Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



KBC u minusu 300 milijuna kuna, država traži otpuštanja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2009. 14:07 
Naslov:  KBC u minusu 300 milijuna kuna, država traži otpuštanja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

S obzirom na činjenicu da se dug Kliničkog bolničkog centra Osijek popeo na 300 milijuna kuna, a ova ustanova ima gotovo 800 zaposlenih viška, Ministarstvo zdravstva uputilo je hitan zahtjev za smanjenjem broja zaposlenih u ustanovi koja je samo prije 10 dana dobila status KBC-a. Ova informacija izazvala je pravu paniku među zaposlenim osobljem, a već u prvom valu bez posla će navodno ostati 180 djelatnika. Naime, uprava bolnice donijela je odluku da se prvo riješi zaposlenih na određeno vrijeme, odnosno svih kojima ugovori istječu u studenom i prosincu, iako je među tim brojem i velik dio medicinskog kadra.

- Radio sam na Onkologiji 10 mjeseci, a nisam primljen kao zamjena, već zbog povećanog opsega posla. Ugovor mi istječe 18. prosinca, te mi je rečeno kako neće biti produžen. No, nisam jedini, jer samo na ovom odjelu bez posla će ostati još osam medicinskih sestara i pet spremačica. Činjenica je da je previše teških bolesnika, a premalo osoblja. Opseg posla se nije smanjio, pa našim otpuštanjem bolesnicima neće imati tko odnijeti niti čašu vode, uvjeren je medicinski tehničar D.D.

Još je gora situacija na Klinici za internu medicinu gdje će bez posla ostati 40 sestara i tehničara, a smanjenje djelatnika dogodit će se čak i na Klinici za infektologiju, gdje je doslovno opsadno stanje zbog svinjske gripe. Upućeni upozoravaju kako je najveći problem osječke bolnice razmjer medicinskog i nemedicinskog kadra, koji je navodno dosegnuo omjer 50:50 posto, a većina administracije zaposlena je na neodređeno.

U Ravnateljstvu KBC-a tvrde kako su sličan naputak dobile sve hrvatske bolnice. Odluku o konkretnim rezovima u KBC-u i točnom broju raskida ugovora na određeno donijet će Upravno vijeće bolnice, a njihove odluka bit će poznate u ponedjeljak.

Na 3.168 zaposlenih samo 435 liječnika

Prema posljednjim podacima, u KBC-u Osijek je zaposleno 3.168 djelatnika, od čega je samo 435 liječnika i 1.200 medicinskih sestara. Uzmemo li u obzir još i specijalizante, i inženjere pokazuje se kako bolnica nema više od 1.800 osoba medicinske struke. Istodobno, bolnica za 2010. godinu, unatoč novom naslovu, nije dobila ni kune za kapitalne investicije.

Tekst: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/arhiva 031


Pročitajte i...
[25.11.2009.] Proračun 2010: Crkvi 35 milijuna više, a KBC-u Osijek 0 kuna

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.11.2009. 14:49 
Naslov:  Re: KBC u minusu 300 milijuna kuna, država traži otpuštanja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zanimljivo koliko se guzica uspije ugnijezditi u administrativnim sluzbama jedne zdravstvene ustanove - naravno, oni su nedodirljivi i apsolutno neophodni za pruzanje medicinskih usluga...

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2009. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najbolje da zatvore KBO ... ima previše zaposlenih??? jeste vidjeli možda listu čekanja????

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2009. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la: ›
Prema posljednjim podacima, u KBC-u Osijek je zaposleno 3.168 djelatnika, od čega je samo 435 liječnika i 1.200 medicinskih sestara. Uzmemo li u obzir još i specijalizante, i inženjere pokazuje se kako bolnica nema više od 1.800 osoba medicinske struke.


Bolnica je Hdz-ovsko gnjezdo u kojem se zbrinjavaju zaslužnici. Potreban je strahovit rez zaposlenika. No, moram priznati da ne razumijem zašto se ne produžavaju ugovori medicinskim sestrama, umjesto da se otpušta nemedicinski hadezeovski kadar.

Nandino je napisao/la: ›
Istodobno, bolnica za 2010. godinu, unatoč novom naslovu, nije dobila ni kune za kapitalne investicije.


Kakve kapitalne investicije? Vraćanje ovog duga od 300 milijuna bit će jedna velika kapitalna investicija.

U isto vrijeme, bilo bi riskantno povjeriti bilo kakve novce za investicije čelništvu bolnice koje je uspjelo zaposliti par tisuća ljudi na nemedicinskim poslovima i stvoriti dug od 300 milijuna kuna. Te bi investicije vjerojatno završile kao gradnja autocesta. Hoćemo USKOK u Osijeku!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.11.2009. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dok god politika vodi KBC Osijek neće ništa dobro biti. Isto kao što je sve gdje se mješa politika trulo, tako je i ovdje. Živila Hrvatska Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2009. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Po nekim procjenama u RH fali doktora i medicinskog osoblja, a istovremeno se ne produžuju ugovori sestrama, a doktori čekaju specijalizacije ohoho...

Sve u svemu slažem se s Feltom uz dodatak da bolnica ima 2 portira koji su apsolutno potrebni (1 diže rampu, a drugi ju spušta) - ovo nažalost nije šala. Druga stvar je što ima npr. po odjelima hrpa administrativnog osoblja koje prekucava uputnice anamneze i ostalo koje naprave doktori i unose ih u komp. Sve bi to bilo dobro da ih nema više nego doktora ?! ako dokrtor prosječno provede 15 min s pacijentom i napiše dijagnzu od cirka 1 kartice teksta mislim da za prekucati to ne treba dulje od 2 min... dakle 1 osba moće raditi taj posao bez pritiska za najmanje 5 doktora... Omjer je gotovo obratan. Neznam što oni rade, mislim znam, kao i svi mi što rade i to nije potrebno pisati....

najvažnije je da izađu na izbore opet i zna se Smile idemo dolje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2009. 15:37 
Naslov:  Re: KBC u minusu 300 milijuna kuna, država traži otpuštanja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zna se tko je na čelu KBC Osijek.
Dugovi me ne čude, tako oni rade. Jedino se majstor izgleda zeznio pa je očekivao iz državne pipe lovu, međutim očito krivoj struji HDZ-a pripada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.11.2009. 16:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakav narod takvo vrijeme.
kakva uprava takva bolnica.

_________________
Tata mudantino, sestra drakula.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
El-Fatih
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2009. 18:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eoga opet...Osijek grad slucaj. JBG. Eo ja osobno znam hrpu ljudi koji su zavrsili gimnaziju i fino se ushemili u administraciju....milina. Nego ono sta sam htio reci, jest to da vise nema skolovanja za samo jednu vrstu posla...ako je poso medicinske sestre da nosi patkice bolesnicima, vjerujem da su i doktori skolovani za to Wink Tak i ja...zavrsis za inzenjera a radis kad je potrebno i monterski poso, kucas exere, prenosis ormare.....Nema kukanja...to sto je bilo prije, nece vise bit tako. Jos jedno sam hhtio kazati....bolnicki proracun je dovoljan za sve troskove + da jos 25% pacijenata dodje...samo je pitanje di i ko taj novac preusmjerava.
Jednostavan recept....nemojte bit bolesni.... Very Happy

_________________
Vjerujem u boljitak, ali u svoju glavu, srce, ruke i lopatu jos vise!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2009. 19:33 
Naslov:  Re: KBC u minusu 300 milijuna kuna, država traži otpuštanja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la (Pogledaj post): › [b]Istodobno, bolnica za [b]2010. godinu, unatoč novom naslovu, nije dobila ni kune za kapitalne investicije.[/b][/b]
Tekst: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/arhiva 031


Pročitajte i...
[25.11.2009.] Proračun 2010: Crkvi 35 milijuna više, a KBC-u Osijek 0 kuna


Hvala HDZ, hvala Vlado Šeks, hvala Kosorice, hvala svim članovima Vlade iz Slavonije Crying or Very sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.11.2009. 20:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bolnicu vodi HDZ-ovac. Ok istina ali zapošljavanja sestara i tehničara kao i nemedicinskog osoblja (dakle spremačica administratora i ostalih) ide preko Tee Farkaš. A čija je onda?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2009. 21:47 
Naslov:  Re: KBC u minusu 300 milijuna kuna, država traži otpuštanja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nece nista biti poznato u ponedjeljak, jer na mom odjelu vec leti petero kojima istice ugovor. Dvjema osobama istice u ponedjeljak i vec im je urucen genericki tekst otkaza gdje medjuostalim pise da vise nisu potrebni. Rijec je o medicinskom osoblju i ne da nisu potrebni, nego jos nedostaje osoblja. Traze da se radi u vise smjena, s kojim osobljem??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2009. 22:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zar ne bi bilo pametnije zadržati medicinskoi osoblje i samo ih rasporediti na druge poslove a ovi što okolo guraju pacijente, raznose nalaze nek to idu radit negdje drugdje?
mene čudi otkud im broj od 800 viška radnika? to sigurno nisu sad saznali...ako se zapošljkavalo mimo potreba onda nek odgovara osoba koja im je to omogućila.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 29.11.2009. 4:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovaj grad je propao skupa sa državom.

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2009. 4:18 
Naslov:  Re: KBC u minusu 300 milijuna kuna, država traži otpuštanja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la (Pogledaj post): ›

Prema posljednjim podacima, u KBC-u Osijek je zaposleno 3.168 djelatnika, od čega je samo 435 liječnika i 1.200 medicinskih sestara. Uzmemo li u obzir još i specijalizante, i inženjere pokazuje se kako bolnica nema više od 1.800 osoba medicinske struke. Istodobno, bolnica za 2010. godinu, unatoč novom naslovu, nije dobila ni kune za kapitalne investicije.



čitajući tekst i komentare ne znam bi li se smijao ili plakao. iskreno se pitam kako je moguće u jednoj zdravstvenoj ustanovi zaposliti enormno visok broj osoba nemedicinske struke i to uspješno opravdati. zapravo, samo sam zaboravio da živim u Hrvatskoj, zemlji nemogućih mogućnosti.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: