Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



KBC u minusu 300 milijuna kuna, država traži otpuštanja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Vanna031
Offline
Ukupno postova: 51
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.11.2009. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tomi je napisao/la: ›
Vanna031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
tomi je napisao/la: ›
Bome na mom odjelu, nije sad bitno kojem, spremacice odrade jedva 2 sata, a ostatak sa cigaretom i kavom u ruci. Odjel je prljav, prasine na svakom koraku. Moras im pisati poruke na papir da ostave j*beni sapun kojeg nema vec mjesec dana. Cijeli odjel se pere sa pola kante vode...itd itd. Ponasaju se kao da su one tamo gazda...


Ne znam niti je bitno na kojem odjelu ti radiš , ali dali si se zapitao/la dali te iste spremačice imaju taj sapun koji nisu stavile mjesec dana. Znam i tvrdim da je u bolnici praksa da se štedi baš na takvim stvarima (potrošni materijal) dok se na drugoj strani ponašaju kao pijani milijarderi . Slažem se sa tobom da ima neodgovornih, bezobraznih i nesavjesnih spremačica, jer kao i u bilo kojoj drugoj branši i one su samo ljudi sa svim svojim manama i vrlinama. Koliko god se svi istresali na spremačice (valjda je to nekima samo po sebi normalno jer one su zadnja karika u lancu) i među njima ima velik dio inteligentnih , odgovornih ljubazni i savjesnih radnica !


Naravno da sapuna ima, samo ga treba donijeti.

Ja nisam generalizirao, nego sam govorio za svoj odjel. Svaka cast iznimkama.


I na tvom odjelu nema niti jedne spremačice koja bi taj sapun donijela ??? Sve su ljene i neodgovorne ??? E to baš ne drži vodu ali neka ti bude kad ti tako kažeš ...
Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.11.2009. 15:36 
Naslov:  Re: KBC u minusu 300 milijuna kuna, država traži otpuštanja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vjeruj da sam na A4 napisao poruku kako mjesec dana nema toga i toga i ostavio tamo (nije samo sapun, no dosta je jedno nabrojati). Da znam gdje drze, sam bih donio. Al vjerojatno je i pod kljucem. Ugl. slijedeci dan je bilo i sapuna i ostalog.
Ne znam zasto bih izmisljao toplu vodu, samo kazem kako je.
No opet se oslo u OT...nije tema j*beni sapun, nego otkazi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vanna031
Offline
Ukupno postova: 51
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.11.2009. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tomi je napisao/la: ›
Vjeruj da sam na A4 napisao poruku kako mjesec dana nema toga i toga i ostavio tamo (nije samo sapun, no dosta je jedno nabrojati). Da znam gdje drze, sam bih donio. Al vjerojatno je i pod kljucem. Ugl. slijedeci dan je bilo i sapuna i ostalog.
Ne znam zasto bih izmisljao toplu vodu, samo kazem kako je.
No opet se oslo u OT...nije tema j*beni sapun, nego otkazi.


Slažem se da smo se malo odmakli od teme , no puno puta sam bila svijedok kad se "babe i žabe" izd_kavaju na spremačice te tako lijeće svoje frustacije . No i spremačice su dio teme jer ih je puno zahvaćeno ovim otkazima a ove što ostaju njih će se sad po običaju razapinjat ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruby1910
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.11.2009. 20:23 
Naslov:  ma daj kamon...jel tebe neko plaća da to pišeš il sta?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): › Bolnica je najveći poslodavac u Gradu. I najveći broj VSS i VŠS osoba radi u bolnici. Bolnica je naša intelektualna elita. Ukidanje svakog radnog mjesta je bolno, pogotovo ukoliko se radi o osobama koje imaju kredite, obitelj i sl. I uz to ljude se odvaja od intelektualne elite grada.

ALI...

Privatni sektor se guši, nameti koje je producirala ova vlast i uz to još nas zadužila su pregolemi. Činjenica je da ukoliko ne otplatimo rate kredita koje je mahom podigao HDZ sa svojim satelitima na vlasti, vjerovnici će tražiti druge načine otplate. Jedan od načina je oduzimanje imovine dužnika (more, šume, obala vodotokovi, zlato NBH i novac od ušteđevina i sl.). Sada ćemo svi morati platiti, što su tuneli farbani 10 puta skuplje ili što se branitelja proizvelo za tri svjetska, a ne jedan lokalni rat.

Dakle ili rezovi u državnim tvrtkama (pa i u Bolnici) ili dužnički kolaps. Pošto radim u privatnom sektoru, znam da ne možeš podijeliti ono što nisi zaradio. Zato bih predložio drugačije rješenje:

Referendum. Pitanja bi bila:

1. Da li ste svi u državi spremni na odricanje i otpuštanja, rad za minimalac i rad bez plaće, zamrzavanje pretvorbe u statusu tko je jamio-jamio dok ne otplatimo sve dugove?

Ili

2. Da li ste za reviziju statusa Branitelja, pretvorbe, javne nabave i investicija, protiv korumpiranosti u javnom sektoru i oduzimanje imovine onima koji nisu ispunili ugovore prilikom preuzimanje tvrtki (oko 95% prema nalazu revizije).

Odgovore bi ponudio u obliku:

DA, ja sam za rješenje 1. i zaokružujem HDZ

i

NE, dosta više toga. Nikad više!

Referendum je i sada u toku samo što je odgovor Hebrang ili ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OPORBENI
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.11.2009. 21:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve se nakraju svede na politiku, na moje i tvoje,i svi dobro žive i boli ih k**** za svekoliko pučanstvo što sve to plačaju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tratkovic
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.12.2009. 7:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vanna031 je napisao/la: ›
tratkovic je napisao/la: ›
Ljudi, sigurno ovdje ima onih koji rade u bolnici, pa i znaju malo više, ali problem osim što leži u tome što se stranački zapošljavalo "kurire", nosače, spremačice..., a ne medicinsko osoblje leži i u ovome (najviše):

"razmjer medicinskog i nemedicinskog kadra, koji je navodno dosegnuo omjer 50:50 posto, a većina administracije zaposlena je na neodređeno."

Neviđeno je da jedna spremačica ili jedna obična kucačica po tastaturi bez srednje, a možda i osn škole ima plaću od 4000-4500kn, a dok glavne sestre odjela do 6000kn. Usporedba odgovornosti, težine posla je neusporediva jednako kao i stručna sprema.
Svi su se kidali da se uvale u bolnicu baš zbog toga! Baš me zanima koliki bi bio omjer da je plaća za takve poslove netto 2500-3000kn i da se zapošljava na određeno, kao što se zapošljava potrebnu struku!?
Ali, nije da se samo tu može ušparati. Ovo je samo odraz svih poslovanja u cijeloj hrvatskoj. Ali najtužnije je to da kad se netko od nas razboli, neće imati tko pomoći na vrijeme. Infuzije neće stavljati i operirati gimnazijalac ili gimnazijalka....


Spremačica ima plafon tri tisuće kuna, a ako itko misli da ih ne zaradi, neka dođe na internu kliniku gdje je trenutno ostalo sedam ili osam spremačica pa nek zasuče rukave i zajedno sa njima uzme partviš, kantu i krpu u ruke i sigurna sam da će već nakon jedne smjene promjeniti mišljenje !


Da se ne vodi trakavica.... je da, ima 3000 kn netto, a koliko ima obična administratorica koja nema trunku odgovornosti!? (evo kod mene u firmi spremačica se isto tako ubija od posla i ima 2100 netto mjesečno) Osobno znam da "pomoćno osoblje" više provede vremena u baljezganju i pušenju i ispijanju kava nego što rade i da, najsmješnije je da su se neke i neki toliko ufurali da se uvrijede kad ih se kritizira!!! wtf!? Svaka čast iznimkama i takve su vrijedne spomena i nagrađivanja, jer bi to tako trebalo biti.
Najgora je stvar dobiti otkaz u ova vremena, pogotovo kad u obitelji jedan član radi, ali mi smo takav narod da nam je većini najvažnije uhljebit se i što manje raditi, a onda kad se ovako šta dogodi svi se čudimo i cmizdrimo!
A s druge strane, da se neki smire koji su pod "aneksom", u prvom mj će se te iste ljude vraćati opet na aneks, na druga radna mjesta, a to će vam omogućiti vaša velevažna sestra Tea koja vam je i skuhala dosad većinu toga. I opet će vas sjebat. I opet i opet....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.12.2009. 10:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A sad ne znam čija je teta Farkaš al znam da teta Farkaš je zločesta jedna teta. Ona često viče i često je živčana, i meni tjera strah u kosti XD. Ne bojim se Bubala ni njegovih kao ni HDZ-ovih poltrona ali tetu Farkaš ja ne bi spominjao javno Very Happy Very Happy...

Dosta šale - ne znam čija je iako sam i ja čuo da je ona HDSSB-ova prvenstveno pa onda opet da je HDZ-ova pa si ajd znaj ali to je i ne važno. Važno je da je ona odgovorna za zapošljavanje mase nemedicinskog osoblja i ona prva treba letjeti van. A onda i Vranješ koji evo opet radi tranja i probleme pa si evo čitam kako se mora lječniku jednom platiti 12000 kuna jer nije Vranješ radio po zakonu. Van s oboje, postavite nestranaćke ljude na tkave funkcije i rješili smo problem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2009. 10:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tratkovic je napisao/la: ›
Vanna031 je napisao/la: ›
tratkovic je napisao/la: ›
Ljudi, sigurno ovdje ima onih koji rade u bolnici, pa i znaju malo više, ali problem osim što leži u tome što se stranački zapošljavalo "kurire", nosače, spremačice..., a ne medicinsko osoblje leži i u ovome (najviše):

"razmjer medicinskog i nemedicinskog kadra, koji je navodno dosegnuo omjer 50:50 posto, a većina administracije zaposlena je na neodređeno."

Neviđeno je da jedna spremačica ili jedna obična kucačica po tastaturi bez srednje, a možda i osn škole ima plaću od 4000-4500kn, a dok glavne sestre odjela do 6000kn. Usporedba odgovornosti, težine posla je neusporediva jednako kao i stručna sprema.
Svi su se kidali da se uvale u bolnicu baš zbog toga! Baš me zanima koliki bi bio omjer da je plaća za takve poslove netto 2500-3000kn i da se zapošljava na određeno, kao što se zapošljava potrebnu struku!?
Ali, nije da se samo tu može ušparati. Ovo je samo odraz svih poslovanja u cijeloj hrvatskoj. Ali najtužnije je to da kad se netko od nas razboli, neće imati tko pomoći na vrijeme. Infuzije neće stavljati i operirati gimnazijalac ili gimnazijalka....


Spremačica ima plafon tri tisuće kuna, a ako itko misli da ih ne zaradi, neka dođe na internu kliniku gdje je trenutno ostalo sedam ili osam spremačica pa nek zasuče rukave i zajedno sa njima uzme partviš, kantu i krpu u ruke i sigurna sam da će već nakon jedne smjene promjeniti mišljenje !


Da se ne vodi trakavica.... je da, ima 3000 kn netto, a koliko ima obična administratorica koja nema trunku odgovornosti!? (evo kod mene u firmi spremačica se isto tako ubija od posla i ima 2100 netto mjesečno) Osobno znam da "pomoćno osoblje" više provede vremena u baljezganju i pušenju i ispijanju kava nego što rade i da, najsmješnije je da su se neke i neki toliko ufurali da se uvrijede kad ih se kritizira!!! wtf!? Svaka čast iznimkama i takve su vrijedne spomena i nagrađivanja, jer bi to tako trebalo biti.
Najgora je stvar dobiti otkaz u ova vremena, pogotovo kad u obitelji jedan član radi, ali mi smo takav narod da nam je većini najvažnije uhljebit se i što manje raditi, a onda kad se ovako šta dogodi svi se čudimo i cmizdrimo!
A s druge strane, da se neki smire koji su pod "aneksom", u prvom mj će se te iste ljude vraćati opet na aneks, na druga radna mjesta, a to će vam omogućiti vaša velevažna sestra Tea koja vam je i skuhala dosad većinu toga. I opet će vas sjebat. I opet i opet....


Žalosno je i strašno to da postoji firma koja svog radnika plaća 2100 kn. i to naziva plaćom
tratkovic je napisao/la: ›
Vanna031 je napisao/la: ›
tratkovic je napisao/la: ›
Ljudi, sigurno ovdje ima onih koji rade u bolnici, pa i znaju malo više, ali problem osim što leži u tome što se stranački zapošljavalo "kurire", nosače, spremačice..., a ne medicinsko osoblje leži i u ovome (najviše):

"razmjer medicinskog i nemedicinskog kadra, koji je navodno dosegnuo omjer 50:50 posto, a većina administracije zaposlena je na neodređeno."

Neviđeno je da jedna spremačica ili jedna obična kucačica po tastaturi bez srednje, a možda i osn škole ima plaću od 4000-4500kn, a dok glavne sestre odjela do 6000kn. Usporedba odgovornosti, težine posla je neusporediva jednako kao i stručna sprema.
Svi su se kidali da se uvale u bolnicu baš zbog toga! Baš me zanima koliki bi bio omjer da je plaća za takve poslove netto 2500-3000kn i da se zapošljava na određeno, kao što se zapošljava potrebnu struku!?
Ali, nije da se samo tu može ušparati. Ovo je samo odraz svih poslovanja u cijeloj hrvatskoj. Ali najtužnije je to da kad se netko od nas razboli, neće imati tko pomoći na vrijeme. Infuzije neće stavljati i operirati gimnazijalac ili gimnazijalka....


Spremačica ima plafon tri tisuće kuna, a ako itko misli da ih ne zaradi, neka dođe na internu kliniku gdje je trenutno ostalo sedam ili osam spremačica pa nek zasuče rukave i zajedno sa njima uzme partviš, kantu i krpu u ruke i sigurna sam da će već nakon jedne smjene promjeniti mišljenje !


Da se ne vodi trakavica.... je da, ima 3000 kn netto, a koliko ima obična administratorica koja nema trunku odgovornosti!? (evo kod mene u firmi spremačica se isto tako ubija od posla i ima 2100 netto mjesečno) Osobno znam da "pomoćno osoblje" više provede vremena u baljezganju i pušenju i ispijanju kava nego što rade i da, najsmješnije je da su se neke i neki toliko ufurali da se uvrijede kad ih se kritizira!!! wtf!? Svaka čast iznimkama i takve su vrijedne spomena i nagrađivanja, jer bi to tako trebalo biti.
Najgora je stvar dobiti otkaz u ova vremena, pogotovo kad u obitelji jedan član radi, ali mi smo takav narod da nam je većini najvažnije uhljebit se i što manje raditi, a onda kad se ovako šta dogodi svi se čudimo i cmizdrimo!
A s druge strane, da se neki smire koji su pod "aneksom", u prvom mj će se te iste ljude vraćati opet na aneks, na druga radna mjesta, a to će vam omogućiti vaša velevažna sestra Tea koja vam je i skuhala dosad većinu toga. I opet će vas sjebat. I opet i opet....


Žalosno je i strašno da uopće postoji firma koja svog radnika plaća 2100 kn. i to naziva plaćom. Takav poslodavac radi svojim djelatnicima ono što su radili vladari svojim podanicima iz najnepravednijih društvenih poredaka. Da u ovoj zemlji postoji i trunka morala i odgovornosti kod onih koji to mogu izmijeniti, takvih poslodavaca sigurno ne bi bilo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mat
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.12.2009. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Žalosno je i strašno da uopće postoji firma koja svog radnika plaća 2100 kn. i to naziva plaćom. Takav poslodavac radi svojim djelatnicima ono što su radili vladari svojim podanicima iz najnepravednijih društvenih poredaka. Da u ovoj zemlji postoji i trunka morala i odgovornosti kod onih koji to mogu izmijeniti, takvih poslodavaca sigurno ne bi bilo.


Ma naravno, treba svu gamad potamaniti... Ipak, nekako mi se čini da bi drukčije mislio da si barem jednom u životu bio u situaciji pobrinuti se za isplatu plaća u tipičnoj firmi u ovoj državi. Sipati ovakve neosocijalističke izjave je lako, malo je teže raditi u okruženju u kojem na jednog radnika dolazi jedan umirovljenik i tko zna koliko HACova, HŽova, HEPova... Treba to namiriti.
Svi bismo mi voljeli da je minimalac duplo veći, samo ne znam kako to ostvariti kad na jednog medicinskog djelatnika dolazi jedan administrativac. Taj luksuz (kao i recimo visoke plaće u tvom GPPu) plaćaju ta jadna čistačica i ostatak običnih smrtnika iz proizvodnih firmi kroz razne doprinose, poreze i harače.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nepoznata_os
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.12.2009. 13:40 
Naslov:  Re: KBC u minusu 300 milijuna kuna, država traži otpuštanja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, žalosno je koliko je ljudi otpušteno. Svi oni imaju vjerojatno obitelj i kredite, jer na žalost takva su vremena. Ali isto tako, zanima me koliko je otpušteno nemedicinskog osoblja, a koliko sestara i tehničara.
Ispričavam se, koliko je ugovora isteklo, jer nitko nije otpušten, nego je ugovor istekao i nema više potrebe za njihovim radom.
A isto tako, poneki se narade ko mali crnci, dok drugi hladno odlaze ranije sa posla, nitko ih ne nadzire itd....
Jadne spremačice...e sada će se neki i naljutiti, ali, zašto nisu išle u školu pa bile sestre, odnosno doktori???
Mnogo stvari tu ne štima, ali ljudi ne žele uopće komentirati jer se svi boje za svoje radno mjesto.
Jedan glasić ne može ništa, ali kada bi se nekoliko skupilo, pa usprotivilo, vidjele bi se promjene.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.12.2009. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Angelium je napisao/la: ›
Van s oboje, postavite nestranaćke ljude na tkave funkcije i rješili smo problem.


Ne znam baš da smo riješili problem udaljavanjem seke Farkaš i brace Vranješa. Hdz ima još dovoljno članova spremnih na popunjavanje ovih važnih funkcija.

Uostalom, teško da je uopće moguće u bolnici postaviti nestranačke ljude - pitanje je da li ima doktora koji nije u nekoj stranci.

Treba prije svega hapsiti. Treba toliko hapsiti, da slijedeći braco i seka barem malo promisle prije nego što se upuste u zapošljavanje svoje šire rodbine i stranke. Potom treba otpustiti sve zaposlenike koji su se zaposlili u mandatu posljednje uprave, pa ako nakon toga koji zafali, uvijek ih se može ponovo primiti. Tu bih pak uveo i novi dokument koji bi bio nužan za zapošljavanje u javnom sektoru - potvrdu da osoba nije član Hdz-a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2009. 14:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mat je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
Žalosno je i strašno da uopće postoji firma koja svog radnika plaća 2100 kn. i to naziva plaćom. Takav poslodavac radi svojim djelatnicima ono što su radili vladari svojim podanicima iz najnepravednijih društvenih poredaka. Da u ovoj zemlji postoji i trunka morala i odgovornosti kod onih koji to mogu izmijeniti, takvih poslodavaca sigurno ne bi bilo.


Ma naravno, treba svu gamad potamaniti... Ipak, nekako mi se čini da bi drukčije mislio da si barem jednom u životu bio u situaciji pobrinuti se za isplatu plaća u tipičnoj firmi u ovoj državi. Sipati ovakve neosocijalističke izjave je lako, malo je teže raditi u okruženju u kojem na jednog radnika dolazi jedan umirovljenik i tko zna koliko HACova, HŽova, HEPova... Treba to namiriti.
Svi bismo mi voljeli da je minimalac duplo veći, samo ne znam kako to ostvariti kad na jednog medicinskog djelatnika dolazi jedan administrativac. Taj luksuz (kao i recimo visoke plaće u tvom GPPu) plaćaju ta jadna čistačica i ostatak običnih smrtnika iz proizvodnih firmi kroz razne doprinose, poreze i harače.


Odgovornost za preveliko režisko osoblje, izmišljene i privilegirane mirovine snose isti oni koji su odgovorni za tu besramnu, nazovimo plaću od 2100 kuna. Jednako tako su odgovorni za stanje u tipičnoj firmi u našoj državi baš oni, a sve što je taj "moralni talog" uslovno rečeno "napravio" radnik će morati iznijeti na svojim leđima. Da se ovog trenutka napravi ozbiljna revizija pretvorbe i privatizacije,mirovina, te da se ispitaju sve sumljive rabote u državi i da se samo 50% ukradenog vrati oduzimanjem imovine Hrvatska ne bi bila niti otprilike u dreku u kojem se sad nalazi. No to se nikad neće dogoditi jer "odgovorni" velikim djelom imaju saborski ili neki drugi imunitet .

Na "jeftinu" provokaciju vezano za moju plaću besmisleno mi je i odgovoriti, ali ako inzistiraš nije bed . . . Sa SSS i 20 godina radnog staža , rad u sve tri smjene , subote i nedjelje obvezne, a o uvijetima rada da ne govorim, neto plaća 4600 kuna. Ako je to velika plaća , da onda imam veliku nezasluženu plaću . . .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mat
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.12.2009. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
mat je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
Žalosno je i strašno da uopće postoji firma koja svog radnika plaća 2100 kn. i to naziva plaćom. Takav poslodavac radi svojim djelatnicima ono što su radili vladari svojim podanicima iz najnepravednijih društvenih poredaka. Da u ovoj zemlji postoji i trunka morala i odgovornosti kod onih koji to mogu izmijeniti, takvih poslodavaca sigurno ne bi bilo.


Ma naravno, treba svu gamad potamaniti... Ipak, nekako mi se čini da bi drukčije mislio da si barem jednom u životu bio u situaciji pobrinuti se za isplatu plaća u tipičnoj firmi u ovoj državi. Sipati ovakve neosocijalističke izjave je lako, malo je teže raditi u okruženju u kojem na jednog radnika dolazi jedan umirovljenik i tko zna koliko HACova, HŽova, HEPova... Treba to namiriti.
Svi bismo mi voljeli da je minimalac duplo veći, samo ne znam kako to ostvariti kad na jednog medicinskog djelatnika dolazi jedan administrativac. Taj luksuz (kao i recimo visoke plaće u tvom GPPu) plaćaju ta jadna čistačica i ostatak običnih smrtnika iz proizvodnih firmi kroz razne doprinose, poreze i harače.


Odgovornost za preveliko režisko osoblje, izmišljene i privilegirane mirovine snose isti oni koji su odgovorni za tu besramnu, nazovimo plaću od 2100 kuna. Jednako tako su odgovorni za stanje u tipičnoj firmi u našoj državi baš oni, a sve što je taj "moralni talog" uslovno rečeno "napravio" radnik će morati iznijeti na svojim leđima. Da se ovog trenutka napravi ozbiljna revizija pretvorbe i privatizacije,mirovina, te da se ispitaju sve sumljive rabote u državi i da se samo 50% ukradenog vrati oduzimanjem imovine Hrvatska ne bi bila niti otprilike u dreku u kojem se sad nalazi. No to se nikad neće dogoditi jer "odgovorni" velikim djelom imaju saborski ili neki drugi imunitet .

Na "jeftinu" provokaciju vezano za moju plaću besmisleno mi je i odgovoriti, ali ako inzistiraš nije bed . . . Sa SSS i 20 godina radnog staža , rad u sve tri smjene , subote i nedjelje obvezne, a o uvijetima rada da ne govorim, neto plaća 4600 kuna. Ako je to velika plaća , da onda imam veliku nezasluženu plaću . . .

U prvom dijelu se ne slažemo, jer i dalje tvrdim da postoje situacije u kojima ne možeš opravdati višu plaću, a da nisi izrabljivač tipa Keruma. Sramotno je kad se lik razbacuje svim i svačim, ima mogućnosti za podizanje plaća, ali neće jer uvijek želi zgrnuti još. Nažalost, u puno slučajeva stvari nisu tako crno-bijele, i proglasiti poslodavca u takvoj situaciji zlotvorom je kontraproduktivno i ne baš pametno.

Što se tvoje plaće tiče, naravno da je premala, pa se gore rečeno ne odnosi na tebe, ali se odnosi na neke radne kolege. Sorry ako griješim, ali bilo je neke priče o šoferskim plaćama od preko 7k kn, najvećoj gradskoj božićnici za najvećeg gradskog gubitaša, a to mi je malo apsordno... no to je već druga tema.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2009. 17:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mat je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
mat je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
Žalosno je i strašno da uopće postoji firma koja svog radnika plaća 2100 kn. i to naziva plaćom. Takav poslodavac radi svojim djelatnicima ono što su radili vladari svojim podanicima iz najnepravednijih društvenih poredaka. Da u ovoj zemlji postoji i trunka morala i odgovornosti kod onih koji to mogu izmijeniti, takvih poslodavaca sigurno ne bi bilo.


Ma naravno, treba svu gamad potamaniti... Ipak, nekako mi se čini da bi drukčije mislio da si barem jednom u životu bio u situaciji pobrinuti se za isplatu plaća u tipičnoj firmi u ovoj državi. Sipati ovakve neosocijalističke izjave je lako, malo je teže raditi u okruženju u kojem na jednog radnika dolazi jedan umirovljenik i tko zna koliko HACova, HŽova, HEPova... Treba to namiriti.
Svi bismo mi voljeli da je minimalac duplo veći, samo ne znam kako to ostvariti kad na jednog medicinskog djelatnika dolazi jedan administrativac. Taj luksuz (kao i recimo visoke plaće u tvom GPPu) plaćaju ta jadna čistačica i ostatak običnih smrtnika iz proizvodnih firmi kroz razne doprinose, poreze i harače.


Odgovornost za preveliko režisko osoblje, izmišljene i privilegirane mirovine snose isti oni koji su odgovorni za tu besramnu, nazovimo plaću od 2100 kuna. Jednako tako su odgovorni za stanje u tipičnoj firmi u našoj državi baš oni, a sve što je taj "moralni talog" uslovno rečeno "napravio" radnik će morati iznijeti na svojim leđima. Da se ovog trenutka napravi ozbiljna revizija pretvorbe i privatizacije,mirovina, te da se ispitaju sve sumljive rabote u državi i da se samo 50% ukradenog vrati oduzimanjem imovine Hrvatska ne bi bila niti otprilike u dreku u kojem se sad nalazi. No to se nikad neće dogoditi jer "odgovorni" velikim djelom imaju saborski ili neki drugi imunitet .

Na "jeftinu" provokaciju vezano za moju plaću besmisleno mi je i odgovoriti, ali ako inzistiraš nije bed . . . Sa SSS i 20 godina radnog staža , rad u sve tri smjene , subote i nedjelje obvezne, a o uvijetima rada da ne govorim, neto plaća 4600 kuna. Ako je to velika plaća , da onda imam veliku nezasluženu plaću . . .

U prvom dijelu se ne slažemo, jer i dalje tvrdim da postoje situacije u kojima ne možeš opravdati višu plaću, a da nisi izrabljivač tipa Keruma. Sramotno je kad se lik razbacuje svim i svačim, ima mogućnosti za podizanje plaća, ali neće jer uvijek želi zgrnuti još. Nažalost, u puno slučajeva stvari nisu tako crno-bijele, i proglasiti poslodavca u takvoj situaciji zlotvorom je kontraproduktivno i ne baš pametno.

Što se tvoje plaće tiče, naravno da je premala, pa se gore rečeno ne odnosi na tebe, ali se odnosi na neke radne kolege. Sorry ako griješim, ali bilo je neke priče o šoferskim plaćama od preko 7k kn, najvećoj gradskoj božićnici za najvećeg gradskog gubitaša, a to mi je malo apsordno... no to je već druga tema.


P u s t i p r i č e . . . U z m i p i v o !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.12.2009. 23:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Angelium je napisao/la: ›
Van s oboje, postavite nestranaćke ljude na tkave funkcije i rješili smo problem.


Ne znam baš da smo riješili problem udaljavanjem seke Farkaš i brace Vranješa. Hdz ima još dovoljno članova spremnih na popunjavanje ovih važnih funkcija.

Uostalom, teško da je uopće moguće u bolnici postaviti nestranačke ljude - pitanje je da li ima doktora koji nije u nekoj stranci.

Treba prije svega hapsiti. Treba toliko hapsiti, da slijedeći braco i seka barem malo promisle prije nego što se upuste u zapošljavanje svoje šire rodbine i stranke. Potom treba otpustiti sve zaposlenike koji su se zaposlili u mandatu posljednje uprave, pa ako nakon toga koji zafali, uvijek ih se može ponovo primiti. Tu bih pak uveo i novi dokument koji bi bio nužan za zapošljavanje u javnom sektoru - potvrdu da osoba nije član Hdz-a.


Ajde da se nas dvojica oko nečega složimo Very Happy Very Happy - slažem se ali... Nije HDZ jedini takvi, manje više sve su političke stranke takva. A kao što HDZ radi u bolnici isto ti to radi i HDSSB u hitnoj. Dakle imamo dvije medicinske ustanove koje su javne i obje su u problemima zbog stranačkih ljudi koji ili nemaju pojma kako voditi te institucije ili jednostavno ih nije briga i primaju astronomske plače za to što rade te ujedno uredno ispunjavaju stranačke zahtjeve. DA se mene pita, policija, medicina i vatrogastvo bi morali voditi isključivo nestranački stručni ljudi, i da neka slobodno prilože potvrde da nisu ni u jednoj stranci. Ok svuda dalje neka postavljaju svoje ljude jer NIKADA neće biti moguće ih iskorjeniti iz svega. Ali dokazi da bi barem u ove tri institucije trebali biti nestranački ljudi su eto upravo katastrofalno stanje u KBC Osijek i u Hitnoj pomoći. Vatrogastvo u Osijeku je rjedak primjer gdje nema političkog komesara i eto odmah nešto funkcionira.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: