla.

Tekst: I.Sekol/Glas-Slavonije.hr


Pročitajte i...
[09.03.2010.] OS TAXI - kako će izgledati osječki autotaksi?
[01.03.2010.] Taxi Cammeo: Traži se 30 taksista, prijavilo se 500 Osječana!
[25.02.2010.] Osječki će taksisti tužiti Grad ako Cammeo dođe u Osijek
[22.01.2010.] Jeftini taksi stiže za dva mjeseca, i osječki taksisti će sniziti cijene?
[17.01.2010.] Taksist Minovski: Neću 'guliti' putnike
[26.11.2009.] 15 vozila jeftinog riječkog taksija na osječkim ulicama
[19.09.2009.] Osječanima stiže jeftiniji taksi, vožnja do 5 km za samo 13 kuna?
[30.06.2008.] Vožnja taksijem u Osijeku najskuplja u Hrvatskoj!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2010. 9:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

možda nisam dobro upratio pa me zanima samo cijena vožnje.
da li je 20kn po osobi do 5 km ili nema veze koliko nas je u vozilu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noname
Offline
Ukupno postova: 204
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2010. 9:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma nema veze koliko vas je, taksi naplacuje 20kn do 5km bio ti sam ili vas bilo troje unutra

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2010. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odlično... neć više pjehe kući subotom.... Very Happy

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2010. 10:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

potencijalna situacija:
Ja uđem u Tvrđi, pokupimo još nekoga na trgu. Ja idem do retfale, on do višnjevca.
Kako će nam izvesti naplatu? Ja dam cenera, on cenera?
Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2010. 10:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

asko je napisao/la: ›
potencijalna situacija:
Ja uđem u Tvrđi, pokupimo još nekoga na trgu. Ja idem do retfale, on do višnjevca.
Kako će nam izvesti naplatu? Ja dam cenera, on cenera?
Very Happy


tako bi trebalo biti... ali bio sam na razgovoru i čovoje rekao da neće biti takvih fora ko u NY što na TV-u vidiš... moći ćeš jedino nazvat da dođu p oteb a ne dernjat se posred ulice da ti stanu... tako je barem čvo reko, a sada predstoji samo da vidimo...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noname
Offline
Ukupno postova: 204
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2010. 11:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako ti ides do višnjevca i tvoj prijatelj lkjubazno zamoli taksistu da m ustane u retfali mislim da nebi trebao biti nikakav problem, njima je cilj da udovolje ljudima kako bi se ljudi vratili i ponovo koristili taj taksi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2010. 11:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

asko je napisao/la: ›
potencijalna situacija:
Ja uđem u Tvrđi, pokupimo još nekoga na trgu. Ja idem do retfale, on do višnjevca.
Kako će nam izvesti naplatu? Ja dam cenera, on cenera?
Very Happy

po meni, to su dvije odvojene vožnje. ne bi on trebao nikog kupiti usput, ako već vozi tebe. a dijeliti trošak bi mogli samo oni koji zajedno nekamo idu. ali, kako će si oni međusobno podijeliti trošak, kontam da se vozača ni najmanje ne tiče. njega zanima samo ukupna cifra.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
apple
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2010. 12:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
asko je napisao/la: ›
potencijalna situacija:
Ja uđem u Tvrđi, pokupimo još nekoga na trgu. Ja idem do retfale, on do višnjevca.
Kako će nam izvesti naplatu? Ja dam cenera, on cenera?
Very Happy

po meni, to su dvije odvojene vožnje. ne bi on trebao nikog kupiti usput, ako već vozi tebe. a dijeliti trošak bi mogli samo oni koji zajedno nekamo idu. ali, kako će si oni međusobno podijeliti trošak, kontam da se vozača ni najmanje ne tiče. njega zanima samo ukupna cifra.
asko je napisao/la: ›
potencijalna situacija:
Ja uđem u Tvrđi, pokupimo još nekoga na trgu. Ja idem do retfale, on do višnjevca.
Kako će nam izvesti naplatu? Ja dam cenera, on cenera?
Very Happy

ne pratite bas dobro ovaj novi taxi, ti ces platit 20, a onaj do visnjevca 40 jel je vise od 5km, ako ne ides na istu destinaciju svi placaju posebno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2010. 14:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

apple je napisao/la (Pogledaj post): ›
DonQuijote je napisao/la: ›
asko je napisao/la: ›
potencijalna situacija:
Ja uđem u Tvrđi, pokupimo još nekoga na trgu. Ja idem do retfale, on do višnjevca.
Kako će nam izvesti naplatu? Ja dam cenera, on cenera?
Very Happy

po meni, to su dvije odvojene vožnje. ne bi on trebao nikog kupiti usput, ako već vozi tebe. a dijeliti trošak bi mogli samo oni koji zajedno nekamo idu. ali, kako će si oni međusobno podijeliti trošak, kontam da se vozača ni najmanje ne tiče. njega zanima samo ukupna cifra.
asko je napisao/la: ›
potencijalna situacija:
Ja uđem u Tvrđi, pokupimo još nekoga na trgu. Ja idem do retfale, on do višnjevca.
Kako će nam izvesti naplatu? Ja dam cenera, on cenera?
Very Happy

ne pratite bas dobro ovaj novi taxi, ti ces platit 20, a onaj do visnjevca 40 jel je vise od 5km, ako ne ides na istu destinaciju svi placaju posebno


Ukoliko tebe zovi do Retfale, a nekoga na Trgu želi ući unutra vozač taksija tebe mora pitat pristaješ li da se još netko vozi s tobom u taksiju. Ukoliko pristaneš po dolasku na odredište (retfala) ugasit će se taximetar, naplatiti će ti se tvoja relacija, a po izlasku iz vozila taksist ponovno pali taximetar.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2010. 15:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aha
znači ovaj do višnjevca će onda platiti 20kn a ne 40kn s obzirom da je od trga do višnjevca više od 5 km ako se ne varam?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2010. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

asko je napisao/la (Pogledaj post): › aha
znači ovaj do višnjevca će onda platiti 20kn a ne 40kn s obzirom da je od trga do višnjevca više od 5 km ako se ne varam?

Tako je. Ti ćeš platiti svoju relaciju, a čovjek kojega si pristao povesti će platiti svoju relaciju od retfale do višnjevca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2010. 15:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

živi bili ba vidili... al ćemo se vozikati... pssss...

nego ima jedna puno bolja opcija odlaska kući:

odeš u pizzeriu, naručiš dostavu kući, platiš 35 kn i imaš i prijevoz i naždereš se osijek031.com smile

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
apple
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2010. 17:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nema tu nikakvoga dogovaranja, svako placa svoje, vozac mora uzet novac koji mu kazu ovi iz sjedista kad mu jave, ne odlucuje on, pogledatje forume malu u rijeci pa ce te vidjet da to nije bas sve kao sto pisu, lakse ce se bit dogovorti sa ovim nasim sadasnjim taxistima nekgo s ovim novima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.03.2010. 20:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel dobio netko posao? ili neko da zna nekoga? kad krecu sa radom? jesu radnici na nekoj obuci ?

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: