Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Elektromodul: Dnevne karte su u skladu s Ustavom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65811
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2010. 8:00 
Naslov:  Elektromodul: Dnevne karte su u skladu s Ustavom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pompozno najavljivane promjene u sustavu naplate parkiranja u prvih mjesec dana poslovanja Elektromodula ipak nisu donijele velike novosti, kaže direktorica Ana Kocelj. Osjetan pad prometa od približno 14 posto zabilježen je još prošle godine, ali ne zbog spomenutih novosti, već recesije zbog koje se građani rjeđe voze automobilom, te još više izbjegavaju parkirališna mjesta u sustavu naplate. Najznačajnija novost koja je na snazi od 1. siječnja je izdavanje dnevne parkirne karte onima koji se odluče oglušiti na naplatu parkiranja. Iako se ne zove "kazna" radi se o mehanizmu sankcioniranja neplatiša kojima se dnevna karta ostavlja ispod brisača automobila, te vrijedi do istog vremena u idućem danu redovne naplate. Dnevnu parkirnu kartu ne mora ostaviti Elektromodulov službenik ispod brisača, može se i kupiti svojevoljno, ali to je, kaže direktorica Ana Kocelj velika rijetkost. Početkom godine Elektromodul je zaposlio tri nova djelatnika, jer je produženo radno vrijeme parkirališta, tako da se sada na svim parkiralištima parkiranje naplaćuje od 7.00 do 20.00 sati radnim danom i subotom. Nije došlo do znatnijeg povećanja broja mjesta u naplati, jer je u naplati do kraja prošle godine, prema ugovoru o koncesiji, trebalo biti 2.384 parkirališna mjesta, ali zbog radova na preuređenju Trga L. Ružičke i Trga bana Jelačića, kao i smanjenja broja mjesta u Zimskoj luci istok Elektromodul radio na manjem broju mjesta nego je to određeno ugovorom. Tako je 1. siječnja došlo do usklađenja broja mjesta prema ugovoru i stvarnog broja mjesta u naplati, te se naplata vrši na 2.406 parkirališnih mjesta, objašnjava Ana Kocelj.

Iako se već špekulira kako će i novi mehanizam sankcioniranja neplatiša kroz dnevne parkirne karte "pasti" na Ustavnom sudu, u Elektromodulu kažu kako posluju prema Pravilniku i Općim uvjetima donesenim u skladu sa zakonom i Ustavom pa nemaju razloga ne vjerovati u pravnu utemeljenost akata prema kojima postupaju.

Tekst: I.Sekol/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/arhiva 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2010. 9:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eeee, žalosna je država ona koje dopusti ovakav lopovluk! Kakve dnevne karte, pa to nema nigdje.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.02.2010. 10:05 
Naslov:  Re: Elektromodul: Dnevne karte su u skladu s Ustavom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni i dalje ne ide u glavu ona pompozna i na sva zvona lupana Vrdoljakova prica kako elektromodulu treba uzeti koncesiju i prebaciti posao naplate parkiranja na grad. vidim, otkada je dogradonacelnik vrdoljak je manji od makovog zrna, u misju rupicu se zavukao (ili neciju guzicu), samo mu nogice vire... o elektromodulu vise nitko nista ni da pisne.

zaista velik covjek i veliki politicar. to je onaj s jajima, jel'te?

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuki
Offline
Ukupno postova: 101
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2010. 10:58 
Naslov:  Re: Elektromodul: Dnevne karte su u skladu s Ustavom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaki čovjek ima svoju cijenu samo zavisi od broja nula.
Elektromodul može svakoga da kupi. Jedino riješenje je građanski neposluh jer nemogu oni kazniti tisuće vozača onda bi tu bilo nešto sumnjivo. Po narodnoj "jedino sam ja dobar a svi vozači ne valjaju" ali to je gotovo nemoguća misija jer svi samo pametuju i znaju kako treba a niko neće da se uključi u tako neku ideju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2010. 11:20 
Naslov:  Re: Elektromodul: Dnevne karte su u skladu s Ustavom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvar je vrlo jednostavna. Treba pričekati odluku vrhovnog suda i to je sva mudrost. Sve što mi ovdje „kakamo“ je samo osobno mišljenje pojedinca, koje nema apsolutno nikakvu težinu . Naravno da smo ljuti kad nam „opale“ kaznu pod brisač, ali postoje pravila igre koja su takva kakva jesu, i ako bilo tko smatra da nisu dobra, postoji pravna regulativa kojom može potražiti svoja prava. Sve drugo je obično liječenje osobnih frustracija.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlatko031
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2010. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da je trenutno jedini način kako zajebati ove iz elektromodula skidanje registarskih pločica sa vozila. iako nije baš praktično, ali ne postoji nikakva sankcija za skidanje pločica. policija ne može ništa jer vozilo nije krivo parkirano, komunalni redar ostavi upozorenje i kaznit će prekršitelja ako vozilo stoji duže od dan dva, a ovi iz elektromodula ne mogu staviti kaznu jer nemaju registraciju na koju će je nasloviti. jedini problem je što nije praktično skidati registraciju, jer uvijek usereš ruke..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eastsidaz
Offline
Ukupno postova: 57
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.02.2010. 11:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlatko031 je napisao/la: ›
mislim da je trenutno jedini način kako zajebati ove iz elektromodula skidanje registarskih pločica sa vozila. iako nije baš praktično, ali ne postoji nikakva sankcija za skidanje pločica. policija ne može ništa jer vozilo nije krivo parkirano, komunalni redar ostavi upozorenje i kaznit će prekršitelja ako vozilo stoji duže od dan dva, a ovi iz elektromodula ne mogu staviti kaznu jer nemaju registraciju na koju će je nasloviti. jedini problem je što nije praktično skidati registraciju, jer uvijek usereš ruke..

hahahaah, bravo care!!!

_________________
stay off you computer thug
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2010. 11:51 
Naslov:  Re: Elektromodul: Dnevne karte su u skladu s Ustavom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Stvar je vrlo jednostavna. Treba pričekati odluku vrhovnog suda i to je sva mudrost. Sve što mi ovdje „kakamo“ je samo osobno mišljenje pojedinca, koje nema apsolutno nikakvu težinu . Naravno da smo ljuti kad nam „opale“ kaznu pod brisač, ali postoje pravila igre koja su takva kakva jesu, i ako bilo tko smatra da nisu dobra, postoji pravna regulativa kojom može potražiti svoja prava. Sve drugo je obično liječenje osobnih frustracija.

Ma gledaj, nije uopće bitno da li su te dnevne karte pravno utemeljene ili nisu. Bit svega je da su NEPRAVEDNE. To je ona famozna razilka između prava i pravde.
Da li je pravedno nekome zakačiti dnevnu kartu ako je ostao parkiran 15 minuta duže? Naravno da nije. Treba mu naplatiti taj dodatni sat i kraj priče.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2010. 12:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Stvar je vrlo jednostavna. Treba pričekati odluku vrhovnog suda i to je sva mudrost. Sve što mi ovdje „kakamo“ je samo osobno mišljenje pojedinca, koje nema apsolutno nikakvu težinu . Naravno da smo ljuti kad nam „opale“ kaznu pod brisač, ali postoje pravila igre koja su takva kakva jesu, i ako bilo tko smatra da nisu dobra, postoji pravna regulativa kojom može potražiti svoja prava. Sve drugo je obično liječenje osobnih frustracija.

Ma gledaj, nije uopće bitno da li su te dnevne karte pravno utemeljene ili nisu. Bit svega je da su NEPRAVEDNE. To je ona famozna razilka između prava i pravde.
Da li je pravedno nekome zakačiti dnevnu kartu ako je ostao parkiran 15 minuta duže? Naravno da nije. Treba mu naplatiti taj dodatni sat i kraj priče.


Slažem se u potpunosti da su dnevne karte nepravedne, ali se opet vraćamo na početak . Parkiranjem na obilježeno parkirališno mjesto, prihvaćamo pravila koncesionara parkirališta, i jedino način da ta pravila promjenimo su tužbe i sudski procesi.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SVISMOMISIMO031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4
Lokacija: nepokoreni grad
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 06.02.2010. 23:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ta parkirališta koje smo mi ili su naši gradili su repovi pljačke naroda još od privatizacije. A mi nastavljamo kao robovi modernoga doba.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
divkovi1
Offline
Ukupno postova: 49
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2010. 1:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma strasno je to sto je i uz takva godisnja primanja grad jos uvijek u debelom minusu. Da mi je samo znati od cega se grad financirao dok nije postojala naplata parkiranja?
Takodjer nikad nisam mogao shvatiti zasto grad nesto sto sigurno donosi novac (pauk, parking, itd...), daje u koncesiju umjesto da neka od gradskih firmi obavlja te poslove?

BRAVO SNAGA GRADA!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.02.2010. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlatko031 je napisao/la: ›
mislim da je trenutno jedini način kako zajebati ove iz elektromodula skidanje registarskih pločica sa vozila. iako nije baš praktično, ali ne postoji nikakva sankcija za skidanje pločica. policija ne može ništa jer vozilo nije krivo parkirano, komunalni redar ostavi upozorenje i kaznit će prekršitelja ako vozilo stoji duže od dan dva, a ovi iz elektromodula ne mogu staviti kaznu jer nemaju registraciju na koju će je nasloviti. jedini problem je što nije praktično skidati registraciju, jer uvijek usereš ruke..


to su radili u dubrovniku ljudi, kad su stavili parking u prvoj zoni sat vremena 40kn, onda su postavili kamere da vide tablice prije skidanja, dakle da mogu ipak napisat kazne, al su ljudi počeli skidat tablice prije ulaza u videokrug kamere i opet ista priča Very Happy

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.02.2010. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
PreacheR je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Stvar je vrlo jednostavna. Treba pričekati odluku vrhovnog suda i to je sva mudrost. Sve što mi ovdje „kakamo“ je samo osobno mišljenje pojedinca, koje nema apsolutno nikakvu težinu . Naravno da smo ljuti kad nam „opale“ kaznu pod brisač, ali postoje pravila igre koja su takva kakva jesu, i ako bilo tko smatra da nisu dobra, postoji pravna regulativa kojom može potražiti svoja prava. Sve drugo je obično liječenje osobnih frustracija.

Ma gledaj, nije uopće bitno da li su te dnevne karte pravno utemeljene ili nisu. Bit svega je da su NEPRAVEDNE. To je ona famozna razilka između prava i pravde.
Da li je pravedno nekome zakačiti dnevnu kartu ako je ostao parkiran 15 minuta duže? Naravno da nije. Treba mu naplatiti taj dodatni sat i kraj priče.


Slažem se u potpunosti da su dnevne karte nepravedne, ali se opet vraćamo na početak . Parkiranjem na obilježeno parkirališno mjesto, prihvaćamo pravila koncesionara parkirališta, i jedino način da ta pravila promjenimo su tužbe i sudski procesi.


e da ljudi imaju muda i da oće bojkotirat parkinge, uff

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2010. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u skladu sa ustavom - da,ali ne i u skladu sa zakonom. gdje ja mogu kupiti dnevnu kartu? koja su to ovlastena prodajna mjesta,jer na automatima ih nema?
i znaci li samo postojanje dnevne parkirne karte ukidanje pravila vremenski ogranicenog parkiranja po nekim zonama? znac neki ce si budzo moci priustiti parkiranje pred katedralom cijeli dan i noc, a ja cu micati auto nakon 1h?
muci me pokoje pitanje u vezi toga...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.02.2010. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlatko031 je napisao/la (Pogledaj post): › mislim da je trenutno jedini način kako zajebati ove iz elektromodula skidanje registarskih pločica sa vozila. iako nije baš praktično, ali ne postoji nikakva sankcija za skidanje pločica. policija ne može ništa jer vozilo nije krivo parkirano, komunalni redar ostavi upozorenje i kaznit će prekršitelja ako vozilo stoji duže od dan dva, a ovi iz elektromodula ne mogu staviti kaznu jer nemaju registraciju na koju će je nasloviti. jedini problem je što nije praktično skidati registraciju, jer uvijek usereš ruke..


Elektromodul nema, ali policija ima Very Happy - kazna za neisparvno postavljenu, prljavu (ne dovoljno čitku) ili nepostojanje registarske pločice na autu je 500 kuna Very Happy - hebiga al radije onda dati 50 za dnevnu kartu nego riskirati da dečki u plavom naiđu Very Happy - iako sasvim ok ideja Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: