Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



KBC u minusu 300 milijuna kuna, država traži otpuštanja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
astec
Offline
Ukupno postova: 210
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.11.2009. 11:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislite da je to loše? Uzmite Hitnu pomoć čiji je vlasnik Osječko - baranjska županija. Ide reorganizacija, trebati će još medicinskih tehničara i sestraa a što radi ravnatelj? Pred Božić će svi oni kojima se bliži 3 godina rada tamo, a rade na ugovor mjesec po mjesec, neće se produžiti ugovor, jer bi im onda treba Pašalić dati ugovor za stalno. PA će ljudi ostati na dva mjeseca bez posla. pa kad im zakonski prođu sve obveze e onda će se oipet primiti. I to opet na ugovor mjesec po mjesec po mjesec... I sad tko tamo radi neka zasnuje obitelj. Kako ? Ne možeš dobiti kredit ne možeš dobiti ništa jer ovaj mjesec imaš ugovor a za sljedeći ne znaš. I to I bivši i sadašnji župan znaju ali nitkome ne pada na pamet to promjeniti. I što onda očekivati od djelatnika hitne? DA budu 100% skoncentrirani na svoj posao? Tako da mi ništa nije čudno ni za bolnicu. Pljuje se po hdz-ovom kadru i treba jel je u bolnici stanje još strašnije, ali oni koji ih pljuju pozivajući se na ZNA SE imaju to i u svom dvorištu, ali to se ne iznosi Very Happy. Što se tiče bolnice naravno da je sramotna da se otpušta medicinsko osoblje a nitko iz nemedicinskog osoblja ne dobija otkaze. I zbog prenapučenosti koje očigledno ima u bolnici treba smjeniti i ravnatelja i glavnu sestru i to ne na način da ostanu u bolnici raditi na nekim drugim funkcijama nego van!! I napokon postaviti u takve institucije totalno apolitičke osobe koje će uvesti reda po svim pitanjima a ponajviše u medicinskom...

_________________
Nemojte tako - pa Strijelac je neutralan Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.11.2009. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Viška nema sigurno liječnika i medicinskih sestara, redovi i liste čekanja sve očajnije izgledaju. A i ono malo poznatijih liječnika - bavi se lošom politikom... Ovdje ludi ispadaju jedino - pacijenti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
glavonja
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.11.2009. 11:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la: ›
S obzirom na činjenicu da se dug Kliničkog bolničkog centra Osijek popeo na 300 milijuna kuna, a ova ustanova ima gotovo 800 zaposlenih viška, Ministarstvo zdravstva uputilo je hitan zahtjev za smanjenjem broja zaposlenih u ustanovi koja je samo prije 10 dana dobila status KBC-a. Ova informacija izazvala je pravu paniku među zaposlenim osobljem, a već u prvom valu bez posla će navodno ostati 180 djelatnika. Naime, uprava bolnice donijela je odluku da se prvo riješi zaposlenih na određeno vrijeme, odnosno svih kojima ugovori istječu u studenom i prosincu, iako je među tim brojem i velik dio medicinskog kadra.

- Radio sam na Onkologiji 10 mjeseci, a nisam primljen kao zamjena, već zbog povećanog opsega posla. Ugovor mi istječe 18. prosinca, te mi je rečeno kako neće biti produžen. No, nisam jedini, jer samo na ovom odjelu bez posla će ostati još osam medicinskih sestara i pet spremačica. Činjenica je da je previše teških bolesnika, a premalo osoblja. Opseg posla se nije smanjio, pa našim otpuštanjem bolesnicima neće imati tko odnijeti niti čašu vode, uvjeren je medicinski tehničar D.D.

Još je gora situacija na Klinici za internu medicinu gdje će bez posla ostati 40 sestara i tehničara, a smanjenje djelatnika dogodit će se čak i na Klinici za infektologiju, gdje je doslovno opsadno stanje zbog svinjske gripe. Upućeni upozoravaju kako je najveći problem osječke bolnice razmjer medicinskog i nemedicinskog kadra, koji je navodno dosegnuo omjer 50:50 posto, a većina administracije zaposlena je na neodređeno.

U Ravnateljstvu KBC-a tvrde kako su sličan naputak dobile sve hrvatske bolnice. Odluku o konkretnim rezovima u KBC-u i točnom broju raskida ugovora na određeno donijet će Upravno vijeće bolnice, a njihove odluka bit će poznate u ponedjeljak.

Na 3.168 zaposlenih samo 435 liječnika

Prema posljednjim podacima, u KBC-u Osijek je zaposleno 3.168 djelatnika, od čega je samo 435 liječnika i 1.200 medicinskih sestara. Uzmemo li u obzir još i specijalizante, i inženjere pokazuje se kako bolnica nema više od 1.800 osoba medicinske struke. Istodobno, bolnica za 2010. godinu, unatoč novom naslovu, nije dobila ni kune za kapitalne investicije.

Tekst: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/arhiva 031


Pročitajte i...
[25.11.2009.] Proračun 2010: Crkvi 35 milijuna više, a KBC-u Osijek 0 kuna




..mene sad samo zanima da li doista mislite da je problem u nemedicinskom osoblju,pa dajte ljudi cemu pretjerivanje,50:50 omjer,pa stvarno treba biti munjen i u to vjerovati,a nitko nije ni pomislio da je o svemu odlucivao ravnatelj i glavna sestra koji su med.djelatnici,i sad cete vi na to odgovoriti,pa zaposljavli su svoje istomisljenike ili politicki podobne,ma dajte molim vas.....da nema tih jadnih administratora pa cijela bolnica bi bila zatrpana papirologijom i ovako za svaku sitnicu za koju dodete u bolnicu ispisu vam sto nalaza,pa bolje se pitajte koliko se trosi na putne troskove doktora i sestara koji idu na razne skupove i putovanja,tko izvodi radove po bolnici i kolika je doista ta cijena svih ti radova,klima za svaku doktorsku sobu,nova racunala,novi namjestaji,i jos toliko toga,a da se ni ne zna,a vi udri po administraciji.... Question Question Question Question

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2009. 12:37 
Naslov:  Re: KBC u minusu 300 milijuna kuna, država traži otpuštanja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bolnica je najveći poslodavac u Gradu. I najveći broj VSS i VŠS osoba radi u bolnici. Bolnica je naša intelektualna elita. Ukidanje svakog radnog mjesta je bolno, pogotovo ukoliko se radi o osobama koje imaju kredite, obitelj i sl. I uz to ljude se odvaja od intelektualne elite grada.

ALI...

Privatni sektor se guši, nameti koje je producirala ova vlast i uz to još nas zadužila su pregolemi. Činjenica je da ukoliko ne otplatimo rate kredita koje je mahom podigao HDZ sa svojim satelitima na vlasti, vjerovnici će tražiti druge načine otplate. Jedan od načina je oduzimanje imovine dužnika (more, šume, obala vodotokovi, zlato NBH i novac od ušteđevina i sl.). Sada ćemo svi morati platiti, što su tuneli farbani 10 puta skuplje ili što se branitelja proizvelo za tri svjetska, a ne jedan lokalni rat.

Dakle ili rezovi u državnim tvrtkama (pa i u Bolnici) ili dužnički kolaps. Pošto radim u privatnom sektoru, znam da ne možeš podijeliti ono što nisi zaradio. Zato bih predložio drugačije rješenje:

Referendum. Pitanja bi bila:

1. Da li ste svi u državi spremni na odricanje i otpuštanja, rad za minimalac i rad bez plaće, zamrzavanje pretvorbe u statusu tko je jamio-jamio dok ne otplatimo sve dugove?

Ili

2. Da li ste za reviziju statusa Branitelja, pretvorbe, javne nabave i investicija, protiv korumpiranosti u javnom sektoru i oduzimanje imovine onima koji nisu ispunili ugovore prilikom preuzimanje tvrtki (oko 95% prema nalazu revizije).

Odgovore bi ponudio u obliku:

DA, ja sam za rješenje 1. i zaokružujem HDZ

i

NE, dosta više toga. Nikad više!

Referendum je i sada u toku samo što je odgovor Hebrang ili ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.11.2009. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto se taj višak ne zaposli u trećoj smjeni? A ako je višak ne medicinskog osoblja - svesti ga na normalnu razinu (kako je u drugim bolnicama). Koliko znam pacijenti ne dolaze po noći! To znači da velik dio dana skupi uređaji stoje u mraku i čekaju jutro. A liste čekanja se produžavaju i produžavaju! Kakve veze ima jel dan ili noć - imamo struju i strojevi ne stoje! Pacijenti koji baš nemogu doći noću - dođu normalno ujutro!

Sve je to stvar organizacije i menadžmenta - a kako vidim tako je svuda u državi! Sve državne firme uglavnom loše posluju, ili imaju afere... Izgleda da će nas doći glave to politički podobno postavljanje na upravna mjesta: smjena vlasti - smjena svih direkotra itd. Ravnatelj škole mora biti "od povjerenja" - znači iz stranke na vlasti... Pa kakve veze ima stranačka podobnost - valjda prvo ima neke veze stručnost, rezultati...smjena po sposobnosti! Ukoliko je natko sposoban, stručan, obrazovan i dobro vodi firmu kakve veze ima koja je stranka i koje je vjere? Meni takvo razmišljanje nije daleko od vremena kada žene nisu imale pravo glasa, kada je bila podjela na crnce i bijelce - pa žene, crnci, židovi i ostali nepodobni nisu mogli doći na vlast ili napredovati... Sada se djelimo na stranke i stranačku podobnost - Tko zna, možda bi netko tko je u oporbenoj stranci bio sposobniji i ne bi bili u milijunskim minusima! Ajmo bit ekstremni pa da neki ne budu ni u jednoj stranci...

U Japanu je ako se ne varam jako visoka svijest pojedinca i moralna odgovornost pa kad vlak kasni 2 minute ili manje - bar jedna se nađe osoba koja se smatra odgovornom i počini harakiri (strojovođa,...) - jer je iznevjerio! Kod nas nema ni političkog harakirija, zapravo nedaju se otjerati ni metlom ni motkom...a tolike i tolike afere!!! Ne daju se!

Koliko "naš vlak" kasni? Rekao bih godinama pa i stoljećima!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
posmatrač
Offline
Ukupno postova: 53
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2009. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

.....administracije more jedno,a ktomu još i zidari,keramičari,vodoinstalateri,električari,stolari,bravari i šta ti ja znam još i svi su na neodređeno,da da sve to plaća bolnica, sve su to nećaci,unuci,bratići vladajućih.........,a ako si zdravstveni radnik nemožeš dobiti za stalno nikad i prvi letiš van kad se digne prašina.....strpam im psa i mater u istu rečenicu sa radno trpnim glagolom.........pih

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2009. 16:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 18.07.2010. 23:14; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2009. 16:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): ›

Jednom sam čuo da u bolnici ima zaposlenih 5 dipl. ing. građ, pa me to blago rečeno začudilo Wink


Ja sam čuo da su u bolnici zaposlena 2 frizera (ili frizerke) ... WTF ???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.11.2009. 17:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tyler_durden je napisao/la (Pogledaj post): ›

Ja sam čuo da su u bolnici zaposlena 2 frizera (ili frizerke) ... WTF ???

ima bolesnika koji mjesecima leže... imaju zaposlenog i bricu

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2009. 17:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tyler_durden je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ja sam čuo da su u bolnici zaposlena 2 frizera (ili frizerke) ... WTF ???


usluge šišanja i brijanja nepokretnih pacijenata. ovo mi još dobro zvuči ali pet dipl. ingova (ili magistra struke po novome) mi zvuči malo smiješno. ne malo već podosta smiješno. smatram da ako oni rade u bolnici onda u njoj ima mjesta za hiromante i proricatelje sa tarot kartama.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2009. 18:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marijuan je napisao/la (Pogledaj post): ›
tyler_durden je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ja sam čuo da su u bolnici zaposlena 2 frizera (ili frizerke) ... WTF ???


usluge šišanja i brijanja nepokretnih pacijenata. ovo mi još dobro zvuči ali pet dipl. ingova (ili magistra struke po novome) mi zvuči malo smiješno.


Smiješno ili tragično svejedno. Da su naručili nekog frizera izvana ne bi ih koštalo ni pola koliko ih košta zaposlenik. Isto vrijedi i za magistre građevinarstva, strojarstva, aviomodelare i vodoinstalatere.

Ionako im djelatnici u održavanju samo služe kako bi konstatirali da zahvat koji treba obaviti nije za vodoinstalatere, nego za keramičare. Naravno onda se zaposli novi keramičar.

Smatram da je za to odgovoran Danijel Srb koji je voditelj odjela održavanja i zapošljava svakoga. Ali to i je ono što u ovoj državi fali. Ljudi imaju stav samo kad se radi o tuđoj koži. On je predsjednik HSP-a u državi, a nije u stanju suprotstaviti se bespotrebnom zapošljavanju u svojoj službi. 'Bem ti ljude sa stavom!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2009. 18:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›

Smatram da je za to odgovoran Danijel Srb koji je voditelj odjela održavanja i zapošljava svakoga. Ali to i je ono što u ovoj državi fali. Ljudi imaju stav samo kad se radi o tuđoj koži. On je predsjednik HSP-a u državi, a nije u stanju suprotstaviti se bespotrebnom zapošljavanju u svojoj službi. 'Bem ti ljude sa stavom!


doktore, dijagnoza ubitačno točna. počev od analize djelovanja političara sa lokalne razine koja je u dlaku ista na državnoj razini ista nemam što dodati osim nešto kikirikija koje će nahraniti slonića tonića iz tvog avatara. obožavam ljude poput danijela, dobio je malo moći pa se ponaša poput malog bude. ali takvi su i naš gradonačelnik i svi ostali koji se bave politikom (rad za javno dobro, kako su me nekad učili na marksizmu). pitanje je, dokle ćemo tolerirati takav način rada, honorirati enormnom svotom kuna rad sa nultom odgovornošću i nemjerljivim privilegijama. ukoliko netko još uvijek misli kako je kapitalizam poželjna stvar, u Osijeku, pa i Hrvatskoj to je spoj kapitalizma (koji je doveo do svjetske krize) i komunizma (svakome u vlasti prema potrebi) pa neka ostali gledaju i zagađuju ovaj forum. meni se ljudi smiju kada im kažem kako je kapitalizam i komunizam najveća utopija današnjice. i jedan i drugi počivaju na kršenju ljudskih prava, sa tim da kapitalizam počiva na premisi nejednolike raspodjele bogatstva i ekonomske nerazvijenosti. pametnom dosta, mvargi kikirikiji ;-)

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
av8or
Offline
Avatar

Ukupno postova: 189
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.11.2009. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto za info....
izvor Wikipedia

U KBC Zagreb ima 4 712 zaposlenih djelatnika od toga 3 522 zdravstvena djelatnika. Za bolesnike brine 2 560 medicinske sestara, zdravstvenih tehničara i pomoćnih djelatnika te 962 liječnika i stomatologa

Uspoređujući sa našom.... nešto je jakoooooo čudno.... zar ne?

_________________
Ovo je zemlja kojom - i u kojoj - vladaju populisti, bleferi, manipulatori, prevaranti, plemenski vođe, lažni proroci...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2009. 18:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

av8or je napisao/la (Pogledaj post): › Eto za info....
izvor Wikipedia

U KBC Zagreb ima 4 712 zaposlenih djelatnika od toga 3 522 zdravstvena djelatnika. Za bolesnike brine 2 560 medicinske sestara, zdravstvenih tehničara i pomoćnih djelatnika te 962 liječnika i stomatologa

Uspoređujući sa našom.... nešto je jakoooooo čudno.... zar ne?


treba zaposliti rođake, volontere i njiove kućne ljubimce, robove i ostale. jednostavno, zar ne?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
astec
Offline
Ukupno postova: 210
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.11.2009. 23:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
marijuan je napisao/la (Pogledaj post): ›
tyler_durden je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ja sam čuo da su u bolnici zaposlena 2 frizera (ili frizerke) ... WTF ???


usluge šišanja i brijanja nepokretnih pacijenata. ovo mi još dobro zvuči ali pet dipl. ingova (ili magistra struke po novome) mi zvuči malo smiješno.


Smiješno ili tragično svejedno. Da su naručili nekog frizera izvana ne bi ih koštalo ni pola koliko ih košta zaposlenik. Isto vrijedi i za magistre građevinarstva, strojarstva, aviomodelare i vodoinstalatere.

Ionako im djelatnici u održavanju samo služe kako bi konstatirali da zahvat koji treba obaviti nije za vodoinstalatere, nego za keramičare. Naravno onda se zaposli novi keramičar.

Smatram da je za to odgovoran Danijel Srb koji je voditelj odjela održavanja i zapošljava svakoga. Ali to i je ono što u ovoj državi fali. Ljudi imaju stav samo kad se radi o tuđoj koži. On je predsjednik HSP-a u državi, a nije u stanju suprotstaviti se bespotrebnom zapošljavanju u svojoj službi. 'Bem ti ljude sa stavom!


A onda si ti em glup ili plačeni stranački vojnik a bit će ipak oboje Very Happy - prvo zapošljavanje vrši Ravnatelj što se tiče doktora pa se obratite Vranješu po tom pitanju, ali ipak najveći krivac je glavna sestra koja zapošljava sve ostale mimo doktora. A ona je HDSSB-ov kadar. A drugo - otkad Daniel Srb ne radi u bolnici? I kada je i radio sigurno da je mogao neke ljude zaposliti, ali 800 viška sigurno nije Very Happy to je planski smišljeno zapošljavanje kadra HDZ- a i HDSSB-a. AJme koja prozirnost, jel može biti gora? Very Happy Very Happy Pa nije valjda da su stranački vojnici zaduženi za pljuvačine po forumima izgubili svaki smisao za prikrivenost čiji su? Ajme ajme Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: