Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Konzervatori zabranili spajanje Jägerove i Gundulićeve ulice!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
D
Offline
Avatar

Ukupno postova: 328
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.12.2009. 8:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne mogu vjerovati da žele ukloniti park i staviti cestu. Ovo je ravno mentalitetu parkiranja pred sama vrata trgovine da bi se što manje hodalo. Postoji prometni kaos u centru, ali ovo nije način za njegovo rješavanje. Mislila sam da smo grad ponosan na svoje parkove i zelenilo. Ovo mi je jedan od omiljenih parkova. Baš me ovo rastužilo.

_________________
"...sav sam k'o ona staklena stvar u kojoj veje kada je pomeriš..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.12.2009. 9:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Sjeverni proboj Jägerove ulice ideja je koju je svojedobno predlagao Gordan Matković. Razmišljalo se o tomu da se sadašnja prometnica (prema Šamačkoj) pretvori u pješačku zonu te da ispred nekadašnjeg IPK bude trg. To bi podrazumijevalo da cesta ubuduće prolazi zapadnim dijelom parka.


Nadali smo se da je ova kretenska ideja Matkovića ostala u Hsp-u kada je iz njega izašao, ali izgleda da nije. Praviti trg umjesto parka, a to je suština ove ideje, može samo mrzitelj flore ili osoba koja se gadno zadužila firmama koje prodaju betonske kocke, kakve su još nedavno pretjerano kupovali u Unikomu, a valjda bi ih trebalo montirati i na taj novi trg. Umjesto te višemilijunske investicije bez ikakve potrebe i smisla, bilo bi dovoljno onim prodavačima kupiti nove kioske, koji bi ličili na na civilizirani svijet (ili ih prisiliti da si sami kupe).

Ingo je napisao/la: ›
osijek nema prometnih problema.

ako se postojece dobro stanje hoce jos poboljasati, treba raditi na novim prometnicama istok-zapad ... a ovaj prcoljak od ulice je totalno nebitan.


Gotovo se u potpunosti slažem. Osim prijelaza preko željezničke pruge, te još jednog pravca istok-zapad, Osijek nema značajnijih prometnih problema. Nema čak niti ozbiljnijih problema s parkiranjem, ako bi se uspoređivali s drugim većim gradovima.

Ne shvaćam ovu ideju. Probijanje te ceste je potpuno nepotrebno, bacanje novaca, i na prvi pogled podsjeća to na tramvajsku prugu na Divaltovoj, ili neke druge nepotrebne projekte bivše vlasti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.12.2009. 9:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Nema čak niti ozbiljnijih problema s parkiranjem, ako bi se uspoređivali s drugim većim gradovima.


ne znam zašto nas svi uspoređujete s većim gradovima... opće je poznato da osječka infrastruktura nije rađena za toliku količinu vozila... svi pričaju i spominju zagreb, njemačku ovo ono... šta sada, u osijeku nema takvih problema, pa ko ga jebe, riješavati će se ti problemi kada postanemo ko zagre ili neki drugi veći grad... zašto ne bi odma riješili problem prometnog kolapsa, dok još nije tako strašno, a ne kada postanemo spomenuti veći gradovi... ali što je je, osiječka organizacija prometa je jako loša, isto tako tako i pitanje parkirališta...

btw. ne podržavam probijanje jägerove kroz sakuntala park i do gundulićeve...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.12.2009. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... je napisao/la: ›
ne znam zašto nas svi uspoređujete s većim gradovima...


Uspoređujemo s većim gradovima, zato što u manjima od Osijeka tek nema nikakvih problema s prometom, jer je uopće upitno treba li ta naselja nazivati gradovima (i Osijek je na pola puta).

Nema nikakvih prometnih problema u Osijeku kada ga uspoređujemo sa Zagrebom, Splitom i Rijekom. Kada bi ga uspoređivali sa Belim Manastirom, onda bi netko mogao reći da je u Osijeku prometni kaos. No, osim razdoblja odlaska i dolaska s posla (6.30-8.00, 14-16), u Osijeku se se iz bilo kojeg mjesta do bilo koje destinacije može doći za 10-15 minuta. Sve to pod uvjetom da se negdje ne spusti rampa na prijelazu željezničke pruge. Ako je to nekom prometni kaos (ili kolaps), onda predlažem preseljenje na selo, i uzgajanje domaćih životinja u dvorištu.

Mislim da su samo 3 problema u rješavanje kojih bi trebalo investirati veće novce - Čepinska i zaobilaznica, treći pravac istok-zapad i rješavanje prijelaza preko željezničke pruge. Nema čak ni problema s parkiranjem - ima problema sa mentalitetom ljudi, koji su navikli parkirati ispred kućnog ulaza, ili nekoliko metara dalje.

Sve ostale zahvate u prometu smatram potpuno nepotrebnima, i u ovom vremenu neimaštine promašajima i bacanjem novaca. Građevinske firme u Hrvatskoj bi se morale naviknuti na poslovanje u tržišnim uvjetima, a ne na dosadašnju praksu u kojoj su država i jedinice lokalne samouprave najveći investitor. To će biti problem, kada vidimo koji su ljudi na čelu tih firmi (nažalost, konkurentnost hrvatske građevine toliko je niska da cijela država slavi kad lopine iz IGH dobiju nekakav poslić u Kazahstanu, a i ona autocesta u Crnoj Gori mogla bi dovesti do masovnih hapšenja).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.12.2009. 13:49 
Naslov:  Re: Konzervatori zabranili spajanje Jägerove i Gundulićeve ulice!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto bi sve moralo biti podređeno automobilima, i svi se ponašaju kao da se sve vrti oko njih? Većina vozača bi voljela kad bi se svuda mogla dovesti ravno na ulazna vrata, da ne moraju napraviti niti koraka više ako baš ne moraju. A bezobrazluk s parkiranjem prešao je sve granice normalnog. U mnogim gradovima uži centar je zona u koju smiju samo hitne službe i dostavna vozila, i nitko zbog toga nije umro ili dobio upalu mišića, ili ne daj bože porušio usput koji spomenik. Ja mislim da Osijek i nije u tolikom prometnom kaosu koliko svi kukaju jer ne mogu raspaliti po gasu i biti za deset sekundi tamo gdje im se prohtije. Jedina gužva se napravi kad se ide na posao i s posla, a i to nije baš toliko strašno. Svi samo nešta kukaju.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.12.2009. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...prometni kaos????????...u osijeku??????...dajte, molim vas, to su gluposti......
.....samo još jedan od imbecilnih razloga da se nastavi betonizacija......

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bavaria
Offline
Ukupno postova: 262
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.12.2009. 21:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znači gužve u gradu su zbog konzervatora ?!

ja sam mislio da snaga grada to može bez problema riješiti ... kad ono ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.12.2009. 22:36 
Naslov: Hehehe ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Predlažem da se napravi produžetak ulice Franje Kuhača iz tvrđe preko Perivoja Kralja Tomislava sve do Šetališta kardinala Franje Šepera kod pješačkog mosta. Izgradnjom te paralelne prometnice ne samo da bi se rasteretila ionako preopterećena ulica Europske avenije, nego bi se i razbila monotonija Perivoja Kralja Tomislava. Bilo bi potrebno srušiti samo neke stare objekte u tvrđi, i par dotrajalih stabala u perivoju (uključujući i onu Kramerovu lipu). Smile

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: