Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vox populi: Peticija protiv ukidanja subvencionirane prehrane studentima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
frki1987
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2010. 17:52 
Naslov:  Re: Vox populi: Peticija protiv ukidanja subvencionirane prehrane studentima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mi, kuhari stuca(kampusa)smo također za NE zatvaranje BENDEKA i ostalih privatnih objekata....sto se vise rastereti kampus, linija, gaudeamus to bolje,jer gospoda iz uprave ili tko to vec određuje ne zele primiti jos radne snage.....
i moram odgovorit na komentar koji je bio- dali kampus radi kapacitetom koji zadovoljava-moj odgovor je NARAVNO DA RADI ali ni priblizno kako ce raditi kada se kampus upotpunosti otvori,a to ce bit tko zna kada.....dakle dosli smo do zakljucka da BENDEK (MA KAKO ON IZGLEDAO) ne treba zatarabit......kuvari su uz studoše(NE UVIJEK Smile )
I jos nesto--totalni promasaj STUCA je zatvaranje starog "INDEXA"(u ta stara vremena se moglo nesto konkretno bacit u kljun, a ne hamburgeri pizze sendvići.......i svima je bilo blizu -pravu, ekonomiji,građi i sto je jos bitno kolodvoru.....i naravno Radićevoj bez koje studoši ne mogu Smile )

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
buco1999
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2010. 21:05 
Naslov:  Re: Vox populi: Peticija protiv ukidanja subvencionirane prehrane studentima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u bendek nije ulozeno 500 000 kn odkada je privatiziran na hrvatski nacin prije 15 god....cisto sumnjam da radnicima uplacuje doprinose i daje place...mislim da bi gospodin Bajic imao mnogo posla oko bendeka....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2010. 6:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

buco1999 je napisao/la: ›
u bendek nije ulozeno 500 000 kn odkada je privatiziran na hrvatski nacin prije 15 god....cisto sumnjam da radnicima uplacuje doprinose i daje place...mislim da bi gospodin Bajic imao mnogo posla oko bendeka....


Od 1995. do sada, u održavanje Bendeka je uloženo više od 1.500.000,00 kn, za sve postoje valjani računi koji se mogu provjeriti isto kao i te zlobne tvrdnje o plaćama, ne znam samo odakle pojedinci smišljaju takve gnjusne i notorne laži, ali evo tko misli da nije tako, neka dođe tamo imenom i prezimenom (a ne se skrivati iza postova), pa neka postavi to pitanje na koje možete biti sigurni da će biti odgovoreno putem suda i tužbom za klevetu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2010. 8:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a kakve to veze ima s icim, i dalje je najlosiji restoran, kakve veza tradicija ima?

Ekipa, ali to nije ni bitno.

BItno je da Senta i Skupština SZa podnese negativno mišljenje u MZOŠ, tada peticija moze imati smisla.

Sve dok Gavranović i Kralik govore da su protiv i *ederski šute, tj ne očituju se o tome prema MZOŠu možemo se *ebati.

Fore i forice da su to dobili samo kao obavijest/mišljenje je samo izbjegavanje odgovornosti.

Fala onome gore sto kralikica vise ne moze u novi mandat, nauljena iovako radi previse gluposti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr.jubar
Offline
Ukupno postova: 132
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2010. 9:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Losos:D je napisao/la: ›
Fala onome gore sto kralikica vise ne moze u novi mandat, nauljena iovako radi previse gluposti.


prva stvar, ona je izabrana u četverogodišnji mandat prošle godine i osuđeni smo na nju još 3 godine (ako ju ne smijenimo)

drugo, dobar dio ove rasprave je skrenuo prema financijskom poslovanju bendeka iako je to u cijeloj priči nebitno dok god nadležna tijela ne provode istrage.

problem je u tome što studenti iz godine u godinu žive sve lošije, a nadležni ne da ne čine ništa kako bi stanje poboljšali, nego izravno doprinose srozavanju studentskog standarda.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2010. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

realno, tu postoji jako malo prostora, ali da ima volje bilo bi i prostora naravno.

Ma to su don kihotovske bitke... i traaaajuuu....

Mene zanima .. koliko je stvari potrebno da Hrvatsko stanje uma (kukanje i pasivnost) nestane.

Pa dajte ljudi .. prestanite *rat i krenite nesto raditi

peticija je jedno odlicno sredstvo

stisnite vlast, možete to.. pa bunt je drugo ime za studenta, a ne "osoba koja se provuce kroz studij i osim toga ne radi *urca"

Oprostite na vulgarnosti ali vise mi puna kapa offtopica i kukanja na sve strane.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2010. 12:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Losos:D je napisao/la (Pogledaj post): › a kakve to veze ima s icim, i dalje je najlosiji restoran, kakve veza tradicija ima?


Teško je o ukusima raspavljati, što se tiće uvjeta poslovanja, a i svega ostalog oko toga možete biti sigurni da je sve po kontrolom i to duplom, jer osim što poslovanje kontroliraju inspekcije od ministarstva koje to rade zbog studenata, postoje i državne inspekcije (sanitarna, porezna....) koje tamo dolaze i češće nego u neke druge restorane (ali o tom potom), pa ako oni koji su ovlašteni, nemaju prigovora na poslovanje, uvjete ili što god je tu još nabrajano-pojedinačna mišljenja ne drže vodu. Ne želim sada reći da nema pojedinačnih propusta, jer tu je 30 zaposlenih i ne možeš biti siguran (a i ne možeš u svakom trenutku biti iza nečijih leđa i pratiti što i kako radi) 'jel se netko ustao na lijevu nogu, pa mu se taj dan ne radi i napravi neki propust. Bilo koji gost (student ili ne student) koji je dosada imao neku zamjerku na bilo što i koji je tražio vlasnika (ako je osoblje proslijedilo pritužbu), nije ostao bez novog jela ako je riječ o hrani ili što god, a isto tako će biti i u buduće.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2010. 12:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajmo se koncetrirati na bitno

Da ne ostanu bez mogucnosti subvencija

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2010. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, bit priče je omogućiti studentima da i dalje u "ćoravo" vrijeme imaju gdje i što pojesti, a sa druge strane da se spasi 30-ak radnih mjesta (Bendek i Bit), što u današnje vrijeme nosi puno teže posljedice nego što to izgleda. Treba se zapitati gdje će ti ljudi moći dalje naći zaposlenje, jer su mahom ugostiteljske struke, a potažnja za takvim kadrom je minimalna, čak je i nema!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2010. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Upravo to!

A kada se zbroji i oduzme problemi MZOŠa i njihove financije, a s druge strane problemi koji bi privatnici imali, te činjenice su neumoljive.

Ajmo konkretno

BENDEK i BIT imaju trosak MZOSa 8 000 000kn dok STUC dobiva 50 000 000kn od mzosa s tim da ima i studentski servis, ali naravno neces od svojih usta otkidati.... Smile

I sada na kraju saznajem da umjesto 9 250 000 000 kn od prosle godine MZOS ima proracun od 8 250 000 000kn dakle samo jedna milijarda, malo vise od 10% i onda na poziciji studentskog standarda rezu 50%

BEZOBRAZLUK

naravno taj dio manjeg proracuna ce bas pokriti privatnici

MA DAJ ME NE DAVI.

I jos bolja stvar, SZu je Sveučilište ukinulo 50% prihoda, imat ce 450 000kn a svecuiliste je od prosle godine izgubilo samo 20 000 000kn ..

imalo je 232 000 000kn prosle godine..

i svi sute..

pa tako vam i treba

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2010. 19:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od svih mjesta gdje se student može prehraniti, Bendek je najbolji. Imaju onog jednog bahatog konobara, interijer im nije bogzna kakav, često podgrijavaju jela, ali su uprkos tome svemu - najbolji.
To pak dovoljno govori o tome koliko su svi ostali loši. Tu pogotovo mislim na STUC. Kvaliteta i izbor hrane su svake godine sve lošiji, a gužve sve veće. Interijer skoro pa katastrofa. Tu leži glavni problem. Kako je moguće da se toliki novci daju za rad STUC-a a da je kvaliteta usluge na tako niskoj razini?
Nadalje, Gaudeamus je isto priča za sebe jer vam tamo ne gine minimalno 45 min čekanja na obrok, rijetko tamo zalazim.
Za Bit dugo vremena nisam uopće ni znao da postoji, ali nije ništa posebno, često nemaju nikakav jelovnik za ponuditi.
Novi restoran u kampusu mi jednostavno nije usput i rijetko tamo zalazim, još pogotovo što je vrlo sličan liniji (po kvaliteti usluge).
Sve u svemu, najviše ne mogu prežaliti gašenje Indexa Sad Sad Em dobra (nezdrava Smile ) hrana, em mi je blizu, em onaj ćelavi konobar zajebant (mislim da sad radi u kampusu), sve 5 (osim naravno interijera).
Da zaključim, u 4 godine koliko sam student, svjedok sam svake godine da studentski standard opada umjesto da bude obrnuto jel, Stoga sam upravo i potpisao ovu peticiju, jer, neke stvari se gase, križaju, a ne nude se bolja, nova rješenja.
Morat ću obaviti ugodne razgovore s Gavranovićem ( Smile ) jer to šta on radi (šuti jer je HDZ-ovac) nije nikako dobro.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2010. 19:24 
Naslov:  Re: Vox populi: Peticija protiv ukidanja subvencionirane prehrane studentima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svakako podržavam ovu inicijativu !
Bravo Bravo Bravo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: