Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osamdesetak radnika želi pokrenuti proizvodnju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2010. 9:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frca sve od parola i vrijeđanja. Borci štrajkaši bi se prije formuaškog desanta morali naučiti pristojnoj komunikaciji.

Moram priznati da ne razumijem što su zapravo zahtijevi štrajkaša. Da li je to zahtjev da Komak vrati dionice Fondu za privatizaciju? Bio bi to prilično glupav zahtjev.

Ili se radnici bore samo protiv smanjenja plaća i otpuštanja prekobrojnih? U današnje vrijeme imati takve zahtijeve prilično je optimistično. Kolika je u stvari plaća jednog radnika fizikalca u Pivovari? To bi bilo lijepo saznati, čisto da i mi znamo, nakon ovog silnog trkeljanja po forumu, jesu li zahtijevi objektivni ili ne.

Nadam se da se radnici ne bore za božićnice, uskrsnice, regrese i nekakve bonove. Te su stvari upravo upropastile Grčku, a u ovoj ekonomskoj kataklizmi to isplaćuju samo neodgovorni poslodavci, odnosno rijetke firme koje nemaju problema s prihodima. I država je uskratila božićnicu, a država je inače najneodgovorniji poslodavac.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.03.2010. 9:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je za oko zapela priča da Osječka pivovara knjigovodstveno stoji bolje nego ikada . Načula sam da je prošle godine prodana linija za proizvodnu "nečega" i da se tom transakcijom prikupilo nekakvih 5-6 milijuna kuna. Je li to istina?

Kolika je bila iskazana dobit na kraju 2009?

Hm, moguće je da bi Osječka pivovara prošlu godinu završila s gubitkom da nije bilo te prodaje linije za punjenje "nečega".

Zapelo mi je za oko i da je zimus ona pivnica preko Drave u organizaciji WLM udruge, sponzorirana s preko milijun kuna. U najcrnjem scenariju mi se čini da se radi o izvlačenju novca iz Pivovare prije njenog konačnog kraha.

Jesam li realna ili pesimistična pokazat će vrijeme, ali ovaj štrajk će biti odličan alibi za konačni lokot na kapiji pivovare. Tko zna, možda su i vođe štrajka dio organizacijskog odbora pokopa Pivovare...

Vrijeme će pokazati, a možda i neće...

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
minka
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2010. 10:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolko me sjećanje služi,uzvrtile se guzice kad je država odlučila božićnicu isplatiti na dva puta,a nesjećam se baš da im nije isplaćena!dobro,možda me moje sjećanje pošto sam ja ipak stari prdež u pivovari ne služi dobro,al ne znam baš da im nisu isplatili,al zato su meni na ovu crkavicu udarili krizni porez pa sebi mogu isplaćivat što zatreba!zahtjev radnika nije da komak vrati dionice fondu,nas se imovinski odnosi ne tiću,postoje institucije koje to rješavaju,odnosno ne rješavaju,jel sve stoji,tužba još nije podignuta,vjerovatno je dio tog novca što je trebao biti naša plaća,uplaćen gdje treba da se to zakoči!al takva nam je država,pa se i to može!što se tiče otpuštanja prekobrojnih,ni to nam ne smeta,ali treba naglasiti vama koji niste shvatili,da je on na nas 70-80 prekobrojnih primio već isto tolko novih ljudi,koji su pokazali da bez nas koji smo višak,ne znaju pokrenut proizvodnju,ni kuhanje ni točenje,to im nitko nije branio,čak su doveli čovijeka iz vana da im pokrene jedan stroj,ali se ni on nije usuduio upustiti u to!dakle mogu ako žele,ali neznaju!ni ono najosnovnije,što je ostalo na liniji od zadnjeg punjenja piva,ti koji žele raditi,nisu napravili!dakle ljepilica na punjaču piva stoji neoprana već 16 dana,pa ako im se radi nek operu,ali ko će ih natjerat!po starom kolektivnom ugovoru koji je po ZAKONU,još na snazi,radnici imaju pravo na povečanje plaće,ako je prikazana dobit,e pa baš zbog te ekonomske situacije mi nismo tražili to pravo,ali tražimo da zadržimo stara prava,jer DOBIT JE SAM PRIKAZAO, i javno iznio u medije da prvi put u osam godina poslujemo pozitivno,pa sad ne znam kako više pojedincima objasniti,ŠTO MI TO ZAPRAVO TRAŽIMO!LJUDI,TRAŽIMO SAMO ONO ŠTO NAM PRIPADA,A VIŠAK LJUDI JE UPRAVO TAJ KOJI JE DOVUKAO U PIVOVARU OD ONOG TRENUTKA KAKO JE POČEO NAMA PRIČATI DA SMO VIŠAK

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2010. 11:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Probat ću shvatiti što tražite.

Dakle, ne smetaju vam vlasnički odnosi u Pivovari (čudno, s obzirom da nas već danima maltretirate pričama o nekakvoj Komakovoj krađi dionica, kaznenim prijavama i slično). No dobro.

Ne tražite ni božićnice, ni uskrsnice ni regres.

Ne tražite ni povećanje plaće, već samo pokušavate spriječiti smanjenje. Opravdanje vam je da je prošle godine Pivovara iskazala dobit. Bit će zanimljivo vidjeti kakva će bilanca biti ove godine (pretpostavljam da ćete spremno prihvatiti drastično smanjenje plaća kad Pivovara obvjavi milijunske gubitke).

Ne smeta vam ni otpuštanje prekobrojnih. Vama smeta to što bi Komak baš otpustio neke radnike, a zaposlio druge. Ako sam shvatio, Komak previše (po vama) zapošljava u marketingu i prodaji, a pogrešno otpušta u proizvodnji.

Komak je, po vama, kreten koji će otpustiti sve radnike koji proizvode pivo, te više neće biti nikog da upravlja strojevima. Natući će mnoštvo beskorisnog kadra u, primjerice, marketingu i sličnim mjestima. Rezultat svega toga će biti propast Pivovare.

Možda ste u pravu - možda je čovjek ili potpuno lud, pa svjesno upropaštava svoju firmu (u kojoj je radio i godinama prije), ili ima nekakav skriveni interes upropastiti tu firmu (ne znam kakav). No, dozvolite nam da ipak još jedno vrijeme sumnjamo u sve to.

Ujedno, firma će blokadama ulaza i proizvodnje sigurno propasti, u to nema sumnje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.03.2010. 12:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja samo znam da sinoć u kafu nije bilo osječkog...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mandra
Offline
Ukupno postova: 44
Lokacija: TAMO NEGDJE
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.03.2010. 12:17 
Naslov:  Re: Osamdesetak radnika želi pokrenuti proizvodnju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baš set sjetih benettona i velikog gradonačelnika i župana tamo negdje oko nekih izbora stali oni uz jadne radnike obečavali oni će ovo, oni ono, da nema njih.... i ajd jesu nešto i uspjeli al gdje su sad ????!!!! e pa tamo se nije toliko jelo i pilo i kak sad pametovat onom ko te hranio i napijao, to je ona dobro poznata ne reži granu na kojoj sjediš!!!! pivovara je još uvijek zlatna koka samo kome,radnicima sigurno ne, oni dobiju šta zarade a sad im i to treba uzeti jer šta će im pa mogu oni i bez plaća ima kisika u zraku koliko hoćeš-od njega se živi ,a lova; pa ak nema kruha ima blata ! i sad šalju Vrdoljak da nešt rješi i je riješio je puna 2 mjeseca mira pa jel bi on bio još sam 2 mjeseca dogradonačelnik???!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
minka
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2010. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa ne znam baš da vas mi maltretiramo pričama o dionicama i fondu,nas ko po običaju novinari malo pitaju,ali stvari oko vlasništva su usko vezane uz opstanak pivovare,pošto na ovaj način vođenja sigurno neće opstati!pa normalno je da bi voljeli da posao vodi netko ko će to znati,a to ovaj marketing i prodaja neće baš moći!a i ne znam šta će prodavati ako raspusti proizvodnju!prazne boce/one stare/je već prodao,jedino neznamo gdje su novci,al za to mu nije trebao marketing+marketinška agencija iz zagreba!vjerovatno mu mi smetamo jer znamo na koji je on način radio tolike godine u firmi,nosajuči aktovku sa lovom,i plačajući ljude koje su odrađivale izvoženje piva,pa sad misli a smo svi lopovi!ti nevjeruješ nama,jer je tvoju plaću vrlo malo skinuo,a razliku ćeš dobit ispod pulta,a mi ne vjerujemo ni tebi,ni njemu,jer nam je drastično skinuo plaću,prikazao dobit,i još nas hoće istjerat!mi smo bez vas novog neophodnog kadra radili i do sada,krenulo je naopako kako je doveo stručnjake,a vi bez nas niste nikada radili,a kako se sad pokazalo,ni nemožete!marketing je imao dva čovjeka,a pivo je išlo ko mutavo,reklame nije bilo nigdje,a ljudi su pili osječko!OVO NA ŠTA STE NAS VI SAD NATJERALI,ODLIČNA JE REKLAMA,PA TI BUDI SKLON/a povjerovati da se mi ne borimo samo za svoja prava,ali ako postoji pravna država/žalosno je što vidimo da ne postoji/otići će mo u kurac,ZAJEDNO

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2010. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

minka je napisao/la: ›
krenulo je naopako kako je doveo stručnjake,a vi bez nas niste nikada radili,a kako se sad pokazalo,ni nemožete!marketing je imao dva čovjeka,a pivo je išlo ko mutavo,reklame nije bilo nigdje,a ljudi su pili osječko!


Tu se izgleda razmimoilazimo u razmišljanjima. Mene je iskreno baš briga za Pivovaru, osim što bih kao građanin Osijeka volio da osječke firme opstanu i dobro rade.

To loše pivo koje Pivovara proizvodi išlo je "kao mutavo" možda samo u bivšoj Jugoslaviji, kad je uvoz bio problem (dakle, nije ni bilo velike konkurencije). Svako selo u Njemačkoj i Austriji ima kvalitetnije i bolje pivo. Od privatizacije do danas tržišni udio Pivovare smanjuje se. Možda je razlog tome činjenica da se nije ulagalo u marketing. Ako je tebi marketing nepotreban, onda su svi proizvođači piva na svijetu budale, a vi ste pametni - čemu te silne televizijske reklame za pivo, sektor koji se možda i najžešće reklamira uopće?

Pivovara je problematična mala firma sa viškom zaposlenih, opadajućim tržišnim udjelom, proizvodom upitne kvalitete, koju su njeni vlastiti radnici (poznato je) godinama potkradali, bez marketinga i položaja na tržištu. Toliko je loša da je samo pitanje bi li ju uopće itko kupio, mislim na relevantne firme iz iste branše. Da nema lokalpatriotizma pivopija, urušila bi se davnih dana.

No dosta je bilo o Pivovari. Vi samo i dalje blokirajte firmu i ulaze, proizvodnju i sve ostalo, ako mislite da je to riješenje. Želim vam svu sreću, samo se bojim da se tog Komaka nećete riješiti (naime, i ja mislim da taj čovjek vjerojatno nije najbolji izbor za direktora, ali tako je sada stanje).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
minka
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2010. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa kad je takvo stanje,mi nek šutimo i radimo,ti pij strana piva,neznam uopće što si se toliko uzjebo kad te baš zabole za pivovaru!marketing smo mi uvjek imali,a to što je sad toliko novaca potrošeno u njega,nije baš rezultiralo toliko koliko je koštalo!pusti nas da iznosimo svoju istinu,kad nas već mediji,politika i sudstvo ignoriraju!IGNORIRAJ NAS I TI,šta se toliko pjeniš

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2010. 17:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jadna im majka

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dally
Offline
Ukupno postova: 65
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2010. 17:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema piva Štrajk u Pivovari traje 15. dan, gubici se gomilaju


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
minka
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2010. 18:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da dao nam je riječ po ko zna koji puta ali tu riječ nije htio potpisati,a šta da mi radimo kad vi svi koji niste tamo nasjedate na ta obečanja koja,gle iz nekih čudnih razloga ne želi potpisati!PITAM SE ZAŠTO?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Burence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 143
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.03.2010. 19:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

minka je napisao/la (Pogledaj post): › !marketing je imao dva čovjeka,a pivo je išlo ko mutavo,reklame nije bilo nigdje,a ljudi su pili osječko!


hahahahah pa ja ću vrisnit! Very Happy pa di ti živiš!? kakav marketing ste imali!? ona "pusti priče, uzmi pivo" je bio vrhunac, a reklama se vrtila na stv-u i eventualno na hrt-u u terminu iza ponoći! jedino što ste imali je brand ZIDARSKOG PIVA!! to je bio vaš marketing! ili mi živimo u 2 različita svijeta!?

i nisam stekao dojam da vam je stalo do piva nego vam je stalo do vaših guzica! još za vladavine gucića se znalo da u toj pivovari ima viška ljudi i da je tamo "firma u firmi"..

isto mi nije jasno šta stalno spominjete to kako je komak bio vozač i kako je navodno krao!? 'alo, on je sad vlasnik toga, vaš šef, direktor.. pa da je bio i prosjak i probisvijet, to sad više nije bitno!

niste realni ni malo.. odite u konzum, biljemerkant, plodine, meggle, saponiu pa pitajte ljude koliko rade i za koliku plaću rade! sreo sam neki dan jednog policajca i pitam ga za plaću; kaže da je u odnosu na 1. mjesec prošle godine, i 1. mjesec ove godine dobio 2000 kn manje i da to nije kraj jer će im još srezati putne troškove.. ja sam prošli mjesec dobio 1000 kn manju plaću.. i tko od nas štrajka??!? zanima me kako bi prošao netko da pokrene štrajk Todoriću, Omaziću ili tako nekome...

svakako sam za prava radnika ali ponekad treba biti realan...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Burence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 143
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.03.2010. 19:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

minka je napisao/la (Pogledaj post): › marketing smo mi uvjek imali,a to što je sad toliko novaca potrošeno u njega,nije baš rezultiralo toliko koliko je koštalo!


tipična "skladištarska" vizija komercijale.. putnici ništa ne rade, reklama je bacanje novaca i tako to.. sa dobrom reklamom, i psečje govno se može prodati! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stjepan P.
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2010. 20:57 
Naslov:  Re: Osamdesetak radnika želi pokrenuti proizvodnju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo sto slijedi pise pravi Stijepan Petrovic - Stjepan P. (kojega su neki zamijenili sa “osječko crno”) koji se ne boji predstaviti i stati ispred svog imena, koji se ne skriva iza raznih nickname-ova pa onda iza tog istog laznog imena pise razne neistine i dezinformacije (kao sto to radi g. “murinjos”), vrijedja druge I sto sve vec ne…
Stjepan P. koji je prozvan iako nikada prije nije sudjelovao u raznim besmislenim raspravama poput ove jer imam dovoljno posla pa se ne stignem baviti lazima I komentarima iza kojih ne stoje činjenice.
No kako su me neki bez razloga prozvali imenom iako nemam veze sa “osječko crno” (ali se slažem sa nekim njegovim izjavama) duznost mi je reagirati I demantirati neistine koje je “murinjos”, a I mnogi drugi iznose…
Stijepan P. (odnosno JA) ne radi u Osječkoj pivovari nekoliko mjeseci nego godinu i 3 mjeseca, nema plaću 7.000kn nego manje od mnogih - 5.600kn iako imam završen Ekonomski fakultet i zadnjih 15 mjeseci radim skoro svaki dan min. 12h na vrlo odgovornom mjestu! Isto mogu dokazati, a oni koji druge prozivaju za razne stvari neka isto dokazu pa cemo vidjeti tko je kakva stranka…
Svoj posao kao I još mnogi u ovoj firmi koji ne štrajkaju ( a ima ih puno više nego što to neki pokušavaju prezentirati) želim I dalje pošteno odrađivati, no u ovoj situaciji mi to nije omogućeno iako zakon o radu jasno kaže kako “Svatko smije štrajkati, ali ne smije druge spriječavati da rade”.
Mene nije sramota I slagati police kao što sam radio paralelno sa studijem, dijeliti promidžbene letke (što sam isto radio), kao što sam ponosan na posao koji smo prošle godine odradili u Osječkoj pivovari što su mnogi potrošaći I kupci prepoznali, a vidjelo se I na kraju godine u poslovnim rezultatima.
Ljude koji svojom pojavom sramote Osječku pivovaru kupci prepoznaju I dobro znaju pa neka oni sude o tome, a ne osoba koja se boji predstaviti svojim pravim imenom I prezimenom kada nešto komentira! Kupci/ljudi nisu glupi I dobro znaju prepoznati tko je kakva osoba.
No ja sam manje bitan u ovoj prići, gdje ću ja sutra raditi I hoću li dobiti otkaz uz ostalih 50 kako “murinjos” kaže ljudi iz sestrinskih firmi. Problem je što se proziva direktor Komak da uništava firmu I iz nje izvlaći kapital, a svi su prošle godine vidjeli što je čovjek napravio I koliko je uložio u novu bocu I marketinšku kampanju! Nisu li to investicije ili “vrijednosti”o kojima g. “murinjos” govori da su potrebne u kapitalizmu?? Sami sebe neki upletu u mrežu laži…
Vrlo dobro znam da g. Komak ne želi odpustiti ljude koji su stari kako sam pročitao u par komentara, nego želi ljude koji žele raditi, boriti se za svoju firmu I pivo koje nas sve drži na životu! Nije bitno koliko netko ima godina jer ima ljudi koji štrajkaju iako nisu napunili ni 30 godina, a ima I ljudi koji ne štrajkaju jer samo žele raditi, a prešli su 50 godina! Takvih je puno, samo to neki pokušavaju prikriti kako bi izmanipulirali masom ljudi koja nije dovoljno upoznata sa situacijom!
Svi se mi trebamo zapitati što će biti za tjedan dana ako pivo ne izađe iz skladišta na tržište I hoće li više itko raditi!? Onda više neće biti bitno tko je u sindikatu HUS, a tko u PPDIV-u, neće više biti bitno tko je “star”a tko mlad, neće više biti bitno tko je Komakov, a tko nije, neće više biti bitno kakav je kolektivni ugovor ljudima ponuđen I koliko je tko imao plaću…
Jedino će nas sve zanimati gdje sutra zaraditi plaću - bilo kakvu, a na razgovorima za posao sigurno nećemo pitati “Kakav je u vašoj firmi kolektivni ugovor?”. Samo da je raditi I primati redovno plaću kao što sada primamo u Osječkoj pivavari d.d. (Kroz par dana će sjesti za 2. Mjesec!)

Ja ću ako treba opet puniti police I raditi što god da ne moram ovisiti o drugima, a onima kojima je to ispod časti raditi uvijek ostaje Interent i pisanje svega I svacega bez ikakve odgovornosti jer uvijek se može sakriti iza lažnog imena I okrivljavati druge za vlastiti neuspjeh I nerazumjevanje cijelog svijeta…

Za kraj samo molim sve one koji su odlučili nekoga prozvati neka se prije svega dobro upoznaju sa svim činjenicama pa ih onda neće biti strah to reći na sav glas jer će biti sigurni u to što govore/pišu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: