Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pravo na rad bez diskriminacije!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.11.2009. 1:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gay is ok! Smile Šala...

Nemam sad ništa protiv da svatko ima pravo izbora. Ali ako ih već ne spaljuju na lomači zato što su derpei i zbele...ne mora značiti da sad moraju paradirati metropolama velikih svjetskih gradova sa šarenim zastavicama i kojekakvim fuj stvarima... Nek budu sretni što imaju bar neka prava.

Ja sam strejt pa ne paradiram po trgu sa svojim dečkom i ne čekam da me neki tamo gej iscipelari...mislim, većina njih je peškasta...pa se ne bi usudili, hehe Wink Ali, ako si derpe i ako već znaš da to nije normalno niti prirodno...budi sretan što si živ i sretan i ne mora nitko javno znati kojeg si opredjeljenja...

A poslodavci...ne znam što bih na to rekla...kontam da su većina homofobični i navikli su na koliko toliko ''normalne'' djelatnike...ali opet kažem, ako si gej, ne moraš to svima nabijati na nos!

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.11.2009. 6:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a i ti jebote imaš stajališta 12.st..... nek bude sretan što je živ...

radi se o tome da bi svatko mogao hodat ulicom i vikat: JA IMAM 2 TRAKTORA, JA VOLIM PLAVUŠE, onda neki svećenici PEDOFILIJA NIJE ZLO:-D I MI SMO SAMO LJUDI

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dund0
Offline
Ukupno postova: 139
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2009. 7:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da su pederi trebali hodati zemljom, prvo bi bili stvoreni Adam i Steva Smile

evo zašto mi se gade pederi:

http://www.youtube.com/watch?v=B6iGxhW7ZJo

odvratno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2009. 7:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PowerPuff je napisao/la: ›
Ne podržavam njihove ponekad preagresivne borbe za svoja prava (što god to bilo), ali se svakako protivim diskriminaciji poslodavaca...kojih mi je ponekad i ovako strejt pun kufer... Rolling Eyes

Poslodavac sam odabire ljude koji će mu raditi u firmi po vlastitom kriteriju - neki ne vole homiće, neki ne vole žene, a neki ne vole pjegave ili crnokose. I što sad?

Najbolje je kad zaposle nekoga od rodbine i imaju sranja s njima jer se ovi počnu ponašati kao bogom dani i onda skuže da je bolje da su zaposlili nekoga tko radi dobro i donosi novce pa makar bio peder, Srbin ili crnac.

Ili ne Confused

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.11.2009. 8:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao da je to najveći problem.
Problem je kad te poslodavac zajebava svaki dan, omalovažava, ucjenjuje i na kraju s GUŠTOM neisplati plaću.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2009. 8:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc je napisao/la: ›
Kao da je to najveći problem.
Problem je kad te poslodavac zajebava svaki dan, omalovažava, ucjenjuje i na kraju s GUŠTOM neisplati plaću.

Istina... i povrh svega to što nemaš izbora (obzirom na ponudu poslova) nego pognuti glavu i pljugati Sad

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2009. 10:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa ja sam mislio da je ekipa sa ovog foruma tolerantnija i da ima više soli u glavi. toliko homofobičnosti nisam dugo vidio na jednom mjestu, imate stajališa baba koje daju izjave za novu tv i rtl iz pripizdine donje.

pitam se jel im je kampanja tako agresivna, zato što su "normalni" ljudi agresivni prema njima?

Stella1989 je napisao/la: ›
Nek budu sretni što imaju bar neka prava.


za tako mladu osobu imaš srednjovjekovno stajalište, ili bar ono iz par stoljeća unazad, kad su muškarci tako govorili za žene...
ne znam jel si zaposlena ili ne, i ako jesi , jesi li doživila diskriminaciju na poslu samo zato što si žensko, imaš manju plaću, kolege ti dobacuju degutantne komentare aludirajući na seks ali sve kroz šalu, na intervjuu za posao poslodavac te pita planiraš li ostati trudna i da ne nabrajam dalje...kad to doživiš onda ćeš možda i shvatiti kako je to kad se ne vrednuje tvoj CV nego neka sasvim poslodavcu nebitna stvar za uspješno poslovanje njegove tvrtke...

Stella1989 je napisao/la: ›
Ja sam strejt pa ne paradiram po trgu sa svojim dečkom i ne čekam da me neki tamo gej iscipelari...


vjerojatno ne bi ni oni morali paradirati da ih se prihvati onakve kakvi jesu... cipelariti osobu zbog spolne orijentacije, po meni je isto kao da cipelariš crnca, japanca ili eskima.


sjećam se jedne bajagine izjave na koncertu kad su ga počeli gađati kamenjem : šta je srbi, opet kameno doba?

nažalost, vidim ni ovdje nije bolje. ajmo sad, hrvati...kamenovanje na ovaj post.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.11.2009. 10:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...eto, sve je lijepo rečeno, od mene možeš umjesto kamena, dobit potpis na tvoj post...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2009. 10:31 
Naslov:  Re: Pravo na rad bez diskriminacije!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neće biti kamenovanja na ovaj post, nadam se da ćemo pristojno raspravljati.

Jednu civilizaciju čine materijalna i nematerijalna dobra koja ona posjeduje, ali i ljudi koji su njezini pripadnici. Hipotetski, recimo da je tolerancija prema homoseksualcima civilizacijsko dostignuće (ja smatram da nije, ali zamislimo da je). Postavimo pitanje, čisto radi dobrobiti rasprave: što je važnije, civilizacijska dostignuća ili sama civilizacija? Mislim da je odgovor očit: civilizacija.

E vidiš, dok god se broj neke civilizacije značajno smanjuje i time joj prijeti nestanak, smatram da treba preferirati zapošljavanje ljudi koji koliko-toliko pridonose ne tako naglom smanjenju, održanju, ili (daj Bože) broja stanovnika. A u tu skupinu se ne ubrajaju homoseksualci.

Dodao bih da je naša demografska politika sramotna, pitanje je zapravo imamo li ju ili nemamo, i prava je sramota što žene prilikom zapošljavanja pitaju planiraju li imati djece i diskriminiraju ih ako kažu da planiraju, TO JE PRAVI PROBLEM; materijalizam je toliko visoko u sustavu vrijednosti, čak više pozicioniran od samog opstanka društva, što je paradoksalno... Vidiš, takav poremećaj vrijednosti ja smatram zaostalim, "srednjevjekovnim" kako ti kažeš. Usto, ne smatram da je nekakav sustav vrijednosti koji je bio prije a priori zaostaliji od onog koji je bio poslije.

Sad će se možda neki javiti s tvrdnjom da velik broj stanovnika nije dobar te da automatski osiromašuje društvo (maltuzijanci), ali ne bih se s tim složio, evo što o tome kaže moj dragi Ibn Khaldun, inače začetnik moderne sociologije (što se, nažalost, ne uči u školama): "When civilization [population] increases, the available labor again increases. In turn, luxury again increases in correspondence with the increasing profit, and the customs and needs of luxury increase. Crafts are created to obtain luxury products. The value realized from them increases, and, as a result, profits are again multiplied in the town. Production there is thriving even more than before. And so it goes with the second and third increase. All the additional labor serves luxury and wealth, in contrast to the original labor that served the necessity of life."

Dakle, čisto praktično, kad nas OVDJE (naglašavam-ovdje, ne negdje drugdje u svijetu, jer mi je prvenstveno stalo do situacije ovdje, a ne u Kini Wink) bude puno previše, nek nam demografska politika onda bude održavanje tog broja stanovnika ili pak njegovo smanjivanje; takva politika može uključivati tolerantniji stav prema homoseksualcima prilikom zapošljavanja. Dok tako ne bude bilo-prednost "normalnim".

Da naglasim, nikako nisam za nekakvo nasilje ni prema kome, pa ni prema njima, i osobno imam nekoliko poznanika/prijatelja koji su homoseksualci/ke, i čak bih rekao da se dobro slažemo. Jedino što mi se ne sviđa kad se homoseksualac ponaša pretjerano feminizirano (ja to kažem: ponaša se kako se ni najveća flundra ne bi ponašala), isto kad se lezbijka ponaša muškasto.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.11.2009. 10:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...eto, sve je lijepo rečeno, od mene možeš umjesto kamena, dobit potpis na tvoj post...

I još jedan.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2009. 10:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ispričavam se na dužini posta. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.11.2009. 10:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): › pa ja sam mislio da je ekipa sa ovog foruma tolerantnija ...


opasno je biti tolerantan jer ces biti odma proglasen 'njihovim' ... a i tema je toliko puta vec prozvakana da pisanje vise od 2 recenice nema smisla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.11.2009. 10:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: › Nemam sad ništa protiv da svatko ima pravo izbora.

Ja mislio, a kad ono:

Stella1989 je napisao/la: › Ali ako ih već ne spaljuju na lomači zato što su derpei i zbele...ne mora značiti da sad moraju paradirati metropolama velikih svjetskih gradova sa šarenim zastavicama i kojekakvim fuj stvarima... Nek budu sretni što imaju bar neka prava.


I oni su ljudi kao ti i ja, ništa drugačiji, i imaju prvo i osnovno pravo kao i svi mi - pravo na slobodu i jednakost.

Stella1989 je napisao/la: › Ja sam strejt pa ne paradiram po trgu sa svojim dečkom i ne čekam da me neki tamo gej iscipelari...

Pa i zašto bi te netko od homoseksualne populacije cipelario?

Zašto bi itko ikoga cipelario? Bio ti gay, hetero, crn, bijel, Azijat, Srbin, Židov, musliman, Aboridžin... nitko te zbog toga nema pravo cipelarit. Nitko.

Stella1989 je napisao/la: › mislim, većina njih je peškasta...

Ovo je kao da ja sad kažem da su sve žene glupe. Svoje mišljenje temeljiš na netočnim predrasudama. Pogledaj Dorina Manzina, predsjednika udruge Iskorak. Čini li ti se on "peškastim"?

Stella1989 je napisao/la: › Ali, ako si derpe i ako već znaš da to nije normalno niti prirodno...budi sretan što si živ i sretan i ne mora nitko javno znati kojeg si opredjeljenja...

A tko odlučuje što je normalno ili prirodno? Ti? Društvo? Vjera? BS.

Stella1989 je napisao/la: › A poslodavci...ne znam što bih na to rekla...kontam da su većina homofobični i navikli su na koliko toliko ''normalne'' djelatnike...ali opet kažem, ako si gej, ne moraš to svima nabijati na nos!

Utopistički je svijet gdje će "nabijanje" seksualne orijentacije na nos biti dočekano bez ikakvih predrasuda i/ili emocija.

OSOBA A: Ja sam gay i ponosim se time!
OSOBA B: Pa?

Kako je već rečeno u jednom postu (@muvifrik), ne bi oni paradirali kad bi ih društvo prihvatilo onakvima kakvi jesu...

Ti se riješi predrasuda dok si još mlada i nauči da nije sve crno i bijelo...

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.11.2009. 10:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: › Dakle, čisto praktično, kad nas OVDJE (naglašavam-ovdje, ne negdje drugdje u svijetu, jer mi je prvenstveno stalo do situacije ovdje, a ne u Kini Wink) bude puno previše, nek nam demografska politika onda bude održavanje tog broja stanovnika ili pak njegovo smanjivanje; takva politika može uključivati tolerantniji stav prema homoseksualcima prilikom zapošljavanja. Dok tako ne bude bilo-prednost "normalnim".

Najveći (ili barem jedan od većih) problem je upravo taj koji navodiš - dok god se država ne počne odnositi kako treba i prema "normalnim" ljudima, pripadnici manjinskih grupa (uglavnom spolne orijentacije) nemaju gotovo nikakve šanse.

zen031 je napisao/la: › Da naglasim, nikako nisam za nekakvo nasilje ni prema kome, pa ni prema njima, i osobno imam nekoliko poznanika/prijatelja koji su homoseksualci/ke, i čak bih rekao da se dobro slažemo. Jedino što mi se ne sviđa kad se homoseksualac ponaša pretjerano feminizirano (ja to kažem: ponaša se kako se ni najveća flundra ne bi ponašala), isto kad se lezbijka ponaša muškasto.

Ne znam je li znaš, ali dobar dio feminizirane muške populacije se ponaša feminizirano... A žene usvajaju taj muškobanjasti stil ponašanja kako bi se što bolje uklopile u npr. većinsko muško okruženje gdje su provokacije spolne prirode više nego moguće (npr. radna mjesta i sl.).

Pošto će se neke picajzle (-.-) nakačiti na ovaj post, dodajem mali disclaimer: ne mislim da je uvijek tako kako sam napisao, moguće je, a i nije.

Krhko je (ne)znanje...

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.11.2009. 10:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dodatak: rekli mi da je femi ponašanje dobro za lovit koke Very Happy ne bih znao je li ili nije osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: