Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



GPP: Mjesečno više od 170.000 vožnji tramvajskom linijom za Bikaru!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65740
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.01.2010. 16:37 
Naslov:  GPP: Mjesečno više od 170.000 vožnji tramvajskom linijom za Bikaru!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U studenom je evidentirano gotovo 170.000 vožnji prijavljenih na validatoru na najmlađoj gradskoj liniji, od Trga A. Starčevića prema Bikari i natrag, a putnika ima sve više! Zato je promjenu polaznih vremena na najfrekventnijoj gradskoj liniji s Juga 2 prema Retfali osječki GPP obrazložio usklađenjem s polascima tramvaja s Bikare. Direktor GPP-a Igor Medić naglašava kako “ne treba zanemariti konstantno povećanje broja putnika na tramvajskoj liniji 2 (Bikara -Trg A. Starčevića - Bikara) s kojom je potrebno uskladiti prometovanje autobusa s Juga 2”.

Nakon prijepora o (ne)uspješnosti investicije u liniju od središnjega trga preko Mačkamame, Velebitske do Bikare i natrag, najnovije uvođenje šestoga tramvaja na ovu liniju potvrđuje rast broja putnika. Od rujna, kada je bilo 70.000 vožnji, do prosinca su vožnje uvećane za 100.000, a na Trgu A. Starčevića mjesečno bude 20.000 prijavljenih vožnji.

- Od 24. kolovoza 2009. godine, otkako je puštena u promet jednokolosiječna pruga od Mačkamame do Bikare, kontinuirano je rastao, sukladno većem broju putnika, i broj angažiranih tramvaja na liniji 2: Velebitska - Trg A. Starčevića - Velebitska, tako da ih je danas radnim danom na novoj liniji ukupno šest, što znači da uz dnevnu angažiranost od 11 vozila na liniji 1: Zeleno polje-Višnjevac-Zeleno polje trebamo ukupno 17 vozila. Usporedno smo povećavali kvalitetu usluge prijevoza i korisnicima na liniji 1 tako da u dnevnim špicama tramvaji polaze svake 4 minute jedan za drugim, a preostali dio dana polasci su svakih sedam - kaže Medić.

U promet pušteni i stari neobnovljeni tramvaji

- Realno je broj raspoloživih i ispravnih tramvaja nešto manji (servisi, redoviti i preventivni tehnički pregledi, oštećenja vozila zbog prometnih nezgoda ili oštećenja unutar ili izvan vozila koje prouzroče vandali, potrebe marketinga, kvarovi...), te je zbog redovitog prometovanja opravdano angažirati sva vozila - kako "stare" neobnovljene tramvaje, tako i stare "obnovljene" GT-6 tramvaje, zaključuje Medić.

Tekst: N.Špoljarić/I.Sekol/Glas-Slavonije.hr
Foto: Goran Flauder/arhiva 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavkbrk
Offline
Ukupno postova: 84
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.01.2010. 16:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Taj Medicje izjavio,kada je preuzeo duznost,"da bi najradije iscupao prugu",a i puno komentara na tu temu u okviru portala 031 billo je negativno.Na srecu prevarili su se.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.01.2010. 16:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ček ček ček?! Jel to ona ista prgua koju je Bubalo vikao da ju treba isčupati?? Hm da je čovjek slijedeća rečenica iz njegovih usta bi bila - ispričavam se bivšem gradonačelniku, on je izgleda puno pametniji od mene, i zna što ovom gradu treba Very Happy - ja još moram puuuuuuuno papati... no nekako mi se čini da ni jednostavno : "ispričavam se" nećemo dočekati Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.01.2010. 17:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvarno se kenjalo o ovoj temi uzduž i popreko........a eto meni je baš drago da je sve to izišlo na pozitivno. Logično mi je povečanje putnika jer kako kažu tramvaj ide svakih 7 minuta dok su busevi za jug 2 svakih pola sata tj svakih 15 minuta ako računamo šečeranu i lio.

Sve u svemu super Smile

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.01.2010. 17:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Delfin je napisao/la (Pogledaj post): › Logično mi je povečanje putnika jer kako kažu tramvaj ide svakih 7 minuta dok su busevi za jug 2 svakih pola sata tj svakih 15 minuta ako računamo šečeranu i lio.

jel to šala za šećeranu i lio ili....? Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.01.2010. 17:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

adebisi-jug2 je napisao/la: ›
Delfin je napisao/la (Pogledaj post): › Logično mi je povečanje putnika jer kako kažu tramvaj ide svakih 7 minuta dok su busevi za jug 2 svakih pola sata tj svakih 15 minuta ako računamo šečeranu i lio.

jel to šala za šećeranu i lio ili....? Smile


aha Smile

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.01.2010. 17:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

onda ok...i ispravak netočnog navoda...busevi za jug idu ( ili bi barem trebali ić) svakih 11 min Smile Smile ...tako je u rasporedu Smile

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2010. 18:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma sve je to ok, ali sramota je kako je to napravljeno, da ljudi iz tramvaja gledaju u kuće i vide kako maričuj plače... razmak od tramvaja do kuće je metar i pol... gdje je tu realnost???

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.01.2010. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

He, he - čudne li matematike! Za samo nekoliko mjeseci jednadžbe se mijenjaju! Valjda vide da ljudi nisu baš toliki debili?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2010. 19:47 
Naslov:  Re: Mjesečno više od 170.000 vožnji tramvajskom linijom za Bikaru!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da smo mi ovdje pogriješili u procjeni ekonomske isplativosti i broju mogućih korisnika spomenute linije nije nikako čudo, ali da su „pogriješili“ oni koji su imali pred sobom (ili su bar trebali imati prije istupanja u javnosti) studiju isplativosti i sve relevantne podatke o liniji, e to je već problem . Jer za nešto više od šest mjeseci doći od „najradije bi iščupao prugu vlastitim rukama“ do povećanja frekvencije polazaka na svake 4 minute to je već interesantan „fenomen“.


Glavom o zid Laž Laž Glavom o zid Laž

Moja najveća mana je to što nemam školovan glas. Ne znam kad trebam šutjeti .


Zadnja promjena: simo031; 27.01.2010. 21:09; ukupno mijenjano 2 put/a.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2010. 20:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jos ce se plakati za antom Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.01.2010. 20:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

170 000 ruku možda, al ljudi nikako

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2010. 20:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upravo to. 170 000 podijeljeno sa koliko ??

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2010. 21:38 
Naslov:  Re: Mjesečno više od 170.000 vožnji tramvajskom linijom za Bikaru!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma puj, to hsp pravi sta ce nam to, tko ce koristit to, koja budala?

Strasno da se sve zivo mora prvo popljuvat pa onda sljedi prizemljenje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.01.2010. 21:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

razlog je vrlo jednostavan - ljudi više nemaju izbora i moraju se prilagoditi.ukidanjem druge autobusne linije i smanjivanjem razmaka u polascima autobusa došlo se do željenog cilja.ja sam bio među onima koji su bili protiv te linije i na koncu je ispalo da ju čovjek može iskoristiti.i dalje tvrdim da je nezgodno s njom doći do škola u Tvrđi jer traži više vremena.ali što se tiče odlaska u centar zadovoljava.dovljno je sići na kružnom toku i malo prošetati noge.
zanima me da li u taj broj od 170.000 ubrajaju sve ljude koji uđu u taj tramvaj - bez obzira vozili se od centra do Mačkamame ili od neke druge destinacije - ili se taj broj odnosi na ljude koji uđu na prvoj stanici kod Bikare i one koji uđu kod Mercatora, vozeći se u suprotnom pravcu tj. prema Jugu?vjerujem da u ovom zadnjem slučaju taj broj ne drži vodu.tkđ mislim da je ovo zamazivanje očiju javnosti ne bi li se stekao privido isplativosti investicije.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: