Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Počela naplata parkinga u novim zonama i po novim cijenama! + [pregled zona i cijena]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
BrunCHI
Offline
Ukupno postova: 85
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.01.2010. 12:40 
Naslov:  Re: Počela naplata parkinga u novim zonama i po novim cijenama! + [pregled zona i cijena]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a možete primjeniti rješenje koje su prakticirali u ZG u centru : jednostavno skineš tablice pa ti ne može naplatit kaznu, a pošto je pravilno parkiran, nemože niti policija ništa! Smile

PS: sva sreća da svuda idem biciklom Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MatoTvrđa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 170
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.01.2010. 12:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vrdoljakove riječi:
"Građani su htjeli poskupljenje parkinga"

Stoga pozivam sve majmune koji ovo čitaju a dali su svoj glas Vrdoljaku, Bubalu il onom Matkoviću neka i dalje izlaze, glasaju za "Snage Grada", "Nove osječke priče" i sl. pa poslje toga godinama kukaju!

Šta su u konačnici napravili kvalitetnoga od kad su na vlasti? I nemojte mi samo mazat oči da nema love!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DojaJa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.01.2010. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
Mogli ste napisati i kolika je cijena famozne 'dnevne karte'.
I šta to znači, ak' ja ostanem na parkingu npr. sat i 15 minuta (a platio sam samo sat vremena) lik će mi zakačit nekakvu dnevnu kartu??! Vrlo domišljato.


Dodane zone, cijene parkiranja i dnevnih karata... tnx!
-- redakcija



Da, upravo to se meni dogodilo. Kasnila sam 13 min i dobila sam "čestitku", a što je najbolje skuplja je od obične nekadašnje kazne. Prekrasno i domišljato!!

_________________
Mislila sam da se stalno vrtim u krug, a zapravo se samo cijeli svijet vrti oko mene!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vučko
Offline
Ukupno postova: 11
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2010. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cijene od 2, 3 i 4 kune nisu toliko visoke a kazne jesu, zato treba samo redovno plaćati parking i onda neće biti problema s kaznama, odnosno dnevnim kartama. Sva sreća da nisu podigli cijene sata parkiranja kao što su npr. u Zagrebu. Postoji tolerancija od 10 minuta od kada se dođe na parkiralište i kada se plati parkiranje mobitelom ili na aparatu dobije se još 5 minuta, znači ako platiš u 12 sati, parkiranje ti vrijedi do 13 sati i 5 minuta i onda se opet nakon isteka dobiva tolerancija od 10 minuta. Meni je to sve jasno i u redu je da se naplaćuje parking, jedino je žalosno što grad nema gotovo ništa od toga. Ovakva je bila situacija u studenom 2008. : Ivan Vrdoljak (HNS) predložiti će Gradskom poglavarstvu model raskida ugovora o koncesiji za naplatu parkiranja koji Grad ima s tvrtkom Elektromodul. Vrdoljak smatra da je riječ o štetnom ugovoru za Grad te da bi prelazak naplate parkiranja pod ingerenciju Gradske uprave povećao prihode proračuna. Sada je situacija sasvim drugačija, a po Vrdoljakovim riječima, to je zato što su građani to sami tražili. Ivane, tebe i ostale "snažne gradske momke" može biti sramota.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.01.2010. 14:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vučko je napisao/la: ›
Cijene od 2, 3 i 4 kune nisu toliko visoke a kazne jesu...

Kad malo bolje pogledaš kuna po kuna i skupi se, a s obzirom na stanje osječkih parkirališta NISU imali pravo podići cijene parkiranja, a kamo li kazni. I onih 60 kn bilo je puno, a ovo je ništa drugo nego sramota!

Nisu sposobni malo i pružiti nekakvu uslugu za ono što naplaćuju, urediti malo ta parkirališta (da bi se uopće mogla nazvati parkiralištima), a mogu bezobrazno podići cijene...al nek im bude...100ka jedna!


Zadnja promjena: Stella1989; 06.01.2010. 14:03; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 06.01.2010. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

opet kažem, nije problem u kaznama i nisu tako velike nego što oni joša malo i dodaju izmišljena neplaćena parkiranja...

Download Poruke   Ocijeni poruku  
vučko
Offline
Ukupno postova: 11
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2010. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se da se na Zeki, u rupi i na Gundulićevoj nebi smjelo naplaćivati parkiranje. Osim što je sve puno rupa, parkirališta nisu označena (a i kako će biti označena kad tamo od asfalta nema ni "a"). Sve bi to bilo drugačije da je to gradska firma, ali kako sada stvari stoje, ništa od toga do 2015. godine.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2010. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto se 3. zona sada cijeli dan naplaćuje!?

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.01.2010. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vučko je napisao/la: ›
Slažem se da se na Zeki, u rupi i na Gundulićevoj nebi smjelo naplaćivati parkiranje. Osim što je sve puno rupa, parkirališta nisu označena (a i kako će biti označena kad tamo od asfalta nema ni "a"). Sve bi to bilo drugačije da je to gradska firma, ali kako sada stvari stoje, ništa od toga do 2015. godine.

Al ne bi oni bili oni kad ne bi pljačkali gdje stignu...ali ovo je stvarno čisti bezobrazluk! Samo malo šljunka da posipaju po tim kvazi parkiralištima, onda bi im to bio dobar izgovor za podizanje cijena, ali i ono što se dosad plaćalo pod 'parkiralište', trebali su urediti, a ne da se ljudi kupaju u blatu...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vučko
Offline
Ukupno postova: 11
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2010. 14:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
Zašto se 3. zona sada cijeli dan naplaćuje!?


I prije se naplaćivala 3. zona cijeli dan (rupa, gundulićeva, dio pejačevićeve i gornjodravska obala). Sad je najveća promjena što se i subotom naplaćuje do 20 sati, a ne do 13 kao do sad.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.01.2010. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vučko je napisao/la: ›
I prije se naplaćivala 3. zona cijeli dan (rupa, gundulićeva, dio pejačevićeve i gornjodravska obala). Sad je najveća promjena što se i subotom naplaćuje do 20 sati, a ne do 13 kao do sad.

Samo da ne budu toliko pohlepni pa da naplaćuju i nedjeljom kad bude sve nakrcano autima kod katedrale i u centru grada...kad se ide na misu (pa ne možeš nać' parking) pa da onda opet na neku glupu foru počnu i tad naplaćivati.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vučko
Offline
Ukupno postova: 11
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2010. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo da ne budu toliko pohlepni pa da naplaćuju i nedjeljom kad bude sve nakrcano autima kod katedrale i u centru grada...kad se ide na misu (pa ne možeš nać' parking) pa da onda opet na neku glupu foru počnu i tad naplaćivati.
[/quote

Vidiš koliko je Elektromodul dobio za tih dodatnih 25 000 kuna mjesečno. Ako ponude gradu još kojih par tisuća, možda ti se "želja" i ostvari, pa bude naplata svakim danom od 7 do 20 Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rabitius
Offline
Ukupno postova: 17
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2010. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Volio bih znati kako su došli do cijene dnevne karte za 1.zonu od 72 kn.Ako me matematika služi 4 x13=52, a ne 72 pa od kuda još 20 kn više.Mislim da to neće samo tako proći.To treba dati odvijetnicema na uvid jer smo opet kažnjeni, a i Vrdoljak nek sad nešto kaže o cijeni parkinga i zašto to nije pod gradom. Eto toliko o političarima i njihovim obećenjima.

_________________
Osijek naš grad!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vučko
Offline
Ukupno postova: 11
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2010. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rabitius je napisao/la: ›
Volio bih znati kako su došli do cijene dnevne karte za 1.zonu od 72 kn.Ako me matematika služi 4 x13=52, a ne 72 pa od kuda još 20 kn više.Mislim da to neće samo tako proći.To treba dati odvijetnicema na uvid jer smo opet kažnjeni, a i Vrdoljak nek sad nešto kaže o cijeni parkinga i zašto to nije pod gradom. Eto toliko o političarima i njihovim obećenjima.


Ovih 20 dodatnih kuna su troškovi izrade dnevne parkirne karte. Smiješno ali istinito. Po meni troškovi izrade ne prelaze 5 kuna, al eto. Uz ovakvu vlastu mogu raditi što god žele. i cijela ova zamisao je zapravo ideja grada, odnosno sadašnje gradske vlasti, a Elektromodul je naravno prihvatio prijedlog.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2010. 22:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vučko je napisao/la (Pogledaj post): ›
rabitius je napisao/la: ›
Volio bih znati kako su došli do cijene dnevne karte za 1.zonu od 72 kn.Ako me matematika služi 4 x13=52, a ne 72 pa od kuda još 20 kn više.Mislim da to neće samo tako proći.To treba dati odvijetnicema na uvid jer smo opet kažnjeni, a i Vrdoljak nek sad nešto kaže o cijeni parkinga i zašto to nije pod gradom. Eto toliko o političarima i njihovim obećenjima.


Ovih 20 dodatnih kuna su troškovi izrade dnevne parkirne karte. Smiješno ali istinito. Po meni troškovi izrade ne prelaze 5 kuna, al eto. Uz ovakvu vlastu mogu raditi što god žele. i cijela ova zamisao je zapravo ideja grada, odnosno sadašnje gradske vlasti, a Elektromodul je naravno prihvatio prijedlog.

Jel to neka zajebancija?! Troškovi izrade dnevne karte - 20 kuna!!!
Matematika je kristalno jasna, 4x13=52! Logika mi govori da bi dnevna karta trebala biti čak i jeftinija od te 52 kune (kada se nešto kupuje u većim količinama, bila to roba ili usluga, uvriježena je praksa da je onda cijena niža).
Uostalom od čega je ta dnevna karta, od karbonskih vlakana, ili je možda pozlaćena? Možda bude nešto složeno kao paška čipka, pa bi mi Osječani mogli od dnevne karte napraviti suvenir.
Ovo je više nego skandalozno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: