Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Jeftini taksi stiže za dva mjeseca, i osječki taksisti će sniziti cijene?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65811
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2010. 13:49 
Naslov:  Jeftini taksi stiže za dva mjeseca, i osječki taksisti će sniziti cijene?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za dva mjeseca Osječanima će riječki poduzetnik Kosta Minovski, vlasnik tvrtke Taxi Cammeo, ponuditi taksi usluge vožnje za 20 kuna za udaljenosti do pet kilometara.

- Toliko mi - kazao je Minovski nakon razgovora s gradonačelnikom Krešimirom Bubalom i njegovim suradnicima - treba da stigne narudžba novih 12 vozila i mini busa, te da se ona opreme opremom za naplatu i satelitskim navođenjem te da uredimo i uspostavimo dispečersko središte, kao i ostale popratne službe u Osijeku.

- U ponedjeljak naručujem vozila iako znam da bi Osječani, koji su nas odlično dočekali, htjeli da već danas počnemo voziti. Razgovarali smo s brojnim građanima, koji jedva čekaju da počnemo raditi. Osječani će se uvjeriti u našu kvalitetu i pogodnosti. Namjeravamo zaposliti 40-ak novih djelatnika pa ćemo uskoro provesti i natječaj za njih, nakon čega ćemo ih obučiti za rad. Naš je moto “brzo, jeftino i sigurno - 20 kuna za 5 kilometara”, a dakako da ćemo i za dulje relacije ponuditi povoljne cijene, te da će se Osječani rado voziti našim taksijima, poručuje Minovski. Bubalo je ponuđenu tarifu ocijenio vrlo zanimljivom za Osijek i građane.

- Posebne koncesije za taj posao nisu potrebne i očekujem da što prije počnu voziti pa da građani, posebice oni koji idu iz Tvrđe u noćnim satima, imaju jeftin prijevoz. Svi znamo da je od Tvrđe pet-šest kilometara i na istok i na zapad, ljudi se mogu sigurno prevesti do kuće. Očekujem da će to pridonijeti i smanjenju broja prometnih nesreća - kaže Bubalo. Na upit kako će konkurenciju podnijeti ovdašnji taksisti, Bubalo je odgovorio da tržišna utakmica nameće tarifu. Kazao je kako je čuo da su osječki taksisti nezadovoljni pa će prosvjedovati i da su najavili kako će oni ponuditi cijenu vožnje po 15 kuna.

- To je potvrda onoga što sam kazao o tržišnoj utakmici, a što je dobro za građane i goste grada, zaključio je Bubalo.

Intervenirala i policija

Taxi Cammeo nije ostao nezapažen na osječkim ulicama pa su se taksisti u većem broju okupili ispred zgrade gradske uprave da "bace oko" na konkurenciju. Ogorčeni zbog konkurencije, grubim riječima obrušili su se na novinara Glasa Slavonije, a kasnije, vjerojatno "za svoju arhivu", slikali i njega i djelatnike Cammea. Novinar je pozvao policiju, a taksisti su se nakon toga udaljili pa su izbjegli susret s policajcima, koji su hitro dojurili s dva automobila u Tvrđu. Minovski kaže kako je navikao na prijetnje konkurencije i da je i on dobivao poruke da će mu baciti bombu pod automobil...

- Unatoč tomu, ja sam nastavio raditi i u četiri godine prevezao onoliko putnika koliko Hrvatska ima stanovnika, kaže Minovski.

Tekst: Darko Pejić/Glas-Slavonije.hr


Pročitajte i...
[17.01.2010.] Taksist Minovski: Neću 'guliti' putnike
[26.11.2009.] 15 vozila jeftinog riječkog taksija na osječkim ulicama
[19.09.2009.] Osječanima stiže jeftiniji taksi, vožnja do 5 km za samo 13 kuna?
[30.06.2008.] Vožnja taksijem u Osijeku najskuplja u Hrvatskoj!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neo091
Offline
Ukupno postova: 100
Lokacija: Ruska svemirska postaja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2010. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e konačno više!
osječki taksisti će spustiti cijenu kada dođe konkurencija,ma nemoj,sad se ne bih vozio sa osječkim taksistima ni da voze besplatno!!
smradovi,a mogli su već godinama fino zarađivati,neka sad propadnu što se mene tiče..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.01.2010. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osječki taksisti, što uopće reči o njima ?

dal da trošim riječi na njih ?

kontam ne Very Happy

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kyx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1524
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2010. 14:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nego,di se ja mogu prijavit za vozaca?

_________________
osijek031.com smile "jebo babu, i baba je fina, i u babi ima vitamina" op sa sa osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2010. 14:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neo091 je napisao/la (Pogledaj post): › e konačno više!
osječki taksisti će spustiti cijenu kada dođe konkurencija,ma nemoj,sad se ne bih vozio sa osječkim taksistima ni da voze besplatno!!
smradovi,a mogli su već godinama fino zarađivati,neka sad propadnu što se mene tiče..


upravo to. nek si lijepo pokupe svoje smrdljive raspadnute aute, prodaju ih u staro željezo i nek se jebu. banda lopovska dabogda ostali bez posla svi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.01.2010. 14:52 
Naslov:  Re: Jeftini taksi stiže za dva mjeseca, i osječki taksisti će sniziti cijene?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Na upit kako će konkurenciju podnijeti ovdašnji taksisti, Bubalo je odgovorio da tržišna utakmica nameće tarifu. Kazao je kako je čuo da su osječki taksisti nezadovoljni pa će prosvjedovati i da su najavili kako će oni ponuditi cijenu vožnje po 15 kuna.

Kreteni jedni, kako se samo usuđuju?! Najprije su trebali obnoviti kompletno svoj 'vozni park', one stare kante dat Ciganima za 2 kn/kg, snizit cijene i tek se onda usuditi na prosvjedovanje! Što su si umislili, da će dovijeka moći potkradati ljude? Da su bili pošteni, ne bi ni bilo potrebno dovoditi taxi službu s drugog kraja Hrvatske! Zato od 8 radnih sat 7.5 sati provedu sjedeći u svojoj kanti na kolodvoru neće li uspjeti nekog novog preveslati.

Mene su prije 2-3 godine odrapili 100 kn do Tenja. A što je najjače, došla sam do kolodvora, tj. dotični 'gospodin' nije ni trebao trošiti svoje dragocjeno gorivo i vrijeme tražeći me po gradu, a taximetar je po običaju bio namješten odmah čim sam sjela u taxi na 25 kn! Ma gamad jedna!

I onda se vozikao po obilaznici koja je već duže vrijeme zatvorena i još nije znao dal da se vrati pa da ide drugim putem pa da me odere još većom cijenom ili da nastavi put po ishabanoj cesti kojom se u biti nije ni smjelo voziti jer nije jo bila asfaltirana, ali sam rekla da pokuša kad je već bio na pola obilaznice, a ne da se sad vraća pa da me odrapi duplo više...i još je cijena prešla 100 kn, ali sam imala samo 100 kn kod sebe i još sam ga pitala:''Jel može 100 kn, nemam više u novčaniku?'', i ono kao:''Može.''. Ma daj, a vožnja nije vrijedila ni 25 kn...100ka jedna!

I baš mi je drago da dolazi Cammeo i to s novim i sređenim sutima, pristupačnim cijenama i svime daleko boljim nego ovi lokalni lopovi! Nek vide da je njihovo ukakano vrijeme lopovluka u ovom gradu prošlo i nek idu negdje drugdje potkradati ljude. A u njihove kante ne bi više sjela ni da mi nude za 5 kn do Tenja!

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2010. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a donedavno su ovi naši kukali kako i s ovim cijenama praktički poklanjaju vožnju, a sad će moći spustiti na 15 kn?!

i bar će biti novi auti. a ne da za tolike pare za koliko su naši banditi vozili još ni ne možeš birati auto, nego moraš uzeti onoga koji je prvi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2010. 16:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle, nas četvero sjedne u taxi, svako da 5kn i vozimo se do 5km udaljenosti?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.01.2010. 16:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
Dakle, nas četvero sjedne u taxi, svako da 5kn i vozimo se do 5km udaljenosti?

Da.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2010. 17:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

preludo. još mi je nezamislivio da se ja furam taxiem po osijeku ladno. mislio sam da to ima samo u američkim filmovima

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2010. 18:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jedva čekam

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
honey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2010. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam se jednom vozila osječkim taxijem od Retfale do Sjenjaka, noću i još mu govorila kojim ulicama da ide, gdje nema toliko semafora (iako ih većina ni ne radi noću) jer su kune išle maltene svaku sekundu..

Taj "gušt" stajao me 100 kn!! Rolling Eyes

U Rijeci sam se vozila Cammeom i super su..i auti i vozači, mladi, pristojni, lijepo obučeni, a u autu kožna sjedala Very Happy

Iako mi se jednom dogodilo da sam sjela tamo u neki drugi taxi i taj me za 2 km htio odrapati za 50 kn, ja ga tada upitah pa jel nije 13 kn? a on kaže - ne, mi nismo ta firma, i ja ga preveslam i kažem da imam kod sebe 30 kn, za ostalo moram ići na bankomat i on mi da za 30 Smile

uglavnom, jedva čekam Cammeo, konačno će to Osijeku dati malo "gradskiji štih" !! Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
nije bogat čovjek koji puno ima, nego onaj koji malo treba Vjestica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.01.2010. 19:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

predobro...al sam mal...oće se oni vozikat tu i tamo ko u amerikama...pa ti samo digneš ruku i pokupi te...ili baš moraš nazvat pa oni dođu...ili oboje...kako kad? Smile m? Smile

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr. zoidberg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 643
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2010. 19:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e baš me zanima hoće li biti što od toga i da li će biti takve cijene, već nas nabrijava godinu dana.....a takvo nabrijavanje se često izjalovi u više životnih situacija

_________________
I have come here to chew bubblegum and kick ass...and I'm all out of bubblegum.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fileos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 22
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2010. 23:20 
Naslov:  Re: Jeftini taksi stiže za dva mjeseca, i osječki taksisti će sniziti cijene?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka Čast ovom potezu,postat ćemo pravi grad konačno! Volim kad dođem u neki grad,i vidim taksiste,odmah znam da je to pravi grad Very Happy

Ljudi,samo da nemamo ovakve taksije hahaha


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: