Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Poznati Osječani komuniciraju i razotkrivaju intimu na Facebooku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.02.2010. 7:00 
Naslov:  Poznati Osječani komuniciraju i razotkrivaju intimu na Facebooku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječki dogradonačelnik Ivan Vrdoljak tvrdi kako je bio prvi osječki političar koji je otvorio profil na Facebooku, i to još prije dvije godine. No, danas se na Facebooku možete dopisivati, razmjenjivati fotografije i informacije o omiljenoj glazbi, hrani, pojavama i osobama i s Biljanom Borzan, Zlatkom Kramarićem, Nedeljkom Bosancem, Josipom Vrbošićem, Goranom Mikanom, pa čak i direktorom Ukopa Davorom Lamzom, te direktorom GPP-a Igorom Medićem.

- Mislim da je Facebook dobra stvar, a profil sam otvorio kako bih mogao komunicirati s bratićem iz Izraela, ali i kao dobru komunikaciju sa sugrađanima, koji mi na ovaj način mogu direktno postavljati pitanja. Sada sam već i na Twitteru, i to također kao prvi osječki političar, hvali se dogradonačelnik Vrdoljak, koji ima više od 800 prijatelja na Facebooku, a u njegovu profilu možete doznati da voli Đorđa Balaševića i Dražena Petrovića.

SDP-ovka Biljana Borzan na popularnoj stranici ima 630 prijatelja, a priznaje kako joj dobro dođe za političku promociju. Bivši kandidat za gradonačelnika Josip Vrbošić na Facebooku priznaje da jedva čeka ljeto, dok prof. Nedeljko Bosanac, inače predstojnik Katedre za gospodarstvene znanosti na Ekonomskom fakultetu, mrzi rano ustajanje, a omiljeni su mu proizvodi “Joze Trovača”, dok se opušta uz romane Ante Tomića i liriku Tina Ujevića.

Na Facebooku možete zaviriti i u privatni život direktora GPP-a Igora Medića, koji je osim objave obiteljskih fotografija obznanio kako obožava baranjski kulen, a mrzi cigarete. Svoj profil na spomenutoj je stranici otvorio i direktor pogrebnog poduzeća Davor Lamza, koji je ovim putem svima dao do znanja da mrzi komarce.

- Moram priznati da baš nisam aktivan na svom profilu, ali smatram da je danas sasvim normalno imati profil na ovoj stranici, kaže Lamza.

Bubalo nema vremena

Na Facebooku smo pronašli i profile predsjednika Zelenih Hrvatske Zdravka Peke, HDSSB-ovog saborskog zastupnika Bore Grubišića, rizničara ove stranke Daria Opačka, kao i SDP-ovog gradskog vijećnika Gorana Mikana, te profil Nove osječke priče iza kojeg se 'krije' Gordan Matković. No, gradonačelnik Krešimir Bubalo nema profil.

- Nemam vremena za Facebook i osobno više volim osobni kontakt s ljudima, pa ni ne planiram otvarati svoj profil, kaže Bubalo.

I Tuljan je online

Najpoznatiji borac protiv ambrozije Dušan Rudež, poznatiji kao Tuljan, od kraja prošlog mjeseca dio je Facebook zajednice, a trenutno ima nešto manje od 300 prijatelja. Radi se o poznatim i manje poznatim, uglavnom Osječanima, među kojima ima političara, novinara, fotoreportera, volontera udruge Tuljan...

- Dobio sam laptop na dar kako bih bolje promovirao svoj rad i rad udruge, a trenutno se baš ne znam služiti računalom pa namjeravam upisati tečaj informatike. Spreman sam učiti, kaže Duško Rudež. Želi profil koristiti za promoviranje akcija, a objavljivat će i fotografije akcija uklanjanja ambrozije, zimskog kupanja u Dravi te drugih detalja iz rada udruge.

- Našao sam neke stare poznanike, a većina ljudi ipak se meni javlja s pozivom za prijateljstvo. Drago mi je što među prijateljima imam brojna poznata imena iz grada, kaže Tuljan. (I.S.)

Zabranjeni Facebook i YouTube

Nakon što je dobio izvještaj prema kojemu gradski službenici i namještenici u prevelikoj mjeri vrijeme troše na gledanje YouTube-a te druženje na "Fejsu", gradonačlenik Bubalo nedavnoje zabranio korištenje ovih portala u Gradskoj upravi.

- U Gradsku upravu se mora uvesti red, rad i disciplina, te sam donio uredbu kojom su administratori onemogućili pristup facebooku i youtubeu na 256 službenih gradskih računala, kaže Bubalo

Na prvu osječku Facebook kavu koju je inicirao 17-godišnji Minja Jovičić iz Petrijevaca došli su Šišljagić, Bubalo i Vrdoljak.

Tekst: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
non plus ultra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 110
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2010. 8:02 
Naslov:  Re: Poznati Osječani komuniciraju i razotkrivaju intimu na Facebooku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovaj Bubalo je stvarno naivčina ako misli da će ovom zabranom napraviti nešto pozitivno i da će ljudi više raditi...
Samo će stvoriti kontraefekat...
Kad imam posla i znam da ga moram napraviti, nema tog Facebooka koji će me spriječiti...

_________________
This time next year I'll be millionaire !!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2010. 8:57 
Naslov:  Re: Poznati Osječani komuniciraju i razotkrivaju intimu na Facebooku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

non plus ultra je napisao/la (Pogledaj post): › Ovaj Bubalo je stvarno naivčina ako misli da će ovom zabranom napraviti nešto pozitivno i da će ljudi više raditi...
Samo će stvoriti kontraefekat...
Kad imam posla i znam da ga moram napraviti, nema tog Facebooka koji će me spriječiti...

Da su zaposlenici gradske uprave kao ti vjerojatno nebi dolazilo do zabrane.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
non plus ultra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 110
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2010. 9:05 
Naslov:  Re: Poznati Osječani komuniciraju i razotkrivaju intimu na Facebooku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, ali to su radna mjesta gdje ljudi ne mogu sami sebi stvoriti posao već rade ono što im nadređeni zadaju...
I zato im se ne može zamjeriti ako nemaju posla pa vrijeme krate Facebookom...
Bitno je da je posao obavljen... Dok je posao odrađen - sve štima...

_________________
This time next year I'll be millionaire !!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.02.2010. 9:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ček došao Bubi na facebook kavu a istodobno nit ima profil nit dopušta zaposlenicima koristiti isti Very Happy - kakvo ljigavo skupljanje političkih poena Very Happy - bolje da je vrijeme iskoristio za čišćenje leda po Osijeku, kad već njegov Unikom nije...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.02.2010. 10:08 
Naslov:  Re: Poznati Osječani komuniciraju i razotkrivaju intimu na Facebooku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la (Pogledaj post): ›
Da su zaposlenici gradske uprave kao ti vjerojatno nebi dolazilo do zabrane.


evo, počeli se javljati fanovi gradonačelnika koji bez novca nema ideja.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.02.2010. 10:17 
Naslov:  Re: Poznati Osječani komuniciraju i razotkrivaju intimu na Facebooku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako je danas tempo života pakleno brz, društvene mreže su nastale i razvile se kao odgovor modernog društva na nedostatak osnovne ljudske potrebe – komunikacijom i druženjem sa drugim ljudima. Svakako podržavam njihovo korištenje i ne vidim ništa neobično da i poznati građani koriste društvene mreže, jer oni su ljudi od krvi i mesa baš kao i svi ostali, i sve što je za ljude, ne bi im trebalo biti strano. Trenutno Facebook koristi više od milijun Hrvatica i Hrvata što dosta govori o popularnosti te mreže. Naravno i ja sam otvorio profil na Facebooku, ali nikad nije zapravo zaživio, jer mi taj način komunikacije i dijeljenja osobnih podataka nije „legao“ od samog početka. O tome trebali društvene mreže zabranjivati ili ne na poslu, već sam odgovorio (http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=24005) da sad ne odlazim u offtopic.


_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lancelott
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2010. 10:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

non plus ultra je napisao/la: ›
Da, ali to su radna mjesta gdje ljudi ne mogu sami sebi stvoriti posao već rade ono što im nadređeni zadaju...
I zato im se ne može zamjeriti ako nemaju posla pa vrijeme krate Facebookom...
Bitno je da je posao obavljen... Dok je posao odrađen - sve štima...


potpisujem...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jedan_iz_mase
Offline
Avatar

Ukupno postova: 173
Lokacija: Tu negdje, u masi
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2010. 11:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la (Pogledaj post): › "prof. Nedeljko Bosanac, inače predstojnik Katedre za gospodarstvene znanosti na Ekonomskom fakultetu"


...eh, danas za napisat novinarski tekst trebaš pola sata surfanja, i to vrlo površnog...

_________________
______________________________________________________________
Tuđi uspjeh nije tvoj neuspjeh (netko je rekao, a ja pametno prepisao)
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2010. 11:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa sto je to neobicno? tko voli nek izvoli, a i tam mos birati drustvo, kao i uzivao Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.02.2010. 12:28 
Naslov:  Re: Poznati Osječani komuniciraju i razotkrivaju intimu na Facebooku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la: ›
Na prvu osječku Facebook kavu koju je inicirao 17-godišnji Minja Jovičić iz Petrijevaca došli su Šišljagić, Bubalo i Vrdoljak.

A zaboravili su napisati da je to Mali Mate? Ccc...kak' su ga brzo zaboravili... Laughing

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hihmih
Offline
Ukupno postova: 225
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.02.2010. 12:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Angelium je napisao/la: ›
Ček došao Bubi na facebook kavu a istodobno nit ima profil nit dopušta zaposlenicima koristiti isti Very Happy - kakvo ljigavo skupljanje političkih poena Very Happy - bolje da je vrijeme iskoristio za čišćenje leda po Osijeku, kad već njegov Unikom nije...
nebi se reklo da NJEGOV unikom nije, dok ti lopataš sam ispred kuče gospodinu gradonačelniku dolazi mali strojček iz unikoma i čisti mu snijeg pred ulazom u kuču

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.02.2010. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naslov glasi: "Poznati Osječani komuniciraju i razotkrivaju intimu na Facebooku", a ne vidim nigdje gdje oni to razotkrivaju intimu...ako je intima da vole Jozin hambić i čitati djela Tina Ujevića, onda stvarno... Laughing

A Index ne volim upravo zbog toga, stave neki super zanimljiv naslov, a kad klikneš na vijest...gledaš...vot d fak?! Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2010. 12:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Podrzavam gradonacelnika nema razloga da osoba za radnog vremena ide na internet i da se zabavlja.. pa makar i nemala sta raditi!!

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lancelott
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2010. 12:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Caleb je napisao/la: ›
Podrzavam gradonacelnika nema razloga da osoba za radnog vremena ide na internet i da se zabavlja.. pa makar i nemala sta raditi!!


...pa makar nemala šta radit??
wtf?
Rolling Eyes
a što radi gradonačelnik ako pastva nema šta radit??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: