Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pretrpani razredi, previše predmeta i gradiva - najveći problem gimnazija

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2010. 23:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislav_os je napisao/la: ›
Da,on ima...a pitaj ga koliko ostatak razreda ima. Pogotovo ako je prvi razred,tamo je samo teorija,ali 2.,3. i 4. razred,khm...zapitas se. Tako mogu i ja reci da mi frend ima 5 iz matematike u matematickoj,da ima on...ali ostatak razreda?!? Tako da ti to pada u vodu..

Znas zasto? Zato sto sam idem u ekonomsku i znam kakvo je knjigovodstvo..95% razreda ima dva na kraju godine(racunajuci i one koji prodju na popravku,a to je obavezno 50-60% razreda svake godine)...Iskreno cu reci,JA imam 5 iz knjigovodstva,jer sam ga odmah u drugom razredu shvatio ozbiljno. A znas kako imam 5? Nisam ga strebao ni vjezbao,vec jednostavno...prokuzio,valjda imam kliker,ali kao sto ti rekoh...Ja sam taj jedini u razredu,i tako u svakom razredu,ima mozda 2-3 ucenika koji imaju 3+ iz knjigovodstva. Tako da mi nemoj pametovati o tome. Nije da ga mozes nastrebati kao svaki predmet kod tebe u matematickoj. Pricao mi je bratic koji je takodjer isao u eko da im je dosao decko iz opce u razred u 2. razredu. Pogadjaj? Prosao 1. razred u Opcoj sa 4,a knjigovodstvo je svake godine isao na DRUGI ROK popravaka.

Eto,samo sam se htio na to nadovezati.

Naravno da su svima pretrpani,ali daj jbt,samo spominju gimnazijalce kao da njima jadnima tako. Znate sta ce na kraju biti? Naravno,poduzet ce se nesto i olaksat im,a nama strukovnima ce ostati isto. Jebo ti to...


osijek031.com smile osijek031.com smile

abc123 je napisao/la (Pogledaj post): › svi ste smijesni... svi redom... jedan kaze ovo drugi ono... kako ne kontate da je svaka skola teska i strukovna i gimnazija... na fakultetima ucenici iz gimnazije imaju prednost to svi znaju, al kad mi dodje na ETF onda sam bleji i gleda u instrumente i pita se sta je ovo... neko je reko da oni koji su upisali strukovne skole da 1. htjeli su upisat gimnaziju pa nisu mogli, 2. nece upisat fakultet... pa vi ste smijesni... ja da sam htio gimnaziju upisat upiso bi ju ladno al nisam, jer nije zabavna kao skola. ja volim radit, najvise s rukama, volim zaprljat ruke i nes korisno izradit... a ne vi "fina gospoda"... ne kazem da je gimnazija lagana al nemos rec da je strukovna skola lagana... mozda nije matematika na vasoj razini iako je blizu ali mi imamo strucne predmete... vi bi pali na dupe kad bi vidili sta mi radimo... iz jednog strucnog predmeta u 1.raz smo radili ono sto cete vi raditi u matematici tek u 2. ili 3. razredu tak da molim vas da sutite... e da i strukovne skole imaju maturu po gimnazijskom programu... znaci nama je teze, a ne vama... ja to pricam zato sto pohadjam elektrotehnicku skolu i znam kakv je program... znam kakav je program u ekonomskoj zato sto mi brat tamo isao i vidio sam sve... za gimnaziju cujem od frendova price... sve su skole teske bla ona gimnazija ili strukovna... (strukovna govorim za zanimanja koje traje 4 godine)


osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TheLastRebel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 11
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2010. 23:30 
Naslov:  Re: Pretrpani razredi, previše predmeta i gradiva - najveći problem gimnazija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@mislav_os
Nisam pokusavala reci da je taj predmet lagan ili bilo sto. Na kraju krajeva nisam ga nikada ni ucila tako da ne mogu nista ni govoriti. Ono sto sam htjela reci je niti jedna skola nije lagana i ni jednu nije ne moguce zavrsiti. Stvar je osobnog truda. Samo mislim da je jadno kada se pokusava istaci da je neka strukovna skola po programu jednaka gimnaziji ili cak bolja od nje. Halo? Razlika mora postojati. Ne osporavam da je strukovnjacima tesko, ali se ne moze usporediti s gimnazijskim programom.

Trebalo bi se misliti i na strukovnjake, a ne samo na gimnazijalce kad se govori o ovakvim promjenama, ali su gimnazije u prvom planu zbog sirine predmeta. Od latinskog (negdje i grckog), likovnog, psihologije, logike, kemije...pa do dvije informatike (nekome dvije matematike..kako kome) itd. U strukovnim skolama ipak ne postoji tolika sirina i mnogo je strukovnih predmeta. Ovo je ipak samo moje misljenje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TheLastRebel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 11
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2010. 23:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nidzo je napisao/la (Pogledaj post): › a sto se tice svih predmeta druga stvar je strukovna druga stvar gimnazija. to sto je vec netko reko za udzenike. pa nebi bilo skoro iz svega posebni udzbenik za strukovne skole, posebni za gimnazije (koji ima vise stranica)
a i to knjigovodstvo.. vecina ljudi kada upisuje zna kako ce biti za knjigovodstvo, i isto tako kada upisuje u jezicnu zna da ce naici na vise sati jezika, matematicku matematike, klasicnu sve 4 godine lat i grč. kakav problem sa tim knjigovodstvom, to je nesto u cemu vi trebate biti experti isto kao i ostale skole za ostale predmete sto sam nabrojao. a ne znam kakvi su to profesori koji nemogu naucit djecu barem za 3 ako ne za 2 hah.


Potpisujem. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
abc123
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2010. 0:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Po mome, barem po mome, ucenik iz gimnazije nebi smio imati prednost za upis na fakultet. trebali bi biti svi ravnopravni kod upisa. a i mislim da je vrijeme da se pretanete svadjat. kad zavrsite skolu ili fakultet i nadjete posao onda se javite jeste uspijeli ili ne i jel zaradjujete za zivot ot je najvaznije.

/thread

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Someone
Offline
Avatar

Ukupno postova: 191
Lokacija: Skoro pa Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2010. 1:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

adebisi-jug2 je napisao/la (Pogledaj post): ›
mene više živcira što ja koji sam završio elektrotehničku školu sam u lošijem položaju od gimnazijalaca pri upisu na ETF...jer se na prijemnom traži matematika i fizika...ni O od elektrotehnike...a kad dođu na etf...onda bleje u ampermetar i nije im jasno di se voda ulijeva u njega...


E ovakve izjave su mi najjače. Kao prvo, strukovna škola se upisuje ako ne planiraš ići na fakultet, dakle, ona te priprema za posao. Ako želiš na fakultet, tada upišeš gimnaziju. To je svima valjda jasno. Stoga je logično zaključiti da će na prijemnom biti predmeti koji su općeniti, a ne strukovni. Kao drugo, to što se tebi prohtjelo ići na fakultet, jer si skonto da ćeš s emšom biti goli danekažemšta, to je tvoj problem, pa tako je i tvoj problem što nema oet-a ili elektronike na prijemnom, nego matematike i fizike. Kao treće, to što gimnazijalci dođu na etf i bleje u ampermetar tek dođe na svoje na kraju godine, kada ti isti gimnazijalci budu na vrhu po uspjehu. Fakultet je tu da te nauči. Stoga tvoje frustracije o neznanju gimnazijalaca nemaju smisla. Možda neće u početku znati, ali bez brige, naučit će, i vjerojatno će biti bolji od tebe i tvojih strukovnjaka. Trenutno sam na 3. godini etf-a, i da, bio sam gimnazijalac, i da, živcirale su me izjave tipa tvoje, kao što me i danas živciraju, ali samo ću ti reći, cijelo moje društvo iz gimnazije su top studenti fakulteta, dok se tvoji strukovnjaci uz takve ljude šlepaju i mole boga da polože zaostatke.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.01.2010. 1:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma....kad bolje razmislim...treba vas opteretit sa što više predmeta i znanja...pa bi grad bio ljepši i kulturniji...jer ne bi imali vremena pravit sranja po gradu od učenja....nauči ti meni i ćirilicu,i glagoljicu,i latinski i talijanski Smile .... Smile šalim se malo Smile

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.01.2010. 1:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Someone je napisao/la (Pogledaj post): ›
adebisi-jug2 je napisao/la (Pogledaj post): ›
mene više živcira što ja koji sam završio elektrotehničku školu sam u lošijem položaju od gimnazijalaca pri upisu na ETF...jer se na prijemnom traži matematika i fizika...ni O od elektrotehnike...a kad dođu na etf...onda bleje u ampermetar i nije im jasno di se voda ulijeva u njega...


E ovakve izjave su mi najjače. Kao prvo, strukovna škola se upisuje ako ne planiraš ići na fakultet, dakle, ona te priprema za posao. Ako želiš na fakultet, tada upišeš gimnaziju. To je svima valjda jasno. Stoga je logično zaključiti da će na prijemnom biti predmeti koji su općeniti, a ne strukovni. Kao drugo, to što se tebi prohtjelo ići na fakultet, jer si skonto da ćeš s emšom biti goli danekažemšta, to je tvoj problem, pa tako je i tvoj problem što nema oet-a ili elektronike na prijemnom, nego matematike i fizike. Kao treće, to što gimnazijalci dođu na etf i bleje u ampermetar tek dođe na svoje na kraju godine, kada ti isti gimnazijalci budu na vrhu po uspjehu. Fakultet je tu da te nauči. Stoga tvoje frustracije o neznanju gimnazijalaca nemaju smisla. Možda neće u početku znati, ali bez brige, naučit će, i vjerojatno će biti bolji od tebe i tvojih strukovnjaka. Trenutno sam na 3. godini etf-a, i da, bio sam gimnazijalac, i da, živcirale su me izjave tipa tvoje, kao što me i danas živciraju, ali samo ću ti reći, cijelo moje društvo iz gimnazije su top studenti fakulteta, dok se tvoji strukovnjaci uz takve ljude šlepaju i mole boga da polože zaostatke.

ne bi reko da upisuješ strukovnu ako ne želiš na faks...recimo nekoga odmah zanima elektrotehnika, i upiše srednju za elektrotehničara kao pripremu za faks...i zašt bi onda upisivao gimnaziju kad mu pola tih predmeta neće trebat na etf-u...inače ja sam 1.god etf-a...i ja pričam o onome što ja vidim...a to je da ljudi koji dođu iz gimnazije nemaju pojma o elektrotehnici, barem većina...ima ih i koji znaju...al jako malo...al bitno da svi upadaju bez problema...
svaka čast što si ti 3.god...al vjerojatno ih je do 3. godine već otpalo više od pola što su upisali 1. godinu...kako strukovnjaka tako i gimnazijalaca...to sad ovisi od čovjeka do čovjeka....netko se snađe...netko ne...
ja samo kažem da nije pošteno da se na elektrotehnički faks na prijemnom traži matematika i fizika...a ništa od recimo osnova elektrotehnike,digitalne elektronike itd....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2010. 1:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Skolski sutav je u kur.. i to svi znamo promjeniti necete nista.. fakulteti nam salju na trziste ljude koji neznaju nista o svojoj struci cast iznimkama ali ti se sami usavrsavaju!! Jedan od razloga je sto fakluteti daju prednost gimnazijalcima koji prakticki uce struku na faksu dok koji dodju iz strukovne imaju iza sebe 4 godine reko bi to prakse.. danas previse mladezi upisuje fakultete sto nije dobro to jest pre dostupno je.. i svi misle da moraju raditi fine poslove i imati velike place.. nemote zaboraviti da zivite u drzavi gdje ima 60% umirovljenika!!! Treba netko raditi na blagajni ili bilo koji fizicki posao ali tragedija je i sramota jelte kad covjek zavrsi fakultet i radi na blagajni jel? Puno tu povlaci pitanja ova danasnja situacija.. Doci cemo do te tocke da cemo imati previse "visoko obrazovnik" radnika gdje se nece imati gdje zaposlit sto u biti to vec i je tako.. mislite da cemo uvoziti radnu snagu? he grdno se varate! Ova drzava je odavno u sljepoj ulici nema se plana niti volje a niti sposobnih ljudi! Politicari zeljni EU ko djete sise samo zato sto sami nemogu nista rjesiti ocekuju da ce netko drugi za njih.. a nisu ni ovi iz EU ludi Smile kako god bilo ovaj danasnji sustav obrazovanja nikuda ne vodi na duze staze i da ce ljudi pri zavrsetku skole biti sposobni za svoju struku i posao..

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2010. 6:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

adebisi-jug2 je napisao/la: ›
šta se svađate bzvz...kakva god srednja bila...teška ili lagana...pretrpana ili nepretrpana...gimnazija i strukovna...sve vas čeka ista budućnost bez fakulteta...cement,skladište ili blagajna...
mene više živcira što ja koji sam završio elektrotehničku školu sam u lošijem položaju od gimnazijalaca pri upisu na ETF...jer se na prijemnom traži matematika i fizika...ni O od elektrotehnike...a kad dođu na etf...onda bleje u ampermetar i nije im jasno di se voda ulijeva u njega...

Zar nisu u emsi,tj. elektrotehnickoj, matematika i fizika po gimnazijskom programu? Bar je tako bilo nekad...
Brijem da je ovo dobar eksperiment (zato se i zvodi na gimnazijama),ako se pokaze uspjesnim pocet ce se primjenjivati na sve ostale.
Zasto su gimnazije prve? Jer su najbolje skole! To je valjda jasno i najvecim idiotima od klinaca na kraju 8. razreda,kad pogledaju brosure za srednje skole...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
principessa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 42
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.01.2010. 9:27 
Naslov:  Re: Pretrpani razredi, previše predmeta i gradiva - najveći problem gimnazija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iskreno, gimnazija uopće više nema nekakav status.
gimnazijalci, očekivani budući intelektualci visokog obrazovanja, danas su ništa više nego prosječni. možda ja puno očekujem od gimnazije, ali smanjiti broj bodova za prag jer djeca nisu zainteresirana je stvarno bezveze. upravo se zato stvarno svatko može upisati u gimnaziju i upravo zato ona gubi na imenu...

što se tiče predmeta pa svi smo ih imali! što se događa s ovim svijetom?! jadni teško im je... pa trebali ste upisati neku drugu školu. ako im bude teško i na fakultetu hoćete izbaciti i tamo neke kolegije?

jadna naša djeca 21.-og stoljeća.

cijeli život izrugujemo američku naciju, a sada više nismo daleko od toga.

reforma treba donijeti nešto dobro! istina je da se trebaju usmjeravati na određene predmete kojima se žele baviti, ali onda su trebali upisati strukovnu školu i školovati se u jednom smjeru. (ne omalovažavam, dakle, strukovne škole, kažem da se školuju usmjereno)

gimnazija treba učenika uvesti jednako u sva područja, no čak je i to rascjepkano po "temama" gimnazija. jednostavno je standard učenika pao, ne trebamo se svi tome prilagođavati, neka se oni prilagode uobičajenim pravilima po kojima smo svi išli.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
miss_aurora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.01.2010. 13:42 
Naslov:  Re: Pretrpani razredi, previše predmeta i gradiva - najveći problem gimnazija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi dragi,
Don't be Evil or Very Mad

Ja najčešće čujem samo kako svi drugi vrijeđaju gimnazijalce i govore kako je to elita, a da za sve druge učenike srednjih škola nema lijepih riječi. Svi smo mi individualci bez obzira u koju školu idemo. I možemo biti i dobri i loši gdje god bili. Išla sam u gimnaziju i mrzila ju, ali sad sam sretna zato što završavam faks na kojem mi je znanje iz gimnazije dobro došlo. Ako ste izabrali bilo koju školu ako ne gimnaziju ne možete očekivati da će te bez problema upisati faks koji ima puno biologije ili kemije čiji program u drugim školama nije tako opsežan npr u ekonomskoj samo u prvom razredu imaju te predmete...ili povijest koju imaju samo dvije godine.Ali zato gimnazijalci koje ne završe faks ne mogu sanjati o poslu jer nisu završili strukovnu školu i mogu biti niži činovnici.Stoga svatko kad izabire treba biti svjestan svojih mogućnosti nakon završetka škole.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mislav_os
Offline
Ukupno postova: 28
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2010. 15:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TheLastRebel je napisao/la: ›
@mislav_os
Nisam pokusavala reci da je taj predmet lagan ili bilo sto. Na kraju krajeva nisam ga nikada ni ucila tako da ne mogu nista ni govoriti. Ono sto sam htjela reci je niti jedna skola nije lagana i ni jednu nije ne moguce zavrsiti. Stvar je osobnog truda. Samo mislim da je jadno kada se pokusava istaci da je neka strukovna skola po programu jednaka gimnaziji ili cak bolja od nje. Halo? Razlika mora postojati. Ne osporavam da je strukovnjacima tesko, ali se ne moze usporediti s gimnazijskim programom.


Ma nismo djeca da se prepiremo ciji je tata jaci Smile.

Kao drugo,gimnazije i jesu jedne od najtezih skola,zbog sirine ucenja itd...Ali svi govore da su strukovne(nije sad tu sada ekonomska) macji kasalj...da,je vecina predmeta itd,ali imaju i oni par predmeta za koje se mozda mora vise uciti nego u gimnaziji...Eto,ja sam samo htio upozoriti da ako vec govorite ljudima okolo kako su strukovne prelagane,da ipak napomenete da nisu SVI predmeti Smile

Sestra mi je (danas magistar prava) isla u Opcu gimnaziju i eto imala je cvrstu cetvorku...sto isto ne znaci da bi ja imao. Ono,eto...necemo vise koja je skola najteza,jer je svaka teska na svoj nacin..naravno,gimnazije i neki elektro smjerovi gdje ima puno mat i fiz su medju najtezim,i TOCKA. Smile


Bezveze smo skocili s teme,ja sam samo htio reci da se i na nas(ostale skole) malo gleda...znam da je gimnazijalcima najteze,ali ni nama nije bajno,stvarno imamo glupih predmeta i previse sati nekih(takodjer glupih) predmeta..tako da ono osijek031.com smile. Treba nam se cijelo skolstvo promjeniti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2010. 21:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Predrasude da je gimnazija priprema za faks,zasto netko tko zeli zavrstiti etf nebi upisao strukovnu skolu (elektrotehnicku) i kasnije to nastavio, ili poljoprivredu pa na agronomiju ili medicinsku pa na medicinu; i slicno... mislim da previse drustvo forsira gimanzije i kako tamo idu samo pametni i oni koji ce na fakultet kasnije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.01.2010. 21:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): › Da se nadovežem na rasprave o razlici između 'težine' matematike u gimnazijama i drugim školama.
Ja sam svojevremeno u matematičkoj gimnaziji imao 7 (čitaj sedam) sati matematike tjedno!! Od tih 7 sati, 5 je bilo redovnih + 2 kao 'izborna'. Da ne spominjem matematiku na maturi, usmeni i pismeni...
Iako nisam bio neki osobiti matematičar za tadašnje kriterije III. gimanzije (vječito sam balansirao između trojke i četvorke, ajd' recimo čvrsta trojka), na faksu sam dao matematiku kao od šale, dok su studenti koji nisu išli u gimnazije imali samo takvih problema (neki su čak i plaćali ispit).


Upravo tako, sama sam završila tu školu, tako da znam o čemu pričaš i podržavam svaku riječ...

I da se nadovežem na temu državne mature.. Smatram je izvrsnom! jer mnogi gimnazijalci imaju puno lošije ocjene, ali puno više znanja od pojedinih strukovnih škola koje su do sada imale prednost pri upisu zbog dobrih ocjena. I onda su se gledale iste ocjene obje škole, tako i sada iste predmete moraju polagati. Sad će se uistinu vidjeti tko zna... Svaka čast na uvođenju državne mature u hrvatski obrazovni sustav! Zašto? Prvenstveno jer će se sada na fakultete upisivati ljudi sa STVARNIM znanjem.

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.01.2010. 22:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

FunkyLady je napisao/la (Pogledaj post): ›
PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): › Da se nadovežem na rasprave o razlici između 'težine' matematike u gimnazijama i drugim školama.
Ja sam svojevremeno u matematičkoj gimnaziji imao 7 (čitaj sedam) sati matematike tjedno!! Od tih 7 sati, 5 je bilo redovnih + 2 kao 'izborna'. Da ne spominjem matematiku na maturi, usmeni i pismeni...
Iako nisam bio neki osobiti matematičar za tadašnje kriterije III. gimanzije (vječito sam balansirao između trojke i četvorke, ajd' recimo čvrsta trojka), na faksu sam dao matematiku kao od šale, dok su studenti koji nisu išli u gimnazije imali samo takvih problema (neki su čak i plaćali ispit).


Upravo tako, sama sam završila tu školu, tako da znam o čemu pričaš i podržavam svaku riječ...

I da se nadovežem na temu državne mature.. Smatram je izvrsnom! jer mnogi gimnazijalci imaju puno lošije ocjene, ali puno više znanja od pojedinih strukovnih škola koje su do sada imale prednost pri upisu zbog dobrih ocjena. I onda su se gledale iste ocjene obje škole, tako i sada iste predmete moraju polagati. Sad će se uistinu vidjeti tko zna... Svaka čast na uvođenju državne mature u hrvatski obrazovni sustav! Zašto? Prvenstveno jer će se sada na fakultete upisivati ljudi sa STVARNIM znanjem.


ajd jedno pitanje.

jel ti misliš da je nekom tko hoće upisati komparativnu književnost bitna matematika (koju na državnoj moraš polagati za sve).

ajd odgovori mi na ovo pitanje pa ćemo dalje.. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: