Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vox populi: Peticija protiv ukidanja subvencionirane prehrane studentima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65646
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2010. 7:00 
Naslov:  Vox populi: Peticija protiv ukidanja subvencionirane prehrane studentima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Drage studentice i studenti,

tiho, ali konstantno smanjenje studentskog standarda uzelo je maha na Sveučilištu Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Zadnja, nama studentima, poznata inicijativa Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa fokusirana je na uskraćivanje financijskih sredstava privatnim restoranima kojima je prepuštena zadaća održavanja razine studentske prehrane na zadovoljavajućoj razini i pri optimalnim kapacitetima.

Stavljajući na studente dodatne obveze, uvođenjem sustava obrazovanja koji predviđa od studenta cjelodnevni boravak na visokom učilištu, a u isto vrijeme gašenje lokacija na kojima student može objedovati, nelogično je i bez konkretnog prijedloga balansiranja ove promjene. Naše Sveučilište raspršeno je po raznim lokacijama u gradu Osijeku te su potrebne nove lokacije u kojima će prehrana biti subvencionirana studentima, a ne gašenje postojećih. Studentski restoran pri budućem Campusu Sveučilišta argument je kojime se opravdava ovakav pristup. Argument koji će postati valjan onoga dana kada Sveučilište preseli u sveučilišni Campus, Studentski centar počne raditi u terminima preko vikenda i blagdana, a meni i hrana u dotičnim restoranima budu na zadovoljavajućoj razini.

Ne smijemo dopustiti tiho i bezbolno rušenje studentskog standarda. Ukoliko dopustimo da ovakve štetne inicijative prođu danas, bez da dignemo glas za sebe, sutra nećemo imati pravo žaliti se na čekanje u redovima, kvalitetu hrane, čekanje slobodnog mjesta za stolom te zašto nemamo gdje iskoristiti studentsku subvenciju obroka preko vikenda... ali vrh ledenog brijega, koji nosi ime „Studentska problematika“, tek se otkriva.

Stoga, molimo Vas da svojim potpisom na peticiji poduprete studentsku inicijativu protiv ukidanja subvencionirane prehrane studentima u restoranima „Bendek“ i „Bit“. Peticija će biti uručena Rektoratu Sveučilišta u Osijeku, te Ministarstvu, znanosti, obrazovanja i športa.

Peticija je krenula 20. siječnja 2010. i već je prvi dan skupljeno nešto više od 1.000 potpisa studenata koji su razočarani ovim potezom nadležnih tijela.

Peticija se može potpisati na Filozofskom fakultetu, Ekonomskom fakultetu, Elektrotehničkom fakultetu, restoranu „Bit“, u STUC-u (na liniji, u slastičarni i kafiću), restoranu „Gaudeamus“ te restoranu „Bendek“.

Studentska inicijativa

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tijuana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Lokacija: Osijek / Donji Miholjac
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.01.2010. 8:28 
Naslov:  Re: Vox populi: Peticija protiv ukidanja subvencionirane prehrane studentima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

potpisala sam peticiju i podržavam ovu inicijativu. ovako će studenti nedjeljom biti ograničeni na sat i po (do 2) vremena za ručak koliko isti traje na traci.
to nije nimalo u redu jer većina studenata nedjeljom ode u bendek pošteno se najesti jer preko tjedna obično jede na traci zbog nedostatka vremena.
zatvaranje bendeka stvarno je pljuvanje u lice studentima. gamad, što drugo da kažem... Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2010. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ok, ovo je vec zadiranje u vrlo osjetljivo podrucje, hranu.

Sto se tice Bendeka, to mogu razumjeti jer su tamo uvijeti u kuhinji kriminalni i nisu uopće zadovoljavajuči, ali BIT, najkvalitetnija prehrana u Osijeku, ma daj me ne davi.

Svakako, ne bi trebalo ukidati niti jednu stavku (BENDEK, BIT) jer je potrebno, potrebno zbog toga jer studenti nemaju uvijek pauzu od sat i po od 11 do 2, i predavanja znaju trajati do 8, studentima treba nesto sto ce moci dobiti brzo i sto je bilzu , jer kako i zaposlenima tako i studentima sve je manje vremena koji imaju odlapiti.

Gašenje ovoga je nešto što se ne smije dogoditi, jer direktno za loš proračun koji ima MZOŠ je odogovorna VLADA, a Vladu (onog čiku u Zagrebu) smo mi očito izabrali (manje više živi).

Dakle, proračun je mal, MZOŠ štiti svoje, ali argument da kampus ima kapacitete je jedino valjan ukoliko se tamo nalaze svi ili većina fakulteta.

Ajde da vidim da netko s FFOSa ima vremena otici tamo i jesti i vratiti se na predavanje. Malo sutra.

A ušteda koju će MZOŠ imati od gašenja dva mala privatnika (na godišnjoj bazi) je mizerna i spada pod jednomjesečni trošak STUCa, koji btw troši novac od studentskih ugovora na sebe umjesto na studente (trošenje novaca u obnavljanje objekata nije studentski standard za sto bi se na prvom mjestu i trebali trositi, ali to je opet druga prica)

Dakle, kretenizmima nikada kraja, a sve pod izgovorm recesije.

p.s. najjadnije je to što su to na stol dobili i rektorica i gavranović, no niti jedan nisu mišljenje uputili u MZOŠ, nego šutke primili to na znanje.

Pa pusti HDZu da pobjedi na izborima, biti ce bolje. ha da.. Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tayllor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2010. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam odakle ti informacija da su u Bendeku kriminalni uvjeti u kuhinji jer sam u nekoliko navrata (čak više desetaka puta) dogovarao i dovozio povrće i meso po narudžbi i samo mogu reći da je tamo bolje nego u većini "finih" restorana, a to znam sa sigurnošću jer vozim namirnice u 20-ak restorana u Osijeku. Možda me osobno ovo nebi zanimalo, ali kao student sam tamo jeo bezbroj puta i nikada nisam imao primjedbu, a sada mi je Bendek jedan od najvećih kupaca i mogu o Branku (vlasniku) reći samo pohvale, stoga im svakako dajem glas i podržavam ovu incijativu jer ne bih želio izgubiti jednog od najvećih i slobodno mogu reći najboljih kupaca!!! Prema namirnicama koje tamo dovozim (skoro svakodnevno) mogu garantirati da su svakodnevno sviježi i meso i povrće, a to je za 80% svih jela.


Zadnja promjena: tayllor; 21.01.2010. 12:03; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Evo ti ga...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2010. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nemoj se ljutiti ali vidio sam njihovu kuhinju kada je ručak, to nije kuhinja koja zadovoljava standarde, ali dobro, stvar je u tome da su potrebni, pa se ta sitnica može zanemariti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tayllor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2010. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

He, u vrijeme ručka (prema informacijama koje imam, a i sam sam dolazio u to vrijeme u kuhinju) tamo bude između 150 i 200 gostiju, sva jela moraju biti "izbačena" što prije i osoblje radi kao na traci-navedi mi samo jedan restoran u Osijeku i okolici koji u sat vremena izbacuje cca 200 jela, pa ćemo zajedno otići tamo da vidimo u kakvom je stanju kuhinja. Pa ne možeš na osnovu svojih osobnih zapažanja stvarati takvu sliku, uzmi sve činjenice u obzir, razmisli malo pa onda reci!!!! Uostalom da studenti nisu zadovoljni, nebi tamo odlazili u tolikom broju nego bi jednostavno otišli u stuc, u dva dana na facebooku su skupili preko 2000 članova u grupi za podršku, a kao što vidimo gore u tekstu samo prvi dan se na peticiju potpisalo više od 1000 studenata!


Zadnja promjena: tayllor; 21.01.2010. 12:11; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Evo ti ga...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2010. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa i jesam

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.01.2010. 13:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ooooo gamad jedna Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad imam tri dana jahanja do kampusa Evil or Very Mad Evil or Very Mad Crying or Very sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Crobex
Offline
Ukupno postova: 21
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2010. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Fora je u tome što Bendek, a i Bit, od Ministarstva dobivaju ogromnu subvenciju za uslugu koju pružaju studentima, a ta usluga nije ni približno na razini iznosa koji (govorim sada prvenstveno o Bendeku, jer u Bit baš i ne idem) za nju naplaćuju.
Neću ulazit u raspravu čija je hrana bolja ili gora, to je stvar ukusa, ali možemo govoriti o nekim objektivnim stvarima. Činjenica je da u Bendek nije uloženo ni lipe otkad je otvoren. Ne znam kakva im je kuhinja (ali sudeći po onom što se nekad dobije na tanjuru ne vjerujem da je baš bajna), ali prostor u kojem se hrana naručuje i konzumira je katastrofa, samo još nedostaje slika Druga (ili pak nekog drugog generala, s obzirom na vlasničke odnose). S obzirom na novac koji dobiju mogli bi barem pružiti pristojan ambijent (i ne, ne govorim o nekom luksuzu, nego čisto o jednom pristojnom okruženju za konzumiranje hrane, a ne nešto nalik kolodvorskoj birtiji iz '56., svatko tko je bio recimo u kantinama fakulteta u nama nedalekom Pečuhu zna na što mislim). Ali dobro, po tom pitanju nije ni Stuc ništa bolji.
Druga stvar je što "redovni" gost dobije znatno veću porciju nego student, a Bendek dobiva isti novac za obije porcije, samo što eto na nama studentima "štede", da ne kažem pljačkaju Ministarstvo. Da ne spominjem podgrijavanje juhe u nedjelju koja ostane od svatova od prethodne večeri, koja je naravno redovno naplaćena i svatovima i studentu koji je naruči. Kada se svi toliko zalažemo za borbu protiv korupcije, evo predlažem šjoru Bajiću da malo istraži poslovanje ovog "studentskog" restorana.
S obzirom na otvoreni restoran na Campusu i činjenicu da je osim fakulteta koji se već nalaze i koji će se uskoro nalaziti na Campusu, jedino Medicinski fakultet smješten blizu Bendeka postavlja se pitanje da li je Bendek onda stvarno potreban? Svima ostalima (dakle osim medicinarima) bliži je Campus ili Stuc.
Kao student se naravno protivim daljnjem srozavanju ionako srozanog studentskog standarda, ali nisam zato da se novac negdje troši nepotrebno, kada bi se s tim isitim novcem negdje drugo moglo napraviti nešto korisno. Evo i primjera:
Umjesto da imamo nekoliko restorana koji su u više-manje neposrednoj blizini (pogotovo Bendek-Campus, Stuc-Bit), zašto se ne bi otvorio još jedan restoran negdje bliže centru, gdje se ipak nalaze i najveći fakulteti (Ekonomija, Pravo, FFOS, pa i svi oni odjeli)? Zašto ne otvoriti još jedan restoran u npr. Sunčanoj ulici pa da onda imamo veći dio grada pokriven sa restoranima? Pogotovo studenti FFOS (koji očito i podržavaju ovu akciju "očuvanja" Bita i Bendeka, iako Bendek toliko udaljen od FFOS-a da većina studenata nikada i ne stigne otići tamo nego uglavnom idu u Stuc) trebali bi se zalagati da se otvori restoran koji će zadovoljavati njihove potrebe, a ne samo tupiti nešto čisto da bi nešto tupilo. Isto vrijedi i za Ekonomiju i Pravo. Što se mene tiče, otvorite mi (i većini studenata ovog sveučilišta koji pohađaju upravo tri gore navedena fakulteta) restoran do kojeg mogu doći pješke (jer većina nas smo ipak cipelići) za vrijeme pauze između predavanja.
Btw. bilo bi interesantno provjeriti tko stoji iza te tzv. "studentske inicijative" i koji su njihovi odnosi sa nekim od navedenih restorana.
I da, ovo je moje osobno, subjektivno mišljenje. Može biti da sam u pravu, a može biti i da nisam. Htio sam samo izraziti svoje mišljenje, i nema potrebe, i nemojte započinjati prepirke tamo gdje prepirki nema. Pozdrav i dobar tek!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2010. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E CROBEX, sto se tice bendeka totalno si u pravu, tvrdim da nije tu sve najjasnije i da im je poslovanje i odnos prema studentima u banani, apsolutnoj.

Sto se tice restorana raznoraznih i novih otvaranja, to se nece dogoditi vise ikada. Zasto? Jer trenutno proračun MZOŠa je manji za cca 50% sto govori da ove a ni sljedece i inih godina nece biti novaca za studentski standard, sto znaci da ce ostati samo oni koji moraju, sto znaci da STUCu nece pasti na pamet da ide otvarati novi restoran ulaziti u najam etc. pa nece ni .ebeno voce staviti na liniju jer je neisplativo.

A za koju godinu sve ce biti u campusu i biti ce blizu.

Sto se tice subvencije koju dobivaju, recimo samo da je godisnja subvencija BENDEKA ili BITA jednaka mjesečno STUCa.

Da se mene pita Bendek bi se zatovrio pod hitno, jer ono sto sam ja vidio bolje da nitko ne zna, ali eto ekipi je tamo dobro i jede.

Kada probaju bolje, nece se vratiti.

Stvar je sljedeca.
Nema potreba za gasenjem privatnika na temelju recesije jer oni ne trose nista. Mislim da se djelomicno prikriva pitanje isplativosti restorana u campusu, jer oni rade debelo ispod kapaciteta sto je normlano i ne znam koji .urac se bune jer su ipak oko njega samo umjetnicka akademija dom i dio ETFa(nekada)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2010. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

No ono što je bitno a nitko nije naglasio.

Da STUC radi vikende, nedjelja i ostalo i da ne postoji dio kada ti moras doci tada inace nista, nitko se ne bi buno radi gasenja nekih privatnika.

Student hoce jesti svaki dan, a ne kada je subota nedjelja praznik, jbg, eto malo sunca i zraka, dobro je za probavu.

MRŠ

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
antifriz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2010. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prilično jasno stoji i u tekstu peticije, MZOŠ je odlučio ukinuti subvenciju, bez da je pružio alternativu. Znači iz neke 0-te situacije su nas bacili u minus... da su pružili inicijativu koja bi nivelirala smanjenje studentskog standarda, sumnjam da bi bilo problema.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gost42
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2010. 16:59 
Naslov:  Re: Vox populi: Peticija protiv ukidanja subvencionirane prehrane studentima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa dobro koji je vama *urac??? kakvi su to glupi prijedlozi?? restoran u suncanoj? pa svi ti fakulteti koje ste naveli (ekonomski, pravni, filozofski) imaju svoju vlastitu kantinu i mozes nesto pojest i popiti na brzinu.

ti sto nevolis bendek, onda nemoj ici u njega a ne pljuvat po njemu, 99% studenata ce se sloziti da je najfinija hrana bas tamo! a ti si onaj 1 usrani % te idi onda u smrdljivi index

i zasto bi zatvorili bit? zato da se moram ici gurati u stuc za jednu kavu u svih 15 minuta koliko mi traje pauza? ili da bi dosao do tamo i vratio se odma nazad jer nema vise sendvica? ajmo onda ukiniti sve kantine na svim fakultetima osim stuca i kampusa

i kakve veze kakav restoran izgleda? jel njima u ugovoru pise da ga moraju dekorirat s novcem kojeg dobiju? NE, oni samo dobiju onih 70% cifre koje ti neplatis kad jedes! a i nadji mi jedan jedini restoran koji ne podgrijava hranu ili smanjuje porcije (nemora biti za studente), svi znamo da takvih nema, te sta to tebe uopce briga, ja nisam jos niti jednom izasao gladan od tamo, ti ako jesi onda ti nejedes nego zderes.

umjesto da pomazete zadrzati ta mjesta, koja su usput i radna mjesta (bit ce izgubiti barem 10 radnika), vi serete po njima i mislite sebicno samo na sebe?!? svaka cast, inteligencija vam je bas na nivou...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eastsidaz
Offline
Ukupno postova: 57
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.01.2010. 17:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel mogu potpisat i nestudenti??
nedamo bendek, bendek je naš!!!

_________________
stay off you computer thug
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2010. 17:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crobex je napisao/la (Pogledaj post): › Fora je u tome što Bendek, a i Bit, od Ministarstva dobivaju ogromnu subvenciju za uslugu koju pružaju studentima, a ta usluga nije ni približno na razini iznosa koji (govorim sada prvenstveno o Bendeku, jer u Bit baš i ne idem) za nju naplaćuju.
Neću ulazit u raspravu čija je hrana bolja ili gora, to je stvar ukusa, ali možemo govoriti o nekim objektivnim stvarima. Činjenica je da u Bendek nije uloženo ni lipe otkad je otvoren. Ne znam kakva im je kuhinja (ali sudeći po onom što se nekad dobije na tanjuru ne vjerujem da je baš bajna), ali prostor u kojem se hrana naručuje i konzumira je katastrofa, samo još nedostaje slika Druga (ili pak nekog drugog generala, s obzirom na vlasničke odnose). S obzirom na novac koji dobiju mogli bi barem pružiti pristojan ambijent (i ne, ne govorim o nekom luksuzu, nego čisto o jednom pristojnom okruženju za konzumiranje hrane, a ne nešto nalik kolodvorskoj birtiji iz '56., svatko tko je bio recimo u kantinama fakulteta u nama nedalekom Pečuhu zna na što mislim). Ali dobro, po tom pitanju nije ni Stuc ništa bolji.
Druga stvar je što "redovni" gost dobije znatno veću porciju nego student, a Bendek dobiva isti novac za obije porcije, samo što eto na nama studentima "štede", da ne kažem pljačkaju Ministarstvo. Da ne spominjem podgrijavanje juhe u nedjelju koja ostane od svatova od prethodne večeri, koja je naravno redovno naplaćena i svatovima i studentu koji je naruči. Kada se svi toliko zalažemo za borbu protiv korupcije, evo predlažem šjoru Bajiću da malo istraži poslovanje ovog "studentskog" restorana.
S obzirom na otvoreni restoran na Campusu i činjenicu da je osim fakulteta koji se već nalaze i koji će se uskoro nalaziti na Campusu, jedino Medicinski fakultet smješten blizu Bendeka postavlja se pitanje da li je Bendek onda stvarno potreban? Svima ostalima (dakle osim medicinarima) bliži je Campus ili Stuc.
Kao student se naravno protivim daljnjem srozavanju ionako srozanog studentskog standarda, ali nisam zato da se novac negdje troši nepotrebno, kada bi se s tim isitim novcem negdje drugo moglo napraviti nešto korisno. Evo i primjera:
Umjesto da imamo nekoliko restorana koji su u više-manje neposrednoj blizini (pogotovo Bendek-Campus, Stuc-Bit), zašto se ne bi otvorio još jedan restoran negdje bliže centru, gdje se ipak nalaze i najveći fakulteti (Ekonomija, Pravo, FFOS, pa i svi oni odjeli)? Zašto ne otvoriti još jedan restoran u npr. Sunčanoj ulici pa da onda imamo veći dio grada pokriven sa restoranima? Pogotovo studenti FFOS (koji očito i podržavaju ovu akciju "očuvanja" Bita i Bendeka, iako Bendek toliko udaljen od FFOS-a da većina studenata nikada i ne stigne otići tamo nego uglavnom idu u Stuc) trebali bi se zalagati da se otvori restoran koji će zadovoljavati njihove potrebe, a ne samo tupiti nešto čisto da bi nešto tupilo. Isto vrijedi i za Ekonomiju i Pravo. Što se mene tiče, otvorite mi (i većini studenata ovog sveučilišta koji pohađaju upravo tri gore navedena fakulteta) restoran do kojeg mogu doći pješke (jer većina nas smo ipak cipelići) za vrijeme pauze između predavanja.
Btw. bilo bi interesantno provjeriti tko stoji iza te tzv. "studentske inicijative" i koji su njihovi odnosi sa nekim od navedenih restorana.
I da, ovo je moje osobno, subjektivno mišljenje. Može biti da sam u pravu, a može biti i da nisam. Htio sam samo izraziti svoje mišljenje, i nema potrebe, i nemojte započinjati prepirke tamo gdje prepirki nema. Pozdrav i dobar tek!


Ovako izgleda post od nekog tko ne da nema pojma o onome što prića već govori takve gluposti koje nemaju veze sa vezom. O kojoj ti ogromnoj subvenciji pričaš, pa da je to tako bajno zar ne misliš da bi taj posao uzeo netko "moćniji". Samo u protekle tri godine, u Bendek je uloženo preko 500.000,00 kn (stolovi i stolice, oprema u kuhinji, klimatizacija, ventilacija, strojevi za pranje, sušenje i glačanje veša, krečenje)-svaki račun od tih investicija postoji i može se provjeriti.
Ovo što si napisao za hranu je tek nebuloza, redoviti gosti za razliku od studenata imaju sasvim druge normative za hranu, ako uopće znaš što je to. Mistarstvo je propisalo normative o veličini studentske porcije, a ukoliko se ti ne držiš tih normativa-možeš slobodno poderati ugovor sa njima-isto je imao ti manju porciju ili veću kada dođe inspekcija iz ministarstva, jer ako i želiš izaći studentima u korist, pa povećaš porcije-dođe ti inspekcija, utvrdi da su porcije veće od propisanih-gubiš koncesiju jer imaš veće porcije od recimo Gaudeamusa pa te odmah prozivaju da si povećavaš konkurenciju. Drugi puta kada dođeš u Bendek, uzmi studentski cjenik i onaj za A la card goste, pa usporedi malo cijene i onda ćeš doći do zaključka da su cijene za ne studente veće minimalno 2 do 3 puta. Sa ovakvim svojim postovima ispadaš idiot jer ne možeš dokazati svoje tvrdnje za razliku od mene. Da si malo upućeniji znao bi da je prije desetak godina i u centru postojao studentski restoran u Ulici Republike koji je zatvoren zbog slabog prometa i loše kvalitete (neka se netko ne uvrijedi ako sam ga ovime uvrijedio , jer zadnju tvrdnju sam napisao na temelju priča iz grada). Vjerovatno se uopće ne hraniš po studentskim restoranima, jer da je tako znao bi da ovom odlukom studenti u Osijeku sada vikendom, blagdanima i svakodnevno nakon 19h ostaju bez prehrane (doduše vikendom ostaje onih par sati na traci u stucu i izbor od par jela), ali to je za tebe očito viša matematika!
Svemu ovome što sam napisao u prilog ide i preko 2500 potpisa studenata u dva dana koji i dalje žele ići u Bendek-najstariji Osječki restoran sa skoro 80 godina tradicije-nije prestajao raditi niti u I niti u II niti u domovinskom ratu-mislim da to ipak nešto govori!!!


Zadnja promjena: Tram111; 21.01.2010. 18:00; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: