Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



'Bum! Tres! LIPA Ples' ponovo u drugoj polovici rujna!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
rory
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8
Lokacija: blizu
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.07.2009. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
bila sam na koncertu
očekivala sam više

p.s. lipa je možda poluamaterski zbor , jer skoro polovina ljudi je pohađala glazbenu školu Franjo Kuhač, gdje je dirigentica profesorica Wink


ti očito ne znaš razliku izmeđa amaterizma i profesionalizma. dakle, amatersko bavljenje nečim nema veze sa školom koju pohađaš ili si je završio, već s time da ti ta aktivnost ne donosi zaradu. tvoj je post posve irelevantan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
salva
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.07.2009. 15:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, konačno pravi komentar, amaterizam je kad nešto radiš, a za to ne dobijaš nikakve novce, dapače, ti si plaćaš put da bi otišao na neka natjecanja. Trebate čuti amaterske zborove iz Švedske, Britanije, Bugarske, Srbije, tako nešto nikada nisam čuo u našim profesionalnim ustanovama. Svi oni imaju neke glazbene karijere, a u ameterskim zborovima pjevaju iz čiste ljubavi prema takvoj vrsti glazbe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.07.2009. 15:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rory je napisao/la (Pogledaj post): ›
MissTake je napisao/la: ›
bila sam na koncertu
očekivala sam više

p.s. lipa je možda poluamaterski zbor , jer skoro polovina ljudi je pohađala glazbenu školu Franjo Kuhač, gdje je dirigentica profesorica Wink


ti očito ne znaš razliku izmeđa amaterizma i profesionalizma. dakle, amatersko bavljenje nečim nema veze sa školom koju pohađaš ili si je završio, već s time da ti ta aktivnost ne donosi zaradu. tvoj je post posve irelevantan.

jok, uopće nisam upućena Wink

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
salva
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.07.2009. 16:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle, za neupućene:)
Lipa je amaterski zbor, bez obzira što 5,6 članova istovremeno RADI u Zboru HNK.
Zbor HNK je profesionalni zbor, bez obzira što im neki članovi Lipe HONORARNO pomažu (ili su im pomagali) u tom poslu.
Sasvim je drugi pojam kada se pod profesionalnošću smatra predanost poslu.
Ali, bilo bi neprofesionalno od mene da o tome pričam:) neki drugi put..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cena
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2009. 10:41 
Naslov:  Re: 'Bum! Tres! LIPA Ples' ponovo u drugoj polovici rujna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve je ok i svaka čast Lipi, ali ubuduće pažljivije s klavijaturistom. Inače sav trud može propasti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rory
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8
Lokacija: blizu
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2009. 16:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakvim turistom?
Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Banshee
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.07.2009. 3:38 
Naslov:  Re: 'Bum! Tres! LIPA Ples' ponovo u drugoj polovici rujna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cena je napisao/la (Pogledaj post): › Sve je ok i svaka čast Lipi, ali ubuduće pažljivije s klavijaturistom. Inače sav trud može propasti


Ne znam što reći...cena, jesi li ti bio/bila na koncetu uopće od početka do kraja?
Taj klavijaturist je, kao što je rečeno na koncertu, okupio prateći bend i napisao 2/3 aranžmana, a ti dovodiš u pitanje njegovu kvalitetu i kompetentnost? Pored toga, koliko mi je poznato, čovjek je profesor, stručnjak za glazbenu teoriju i za klavir. I ti sad jedini/jedina na cijelom ovom forumu dovodiš u pitanje njegovu izvedbu. Ukratko, on je zadnja osoba zbog koje bi trud mogao propasti. Ajd molim te pojasni na temelju čega zaključuješ da nije obavio posao kako treba?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slevak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 89
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.07.2009. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da su ovacije na koncertu bile puno jače od zlih komentara na ovom forumu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cena
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.07.2009. 20:06 
Naslov:  Re: 'Bum! Tres! LIPA Ples' ponovo u drugoj polovici rujna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E da, na aranžmane sam zaboravila. Oni su također bili ispod svake kritike. U njegovu profesuru ne ulazim, ali klasična je glazba ipak nešto potpuno drugo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
glegle
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2009. 10:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da je lipin koncert,ovakovog karaktera ispao vrlo loše, odnosno malo bolje caraoce

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
glegle
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2009. 10:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lipo drži se klasičnog repertoara, a ne ovoga ovdje je bilo od good stvari do fuj. to lipi ipak nebi trebalo i da na takav način prosipa svoj ugled

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
salva
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2009. 22:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije riječ o prosipanju ugleda, jer ga Lipa i ne može prosipati na pop-rock koncertu. Tu može samo privući buduću publiku i pjevače, što i te kako ima smisla.
A siguran sam da će već iduće godine vijati neko natjecanje:)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
petrusijan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2009. 15:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slevak je napisao/la: ›
mislim da su ovacije na koncertu bile puno jače od zlih komentara na ovom forumu.

Nažalost, od početka ovih komentara sve negativno zvučajuće kritike na račun Lipe su zle... mani je iskreno žao što je stvorena takva klima u gradu Osijeku, da vezano za HPD Lipa sve mora biti najbolje i najkvalitetnije... pa dajte poslušajte malo i iznad svoje uskogrudnosti... da ipak niste nepogrešivi i ne znam kako dobro izvodite sve čega se primite.... Nije bilo najbolje, bilo je prosječno... pomirite se s time i probajte naučiti nešto iz ovih kritika... iz svega se nešto nauči.... a neću se više vraćati na amaterizam i profesinalizam jer sam u prijašnjim postovima bio vrlo jasan vezano za svoje ocjene profesionalnosti....

_________________
Ja sam samo sanjar
Nedosanjanog sna
Dopusti mi da uđem
I ne odem nikada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
salva
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.07.2009. 18:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A kakva to točno nama klima treba? Treba li nam biti žao što u svom gradu imamo amaterski zbor koji na natjecanjima u državi i šire osvaja zlatne medalje?
Ili bi jedan pop-rock koncert trebao biti razlog da svi pljujemo po zboru, koji je, nažalost, tek ovim koncertom privukao značajniju pažnju medija, premda to neprestano zaslužuje posljednjih 16 godina?
Koji to točno zbor, ne moraš se ograničiti na Osijek, koji hrvatski zbor je u zadnjih 16 godina osvojio 13 zlatnih plaketa (8 na državnim, 5 na međunarodnim natjecanjima)?
Pa i da je taj koncert bio totalna katastrofa (a ne vjerujem da je bio), ni to ne bi bio razlog za tekstove koje si ti napisao.
To što opet spominješ amaterizam i profesionalizam samo pokazuje da nisi pročitao bar tri posta ljudi koji znaju razliku, onu teoretsku, a o praktičnoj da i ne govorim:)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
petrusijan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2009. 9:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

salva je napisao/la: ›
A kakva to točno nama klima treba? Treba li nam biti žao što u svom gradu imamo amaterski zbor koji na natjecanjima u državi i šire osvaja zlatne medalje?
Ili bi jedan pop-rock koncert trebao biti razlog da svi pljujemo po zboru, koji je, nažalost, tek ovim koncertom privukao značajniju pažnju medija, premda to neprestano zaslužuje posljednjih 16 godina?
Koji to točno zbor, ne moraš se ograničiti na Osijek, koji hrvatski zbor je u zadnjih 16 godina osvojio 13 zlatnih plaketa (8 na državnim, 5 na međunarodnim natjecanjima)?
Pa i da je taj koncert bio totalna katastrofa (a ne vjerujem da je bio), ni to ne bi bio razlog za tekstove koje si ti napisao.
To što opet spominješ amaterizam i profesionalizam samo pokazuje da nisi pročitao bar tri posta ljudi koji znaju razliku, onu teoretsku, a o praktičnoj da i ne govorim:)

Nama iskreno treba objektivna klima.... a to što je HPD Lipa najnagradjivanija u Hrvatskoj, pa nije to natjecanje u atletici da se zna točno tko je dobar a tko loš... po čemu netko ocjenjuje kvalitetu zbora na nekom natjecanju, a da nije subjektivno??
I žao mi je iskreno što određene osobe već godinama okupiraju medijski prostor grada Osijeka sa pričama o tome kako je Lipa najbolja a svi ostali nevaljaju... samo ću naglasiti da je jedan dotični gospodin/glazbeni kritičar/ politički komentator/ kolumnist piše kritiku za koncert madžarskog pjevačkog društva Nepkor i tvrdi da je bilo više izvođača nego posjetitelja, a crkva sv. Križa u tvrđi puna.... ali dobro, stvarno, ako ovaj grad želi da bude objektivan i ima kritiku, ja ću napisati da je bio najbolji, najlijepši i najjači... a opet priče o profesionalizmu sam objasnio u svom prvom postu i ako nekome nije jasno na što aludiram to nije moj problem....
Jedino mi je žao što se nazivaju judi okolo i uzurpiraju osobnost nekih ljudi samo zato što se piše istina... pa što se to mora skrivati u ovome gradu.... ja ću još jednom ponoviti, ovo nisu nikakvi zli komentari nego ukazivanje da nešto što nije u redu, nije....

_________________
Ja sam samo sanjar
Nedosanjanog sna
Dopusti mi da uđem
I ne odem nikada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: