Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Taxi Cammeo: Traži se 30 taksista, prijavilo se 500 Osječana!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2010. 17:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la: › to ce vam bit stoka izrabljivačka, kao i 90% privatnika, samo što je ovo još neki šipac čini mi se pa će biti još gore
Vidim da mislis kako "privatnici" grcaju u parama, bezbrizno lezeci uljuljkani u tepih od tijela najbolje gradjenih plavusa, dok im tri socne crnke palminim liscem 'lade muda za petnaestu rundu. Lijepa slika, zar ne?!

Evo ti onda prijedlog - postani "privatnik"!

Btw. sto se tice drzave - potpuno si u pravu - jadna je ovo drzava. Od glave do repa.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.03.2010. 18:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Provokator je napisao/la: › to ce vam bit stoka izrabljivačka, kao i 90% privatnika, samo što je ovo još neki šipac čini mi se pa će biti još gore
Vidim da mislis kako "privatnici" grcaju u parama, bezbrizno lezeci uljuljkani u tepih od tijela najbolje gradjenih plavusa, dok im tri socne crnke palminim liscem 'lade muda za petnaestu rundu. Lijepa slika, zar ne?!

Evo ti onda prijedlog - postani "privatnik"!

Btw. sto se tice drzave - potpuno si u pravu - jadna je ovo drzava. Od glave do repa.


privatnici, to je duga priča, ima oke ljudi, ali ima i panjeva teških tj. 90% njih su panjevi.. obiteljsko iskustvo, čovjek privatnik svom radniku ne isplaćuje plaću 2 mj, al mečka po 80 000 € je u garaži.. istovremeno se od toga čovjek koji nije plaću dobio očekuje, da se uguši od posla, da radi prekovremno, da je dostupan 0-24 itd. misliš da je ovaj drugačiji ili još gori ?

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
apple
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2010. 18:02 
Naslov:  Re: Taxi Cammeo: Traži se 30 taksista, prijavilo se 500 Osječana!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvo su place bile u najavama 5000kn sada su odjenom 2700, nakaraju ce bit 1800, ako ih i bude. 12-13 sati radit ajd precemo preko toga al nitko nije spomenuo da se radi i po cijelu noc znaci od 20h do 8 ujuto i ni to nije placeno. Mobitel ako imas kod sebe skinu ti pola place... Ovaj lik nije normalan, najbolje bih bilo da svi radimo kod njega besplatno jel nam je svima kod kuce dosadno bez posla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.03.2010. 18:11 
Naslov:  Re: Taxi Cammeo: Traži se 30 taksista, prijavilo se 500 Osječana!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi su željni jasno definiranih pravila igre. Svaki javni natječaj sa naznakama toga ima masovan odaziv....Eh da je toga u bilo kakvim javnim, državnim, inim...Pa ovdje ti treba štela čak i ako želiš platiti za seks Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
grissom
Offline
Ukupno postova: 265
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2010. 18:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›

ne ... ovo je primjer besramnog iskoristavanja, izrabljivanja i obespravljivanja radnika ! najnizi oblik izrabljivackog kapitalizma koji koristi ekonomsku krizu i veliku nezaposlenost za ostvarivanje extra profita i bogacenje.

po tebi bi bilo jednako fer i posteno da je ponudio 2 obroka dnevno u svojoj javnoj kuhinji gdje bi kuhao splacine ... bitno je da je samo iskreno postavio uvjete ... a vjeruj mi da danas ima gladnih koji bi i na to pristali.

Ako je čovjek osnovao tvrtku, to je učinio da zaradi, a ne da vodi neku socijalnu politiku.
Uz cijene prijevoza koje nudi, nisam siguran da će se nešto obogatiti.
Malo baciti sve na papir - od vrijednosti automobila, svih režijskih troškova, silnih poreza, prireza i davanja - pa će se vidjeti koliko svaki taksist treba [za]raditi da bi zaradio neto plaću 2700,00 kn (bruto oko 3500,00).
To je možda mala plaća, ali je realna.
Druga stvar što su troškovi života previsoki, ali to nema veze sa realnim mogućnostima zarade u ovom poslu.
Problem i jest što se u državnim firmama (HEP npr) cijena formira po principu struja će koštati onoliko koliko mi treba, a ne koliko su realno troškovi.
I može im biti, em su monopolisti, em struju moraš trošiti.
I plaćati koliko god traže.
Taksijem se ne moraš voziti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hogaric
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.03.2010. 18:20 
Naslov:  grissom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidim grissom da si ti malo žešći filozof ili te hrane roditelji ili si uvaljen u državnu službu i ladiš jaja u toploj kancelariji.Gledaj ovako jedna od definicija poslovanja glasi da svaki poslodavac svojim poslom riskira opstanak i zaradu tvrtke a radnici su ti koji trebaju raditi najbolje što mogu i nisu oni ti koji trebaju misliti na zaradu to radi poslodavac zato je privatnik jer se usudio riskirati.Ostali koji ne riskiraju samo žele raditi i za to biti pristojno plačeni.Nadam se da ti je malo jasnije koliku si glupost izvalio A da želim ti od sveg srca takvog poslodavca uskoro. Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
grissom
Offline
Ukupno postova: 265
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2010. 18:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hogaric je napisao/la: ›
Vidim grissom da si ti malo žešći filozof ili te hrane roditelji ili si uvaljen u državnu službu i ladiš jaja u toploj kancelariji.Gledaj ovako jedna od definicija poslovanja glasi da svaki poslodavac svojim poslom riskira opstanak i zaradu tvrtke a radnici su ti koji trebaju raditi najbolje što mogu i nisu oni ti koji trebaju misliti na zaradu to radi poslodavac zato je privatnik jer se usudio riskirati.Ostali koji ne riskiraju samo žele raditi i za to biti pristojno plačeni.Nadam se da ti je malo jasnije koliku si glupost izvalio A da želim ti od sveg srca takvog poslodavca uskoro. Mad

Hogaricu, ovo govorim baš zato što sam privatnik.
Trideset godina.
Ovo tvoje razmišljanje je klasična državno-socijalistička konstrukcija. Radnik radi, briga ga za rezultate poslovanja, važno je odguditi osam sati. "Država" ili "gazda" će stvoriti plaću.
Pitam, odakle?
Što ako posao sa taksijem bude slab?
Odakle će "gazda" stvoriti novac? Novac ne pada s neba, nego ga ima onoliko koliko se "proizvod" proda i naplati.
Slažem se da je vlasnik odgovoran za tvrtku i radnike, ali isto tako i radnici moraju biti svjesni da samo zarađen /naplaćen/ novac se može dijeliti.
(osim ako si monopolist u državnoj tvrtki - onda uzimaš koliko ti treba)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hogaric
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.03.2010. 18:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa naravno da radnici trebaju biti odgovorni i raditi ali zar zaista misliš da je zaposlenik uvijek odgovoran za slab posao.Evo primjera salon namještaja radi loše jer je kriza nema ni psa unutra ljudi koji rade su super trude se love svakog za rukav tko uđe nebili mu šta prodali Ali jbg.nema se love, kriza je firma propada e o tome ja pričam vlasnik je riskirao jedno vrijeme uživao ali sad je kraj i da ima najbolje trgovce na svijetu oni su nemoćni.E otome ja govorim zato nismo svi privatnici jer nemamo novca niti hrabrosti riskirati.Nažalost vrijeme je takvo da ljudi rade pod neljudskim uvjetima i za siću jer je to normalno u ovoj nenormalnoj zemlji.I dogod budemo mislili ma proći će,i treba da nam bude ovako jer bolje nismo ni zaslužili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2010. 19:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

samo se nadam da i ti koji dobiju posao neće završti kao travis bickle



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
grissom
Offline
Ukupno postova: 265
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2010. 19:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hogaric je napisao/la: ›
Pa naravno da radnici trebaju biti odgovorni i raditi ali zar zaista misliš da je zaposlenik uvijek odgovoran za slab posao.Evo primjera salon namještaja radi loše jer je kriza nema ni psa unutra ljudi koji rade su super trude se love svakog za rukav tko uđe nebili mu šta prodali Ali jbg.nema se love, kriza je firma propada

To ti i govorim.
Radnici mogu biti najbolji na svijetu, ali ako nema prodaje - nema ni love, odnosno ima malo - pa je i plaća mala.
Zar je sada vlasnik izrabljivač jer im isplaćuje malu plaću?
Ne govorim o likovima koji voze ferrari a ljudima ne isplaćuje plaću.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.03.2010. 19:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Osim neplaćanja prekovremenih sati, ovaj zapravo ne traži ništa posebno.

Ne znam kakav bi to papir bio, ali u Hrvatskoj je sve moguće.


prvo da ti na drugo odgovorim: neki lijecnicki ili neko uvjerenje... koje se placa jel koliko sam spomenio Wink


a sad prvo, pa cuje nebih se slozio, uvjete koje on nudi su po meni po principu "oces, neces ima drugi koji hoce" sami broj ljudi koji su dosli i koji su se prijavili njemu su sugerilrali da moze ponuditi bilo sta jer ce imati sta odabrati, a po meni je to sve skupa tesko izrabljivanje jer za minimalac od tebe ocekuje da radis sve besprijekorno, da budes uzoran, ovakav onakav a nisam bas siguran da si to svaki djelatnik moze ispuniti

uz sve to smjene 6 - 12 -20 dakle i nocni rad i petkom i svetkom i ostajanje po 3-4 sata poslje svoje smjene bez nocnih bez prekovremenih... pa to je neizdrziv tempo, to mozes izdrzati neko vrijeme ali ces pukniti... i nije mi jasno ako ima telefonistu i dispecera u smjeni sta ce taj koji zavrsi sa smjenom jos raditi? cistiti i prat auto? biti curica za sve??? neznam zaista neznam, mozes ti sad reci da sam ja ovakav ili onakav neradnik al za mene ovo nisu primjereni uvjeti za jedan najnormalniji zivot

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
apple
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2010. 19:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mogu samo rec da bih ljudi radili i za 1000kn al da dobiju tih 1000kn a ne da ih se laze, i da ih se iskoristava do iznemoglosti. A ovjde vec vidimo kako ce ovaj lik makedonac , albanac sta je vec varat i lagat ljude.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.03.2010. 19:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

grissom je napisao/la (Pogledaj post): › To ti i govorim.
Radnici mogu biti najbolji na svijetu, ali ako nema prodaje - nema ni love, odnosno ima malo - pa je i plaća mala.
Zar je sada vlasnik izrabljivač jer im isplaćuje malu plaću?
Ne govorim o likovima koji voze ferrari a ljudima ne isplaćuje plaću.


to sve stoji, ali mislim da je naumovski napravio veliki korak dolakom ovdje i da je srljo grlom u jagode... volio bih da se prevarim i da taj covjek i tu uspije, al poznajuci nase podneblje to ce biti jako tesko... previse vozila, prevelika ocekivanja mislim da mu to ovdje nece funkcionirati... a samim time znamo i kako ce zavrsiti ako nema dovoljno prometa Confused

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.03.2010. 19:31 
Naslov:  Re: Taxi Cammeo: Traži se 30 taksista, prijavilo se 500 Osječana!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

polako ljudi...ako je osnovna 2700 + prekovremeno, bonusi..možda se može fino zaraditi.pustimo da krene..uostalom, tko to sad u privatnom sektoru ima plaću preko 3000 kn?10% radnika?
ti hogaric pričaš gluposti.
s tobom se grissom slažem Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.03.2010. 19:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve mi se čini da će ti taksisti morati kružiti gradom i ljude po ulicama nagovarati da uđu u taxi da bi zaradili tu osnovnu plaću. U svakom slučaju, sretno !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: