Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Počela naplata parkinga u novim zonama i po novim cijenama! + [pregled zona i cijena]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65696
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.01.2010. 15:32 
Naslov:  Počela naplata parkinga u novim zonama i po novim cijenama! + [pregled zona i cijena]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Početak godine za Osječane je donio izmjene u sustavu naplate parkiranja, a uz dodavanje novih parkirališnih mjesta u zone naplate, došlo je i do promjene cijene sata parkiranja na pojedinim lokacijama. Novi uvjeti, kako je pojašnjeno iz Grada, dogovoreni su kako bi se uskladio broj parkirališnih mjesta koja po ugovoru pripadaju koncesionaru sa stvarnim stanjem na terenu, a kako vozači ne bi bili zbunjeni prvi dani godine iskorišteni su da se pod brisače automobila, umjesto kazni, stavi papirić s pojašnjenjem novosti u sustavu naplate. Obavijest vozačima sadrži izvadak iz općih uvjeta ugovora o korištenju parkirališnog prostora na kojemu je objašnjen i novi mehanizam sankcioniranja neplatiša. Naime, ispisivanje klasičnih kazni prošle je godine palo na Ustavnom sudu pa je sada kazna dobila novo ime - dnevna karta. Tako stoji da se za vozilo parkirano u zoni naplate bez kupljene karte ili s kartom koja ne odgovara zoni ili joj je istekla vremenska vrijednost, smatra da je sklopljen ugovor o parkiranju na osnovi korištenja dnevne karte. Elektromodulovi službenici dnevnu će kartu, kao kaznu prošle godine, stavljati ispod brisača automobila, a vozač ima osam dana za plaćanje. Na dan kada je ispod brisača dobio dnevnu parkirnu kartu parkiranje više ne mora plaćati u zoni u kojoj je kaznenu dnevnu kartu dobio ili u zonama u kojima je sat parkiranja iste cijene ili jeftiniji.

Osječani nezadovoljni

Iako su prvi dani nove godine iskorišteni za informiranje, a ne sankcioniranje vozača, Osječani nisu zadovoljni novostima u naplati parkiranja.

- Dodane su nove zone, a u nekima je podignuta cijena za jednu kunu po satu. Zauzvrat je smanjena cijena parkiranja “kod Zeke” gdje je sramotno da se parkiranje uopće naplaćuje, a ništa bolje nije ni u “rupi” kod hotela Osijek. Sve mi se čini da će ovu godinu, uz plin i parkiranje, obilježiti i brojna druga poskupljenja, nezadovoljan je Osječanin Tomislav K.

Tekst: I.Sekol/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/arhiva 031


Pregled parkirališta, zona i cijena

Klik za uvećanje:



Izvadak iz oduke Gradskog Vijeća
Gradsko vijeće konstatira da su od dana sklapanja ugovora nastupile objektivne okolnosti koje čine neophodnim izmjene i dopune akata kojima je uređena ova problematika: Pravilnik o organizaciji i načinu naplate parkiranja, Rješenje o utvrđivanju zona,cjenika karata za parkiranje i vremena naplate parkiranja osobnih vozila, te daje suglasnost Gradonačelniku Grada Osijeka da izmjeni i dopuni, odnosno prema potrebi donese novi akt, sukladno nastalim
promjenama kojima će osobito urediti:

- vrijeme naplate parkiranja, na način da se naplata parkiranja za sva parkirna mjesta u sve dane osim nedjelje, praznika i blagdana obavlja od 07,00 do 20,00 sati,

- uvođenje u sustav naplate parkirališta kod nebodera „Drava „ i u Gundulićevoj ulici od Radićeve do Stepinčeve ( ukupno 139 PM ) , kao zamjenu za nedostajuća parkirališna mjesta po Ugovoru,

- promjenu parkirališta prema logičnoj pripadnosti utvrđenih zona tako da u I zoni umjesto dosadašnjih 538 PM bude 676 PM, u II zoni umjesto 975 PM bude 1382 PM, u III zoni umjesto 825 PM bude 248 PM, odnosno da u sustavu naplate umjesto dosadašnjih 2384 PM budu ubuduće 2406 PM,

- uvođenje mogućnosti korištenja usluge parkiranja kupovinom-plaćanjem dnevne parkirne karte po cijeni od 72,00 kune u I zoni, 59,00 kuna u II zoni i 46,00 kuna u III zoni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2010. 16:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mogli ste napisati i kolika je cijena famozne 'dnevne karte'.
I šta to znači, ak' ja ostanem na parkingu npr. sat i 15 minuta (a platio sam samo sat vremena) lik će mi zakačit nekakvu dnevnu kartu??! Vrlo domišljato.


Dodane zone, cijene parkiranja i dnevnih karata... tnx!
-- redakcija

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.01.2010. 16:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koja gamad, sve je manje mjesta za slobodno parkiranje osijek031.com smile

ajde da su cijene neke realne, ne bi bio problem uzet mjesečnu ili godišnju kartu...

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.01.2010. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
Mogli ste napisati i kolika je cijena famozne 'dnevne karte'.
I šta to znači, ak' ja ostanem na parkingu npr. sat i 15 minuta (a platio sam samo sat vremena) lik će mi zakačit nekakvu dnevnu kartu??! Vrlo domišljato.

Naravno da hoće!

Sad kad sve ovo vidim, draži mi je bio stari sistem osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
yux031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Lokacija: p.n.v.
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.01.2010. 16:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: › Sad kad sve ovo vidim, draži mi je bio stari sistem osijek031.com smile


i meni je bio draži stari sistem! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2010. 16:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

100ka jedna, podižu cijene, a ne znaš koje je prkiralište gore! Onu rupu kod Hotela Osijek ne možeš ni zvat parkiralištem jer to nije, već je kaljuga.

Ne bi im pala kruna s glave kad bi jednom godišnje posipali šljunkom to blato pa da znaš da si barem to platio...!

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.01.2010. 17:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

danas parkirao u rupu, moram priznat mnogo uređen parking vrijedan svake kune što sam platio sat i po stajanja mog limenog ljubimca tamo...

još da nisam morao ko vojnik preskakat blatne prepreke da dodjem do njega bilo bi super, al opet , uđem u njega i sa patika izlijem 3 litre blata po tepihu ispod...zanima me dali elektromodul plaća pranje auta, ako sam ga uprljao na njihovom skupocjenom parkingu ?

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
magistar01
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.01.2010. 19:14 
Naslov:  Re: Počela naplata parkinga u novim zonama i po novim cijenama! + [pregled zona i cijena]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sjetimo se predizbornih obećanja.. svi u p.m.! Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
haniball
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.01.2010. 19:16 
Naslov:  Re: Počela naplata parkinga u novim zonama i po novim cijenama! + [pregled zona i cijena]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba jednostavno prestati sa placanjem parkiralista dok je u rukama koncesionara. Grad stenje bez love a ovaj izvor prihoda (kojih je i onako malo) dati lopurama...Kakva je to matematika...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2010. 19:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene zanima da li će mjesečne karte za stanare ostati iste ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 05.01.2010. 21:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam kako će riješiti lažiranje od strane Elektromodula. Nisam platila samo jedno parkiranje a nadopisali mi još onoliko koliko im je trebalo za tužbu.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mother Earth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 675
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2010. 22:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Užas, ne sviđa mi se ovo ni maLo.. Sad

_________________
Dwight Schrute: Jim is my enemy. But it turns out that Jim is also his own worst enemy. And the enemy of my enemy is my friend. So Jim, is actually my friend. But, because he is his own worst enemy, the enemy of my friend is my enemy so actually Jim is my enemy. But...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
The Kid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 111
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2010. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Di je Vrdoljak sad i njegovo predizborno obečanje?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tratinchica
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2010. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

The Kid je napisao/la: ›
Di je Vrdoljak sad i njegovo predizborno obečanje?


Vrdoljačić je nestao pod bosansko hercegovačkim skutama... A samim tim i ona njegova stranka. Prodana duša...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Warlord
Offline
Ukupno postova: 52
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2010. 11:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hahaha, ovo je komicno. Kao da Osijek ima 500000 stanovnika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: