Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Od ljeta naplata parkiranja u Reisnerovoj?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2010. 19:00 
Naslov:  Od ljeta naplata parkiranja u Reisnerovoj?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stanari Reisnerove nastavili su akciju kojom žele da njihova ulica uđe u sustav naplate parkiranja. Peticija je upućena Vijeću GČ Gornji grad, a primjerak će dobiti i gradonačelnik. Neposredni povod peticiji bila je, kažu stanari, neformalna informacija iz Gradske uprave da u sljedećih šest mjeseci neće biti novih revizija sustava naplate parkiranja.

- Ne možemo čekati još pola godine. Od kada je Gundulićeva ušla u sustav naplate, ovdje je prava ludnica. Stanje je sve gore, mi smo sve očajniji, pobit će se jednom netko radi parkinga - kaže naša sugovornica, organizator peticije. Na peticiji je 40-ak potpisa stanara dijela Reisnerove omeđenog Radićevom i Zagrebačkom, odnosno Cesarićevom.

- Peticiju nisu potpisali samo oni koji nemaju automobil ili osigurano privatno parking mjesto, kažu. Ističu još neke probleme, poput parkiranja na kolne ulaze.

- Na kapiji je znak, no kako znaju da nema pauka, vozači se ne osvrću, dodaje jedan od stanara.

- Takvih incijativa imamo i u Dubrovačkoj, Zadarskoj, stanovnika oko Zrinjevca gdje su autoškole uzurpirale sva mjesta. Uvođenje naplate parkiranja stanarima bi mogla biti jedina šansa da parkiraju u blizini svoga doma. Četvrt nema ništa protiv - kaže Ivica Završki, predsjednik Vijeća Četvrti. Parkiranje u Reisnerovoj bilo je i jedna od tema sjednice Vijeća GČ-a, a Završki upozorava kako središtem grada dnevno prođe između 100 i 200 tisuća ljudi, zbog čega se i ceste uništavaju brže nego u ostatku grada.

- Kod prvog aneksa ugovora, kada je napravljena korekcija cijena i povećana koncesijska naknada, rekli smo da je to živo tijelo koje će se i dalje mijenjati. Vjerujem da ćemo u novu korekciju krenuti u ljetnim mjesecima, ako ne i prije. Nećemo žmiriti na inicijative građana, kaže dogradonačelnik Ivan Vrdoljak te zaključuje kako će najkasnije do 1. travnja biti riješeno bar pitanje parkiranja na kolne ulaze. Na ceste, naime, tada izlazi pauk.

Tekst: M.Mihaljević/Glas-Slavonije.hr
Foto: Steam/foto-arhiv 031



Pročitajte i...
[24.02.2010.] Stanari Reisnerove ulice traže naplatu parkiranja
[13.01.2010.] AC-u Lozić koncesija za “pauk”?

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.03.2010. 19:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mora da će stanari bit sretni kad budu morali plaćat parking, sami protiv sebe, pa tog ima samo kod nas Very Happy

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.03.2010. 19:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dokaz kako čovjek može biti kreten

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Warlord
Offline
Ukupno postova: 52
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.03.2010. 19:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakva su ovo sranja? ja nisam nist potpiso, prvi put cujem za ovo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.03.2010. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vic.Mackey je napisao/la (Pogledaj post): › dokaz kako čovjek može biti kreten


to je dokaz da smo svi mi kreteni, jer to trpimo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pavijan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 413
Lokacija: oblokacija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2010. 20:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo da ne ispadne kako vlast nikada ne sluša glas građana i njihove želje... Very Happy

_________________
lošije je bolje
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Warlord
Offline
Ukupno postova: 52
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.03.2010. 20:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a da mozda vlast nije izmislila sve kako bi uveli naplatu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.03.2010. 20:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja predlazem da sad mi povedemo gradjansku inicijativu za povecanje cijene naplate povlastenih stanarskih karata za parkiranje.

sramotno je da svi mi placamo visoke cijene parkiranja, a da oni imaju mogucnost kupovine mjesecne karte od samo 50 kn.

to je diskriminacija. oni nisu kupili ta parkiralista, i trebali bi placati trzisnu cijenu parkiranja i time pomoci ovom napacenom gradu i malo popuniti gradski proracun a i koncesionar bi mogao vec obnoviti vozni park Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
metalac-os
Offline
Ukupno postova: 54
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2010. 21:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo de procitaj jos jednom sta si napisao...kupi i ti stan pa ces placat parking 50kn, inace po mojoj nekog logici bi trebalo biti po stanu jedan parking, a tko ima jedan stan i 2 auta nek placa 500% vecu cjenu za drugi auto sto se mene tice...I nek sagrade u onoj blatnjavoj rupi garaze na 5 katova i bit ce mjesta za sve....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Warlord
Offline
Ukupno postova: 52
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.03.2010. 21:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

metalac-os je napisao/la: ›
I nek sagrade u onoj blatnjavoj rupi garaze na 5 katova i bit ce mjesta za sve....


bravo lega

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.03.2010. 22:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dragi metalce.

po mojoj logici bi parkiranje trebalo biti besplatno ... jer ja i tako ne vidim kamo ti novci idu niti vidim da se kvaliteta zivota ili prometa u gradu popravila uvodjenjem naplate parkiranja ... osim sto koncesionar vozi dobar auto i lijepo zaradjuje (o tome je govorio vrdoljak koji je cak nesto i obecavao)

ali ako stanari sami zele naplatu parkiranja, onda neka placaju kao svi ostali.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kinemat2
Offline
Ukupno postova: 281
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.03.2010. 22:15 
Naslov:  Re: Od ljeta naplata parkiranja u Reisnerovoj?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote
- Ne možemo čekati još pola godine. Od kada je Gundulićeva ušla u sustav naplate, ovdje je prava ludnica. Stanje je sve gore, mi smo sve očajniji, pobit će se jednom netko radi parkinga - kaže naša sugovornica, organizator peticije. Na peticiji je 40-ak potpisa stanara dijela Reisnerove omeđenog Radićevom i Zagrebačkom, odnosno Cesarićevom.

- Peticiju nisu potpisali samo oni koji nemaju automobil ili osigurano privatno parking mjesto, kažu. Ističu još neke probleme, poput parkiranja na kolne ulaze.

[/quote]

Stanarka bi morala znati da zivot u centru grada ima svoju cijenu- povecana buka, promet, problem parkinga i sl. kao i svoje prednosti. Ako nije spremna prihvatiti cijenu zivota u centru grada neka se iseli u prigradsko naselje.
Nevjerojatna je kolicina malogradjanstine u ovom gradu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.03.2010. 9:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad se vec naplacuje parkiranje, zasto ne uvedu polusatnu tarifu. zagreb je to riješio sa ukucavanjem #30 nakon reg. oznake. stanem na 5 minuta platiti nesto ili slicno, jbg red i oduzi se na 10-15 minuta, ali kobac vec snimio i stavio kaznu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
s1504975
Offline
Ukupno postova: 93
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.03.2010. 9:31 
Naslov:  Re: Od ljeta naplata parkiranja u Reisnerovoj?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da bi zaista bilo u redu da se poskupe stanarske parkirne karte.

Matematika je jednostavna:

Prosjecan mjesec ima 30 dana, od toga 26 dana naplativih po 12h parkiranja. Stanarima treba odbiti 8h(pretpostavimo da to vrijeme rade). Time dolazimo da oni ta mjesta koriste 104h/mjesecu. Uzmemo li u obzir da sat parkinga kosta 2,3,4 kn/h time dolazimo do iznosa 208, 312, 416. S obzirom da placaju pretplatu, neka im se odobri popust od recimo 25% sto znaci da bi mjesecne parking karte trebale kostati 150, 234 i 312 kn.

A pametna ideja bi bila da se SVIMA omoguci kupovina mjesecnih parking karti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.03.2010. 10:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s1504975, totalno debilna računica koja pogoduje samo koncesionaru, imaš li još koju pametnu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: