Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Učenicima bez udžbenika prijete kazne nastavnika

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65796
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2009. 19:00 
Naslov:  Učenicima bez udžbenika prijete kazne nastavnika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako školska godina traje već četvrti tjedan, pred knjižarama još su redovi roditelja i učenika koji nisu uspjeli kupiti sve potrebne knjige za školu. Preporuka Ministarstva obrazovanja da se učenicima do 1. listopada progleda kroz prste ako nemaju sve udžbenike i radne bilježnice upravo je istekla, a hoće li učenici koji nemaju sve udžbenike zbog toga biti kažnjeni, odsad ovisi o dobroj volji nastavnika.

Zbog debakla s opskrbom udžbenicima, koji su u knjižare ove godine zbog naglog otkazivanja projekta besplatnih udžbenika stigli prekasno i u nedovoljnom broju, ministar Radovan Fuchs svim je školama poslao preporuku da učenici ne moraju imati udžbenike prvih mjesec dana škole. Kako dosta učenika i dalje nije uspjelo nabaviti sve knjige koje su im potrebne, oni su sada prepušteni autonomnoj odluci nastavnika hoće li ih zbog toga kazniti ili ne, kažu u Ministarstvu obrazovanja.

Pogledajte i...
Oglasi 031: Udžbenici - ponuda i potražnja

- Vjerujemo da će nastavnici i dalje imati razumijevanja za djecu koja nisu uspjela kupiti udžbenike. Svima je dobro poznato da su redovi pred knjižarama tijekom rujna bili ogromni, da djeca nisu mogla kupiti knjige na vrijeme, i nadamo se da ih zbog toga neće sankcionirati, jer su učenici tu najmanje krivi, kaže Duje Bonacci, glasnogovornik Ministarstva obrazovanja.

Unatoč redovima pred knjižarama, u školama kažu kako je situacija u pogledu opremljenosti učenika udžbenicima prilično dobra.

- Procjenjujemo da oko pet posto učenika nema sve potrebne naslove, no radi se o pojedinačnim udžbenicima ili radnim bilježnicama. Očekujemo da ćemo taj problem riješiti za dva do tri dana - kaže Andrija Vučković, ravnatelj osječke OŠ “Dobriša Cesarić”. Ipak, ističe, najveći su problem kompleti za praktični dio nastave tehničke kulture, koje dio roditelja nije kupio svojoj djeci. U prosjeku jedna knjiga nedostaje jednom učeniku u svakom razredu u OŠ “Retfala”.

- Jedino su se učitelji razredne nastave žalili da nedostaju neka izdanja “Alfe” i “Ljevaka”, no to nije otežavalo rad u nastavi”, kaže ravnateljica Blaženka Jelaš.

Tekst: Lj.Bratonja Martinović/V.Latinović/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/arhiva 031


Pogledajte i...
Oglasi 031: Udžbenici - ponuda i potražnja

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Omnia
Offline
Ukupno postova: 126
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.10.2009. 2:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bas da vidim koji ce nastavnik kazniti ucenika za nesposobnost ministarstva, ja cu ga prvi nokautirat

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.10.2009. 2:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Omnia je napisao/la: ›
bas da vidim koji ce nastavnik kazniti ucenika za nesposobnost ministarstva, ja cu ga prvi nokautirat


ma de ajde dosad bi knjige već nabavio i da sam slijep, nemam ruke, noge i ne čujem

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.10.2009. 5:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la (Pogledaj post): ›
Omnia je napisao/la: ›
bas da vidim koji ce nastavnik kazniti ucenika za nesposobnost ministarstva, ja cu ga prvi nokautirat


ma de ajde dosad bi knjige već nabavio i da sam slijep, nemam ruke, noge i ne čujem


moj lega sa posla je na vrijeme uplatio udžbenike koji nedostaju njegovoj kćeri i sinu i još ih nije dobio. slažem se sa omniom, prvi kojeg treba nokautirati je ministar obrazovanja, a poslije svi ostali u hijerarhijskom nizu.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.10.2009. 7:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Omnia je napisao/la (Pogledaj post): › bas da vidim koji ce nastavnik kazniti ucenika za nesposobnost ministarstva, ja cu ga prvi nokautirat


Ako što saznam , javim ti Wink
Ja se bojim da bih mogla dobit nazad...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.10.2009. 8:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za cijelu srednju školu knjige su me koštale 800 kn, i u tih 4 godine nitko nije pravio problem.

I tko su profesori da prijete učenicima!!!

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NNIK
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2009. 8:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marijuan je napisao/la: ›
Provokator je napisao/la (Pogledaj post): ›
Omnia je napisao/la: ›
bas da vidim koji ce nastavnik kazniti ucenika za nesposobnost ministarstva, ja cu ga prvi nokautirat


ma de ajde dosad bi knjige već nabavio i da sam slijep, nemam ruke, noge i ne čujem


moj lega sa posla je na vrijeme uplatio udžbenike koji nedostaju njegovoj kćeri i sinu i još ih nije dobio. slažem se sa omniom, prvi kojeg treba nokautirati je ministar obrazovanja, a poslije svi ostali u hijerarhijskom nizu.
marijuan je napisao/la: ›
Provokator je napisao/la (Pogledaj post): ›
Omnia je napisao/la: ›
bas da vidim koji ce nastavnik kazniti ucenika za nesposobnost ministarstva, ja cu ga prvi nokautirat


ma de ajde dosad bi knjige već nabavio i da sam slijep, nemam ruke, noge i ne čujem


moj lega sa posla je na vrijeme uplatio udžbenike koji nedostaju njegovoj kćeri i sinu i još ih nije dobio. slažem se sa omniom, prvi kojeg treba nokautirati je ministar obrazovanja, a poslije svi ostali u hijerarhijskom nizu.

da , ja isto još uvijek neke čekam udžbenike, svaki drugi dan sam u knjižari , ali još nisu dobili. I tko je tu onda neodgovoran ??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.10.2009. 9:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la (Pogledaj post): ›
Omnia je napisao/la: ›
bas da vidim koji ce nastavnik kazniti ucenika za nesposobnost ministarstva, ja cu ga prvi nokautirat


ma de ajde dosad bi knjige već nabavio i da sam slijep, nemam ruke, noge i ne čujem


...ovakvim stavom ispadaš vrlo, vrlo glup, jer očito nemaš pojma o tom problemu.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2009. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

---


Zadnja promjena: PEGY; 24.01.2013. 16:38; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.10.2009. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baš bi volio vidjet da mi dijete neko kažnjava jer nema udžbenike što nije njegova krivica, a ni krivica roditelja nego države i nakladnika. pa kičmu bi mu/joj slomio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.10.2009. 11:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danima obilazim po knjižarama i tražim komplet za tehnički (za 7 i 6 r, o.š.) , polovne udžbenike iz tog predmeta sam nabavila, između ostalog što mi fali ovo baš moraš kupit novo, nemožeš fotokopirati..a nigdje ih nema, a učiteljica šiziiiii..

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.10.2009. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la (Pogledaj post): › Danima obilazim po knjižarama i tražim komplet za tehnički (za 7 i 6 r, o.š.) , polovne udžbenike iz tog predmeta sam nabavila, između ostalog što mi fali ovo baš moraš kupit novo, nemožeš fotokopirati..a nigdje ih nema, a učiteljica šiziiiii..


..ja sam uzela ovo što mi fali preko www.mis.hr, dostava preko 300 kn je bespla....rekoše mi do 5 dana je rok...pa ćemo vidjeti...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.10.2009. 12:16 
Naslov:  Re: Učenicima bez udžbenika prijete kazne nastavnika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › ...ministar Radovan Fuchs svim je školama poslao preporuku da učenici ne moraju imati udžbenike prvih mjesec dana škole.


Pa kolko je star ovaj debil? 15 godina pa ne zna da je to bio problem i prije? Ili se samo pravi kao da ne zna? Pa ovakva kašnjenja nisu ništa novo. Kroz dobar dio mog osnovnogi i cijelo srednjoškolsko obrazovanje, nikada udžbenici nisu došli na vrijeme i uvijek su profesori srali kako neće više tolerirati neimanje udžbenika. Uvijek su se učenici trebali razmještati da sjede oni koji nemaju sa onima koji imaju. I sad se pojavi neki idiot koji "izlazi u susret" i predlaže školama da toleriraju mjesec dana. Jaka stvar, otkrio si toplu vodu, donjeo si revolucionarnu ideju. Ma lopovi pokvareni, trebaju tolerirati dok god ne dođu udžbenici jer to nije krivica građana nego aljkavost ministarstva.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 02.10.2009. 12:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a jbg većina proesora su govna i znamo to svi,rijetki oni koji su normalni ^^ ali nevjerujem da će kazniti učenike jel nemaju knjige.To mi je malo smiješno i smrdi mi na neko napuhavanje bezvezno...

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.10.2009. 13:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
snaša je napisao/la (Pogledaj post): › Danima obilazim po knjižarama i tražim komplet za tehnički (za 7 i 6 r, o.š.) , polovne udžbenike iz tog predmeta sam nabavila, između ostalog što mi fali ovo baš moraš kupit novo, nemožeš fotokopirati..a nigdje ih nema, a učiteljica šiziiiii..


..ja sam uzela ovo što mi fali preko www.mis.hr, dostava preko 300 kn je bespla....rekoše mi do 5 dana je rok...pa ćemo vidjeti...


Hvala na informaciji..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: