Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nathodnik je noćna mora komunalaca

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.11.2009. 3:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bezveze su i sagradili taj most. Toliko novaca uložili, da bi na kraju samo zbrajali (ne baš male) štete.

Sve mi se čini da je to ono tipa: ''Idemo sagraditi nešto veliko, suvremeno i skupo pa da još na tu cifru dodamo malo i za svoje potrebe, da se oparimo...da narodu zamažemo oči i još na kraju da se bilježe same štete, pa da mogu samo zbrajati gubitke...''. Joj, jadni oni.

Ovo je jedan od (puno) glupih poteza koji su naši gradski oci napravili. Kao da nije bilo za ne očekivati da će to biti uništeno od strane delikvenata, klinaca i onih kojima je dosadno, pa idemo pokvariti lift na željezničkom mostu i nabacati svakokajkog smeća i ukratko, raditi samo štetu...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2009. 7:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › Bezveze su i sagradili taj most. Toliko novaca uložili, da bi na kraju samo zbrajali (ne baš male) štete.

Sve mi se čini da je to ono tipa: ''Idemo sagraditi nešto veliko, suvremeno i skupo pa da još na tu cifru dodamo malo i za svoje potrebe, da se oparimo...da narodu zamažemo oči i još na kraju da se bilježe same štete, pa da mogu samo zbrajati gubitke...''. Joj, jadni oni.

Ovo je jedan od (puno) glupih poteza koji su naši gradski oci napravili. Kao da nije bilo za ne očekivati da će to biti uništeno od strane delikvenata, klinaca i onih kojima je dosadno, pa idemo pokvariti lift na željezničkom mostu i nabacati svakokajkog smeća i ukratko, raditi samo štetu...

Oprosti, ali ovo je pomalo glupo razmišljanje. Znači (bivši) gradski oci su krivi što se most uništava? Znači trebali su znati da će balavurdija uništavat pa onda bolje da ga nisu ni gradili? Onaj stari je bio sasvim u redu jel? Ili su trebali razmišljati na način da bolje napraviti nešt bezveze jer će ionako biti uništeno?
Da, krivi su jedino šta nisu kamere postavili (iako nisu na vlasti dočekali otvorenje mosta).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
visa
Offline
Ukupno postova: 41
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2009. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

još jedna činjenica koja se baš ne spominje to jest zaboravlja, je ta da kad se nešto suvremeno, ''napredno'' napravi da se to treba održavat! Wink

npr. mene zanima baš oće se održavat čistoća stakla na njemu? Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.11.2009. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
Oprosti, ali ovo je pomalo glupo razmišljanje. Znači (bivši) gradski oci su krivi što se most uništava? Znači trebali su znati da će balavurdija uništavat pa onda bolje da ga nisu ni gradili? Onaj stari je bio sasvim u redu jel? Ili su trebali razmišljati na način da bolje napraviti nešt bezveze jer će ionako biti uništeno?
Da, krivi su jedino šta nisu kamere postavili (iako nisu na vlasti dočekali otvorenje mosta).


Pa dobro gdje ti živiš?
1. Znali su da će se to sve biti uništeno jer, što danas nije na meti onih koji uništavaju..?
2. Ne kažem da se nije trebalo nešto novo izgraditi, ali uložiti ovolike silne novce... I don't think so!

I btw, ako mišliš da je moje razmišljanje GLUPO, zadrži to za sebe, jer nema potebe za vrijeđanjem...


Zadnja promjena: Stella1989; 18.11.2009. 21:10; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.11.2009. 19:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›

Pa dobro gdje ti živiš?
1. Znali su da će se to sve biti uništeno jer, što danas nije na meti onih koji uništavaju..?
2. Ne kažem da se nije trebalo nešto novo izgraditi, ali uložiti ovolike silne novce... I don't think so!


suti, jos je dobro ispalo ... da su se sjetili ukrasiti ga lusterima od swarovski kristala a stepenice optociti zlatom ... i onda se cuditi kako su gradjani nezahvalni pa kradu i unistavaju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.11.2009. 21:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

visa je napisao/la: ›
još jedna činjenica koja se baš ne spominje to jest zaboravlja, je ta da kad se nešto suvremeno, ''napredno'' napravi da se to treba održavat! Wink

npr. mene zanima baš oće se održavat čistoća stakla na njemu? Smile

Istina. Baš sam danas prolazila mostom i opet se uvjerila koje je to, na kraju, ruglo grada. Prljavo, ima smeća, stakla išpricana tko zna čim, hrđa je već počela curiti iz vijaka kojima su stakla pričvršćena...tako da mislim da se to ne čisti, a možda se nikad nije pošteno ni očistilo...tako izgleda. Ne slaže se nešto tako moderno, novo, a s tolikom dozom prljavštine...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.11.2009. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
1. Znali su da će se to sve biti uništeno jer, što danas nije na meti onih koji uništavaju..?

Opet te pitam: znači ako se danas sve uništava i ako je to "normalna" pojava, onda je najbolje da se ništa ne gradi ili ako se i gradi, da se napravi nešt bez veze jer će ionako biti uništeno??
Ako ovo nije glupo razmišljanje, onda stvarno ne znam što je. Eto pa se ti uvrijedi koliko god hoćeš.
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
2. Ne kažem da se nije trebalo nešto novo izgraditi, ali uložiti ovolike silne novce... I don't think so!

Hmm, da se recimo napravilo nešt bez veze ili da je ostalo ono staro ruglo (koje je doslovno to bilo), onda bi već priča bila kako se ništa ne gradi ili kako se grade gluposti i gdje to sve naši novci odlaze... Kad se napravi nešto kako treba, onda je to opet preskupo i nepotrebno. Ili se ide sa "argumentima" kako će se ionako uništavati Rolling Eyes Rolling Eyes Nikad nitko zadovoljan.
Meni je most prekrasan i gušt mi je prolaziti preko njega. Još kad se izgradi novi autobusni kolodvor, a stari sravni sa zemljom, mislim da će svaki putnik imati lijep prvi dojam o Osijeku kad izađe iz busa ili vlaka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2009. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
Meni je most prekrasan i gušt mi je prolaziti preko njega. Još kad se izgradi novi autobusni kolodvor, a stari sravni sa zemljom, mislim da će svaki putnik imati lijep prvi dojam o Osijeku kad izađe iz busa ili vlaka.

Ti si očito prošao tim mostom kad su ga otvorili, jer je sada ruglo, i kako sam već navela, pun prljavštine, stakla su išpricana, hrđa curi po njima iz vijaka, a o smeću da i ne govorim. Uslikam sljedeći put pa stavim slike na 031, pa ćeš vidjet, ili odi sam prošetati...

I btw, putnik će možda imati lijep dojam kad izađe iz busa/vlaka te vidi most s udaljenosti od 50 ili 100 metara, ali ako se popne na most i vidi tu silnu prljavštinu, razočarat će se.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2009. 13:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
2. Ne kažem da se nije trebalo nešto novo izgraditi, ali uložiti ovolike silne novce... I don't think so!


...po tebi bi bilo najbolje da su malo prefarbali željezariju i trule daske zamijenili novima???...kao u pravoj palanci?????....novim mostom se možda željelo pokazati da je Osijek ipak grad, ali očito je da neki njegovi stanovnici dokazuju teoriju da se ne prelazi tako lako iz opanaka u salonke....pa nek ovo svatko shvati kako tko hoće, briga me...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.11.2009. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
2. Ne kažem da se nije trebalo nešto novo izgraditi, ali uložiti ovolike silne novce... I don't think so!


...po tebi bi bilo najbolje da su malo prefarbali željezariju i trule daske zamijenili novima???...kao u pravoj palanci?????....novim mostom se možda željelo pokazati da je Osijek ipak grad, ali očito je da neki njegovi stanovnici dokazuju teoriju da se ne prelazi tako lako iz opanaka u salonke....pa nek ovo svatko shvati kako tko hoće, briga me...


onaj 'stari' most ... se sasvim dobro uklapao u arhitekturu zgrade zeljeznickog kolodvora, imao je svoj sarm, svoju patinu i svoju vrijednost. Nesto poput onog porusenog mosta kod sibicare.

Dakle ... renoviranje tog mosta bi bilo sasvim dovoljno i oku ugodno rjesenje. Puno bolje nego ovo ruglo puno gadosti i smeca.

Ovakvom logikom osijek odavno ne bi imao ni tvrdju, ni europsku aveniju, ni zeljeznicki most ...


a sto se opanaka i salonki tice ... ja bas mislim suprotno ... da opanci nemaju osjecaj prema stvarima, jer slabo su toga imali ... dok salonka cuva svoju virtinu, komodu ili kredenc.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2009. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...kužim ja, @Ingo, što govoriš....i u pravu si, s jedne strane....samo gledaj jednu stvar: Osijek se već godinama unazad pretvara izgledom u neke pokušaje modernog urbanizma (teletabis park iza banke kod rome, poluplastični penisi/liftovi na trgu, da ne nabrajam sad unedogled..)....tako da je ovo zdanje skroz u skladu s tim promjenama, a vjerujem da će i zdanje budućeg kolodvora izgledati isto tako....osobno mi se to ne sviđa, više volim svoju ulicu punu secesijskih zgrada, i onaj štih koji je osijek imao nekada....
...a opanke i salonke: baš je to i poanta kako si sam rekao....opanci ne zaju čuvati stvari, bio to kredenc ili stakleni most....kad vide drvo, pišaju....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2009. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...po tebi bi bilo najbolje da su malo prefarbali željezariju i trule daske zamijenili novima???

Da, kak si pogodila..? Wink
Tvoj je problem što ti očito ne vidiš da je taj most pretjerivanje. I da treba naći sredinu između onog starog i trulog mosta i između ovog prljavog i smećem ispunjenim novim mostom... ali ne...kod nekih je ili crno ili bijelo, nema normalne sredine... No, da se taj most održava, sve bi bilo u redu, dok sad vjerojatno i sama vidiš da je jako ružno vidjeti lijepi novi most, a tako prljav i da se tako uništava i propada već na samom početku...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2009. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ajd sad lijepo pročitaj i onaj post iznad ovog tvog zadnjeg, pa ćeš možda tada shvatiti....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.11.2009. 15:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ti si očito prošao tim mostom kad su ga otvorili, jer je sada ruglo, i kako sam već navela, pun prljavštine, stakla su išpricana, hrđa curi po njima iz vijaka, a o smeću da i ne govorim. Uslikam sljedeći put pa stavim slike na 031, pa ćeš vidjet, ili odi sam prošetati...

I btw, putnik će možda imati lijep dojam kad izađe iz busa/vlaka te vidi most s udaljenosti od 50 ili 100 metara, ali ako se popne na most i vidi tu silnu prljavštinu, razočarat će se.

Tvoja ljutnja je usmjerena na krivu adresu. Što ti je most, kao takav, skrivio?
Ljuti se na vandale, na policiju i komunalce što ne rade svoj posao, na vlast što nije zaštitila taj most...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2009. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
Tvoja ljutnja je usmjerena na krivu adresu. Što ti je most, kao takav, skrivio?
Ljuti se na vandale, na policiju i komunalce što ne rade svoj posao, na vlast što nije zaštitila taj most...

Pa cijelo vrijeme govorim to kako je to sve prljavo i ne održava se...nije to na račun mosta, već na onih koji to ne održavaju i koji uništavaju, a da se moglo jeftinije proći s izgradnjom mosta- to i dalje mislim.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: