Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dobitnici Top stipendije sa Sveučilišta u Osijeku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.07.2009. 14:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

o naravno ne može biti isključivi kriterij. Siromašni nažalost ne mogu doći u poziciju da imaju dobre ocjene, niti da imaju dodatna postignuća?????????


na čemu ti to temeljiš..povijest je pokazala da su upravo siromašni ljudi ti koji se više trude, više uče..i na kraju nešt npr. otkriju... što god vi rekli u RH svatko može završit minimum srednju školu i steći zanat... i btw.. neka kao dodatni rad vrednuju volontiranje itd...

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.07.2009. 23:02 
Naslov:  Re: Dobitnici Top stipendije sa Sveučilišta u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma te stipendije su teška muljaža. Govorim iz vlastitog iskustva, i iskustva mnogih mojih kolega studenata. Bio sam 2. na prijemnom i nisam ni kune dobio, iako je bilo garantirano da prvih 10 dobiva stipendiju na temelju uspjeha na prijemnom. Dobili su je ljudi s poznatim prezimenima, koji su jedva upisali faks. Također, ja se jesam ubijao od učenja, i mogu vam reći da sam za svaki ispit znao ne za pet nego za šest, a u indeksu sve same dvojke i trojke, tako i da su mi stipendije na temelju uspjeha uvijek sumnjive. Istovremeno, osobe koje nisam na faksu ni vidio imale su vrhunske ocjene. Da, govorimo o Pravnom faksu. Evil or Very Mad

Ipak, vjerujem da među stipendistima ima osoba koje su ih zaista zaslužile svojim radom i sposobnostima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivkica
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.07.2009. 21:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Anica je napisao/la (Pogledaj post): ›
roby7 je napisao/la: ›
kao i uvijek, bogati se samo dalje bogate. trebalo bi uvesti cenzus za te stipendije u iznosu po 5000 kuna za članove koji rade pa bismo onda vidjeli tko bi dobivao stipendiju.


ja stvarno ne razumijem zasto neki ljudi po svemu moraju srati. ovo je stipendija za ljude koji se ubijaju od učenja.i zaslužili su to. jednog dana kad ti budeš izdavao stručne radove u inozemnim znanstvenim časopisima, možda ćeš i ti zaslužiti ovako nešto. i ne, ovakve stipendije ne idu preko veza i vezica. to su jednostavno ljudi koji uče.


Ubijaju se od učenja????? Osobno vrlo dobro poznajem jednu osobu s ovog popisa koja je dobila stipendiju i pojam ubijanje od učenja je nespojiv s njom. Također, izdavanje stručnih radova u inozemnim znanstvenim časopisima njoj je potpuna nepoznanica. Ne sumnjam da među tim studentima ima onih koji su prolili krv i znoj, ali znam i da među njima ima onih koji na račun kojekakvih nazovi udruga putuju po svijetu i slikaju se, ko fol provode neke projekte i po glavi glade male gladne crnce, a sve je to skupa vrlo daleko od struke i znanosti i sl.


Draga naša Josephine,
zar ti zaista osobno vrlo dobro poznaješ tu top stipendisticu o kojoj tako ružno pišeš?!?
Moram reći kako osobno sigurno znam kako si jako daleko od navedenog i da se tvoje poznavanje navedene djevojke može nazvati isključivo možda dužetrajnim, ali zasigurno POVRŠNIM poznanstvom. To što si možda s njom dijelila studentske klupe i vidiš njezine slike s putovanja na Facebooku uopće ne znači da ju osobno dobro poznaješ jer da je tomu tako znala bi neke OBJEKTIVNE ČINJENICE o njoj, a svoje subjektivno zavidno mišljenje bi zadržala za sebe ili podijelila sa ljubomornim istomišljenicima na kavi (zasigurno nisi jedina). Da ne pričam bajke evo neke ČINJENICE o djevojci koju spominješ: upravo ta djevojka je dobila Rektotovu nagradu za prosjek ocjena 5.00 na studiju predškolskog odgoja. Nakon diplome na Učiteljskom studiju je upisala studij psihologije i bila među prvih 10 na listi (ne sjećam se točno koja) na osnovi svojih rezultata od par stotina prijavljenih. Bila je demonstrator na tri kolegija. Bila je prva na listi za županijsku stipendiju (što znači i najbolji student u županiji) i znaš li da je dio te stipendije dvije godine odvajala i davala jednom učeniku koji ima teške materijale uvjete? Znaš li da ta djevojka koju osobno dobro poznaješ u Africi nije samo kako kažeš gladila male crnce već im je i kupovala školske knjige kako bi imali iz čega učiti? Znaš li da je izvanredno upisala u Zagrebu studij Waldorfske pedagogije? I, da, sveukupno je to 3 diplome koje će ta djevojka imati u rukama kroz par mjeseci. Nadalje, navodiš da razlozi zbog kojih je dobila stipendiju nemaju veze sa strukom... a znaš li da je drugu Rektorovu nagradu dobila jer je provela znanstveno-stručno istraživanje koje je prezentirala na godišnjoj konferenciji psihologa? Znaš li da ona već gotovo godinu dana iz Osijeka putuje u Zagreb da besplatno volontira na Hrabrom telefonu (linija za zlostavljanu i zanemarenu djecu), što znači da je nemali broj puta u busu za Zagreb u 4.30h ujutro da bi bila tamo javljala se na pozive zlostavljane djece, poslije čega ide na višesatnu superviziju i onda se vraća premorena nazad u Osijek i to bez plaćenih putnih troškova? Znaš li da je cijelu prošlu godinu radila s djetetom koji ima poremećaj hiperaktivnosti i pažnje, a da je prije nekoliko godina radila s djevojčicom koja ima Down sindrom? Znaš li da je volonterski radila psihoterapiju sa zlostavljanim ženama i djecom u Sigurnoj kući gdje su smještene žrtve obiteljskog nasilja? Znaš li da vodi besplatne radionice komepetentnog roditeljstva u Caritasovom obiteljskom centru? Znaš li da je osnovala Udrugu za primjenjenu psihologiju, da je sama pisala projekte i provodila ih s drugim volonterima besplatno? Kada bi samo zbojila sve sate njezinog volonterskog rada kolika je financijska vrijednost toga sigurna sam da bi dobila iznos puno veći od 40 000kn koje je definitivno zasluženo dobila. Istina je da je i avanturist po prirodi, a imala je prilike u životu koji mnogi od nas nisu pa je i proputovala pola svijeta. Jel ju zato treba javno linčovati? Možda je tebi nepojmljivo ali ne mora se učiti samo u svojoj sobi, može se učiti u autobusu za Zagreb pa na aerodromu ili u avionu na putu za Norvešku, Meksiko ili Afriku. Draga Josefina, jednu si činjenicu rekla koja je istinita, ona do sada nije objavila niti jedan rad u stranim stručnim časopisima, ali budući da će uskoro preseliti u Norvešku i upisati postdiplomski, koliko ju ja poznajem imat ćeš uskoro priliku čitati i njezin članak na engleskom u nekom od stranih stručnih psiholoških časopisa. Osobno znam da će cijelo ljeto provesti Barceloni (htjela sam joj doći u posjet ali na žalost ne mogu jer sam tanka s parama) i znam da sa sobom u Barcelonu nosi i sve materijale za pisanje diplomskih radova (piše paralelno dva diplomska rada i za studij psihologije i Waldorfske pedagogije). Što misliš Josefina kako ja sve ovo znam? Upravo zato što tu djevojku osobno vrlo dobro poznam. I da, slažem se nemaju svi takve prilike u životu kao ona i možemo se zbog toga osjećati malo i zakinutima, ljubomornima ali pustimo ljude koji mogu da uživaju a ako smo im prijatelji uživat ćemo i mi s njima i to punim plućima! To što se ti nisi potrudila doista upoznati toliko svestranu, požrtvovnu, inteligentnu ali samozatajnu osobu je tvoj osobni izbor i molim te pripazi drugi put kad izjavljuješ da nekog osobno vrlo dobro poznaješ. Ti si zasigurno imala više prilika da ju upoznaš, ali više je nego očito da nisi i mogu ti reći da si puno propustila. Smatram se bogatom, ali ne zato jer imam para već zato što u životu imam osobe poput Tatjane. I svim dobitnicima pa tako i njoj od srca zasluženo čestitam!
P.S. I draga Josefina, poštuj osnovno pravila Googla Don”t be evil, budi manje zla, bolje upoznaj ljude oko sebe i bit ćeš sretnija...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.07.2009. 21:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mašala
svaka čast, ako je pola od ovoga napisano istina
gdje su takvi da nas izvuku iz velebne situacije

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivkica
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.07.2009. 21:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
mašala
svaka čast, ako je pola od ovoga napisano istina
gdje su takvi da nas izvuku iz velebne situacije

ma sve navedeno je istina ako ja lažem njezine diplome i potvrde koje je priložila komisiji za top stipendiju ne lažu Wink CV navedene djevojke je 6str dug (dala mi je da pročitam pa znam Wink) ja sam to ovdje malo skresala da ne udavim narod previše, ali ipak da se vidi tko je i što je sve postigla do sada u kratkim crtama top studentica koju naša Josephina tako dobro zna... nisam napomenula kako nemali broj puta spava po 3-5 sati dnevno i kunja kad ju ja uhvatim na kavi jer je na toliko strana sebe dala..
a tko će nas izvući iz velebne situacije? to ne može jedna osoba učiniti, svatko da sredi svoje dvorište, riješi svoje kredite pa će i država lakše svoje..
to je samo moje skromno mišljenje, ne želim pametovati, nisam ekonom ni političar ni pravnik...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.07.2009. 21:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaka njoj čast, samo da ne prolupa od silnog učenja i angažmana

p.s. izlazi li ona ?

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivkica
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.07.2009. 21:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
svaka njoj čast, samo da ne prolupa od silnog učenja i angažmana

p.s. izlazi li ona ?

Miss Take, baš si simpa! tako brižna, slatko Smile ne, brini neće prolupati, cura ide i na psihoterapijske radionice (svaki terapeut mora raditi i na sebi) jos i meditira tak da je psihički i fizički zdrava. A sad će uz pisanje diplomskog mjesec dana tulumariti po Barceloni, jooj da bar mogu s njom šmrccc .. da, da ima i dečka kad vas već sve zanima, zbog njega i seli u Norvešku. Ako ste gledali BB čak i znate tko joj je dečko Very Happy
ajd dosta sad o njoj da ne ispadne ovo sad samo njezin PP nije mi to namjera... draga je ona meni ali svi ljudi koji su dobili stipendiju sigurno su to dobrano zaslužili... ma ljudi svi smo mi predivni!!! stavite ružičaste naočale, glavu gore i da vidite kako je život lijep!! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.07.2009. 23:22 
Naslov:  Re: Dobitnici Top stipendije sa Sveučilišta u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja nekako ne mislim da ti ljudi nisu zasluzili te stipendije...

nego... ta cura, jos ni skole nije zavrsila, a vec tako strucna i angazirana na toliko konkretnih poslova s ljudima?!?!?! to mi malo nategnuto!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.07.2009. 23:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Callistemon, pa to i jest Top Stipendija, medijsko preseravanje sponzora, ništ više.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.07.2009. 11:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ivkice, jesam li ja navela nečije ime?

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mikica
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.07.2009. 17:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Josephine nisi ni morala napisati ime jer je ocito da se osoba prepoznala u tome sto si napisala... Pitam se zasto?!

A ivkice ti si zaboravila napisati na koji nacin je ona dosla do novca do putovanja - tako da je pokrala novac iz udruga u kojima je bila tako da profesorima iz zg-a nije platila za edukaciju koju su odrzali studentima pa studenti nikad nisu dobili diplome za to sto su odradili. Isto tako si zaboravila reci koliko ona ima godina tj. da vec sestu godinu studira studij koji traje 4 godine (upisala je po starom programu). I stvarno mislim da bi se svi koji citaju ovo trebali zapitati isto sto i Callistemon - jos ni skole nije zavrsila, a vec tako strucna i angazirana na toliko konkretnih poslova s ljudima?!?!?! Jer da je ona tako svestrana, požrtvovna i inteligentna kako ti kazes, pa valjda bi onda zavrsila prvo faks pa se zaposlila i konkretno radila, a ne si preko udruga placala putovanja tudjim novcima. A zasto ne spominjes njen prosjek i na psihologiji, a ne samo na predskolskom? Jer mnogi top studenti imaju prosjek 5,0 pored svega sto rade, a ona vec 6 godina studira psihologiju i ima prosjek oko 4,6. Istina je da ima top studenata koji su definitvno zasluzili tu stpendiju jer su se uz izvrstan prosjek ocjena dokazali dodatnim radom kako znanstvenim, tako i strucnim, al ona nije jedna od tih studenata.
Ima tu jos PUNO toga, al nije bitno. Mislim da je dovoljna cinjenica da se ona sama prepoznala u onome sto je Josephine napisala...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.07.2009. 17:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A ne znam.. Očito se netko sam izdao bez razloga....

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Beronini
Offline
Ukupno postova: 14
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2009. 4:01 
Naslov:  osijek031.com smileČINA
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): › A ne znam.. Očito se netko sam izdao bez razloga....


E jozefino! alaj si me nasmijala!! I ja bih navodno izdo prijatelja da ga takav lijep životopis krasi, nema se šta izdavat kad se može samo pohvalit sa svime što je učinila do sada u životu! I samo pola da je istina od navedenog cura je zaslužila dvije nagrade a ne jednu! Ak je to ona plava cura koja mislim da je, bome ju je Bog obdario sa svime, još je i zgodna ufff šteta što ju ukro neki Norvežanin... vidio sam je neki dan ma raspleo bih joj sve one duge plave pletenice u jednoj noći! grrrr
P.S.e a što ova mikica lupeta? jel ona uopće pročitala šta ivkica piše? cura PARALELNO studira 2 faxa a jedan je već završila i još čuda radi svega! I čudi se što to traje 6godina, pa da traje 15godina nije previše! dam se kladit da ta mikica nije u 6godina završila još ni jedan bar zvuči tako jaaaako NEinteligentno Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maja-jaja
Offline
Ukupno postova: 11
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2009. 4:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): › Ivkice, jesam li ja navela nečije ime?

Očito smo kolegice jer i ja studiram psihologiju, SRAMOTA me ovakvih ljudi kao ti koji pljuju po svojim kolegama. Umjesto da ti je drago što je netko od nas postigao takav uspjeh kopaš jamu ispred te osobe u nadi da će u nju upasti, a svi znamo što se tada događa... Josefina sama sebe ćeš ovakvim izjavama pokopati! Samo su dvije studentice dobile Top stipendiju u Osijeku, a svi znamo kako je Osijek malen grad i puno ljudi zna tko su te djevojke. Ivkica je dobro reagirala, treba stati uz prijatelje i kad im ide i kad im ne ide u životu. A ti Josefina ugledaj se na Tatjanu i umjesto da samo čitaš o psihologiji odi na koji tretman psihoterapije, dobro će ti doći Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maja-jaja
Offline
Ukupno postova: 11
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2009. 4:27 
Naslov:  Re: Dobitnici Top stipendije sa Sveučilišta u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Callistemon je napisao/la (Pogledaj post): › ja nekako ne mislim da ti ljudi nisu zasluzili te stipendije...

nego... ta cura, jos ni skole nije zavrsila, a vec tako strucna i angazirana na toliko konkretnih poslova s ljudima?!?!?! to mi malo nategnuto!


Pa gle, nekak mi se čini da baš zato što se čini nevjerojatnim kako je moguće da jedna osoba napravi toliko toga i je dobila priznanje koje je dobila. Ako si pročitala što je Ivkica napisala onda si mogla vidjeti jednu riječa to je supervizija. Vidim da ti je nepoznata jer se pitaš kako je moguće da student radi s ljudima. Da, kao student psihologije npr možeš proći edukaciju za rad na telefonu psihološke pomoći i onda pod supervizijom raditi na savjetodavnoj liniji i pomagati ljudima ili nproći neku drugu edukaciju i opet raditi s ljudima. Supervizija znači da si pod nadzorom stručnjaka koji imaju višegodišnje iskustvo i tako je to ta djevojka i radila. Možeš mirno spavati... i studenti mogu i raditi i pomagati..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: