Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osamdesetak radnika želi pokrenuti proizvodnju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2010. 21:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
minka
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2010. 11:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa ne znam baš da ste samo vi ekonomisti!ima nas još koji smo završili ekonomiju,pa nam sad i djeca idu,pa smo čuli da je na fakultetu osječka pivovara navedena kao loš primjer poslovanja:pokriva 15%tržišta,a troši milijunske iznose za reklamu na nacionalnoj televiziji,pa kad se to izračuna,nije baš nešto pozitivno u takvom načinu poslovanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2010. 13:01 
Naslov:  Re: Osamdesetak radnika želi pokrenuti proizvodnju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"pa smo čuli"...
"Hrvatske pivovare su 2008. godine ostvarile ukupni prihod od 2,14 milijardi kuna odnosno u relativnim odnosima, najveći tržišni udio od 38,75% (829,88 milijuna kuna) ostvarila je Zagrebačka Pivovara, zatim Karlovačka Pivovara s udjelom od 30,07% (643,95 milijuna kuna), Carlsberg Croatia s 19,97% (427,63 milijuna kuna), Jadranska Pivovara 6,73% (144,18 milijuna kuna) te konačno Pivovara Osijek s udjelom 4,48% (95,95 milijuna kuna). Evidentno, Zagrebačka Pivovara ostvarenim prihodima zauzima vodeću tržišnu poziciju, no tržišna pozicija Zagrebačke Pivovare (promatrajući četiri godine unazad) stabilno slabi po prosječnoj godišnjoj stopi od -3,88%."[i]
Što bi reklo da se udio povećao za tri puta pa je to stvarno primjer lošeg poslovanja Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
minka
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2010. 18:58 
Naslov:  Re: Osamdesetak radnika želi pokrenuti proizvodnju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): › "pa smo čuli"...
"Hrvatske pivovare su 2008. godine ostvarile ukupni prihod od 2,14 milijardi kuna odnosno u relativnim odnosima, najveći tržišni udio od 38,75% (829,88 milijuna kuna) ostvarila je Zagrebačka Pivovara, zatim Karlovačka Pivovara s udjelom od 30,07% (643,95 milijuna kuna), Carlsberg Croatia s 19,97% (427,63 milijuna kuna), Jadranska Pivovara 6,73% (144,18 milijuna kuna) te konačno Pivovara Osijek s udjelom 4,48% (95,95 milijuna kuna). Evidentno, Zagrebačka Pivovara ostvarenim prihodima zauzima vodeću tržišnu poziciju, no tržišna pozicija Zagrebačke Pivovare (promatrajući četiri godine unazad) stabilno slabi po prosječnoj godišnjoj stopi od -3,88%."[i]
Što bi reklo da se udio povećao za tri puta pa je to stvarno primjer lošeg poslovanja Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
minka
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2010. 19:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eto,napokon ste me ubjedili!ja lijepo sutra izlazim iz štrajka!ispričat ću se direktoru i svim tim dragim i sposobnim ljudima ako sam ih uvrijedila,molit ću ih da me prime da sjedim s njima a ne stojim po ovoj zimi i da ako mogu nakon 20 i kusur godina nastavim tamo gdje sam stala!za nadoknadu mog dijela prouzrokovane štete molit ću ih da mi nedaju plaću više nikad,samo da me puste da budem s njima!ispričat ću se što postojim,što dišem,ako treba što me mama uopće rodila,školovala,i bit ću dobra i klimati glavom!neću više imati vremena ni otvoriti ovakve stranice,a ni nešto napisati!zahvaljujem se svima što su mi otvorili oči,što su mi omogučili da shvatim kolko su oni zapravo sposobni,pametni i nadasve dobri ljudi,oprostit ću se od ovih luđaka što traže neka bezvezna prava,i to je to!HVALA ŠTO SAM PROGLEDALA I PRALINI I OSJEČKOM CRNOM,I SVIMA KOJI SU MI POMOGLI DA SHVATIM!ode ja ujutro u toplinu moje kancelarije,nadam se da će mi oprostit

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
osječko crno
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2010. 21:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uvanov je napisao/la: ›
a ti šta se potpisuješ osječko crno vjerovatno si Komakov posilnik kada pišeš takve gluposti...idi tamo laži i izmišljaj nekom drugome ,zar misliš da su ljudi tako naivni i glupi da bi slušali laži Komakovog plaćenika..........tornjaj se


nazivam se prije "Komakovim potplaćenikom" jer radim i zarađujem ABNORMALNE plaće za većinu štrajkaša kolovođa (čitaj za min.20% ukupnog broja štrajkaša), ispričavam se kolegama "s one strane" koji -stvarno rade- za NORMALNU plaću, ----kolege nema za nas dokle god moramo zaraditi za neradnike koji nam čak ni pivo ne puštaju van, a nadaju se nekoj slijedećoj plaći!

Od čega ju mislite dobiti?
Od hrpe laži koju imate vremena prodavati - jer štrajkate- dok se mi svim silama trudimo zaraditi svima plaću i sačuvati ugled najboljega piva u povijesti?!!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
osječko crno
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2010. 22:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="W.M. F
Kolika je u stvari plaća jednog radnika fizikalca u Pivovari? To bi bilo lijepo saznati, čisto da i mi znamo, nakon ovog silnog trkeljanja po forumu, jesu li zahtijevi objektivni ili ne.

Ajmo plaće svih sektora u ovoj firmi na vidjelo, moja je ionako neprimjetna!
[/quote]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
osječko crno
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2010. 22:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tko zna, možda su i vođe štrajka dio organizacijskog odbora pokopa Pivovare...
Idea
To zasigurno!!!
Da ne žele pokop firme štrajkali bi sa strane (barem mjesta ima u krugu firme), a distribuciju i proizvodnju pustili da ide svojim tijekom i da ju odrađuju oni koji to žele


Zadnja promjena: osječko crno; 11.03.2010. 23:18; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
osječko crno
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2010. 22:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mi smo bez vas novog neophodnog kadra radili i do sada,krenulo je naopako kako je doveo stručnjake,a vi bez nas niste nikada radili,a kako se sad pokazalo,ni nemožete!marketing je imao dva čovjeka,a pivo je išlo ko mutavo,reklame nije bilo nigdje,a ljudi su pili osječko

1. logično je da mi bez vas nismo radili jer smo mlađi - to je logičan slijed zar ne? - prvo ste radili vi a onda se pridružili mi, pa radili zajedno, a sad NE RADIMO više zajedno.
Možda mi ipak pokažemo da možemo i znamo bez vas! Jeste li uzeli u obzir tu opciju? Crying or Very sad Question Question Question Question

2. Osječko je tooooooooliko išlo da nas je na istočnijim terenima pojeo Pan a zapadnijim Žuja! Sad Sad Sad Sad
Ako ste zaboravili Osječko je išlo prije 15 godina,a što se događalo od tada do sada??????
Tko je vratio najbolje pivo na većinu tržišta gdje je bilo zaboravljeno?
Vi možda, dok ste smišljali čime ćete firmu otjerati u propast pa se sjetili štrajka???


Zadnja promjena: osječko crno; 11.03.2010. 23:27; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
osječko crno
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2010. 22:38 
Naslov: Grrrr ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da ju nisu gospođe štrajkaju ipak napravile,ne bi je ni bilo jer ju od vas nitko ni nezna napraviti

Pa da, mi svi mutavi i nesposobni, Komakovi zaposlenici, samo među vama svi tako pametni i sposobni, ali ipak ste i vi SAMO KOMAKOVI ZAPOSLENICI, kojima plaću daje on isto kao i nama!
Mad Mad Mad


Zadnja promjena: osječko crno; 11.03.2010. 23:24; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
osječko crno
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2010. 22:53 
Naslov: Beark ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

- Stjepan P. (kojega su neki zamijenili sa “osječko crno”)

Cijenjeni kolega, ispričavam se za neugodnosti koje ste imali zbog moje objave, nije mi jasno zašto su ju pojednci pripisuju vašem imenu, nadam se da nećete imati dodatnih neugodnosti i prozivanja zbog mojih izjava, ali ja ću i dalje ostavljati komentare dokle god imam snage, pošto je napokon i druga strana nešto rekla, dok su dosad postojali samo "RADNICI PIVOVARE U ŠTRAJKU", a mi ostali smo bili ŠTO?


Zadnja promjena: osječko crno; 11.03.2010. 22:55; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kišni čovjek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2010. 22:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... sv Marko dodji nam financije vodi ... da se gazda uzalud nemoli ...

_________________
... svatko ima pravo da slobodno živi nesmiju se tlačiti koji nisu krivi ; sloga mir i ljubav blagoslov su pravi ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
osječko crno
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2010. 23:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

minka je napisao/la: ›
eto,napokon ste me ubjedili!ja lijepo sutra izlazim iz štrajka!ispričat ću se direktoru i svim tim dragim i sposobnim ljudima ako sam ih uvrijedila,molit ću ih da me prime da sjedim s njima a ne stojim po ovoj zimi i da ako mogu nakon 20 i kusur godina nastavim tamo gdje sam stala!za nadoknadu mog dijela prouzrokovane štete molit ću ih da mi nedaju plaću više nikad,samo da me puste da budem s njima!ispričat ću se što postojim,što dišem,ako treba što me mama uopće rodila,školovala,i bit ću dobra i klimati glavom!neću više imati vremena ni otvoriti ovakve stranice,a ni nešto napisati!zahvaljujem se svima što su mi otvorili oči,što su mi omogučili da shvatim kolko su oni zapravo sposobni,pametni i nadasve dobri ljudi,oprostit ću se od ovih luđaka što traže neka bezvezna prava,i to je to!HVALA ŠTO SAM PROGLEDALA I PRALINI I OSJEČKOM CRNOM,I SVIMA KOJI SU MI POMOGLI DA SHVATIM!ode ja ujutro u toplinu moje kancelarije,nadam se da će mi oprostit



Vidimo se onda ujutro u upravnoj zgradi, javite se
inače ako se uskoro ne budemo svi viđali na svojim radnim mjestima, vidimo se zasigurno SVI uskoro na birou - firma nam propada a konkurencija nas jedva dočekala POJESTI na prodajnim mjestima

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
osječko crno
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2010. 23:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma koga vi je..primate nove a stari su vam prdonje višak!a i vi očigledno ne znate šta je kapitalizam,pa ga pokušavate izjednačit s arobovlasničkim društvom,vi ćete sjediti i filozofirati,mi će mo crnčiti,a plaća...ŠTA JE TO PLAĆA

***dabogda saznali što je robovlasničko društvo!!!
dabogda ga probali kao neki od nas, svi vi koji sad glumite patnike, a pojma nemate što znači raditi u pojedinim firmama jer imate doživotne ugovore zaštićene nekim kolektivnim ugovorom zaostalim iz komunizma!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Burence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 143
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.03.2010. 17:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osječko crno je napisao/la (Pogledaj post): ›
a konkurencija nas jedva dočekala POJESTI na prodajnim mjestima


nažalost to je istina.. ali ne da vas je pojela nego vas je samljela! oko nove godine, svaki biljemerkant je imao u skladištu oko 50-ak(neki i više) gajbi žuje koja je čekala istek roka jer ne ide nikako.. danas po biljemerkantima tu i tamo poneka gajba žuje..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: