Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Taksist Minovski: Neću 'guliti' putnike

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2010. 16:00 
Naslov:  Taksist Minovski: Neću 'guliti' putnike
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako se taksisti žale kako građani nemaju naviku korištenja njihovih usluga, Osijek ipak vapi za jeftinijom uslugom koju bi rado koristili i građani, a ne samo turisti. Da je problem visoka cijena prijevoza, taksisti se ne slažu, potkrepljujući to primjerom.

- Ljudi su jako čudni. Evo, jednom zgodom kada tramvaji nisu vozili, zaustavim se uz stajalište. Ljudi stoje, smrzavaju se, cupkaju na hladnoći, kasne na posao... Pozovem da ih prevezem, no, nitko ne želi ući u taksi. Rekoh, pa prevest ću vas za cijenu tramvajske karte. Ma niti čuti, nitko ni da mi riječ odgovori - prepričava svoje iskustvo jedan od taksista.

Možda bi zbog toga mogao imati poteškoća u ostvarivanju nakane da Osječanima jeftinu i kvalitetnu uslugu ponudi riječki poduzetnik Kosta Minovski, vlasnik tvrtke Taxi Cammeo. Taj je Riječanin još u rujnu stupio u kontakt s gradskom upravom odlučan posao proširiti i na Osijek.

- Poručujem Osječanima da će dobiti jeftiniji taksi, jer će cijena biti oslobođena kojekakvih stavki - plaćanje startne tarife, čekanja, plaćanje za prtljagu, noćne tarife..., sve je to pljačka. Zato ljudi i strahuju podići ruku i zaustaviti taksi na ulici i imaju loše mišljenje o taksistima. No, to će se promijeniti kada se građanima ponudi vožnja od kuće do posla samo za 20 kuna. Ljudi sada vjerojatno imaju osjećaj da ih taksisti “gule”. Što se tiče proširenja moje djelatnosti u Osijek, u pregovorima sam s nadležnima, a neke se stvari trebaju još precizirati, recimo od toga da Grad odredi boju vozila, minimalu i maksimalnu cijenu, kaže Minovski, najavljujući da će za nekoliko dana doći u Osijek kako bi razgovarao s gradskim čelnicima i provjerio u kojoj je fazi priprema potrebne dokumentacije.

Minovski za početak planira doći s 15 novih vozila i mini busom, poslovati korak po korak izgrađujući povjerenje prema toj javnoj usluzi.

“Građani će se preporoditi”

- Osječani će se preporoditi s kvalitetom moje usluge. Za nas ne postoji nerješiva situacija. Eto, zbog nedavnog snijega u Rijeci svi su stali - samo smo mi vozili. Javni autobusi pokušali su voziti, ali su odustali kada su razbili četiri autobusa. Cijeli je grad bio "poludio", našim su se dispečerima telefoni "užarili", jer su primali na stotine narudžbi za vožnju. Nismo stali s vožnjama, a da sam imao još 300 automobila ne bih mogao zadovoljiti sve potrebe, kaže Minovski.

Tekst: Darko Pejić/Glas-Slavonije.hr


Pročitajte i...
[26.11.2009.] 15 vozila jeftinog riječkog taksija na osječkim ulicama
[19.09.2009.] Osječanima stiže jeftiniji taksi, vožnja do 5 km za samo 13 kuna?
[30.06.2008.] Vožnja taksijem u Osijeku najskuplja u Hrvatskoj!

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.01.2010. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uhuuuuuuuuuuu....

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.01.2010. 16:14 
Naslov:  Re: Taksist Minovski: Neću 'guliti' putnike
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la: ›
- Ljudi su jako čudni. Evo, jednom zgodom kada tramvaji nisu vozili, zaustavim se uz stajalište. Ljudi stoje, smrzavaju se, cupkaju na hladnoći, kasne na posao... Pozovem da ih prevezem, no, nitko ne želi ući u taksi. Rekoh, pa prevest ću vas za cijenu tramvajske karte. Ma niti čuti, nitko ni da mi riječ odgovori - prepričava svoje iskustvo jedan od taksista.

Pa naravno da ne bi ušli ni da je nudio besple. Ljudi u Osijeku su se već dobrano opekli s osjčkim lopovskim taxistima tako im ne pada na pamet da koriste taxi.

Ja kad sam prošle godine išla s dečkom na ljetovanje, presjedali smo u Rijeci i bilo je puno taxija. I to je za nepovjerovat kako su cijene niske i koliko ljudi zapravo koriste taxi. Nema taxija koji će ostati prazan.

Čekamo dečko i ja svoj bus i stvarno se moglo vidjeti da je to potpuno drugačije od ovog lopovluka kod nas. Tamo u Rijeci su vozači lijepo obučeni (koliko sam skontala imaju svoj dress code), pristojni, i još su to dobri novi auti, za svaku pohvalu, a ne neka stara kanta koja već vozi 40 godina...kao kod nas...

A cijene su stvarno minimalne...

Nadam se da će stvarno doći kod nas u Osijek i da će potući ove lokalne lopove!

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inertia
Offline
Ukupno postova: 236
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2010. 16:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la: ›
- Ljudi su jako čudni. Evo, jednom zgodom kada tramvaji nisu vozili, zaustavim se uz stajalište. Ljudi stoje, smrzavaju se, cupkaju na hladnoći, kasne na posao... Pozovem da ih prevezem, no, nitko ne želi ući u taksi. Rekoh, pa prevest ću vas za cijenu tramvajske karte. Ma niti čuti, nitko ni da mi riječ odgovori - prepričava svoje iskustvo jedan od taksista.


Da. A inače je cijena k'o da se voziš prvom klasom u Airbus-u a380.

Drage volje bih platio povoljni taksi da me odveze kući iz Tvrđe, a ne da onakav pijan moram "razmišljati" kako ću kući, hoću imati prijevoz, hoću li pijan upasti u neku rupu i umrijeti u strašnim mukama.

Btw, možda je naš taxi tako skup jer mi imamo onog Baruna što je bio u Story Super Nova showu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.01.2010. 16:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba to u gradu što prije to prije.
Imam neki osjećaj da će čim dođe ovaj taxi i mutavi GPP otvorit noćne lnije po gradu. Idijoti.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mrgud1986
Offline
Ukupno postova: 33
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2010. 17:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neka dodje sto prije Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr. zoidberg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 643
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2010. 18:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

već godinu dana ista priča, dolazim u osijek bit će ludnica za putnike željnih niske cijene taxi služe.
gdje je više i hoće li biti što od toga?

_________________
I have come here to chew bubblegum and kick ass...and I'm all out of bubblegum.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2010. 18:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što prie to bolje jebo jer jug 2 daleko od tvrdje svakom čašom više Very Happy

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.01.2010. 19:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel broji netko sva ova obecanja ???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.01.2010. 20:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
jel broji netko sva ova obecanja ???

jel postoji toliko velik broj Wink

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
deusex
Offline
Avatar

Ukupno postova: 18
Lokacija: Osijek negdje između sjenjaka i juga2 :)
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2010. 20:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

predobro onako za 20kn do juga2 još ako vas ide dvoje,troje gotovo pa da i ništa te ne izađe...najs što prije neka dođe..^^

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ante_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 42
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2010. 20:21 
Naslov:  Re: Taksist Minovski: Neću 'guliti' putnike
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nandino je napisao/la: ›
- Ljudi su jako čudni. Evo, jednom zgodom kada tramvaji nisu vozili, zaustavim se uz stajalište. Ljudi stoje, smrzavaju se, cupkaju na hladnoći, kasne na posao... Pozovem da ih prevezem, no, nitko ne želi ući u taksi. Rekoh, pa prevest ću vas za cijenu tramvajske karte. Ma niti čuti, nitko ni da mi riječ odgovori - prepričava svoje iskustvo jedan od taksista.

Pa naravno da ne bi ušli ni da je nudio besple. Ljudi u Osijeku su se već dobrano opekli s osjčkim lopovskim taxistima tako im ne pada na pamet da koriste taxi.

Ja kad sam prošle godine išla s dečkom na ljetovanje, presjedali smo u Rijeci i bilo je puno taxija. I to je za nepovjerovat kako su cijene niske i koliko ljudi zapravo koriste taxi. Nema taxija koji će ostati prazan.

Čekamo dečko i ja svoj bus i stvarno se moglo vidjeti da je to potpuno drugačije od ovog lopovluka kod nas. Tamo u Rijeci su vozači lijepo obučeni (koliko sam skontala imaju svoj dress code), pristojni, i još su to dobri novi auti, za svaku pohvalu, a ne neka stara kanta koja već vozi 40 godina...kao kod nas...

A cijene su stvarno minimalne...

Nadam se da će stvarno doći kod nas u Osijek i da će potući ove lokalne lopove!


slažem se s tobom!

u Rijeci sam svake godine i često koristim njihvo taksi. Vozači su svi u odijelima, kulturni, itd.
i stvarno je JEFTINO.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.01.2010. 20:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moram priznat da ponuda gospodina Minovskog na papiru izgleda vrlo zanimljivo. Samo sad još da dočekamo da vidimo kakva je izvedba Smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LijaOS
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.01.2010. 21:47 
Naslov:  Re: Taksist Minovski: Neću 'guliti' putnike
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neće mu se isplatit vozit dok ne popuni taxi, a onda kad nagruva pijanu raju iz Tvrđe u jedan taxi, od svakog će tražit po 20kn, nema tu podjele troškova. Nije puno 20kn za vožnju al ne bi mi se dalo čekat dok on popuni jedno vozilo, a takva je praksa u Rijeci.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2010. 21:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čovjek je pametan.ne naplaćuje se kroz visoku cijenu usluge nego kroz veliki broj usluga.vjerujem da će mu popunjenost biti dobra i posao isplativ.zašto ne bi vozio 3 osobe za iste pare kad troši jednako benzina?ta 3 klijenta dovući će mu još njih 30.
nije jedini riječanin koji radi u Slavoniji, pekara Donji Grad je u vlasništvu lika iz Rijeke.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: