Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Život između života

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.12.2009. 15:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 18.07.2010. 16:52; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2009. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rakijas je napisao/la: ›
No ima jedna bitna stvar! Kako ćeš ustati ako ne padneš i koliko što boli ako ne osjetiš.

tako da ako te odgoje da suosjećaš i živiš u duhu tolerancije, ljubavi i učenja iz tuđih iskustava ne moraš sam to iskusit Very Happy
znam da ima razlike u tome, ali ja sam puno toga naučio iz tuđih iskustava i znam čeg se trebam pazit, evo da mi dosta prijatelja nije napumpalo žensku ja ne bi znao koliko je velika šansa da se i meni dogodi ako ne pazim, da mi se lega nije razbio autom pijan ko deva ja bi vjerojatno i sam sjeo pijan u auto, da mi ujak nije završio u zatvoru jer je pijan primjenio borilačke vještine na nekom čovjeku ja ne bi znao da nasilje stvara velike posljedice na život... mogu nastavit, imam još o skoro svemu, nisam naučio iz vlastitih iskustava al znam koje stvari trebam izbjegavat da bi imao pravi mir i čisto srce bez kajanja. iz vlastitih sam naučio ustat, al iz tuđih sam naučio kako da ne padnem.

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rakijas
Offline
Ukupno postova: 38
Lokacija: Jo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2009. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monk, javi mi se mailom na [email protected] pa ću ti poslati nešto nakon čega skoro da i nećeš imati pitanja, nego samo odgovore.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2009. 19:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rakijas je napisao/la: ›
Monk, javi mi se mailom na ________ pa ću ti poslati nešto nakon čega skoro da i nećeš imati pitanja, nego samo odgovore.

savjet: ak ne želiš spamove obriši taj bio di ti je mail il će ti bit krcato svime...
ok, javim se...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.12.2009. 22:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo, čitam ja to sve što tu piše, otkako je tema postavljena, pa da konačno nešto i napišem.

dakle, @Rakijas, ja sam ti, za razliku od većine vas koji ste nešto o tome rekli, o danoj temi potpuno neuka. NE ZNAM nšta, no OSJEĆAM da ima nešto više...

da se razumijemo, ČULA sam ja za pojmove kojima se ovdje barata, no NAMJERNO se nisam interesirala dalje od toga...

bila sam i tik do smrti i vidjela "film" pred očima i sahranila sam čovjeka za kojeg sam se trebala udati kad sam bila jako mlada., i osjećam i znam da ima tu nešto više...daleko više od onoga što možemo dokučiti živeći svojim "uobičajenim" životom.

no, ja NE ŽELIM kopati po tome, ja NE ŽELIM znati, smatram da je u NEZNANJU, a ne u znanju spas...mene znanje opterećuje...ono što ne znam , ne može me povrijediti...

kriviš li me?misliš li da sam mala?jadna?

moj je svjestan izbor ne znati ništa o tome, makar me i zanima...

možda imaš pravo, možda nisam još na tom stupnju, ali nisam sigurna želim li biti...

vidiš, ono što sam ja naučila iz smrti čovjeka kojeg sam voljela više od sebe (a inače smatram da čovjek prvenstveno sebe voli najviše, koji paradoks, zar ne? ) je da trebam biti TU i SADA.

inače sam osoba koja jako izražava svoje osjećaje i verbalno i pokazujući ih i jednaku težinu pridajem i riječima i djelima...uglavnom, moje posljednje riječi kad sam ga zadnji puta vidjela bile su "čujemo se kasnije", a ne "volim te". Ja, koja sam mu 300 puta dnevno rekla da ga volim, tada nisam... Sad

e, vidiš. ono što sam ja naučila je da trebam sada i tu biti što više za one koje volim, do kojih mi je stalo..ne otići, u svađi, a ne reći da mi je ža; ne pomoći, misleći da ću pomoći sutra; ne mariti, misleći da ću mariti sutra...
e, pa , možda taj sutra u ovom životu za nekoga od nas ne postoji...
možda je sve što imamo sada i tu...i ono što ja nastojim biti (naravno da ne uspijevam u tome stalno, ali trudim se ) je biti što bolja i što korisnija ljudima oko sebe, sada, kada i ako im je to potrebno...

možda jednom poželim zagrebati po tome o čemu ti pričaš. ali za sada ne želim...to je moj izbor...ako budem htjela, možda se čak i tebi javim... Smile

i da, Exić...i ovo su stvari zbog kojih si mi drag Smile
mlad si, a ipak kontaš Smile
na mudar i praktičan način Smile

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rakijas
Offline
Ukupno postova: 38
Lokacija: Jo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.12.2009. 3:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozdrav Maco. Napokon i jedno žensko. Mislim pravo. Nego hajdemo ovako lutko. Gubitak voljenog muškarca je strašna stvar. Pogotovo kada si još bila mlada i od svih si samo njega vidjela. Svaka čast, rijetka vrlina. Zapravo ti njega još nisi prebolila i duboko u sebi želiš biti sigurna da li stvarno to sve postoji i ima li nade da ga još vidiš. Hajdemo ovako da ti otkrijem par stvari. On je zapravo cijelo vrijeme s tobom i ti s njime. Zapravo mi smo duše ili oblici svjesne energije koji postojimo već tisućama godina. Dolaskom na ovaj planet nismo ponijeli kompletnu energiju sa sobom, nego je dio te energije ostao u našem pravom prebivalištu. Ostao je ondje da i dalje uči i da napreduje neovisno o sadašnjem životu. Pošto je to bila veeelika ljubav, vjerovatno ti je on tvoja primarna duša s kojom si već i prije bila, a i s kojom ćeš se naći i u sljedećim životima. Naravno da već jesi s njime, ali i kada dođe tvoje vrijeme da odeš sa Zemlje, vrlo vjerovatno da će baš on biti taj koji će te dočekati i pomoći ti da se prisjetiš svega. Zato ne očajavaj. Sve je to dio onoga što ste zajedno isplanirali. Ja, recimo, svoju pokojnu ženu i dan danas volim jednako kao i prije iako sam se ponovo oženio i sa sadašnjom ženom imam djecu. Tamo ti nema ljubomore. Čak štoviše našim primarnim partnerima je drago ako nađemo nekoga poslije njih. To znači da napredujemo i da se nismo prepustili i da imamo šansu i da dalje napredujemo. Nadam se da sam ti pomogao barem malo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.12.2009. 7:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala ti, ali, svjesno ili nesvjesno Wink , propustio si bit onoga što sam htjela reći. Bit je da, neovisno o svemu što sam proživjela i proživljavam, ajmo reći tako , u ovom životu, pod pretpostavkom da ima i drugih, ja ne želim kopati po onome što je bilo nekada. Jednostavno ne želim znati.

Ne mislim sada samo na to što sam rekla o čovjeku kojeg sam voljela ( i naravno, i sada, nakon 10 godina ga još uvijek volim, i naravno da nisam preboljela, ne zavaravam se ), nego mislim na sve u kompletu. Na život koji živimo i što ima oko njega, uz njega, prije njega, poslije njega...ne zanimaju me paralelni svjetovi, budući i prošli životi, niti bilo što drugo. Zapravo, nije točno reći da me ne zanimaju, ali ne želim znati. Sa što manje informacija i saznanja baratam, to mi je bolje.
Da, navjerovatnije je stvar u tome da nisam spremna za sve to, ali, ako nisam, mislim da se onda ni ne trebam upuštati u sve to, zar ne?
bar za sada Wink

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mother Earth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 675
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.12.2009. 8:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Joooj rastužiste me u rano jutro Sad Sad Sad

_________________
Dwight Schrute: Jim is my enemy. But it turns out that Jim is also his own worst enemy. And the enemy of my enemy is my friend. So Jim, is actually my friend. But, because he is his own worst enemy, the enemy of my friend is my enemy so actually Jim is my enemy. But...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rakijas
Offline
Ukupno postova: 38
Lokacija: Jo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.12.2009. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Maco, ti želiš kopati, tebe zanima to sve i želiš se upustiti u to, ali se bojiš. To je u redu. I ja sam se bojao da šta ako nešto pođe krivo. Što ako napravim nešto loše ili nekome nenamjerno naudim. Što ako prolupam i mali milion drugih stvari. Zaboravi sve filmove i ostale gluposti. Osnovna stvar je da samo moraš uvijek biti svjesna da još uvijek živiš ovdje, a da će ti ovo pomoći da se puno lakše nosiš sa hrpom ovozemaljskih gluposti, te da ih sve razumiješ i da ni u jednom trenutku više ne budeš tužna ili razočarana. Znat češ zašto ti se susjedi svađaju ili zašto netko vara svog supružnika ili zašto dijete od tri godine ima tumor ili zašto toliko umno il tjelesno poremećenih osoba i da ti sada dalje ne nabrajam. Kada budeš spremna, javi se pa ti pošaljem mailom sve što trebaš znati i sve što ćeš ikada trebati znati. Uživaj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.12.2009. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja vas ništa ne kontam, ko tu koga, o čemu se tu radi i, ono, općenito, WTF?!?!
Jesam li emocionalno neinteligantan ili što? Smile

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rakijas
Offline
Ukupno postova: 38
Lokacija: Jo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.12.2009. 14:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma jok. Sasvim si OK. Tu ti se radi o svima nama što se s nama zapravo dešava od smrti do rođenja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.12.2009. 15:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MacaPapucharica je napisao/la: ›
i da, Exić...i ovo su stvari zbog kojih si mi drag Smile
mlad si, a ipak kontaš Smile
na mudar i praktičan način Smile

ma ja se samo znam pravit da kontam Wink

@rakijaš, hvala na knjigama, počeo sam ovu Putovanje duša i unatoč fobiji što ima 312 stranica zanimljiva mi je već od prve, potrudit ću se pročitat, ak niš drugo proširit će mi pogled o svijetu Smile

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.12.2009. 16:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rakijas je napisao/la: ›
Ma jok. Sasvim si OK. Tu ti se radi o svima nama što se s nama zapravo dešava od smrti do rođenja.


Aha, sori, zalutao sam u topic očito...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.12.2009. 16:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exHOP3on je napisao/la (Pogledaj post): ›
MacaPapucharica je napisao/la: ›
i da, Exić...i ovo su stvari zbog kojih si mi drag Smile
mlad si, a ipak kontaš Smile
na mudar i praktičan način Smile

ma ja se samo znam pravit da kontam Wink

@rakijaš, hvala na knjigama, počeo sam ovu Putovanje duša i unatoč fobiji što ima 312 stranica zanimljiva mi je već od prve, potrudit ću se pročitat, ak niš drugo proširit će mi pogled o svijetu Smile


ajde, ajde, Exić, znamo se Wink

a, što se tiče knjiga, eto mogu onda i od tebe posuditi, ako poželim Wink

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 46
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.12.2009. 17:05 
Naslov:  Re: Život između života
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozdrav svima!
Slažem se s većinom napisanog (osim onih dijelova u kojima su prisutne međusobne provokacije-jer mislim da bi rast svjesnosti trebao biti povezan sa smanjenjem ega, a ne obrnuto!), ali se pitam sljedeće: kako je moguće doći do saznanja o tome što se događa između života?
Piše li u knjigama o tome?
A tko ih piše ako nam je, zbog potrebe RASTA i NAPREDOVANJA, obrisano sjećanje na bivše živote? Dakle, sjećanjem na te živote (ili razdoblja između), smanjujemo si šansu da ispunimo ono što smo si sami zadali...ili...?
Ovo je moje uvodno pitanje Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: