Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ove godine petaši neće dobiti besplatne laptope

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
doda1706
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.07.2009. 7:25 
Naslov:  Re: Ove godine petaši neće dobiti besplatne laptope
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa narvno. kud ćeš važniji projekt, nego škola u sarvašu. nemam ništa protiv sarvaša, ali ja recimo živim u gradu, a djeca mi idu na selo u školu. naime, čepin nije dobio status grada, a ja živim u cvjetnom naselju. i, naravno kćerka treba krenuti u 5. razred, a ne znam ni sam koliko mi je puta spomenula hebeni laptop...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2009. 7:55 
Naslov:  Re: Ove godine petaši neće dobiti besplatne laptope
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): ›

Gradonačelnik Krešimir Bubalo tvrdi kako Osijek sada ima puno veći prioritet u prosvjeti, a to je osnovna škola u Sarvašu.

- Tamo imamo nedovršenu osnovnu školu, za koju nema novca i sada moramo smisliti kako taj problem što prije riješiti, zaključio je Bubalo.

Piše: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Goran Flauder/arhiva 031


Pročitajte i...
[16.01.2009.] Roditelji petaša laptope prodaju u bescjenje!
[08.01.2009.] Laptopi petašima, a uskoro i nastavnicima
[22.09.2008.] Osnovcima 1.200 laptopa vrijednih tri milijuna kuna

Ovime je sve rečeno. U trenutku kada 90% kućanstava ima računalo besmisleno je dijeliti im još i laptope. Svakako da je prioritetnija potreba izgradnje kvalitetnih škola. Bubalo je kao župan dosta ulagao baš u izgradnju novih škola, a nadam se da će tako nastaviti i u gradu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2009. 8:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KLUB - UDRUGA IZNOS
1. Nogometni klub Osijek 2.500.000,00
2. Veslački klub Iktus 500.000,00
......
Navedeni iznos namjenjen je školi nogometa.

_________________
Moj Osijek...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
alija_sirotanovic
Offline
Ukupno postova: 49
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2009. 8:32 
Naslov:  Re: Ove godine petaši neće dobiti besplatne laptope
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E...BRAVOOOOOOOOOOO!!!

Upravo tako se postiže povjerenje u Državu, u državni sistem, u institucije sistema...bravo...jednoj generaciji daš laptope, druga, nadolazeća generacija se veseli što će ih dobiti, pa naposljetku - brus kume....nema...pojela maca...za vas nema!!! Zamislite razočaranu djecu....oni prije nas su dobili, a mi ne....
Krasan nam je sustav.....odlično...tako ćemo i kad budemo velik, stasali ljudi imati povjerenja u ostale institucije društva...ma da kako da ne....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2009. 9:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la: ›
KLUB - UDRUGA IZNOS
1. Nogometni klub Osijek 2.500.000,00
Navedeni iznos namjenjen je školi nogometa.


Je li to jedini iznos koji ce NK Osijek dobiti? Ako je to iznos samo za skolu nogometa, a postoji mogucnost da Grad Osijek prebaci jos koji milijuncic za npr. "prezivljavanje", onda ce to biti jedna sasvim lijepa suma u iznosu od preko nekoliko posto gradskog proracuna.

U tom slucaju smo bogatiji od nekih arapskih emirata, gdje se nogometom ljudi bave amaterski...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rođena u Osijeku
Offline
Avatar

Ukupno postova: 300
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.07.2009. 9:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la: ›
KLUB - UDRUGA IZNOS
1. Nogometni klub Osijek 2.500.000,00
2. Veslački klub Iktus 500.000,00
......
Navedeni iznos namjenjen je školi nogometa.
Da 2,5 je transparentno a 2,5 (ako nije i 5) je na crnjaka preko neke firme, kao donacija, hoćemo reviziju poslovanja NK Osijeka i da se sve javno objavi ovdje na forumu. Hajmo poštenjačine, pa da vidimo koji su to prioriteti ove gradske uprave, djeca, građani ili slušate nalog 'onog čije ime se ne spominje'?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2009. 9:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rođena u Osijeku je napisao/la (Pogledaj post): ›
pernabukano je napisao/la: ›
KLUB - UDRUGA IZNOS
1. Nogometni klub Osijek 2.500.000,00
2. Veslački klub Iktus 500.000,00
......
Navedeni iznos namjenjen je školi nogometa.
Da 2,5 je transparentno a 2,5 (ako nije i 5) je na crnjaka preko neke firme, kao donacija, hoćemo reviziju poslovanja NK Osijeka i da se sve javno objavi ovdje na forumu. Hajmo poštenjačine, pa da vidimo koji su to prioriteti ove gradske uprave, djeca, građani ili slušate nalog 'onog čije ime se ne spominje'?

Ovo je proračun za 2009. koji je donesen bez HDSSB-a ako na to misliš.Dakle 2,5 milijuna kuna je dao HSP sa svojim partnerima. Sad si popljuvala svoje!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rođena u Osijeku
Offline
Avatar

Ukupno postova: 300
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.07.2009. 9:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma neka se jednom već vidi kolko se love trpa u NK Osijek na crnjaka i na koji način, pa nek najebu i moji i tvoji i njihovi. HSP nikad nije vodio NK Osijek, niti bio u upravi (stvarno). Štos je u 5 milijunčića koji bi se trebali uplatiti ovih dana po nalogu 'onog čije ime se ne spominje'. Dajte reviziju ako se nemate čega bojati, na forum. Pa da se vidi !!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2009. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sad će Jaca kalkulator u ruke i bumo vidjeli

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2009. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rođena u Osijeku je napisao/la (Pogledaj post): › Ma neka se jednom već vidi kolko se love trpa u NK Osijek na crnjaka i na koji način, pa nek najebu i moji i tvoji i njihovi. HSP nikad nije vodio NK Osijek, niti bio u upravi (stvarno). Štos je u 5 milijunčića koji bi se trebali uplatiti ovih dana po nalogu 'onog čije ime se ne spominje'. Dajte reviziju ako se nemate čega bojati, na forum. Pa da se vidi !!!


navodno je vec sredjeno 5 milioncica - preko neke firme... tako da cemo izgleda u Os imati samo nogomet, ostali klinci ce bauljati ulicama... a mozda samo generiramo nove navijace za odgoj kojih ce onda Kohorta morati preuzeti odgovornost...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Baudolino
Offline
Ukupno postova: 300
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2009. 10:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne shvaćam Bubalovu izjavu. Od kud njemu te informacije o velikom broju prodanih laptopa i od kuda mu zaključak da se projekt darovanja laptopa nije pokazao najpametnijim?

Ovakve paušalne ocjene si je mogao dopustiti Anto Đapić, a Bubalo ako hoće tim putem - mislim da radi veliku grešku.

Podjela laptopa je odličan projekt, nediskriminatoran (dobijaju sva djeca petih razreda, a ne samo djeca koja se, recimo, bave nogometom), potiče IT znanja i vještine među mladima - neophodna za današnji&sutrašnji svijet. Ulaganje u znanje među mladima je dugoročno najisplativije ulaganje.

Škola u Sarvašu može biti tek od sekundarne važnosti. NK Osijeku, s druge strane, ne treba dati kune dok se ne napravi temeljita revizija poslovanja i dok se ne odstrane krimogene skupine iz samog kluba.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2009. 10:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam kako je Nk Osijek završio u ovoj temi, ali valjda je jasno da treba prestati financirati profesionalni sport novcima poreznih obveznika. Profesionalni sport je na tržištu - radit će onoliko koliko vrijedi. Teza da je od životne važnosti za jedan grad da ima uspješni fudbalerski ili bilo kakav drugi klub jednostavno nije točna.

Laptope ne bih dijelio. Smatram taj projekt pogrešnim. Umjesto poklanjanja učenicima, trebalo ih je pokloniti školama, bilo laptope, bilo stolna računala. Iako je, da se razumijemo, i poklanjanje laptopa u ovoj situaciji daleko bolje utrošen novac od nadhodnika za 15 miljuna ili nordijske staze za 2,5, da ne spominjem dvoranetine nam prevažne...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2009. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baudolino je napisao/la (Pogledaj post): › Ulaganje u znanje među mladima je dugoročno najisplativije ulaganje.

Škola u Sarvašu može biti tek od sekundarne važnosti. NK Osijeku, s druge strane, ne treba dati kune dok se ne napravi temeljita revizija poslovanja i dok se ne odstrane krimogene skupine iz samog kluba.

Čudno. Prvo treba djeci podijeliti laptope, ali nema veze što će na iste padati žbuka ili kišnica jer škola prokišnjava. Valjda se famozno "Društvo znanja" gradi od temelja. To je kao da djetetu kušiš kacigu za bicikl, a bicikl će pričekati. Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2009. 14:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Very Happy


Zadnja promjena: PEGY; 24.01.2013. 15:55; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2009. 19:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma ovo je strašno, ja koji nisam bio za taj projekt u stanju sam napisati da je bilo i pozitivnih strana te da ga apriori nije trebalo samo tako odrezati, a Biljana i njena ekipa iz SDP-a nisu niti sazvali presicu na tu temu, a to im je bio najznačajniji projekt u koaliciji s HSP-om. Alo ljudi ak se oni (SDP) neće boriti, a imaju načina stisnuti ekipu da ipak malo razmisle, onda o čemu mi ovdje raspravljamo...SRAMOTA !!! Biljo, Drago, Alene nek vas bude stid i sram....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: