Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ove godine petaši neće dobiti besplatne laptope

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2009. 19:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: ›
Ma ovo je strašno, ja koji nisam bio za taj projekt u stanju sam napisati da je bilo i pozitivnih strana te da ga apriori nije trebalo samo tako odrezati, a Biljana i njena ekipa iz SDP-a nisu niti sazvali presicu na tu temu, a to im je bio najznačajniji projekt u koaliciji s HSP-om. Alo ljudi ak se oni (SDP) neće boriti, a imaju načina stisnuti ekipu da ipak malo razmisle, onda o čemu mi ovdje raspravljamo...SRAMOTA !!! Biljo, Drago, Alene nek vas bude stid i sram....


Bilja i njena ekipa sramota su i bez ovoga. Još sramotnije od Bilje bilo je ono neki dan - kaže Bilja, kad su je pitali hoće li slavonski članovi glasati za Jurčića ili Josipovića, da Slavonci uvijek glasaju u skladu sa željama predsjednika stranke, pa će i sada tako. Vjerujem da ni vi u Hsp-u ne bi pali tako nisko Smile.

Prema tome, loš politički rad Bilje i ekipe postao je pravilo. Briga nju za laptope, briga nju za osječki Sdp, sve dok je duboko u Milanovićevoj guzici.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rođena u Osijeku
Offline
Avatar

Ukupno postova: 300
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.07.2009. 22:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Ne znam kako je Nk Osijek završio u ovoj temi, ali valjda je jasno da treba prestati financirati profesionalni sport novcima poreznih obveznika. Profesionalni sport je na tržištu - radit će onoliko koliko vrijedi. Teza da je od životne važnosti za jedan grad da ima uspješni fudbalerski ili bilo kakav drugi klub jednostavno nije točna.

Laptope ne bih dijelio. Smatram taj projekt pogrešnim. Umjesto poklanjanja učenicima, trebalo ih je pokloniti školama, bilo laptope, bilo stolna računala. Iako je, da se razumijemo, i poklanjanje laptopa u ovoj situaciji daleko bolje utrošen novac od nadhodnika za 15 miljuna ili nordijske staze za 2,5, da ne spominjem dvoranetine nam prevažne...


Ovo je tvoj prvi post s kojim se u potpunosti slažem. Muka mi je više gledati kako se godinama sva lova za sport prelijeva u NK Osijek, dok oni koji svojim rezultatima dižu ugled ovog grada dobivaju mrvice.
Dijeljenje laptopa je bila jedna od većih gluposti bivše vlasti. Trebali su opremiti sve osnovne, srednje i visoke škole, staviti open office i Linux,
umjesto izdvajanja silne love za udžbenike svake godine, staviti nastavno gradivo na mrežu i ubiti dvije muhe jednim udarcem. A laptope podijeliti samo djeci za koje roditelji podnesu dokaz da su slabog imovinskog stanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2009. 23:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma koje dijeljenje laptopa??? Alo ljudi, pa jeste vi svjesni u kakvim vremenima živimo? Kakvo crno dijeljenje laptopa i to još djeci u petom osnovne!!!! Pa jebote, mi kao da živimo u Wonderlendu a ne u Hrvatskoj u bankrotu...Neki prozivaju NK Osijek i grad koji mu uplati određeni iznos svake godine. Slažem se! Zašto bi mi plaćali nečije glumatanje u Gradskom vrtu. Ali isto tako i bilo koji drugi sport. Zašto bi mi plaćali muški rukomet ili žensku košarku. Ili odbojku... Dakle, kako NK Osijeku, tako svima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.07.2009. 7:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...kakvi crni laptopi, ni školske knjige nisu više besplatne....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.07.2009. 12:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A da su barem s tim NK Osijekom napravili nešto pa bi se reklo da su novci opravdano uloženi, a ovako bi netko moraoodgovarati za taj novac. No to od ove uprave neće se dogoditi. Što se tiće laptopa po meni to je odlična ideja, ali katastrofalno provedena. A za ukidanje nisam, no Bubalo je ionako, otkako je preuzeo vlast, zauzet samo ukidanjem, otpuštanjem...
Pa što onda očekivati? Dati 600000 kuna za idejno rješenje bazena koji nam ne trebaju ili osigurati laptope osnovnoškolcima? Pitanje je sada...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.07.2009. 12:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › Neki prozivaju NK Osijek i grad koji mu uplati određeni iznos svake godine. Slažem se! Zašto bi mi plaćali nečije glumatanje u Gradskom vrtu. Ali isto tako i bilo koji drugi sport. Zašto bi mi plaćali muški rukomet ili žensku košarku. Ili odbojku... Dakle, kako NK Osijeku, tako svima.


tako je.... samo jesi svjestan o kojim se tu brojevima radi... bilo bi recimo ok kad bi svi zajedno dobili kao samo NK Osijek! Ali ne, drugi dobiju jos manje od planiranoga i obecanoga - nema se, a NK dobije dodatne novece... pa cini se da se ipak ima! Ili je tu netko lud?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.07.2009. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Angelium je napisao/la (Pogledaj post): › A da su barem s tim NK Osijekom napravili nešto pa bi se reklo da su novci opravdano uloženi, a ovako bi netko moraoodgovarati za taj novac.

U Osijeku je još dobra situacija kakva je u ostalim klubovima.
U dinamo se ulažu stotine milijuna kuna iz državnih firmi. Rezultat: Ispadanje u prvim kolima eurokupova. Zadnja blamaža je 0-0 sa Armenicima.
U Rijeku se svake sezone ulažu milijuni i dovode razna pojačanja, pa se svake godine poskliznu na 1.stepenici. Rezultat: Poreaz od amatera iz Luxemburga.
Ista stvar je i sa Hajdukom. Iznimka je možda Slaven Belupo koji je naojragniziraniji klub u Hrvatskoj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.07.2009. 13:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I što drugo nego gro oftopičarenja....

Hvala Bogu i Recesiji da ne trebaju dobiti laptope.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.07.2009. 13:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

šteta što se ovaj odličan projekt neće nastaviti.
iz do sada pročitanog, ne dvojim kako i na ovom forumu ima baksuza kojima su kreda i ploča te možda daljinski upravljač ultimativni tehnološki domet koji žele i svojoj djeci.
plitki, plitki umovi.

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.07.2009. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): › šteta što se ovaj odličan projekt neće nastaviti.
iz do sada pročitanog, ne dvojim kako i na ovom forumu ima baksuza kojima su kreda i ploča te možda daljinski upravljač ultimativni tehnološki domet koji žele i svojoj djeci.
plitki, plitki umovi.


Nije problem u tehnološkom napretku nego u projektima koji bi trebali donijeti puno puno više od onoga što će donijeti laptop.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
studenac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Slavonija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2009. 0:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): › šteta što se ovaj odličan projekt neće nastaviti.
iz do sada pročitanog, ne dvojim kako i na ovom forumu ima baksuza kojima su kreda i ploča te možda daljinski upravljač ultimativni tehnološki domet koji žele i svojoj djeci.
plitki, plitki umovi.

U potpunosti se slažem. Kao što sam već jednom o tome ovdje pisao, jedna od rijetkih dobrih stvari koju je prošla vlast napravila.
Jedino je šteta što neki na ovom forumu ne kontaju da onaj tko ne zna "tipkati" po računalu i surfati po internetu u današnje je vrijeme nepismena osoba.
Ili bi im bilo krivo da neki klinac iz osnovne škole bude informatički "pametniji" od njih, a što vjerujem da neki već i sad jesu.
Prema tome omogučite djeci ono što vi niste mogli ni sanjati kad ste bili u njihovim godinama.

_________________
Dok je ovaca bit će i šišanja. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: