Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Potpisivanje peticije "Pravo na izbor" održano i u Osijeku [Vijesti OSTV-a]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.06.2009. 10:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam stigao na trg ... potpisivanje peticije je kratko trajalo, i trebalo je organizirati i on line mogucnost potpisivanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Trippy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 136
Lokacija: Fallen
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.06.2009. 11:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U restoranima sam protiv pušenja, uostalom tamo pojedeš i bris, ako i treba zapalit odeš van 1 zapalit. A sad sjedit, cugat 5h ili više a ne zapalit (ta neću valjda svakih 10min van), propast ce pola kafova, restorani neće.

Uostalom meni je svejedno, jednostavno necu izlaziti, privatni tulum i ciao, a kad dođe toplo vrijeme onda terasa.

Jedino mi nije svejedno što će tisuće ljudi ostat zbog posla 100 % ako se nešto ne učini.

_________________
One day there'll be a place for us
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.06.2009. 11:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@my online persona:
"Za ugostiteljske objekte površine iznad 50 četvornih metara predlažu da se do 30 posto ukupne površine može fizički odvojiti i osposobiti za pušače te da je u tim prostorima dozvoljena konzumacija. Ugostitelji zahtijevaju da im se zakonskim izmjenama za ugostiteljske objekte površine do 50 četvornih metara omogući da sami mogu izabrati žele li da njihovi objekti budu pušački ili nepušački."
....mislim da nema baš puno restorana manjih od 50m2, tako da ćeš i dalje moći fino papati bez duhanskog smrada, jer kao što piše - takvi lokali moraju imati odvojen prostor za pušenje....
...što se tiče lokala do 50m2, zaista bi trebalo ostaviti ugostiteljima na volju žele li biti za ove ili one....koliko su nepušači postali glasni otkad je zakon stupio na snagu i koliko se barata statistikama (30% pušača u odnosu na nepušače) ne bi trebalo biti problema, jer i dalje ostaje 70% nepušača koji će puniti lokale za nepušače.....
...meni osobno smetaju cajke u kafiću, te stoga ne odlazim u takve....


Zadnja promjena: anakonda; 18.06.2009. 11:02; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.06.2009. 11:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trippy je napisao/la: ›
Pa nece pomoci, ali eto.

Nije stvar u pusacima, stvar je po meni sto ce se hrpa njih zatvorit na jesen i zimu, i jako puno ljudi ce ostat bez posla.

Pusim, meni ne smeta, ali treba se naci neko rjesenje jer cinjenica jest da ce mnogi zatvorit.

Bu hu hu,stvarno mi ih je žao NE.
Ionako ima puno previše kafića u Osijeku.
A što se tiče konobara koji će ostat bez posla,ionako je zakurac bit konobar tako da im se zapravo čini usluga.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Trippy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 136
Lokacija: Fallen
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.06.2009. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako gdje, kao i svaki posao, negdje je loše, negdje je dobro, negdje je odlično.

De mi prevedi "puno previše" ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.06.2009. 11:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trippy je napisao/la: ›
Kako gdje, kao i svaki posao, negdje je loše, negdje je dobro, negdje je odlično.

De mi prevedi "puno previše" ?

Previše kafića s obzirom na broj stanovnika.
Šta tu nije jasno.
Isto kao što je donedavno bilo previše kladionica s obzirom na broj stanovnika(čak mislim najviše u Europi ili pri samom vrhu).

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Trippy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 136
Lokacija: Fallen
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.06.2009. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa ja vidim da ti svi kafići rade, znači da ih nije previše. Šta bi trebali nagurati 10.000 ljudi u 5 kafića subotom navečer ?

_________________
One day there'll be a place for us
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
my_online_persona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 43
Lokacija: u dubinama
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2009. 11:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anakonda, sve sto si napisala, stoji. Ali, evo moj primjer, nepusac sam i u drustvu imam nekoliko pusaca. Znaci moje drustvo bi se prema tome trebalo podijeliti na nas nepusace i one pusace? Zajedno se nadjemo u Tvrdji, pozdravimo i onda svatko na svoju stranu i nadjemo se opet za par sati...
Nisam nikako protiv pusenja, tko zeli njegova je volja isto kao i moja ne pusiti. Ali ako se ljudi ISKRENO brinu samo za sve te djelatnike koji ce eventualno ostati bez posla (jer svi to drze kao glavni argument), a ne za svoju komociju, zasto ne izadju ugostiteljima na ruku i izadju van pusiti a promet i dalje prave lokalima?

_________________
Mijenjam tri narodnjaka za jednog rock`n`rollu!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dylan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 818
Lokacija: New York
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.06.2009. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Idem zapaliti sada jednu u dvorište i popiti kavu.

_________________
People are crazy and times are strange
I'm locked in tight, I'm out of range
I used to care, but things have changed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.06.2009. 11:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...stoji i ovo što si i ti rekao....osobno, žao mi je ugostitelja jer je to njihov način zarađivanja za život....ali, imaš pravo - moja je to komocija što želim zapaliti cigaretu uz kavu prije posla, recimo - a ne mogu jer kao građanin drugog reda u ovom slučaju, moram stajati pred vratima birtije sa šalicom u ruci, recimo....kofi to gou - idealan izum Smile.....
....a ako ćemo iskreno - zakon je vrlo nedorađen sam po sebi, prepun je rupa i nelogičnosti i svakako bi trebalo poraditi na tome da se sredi....mislim - ići ljudima u dnevne sobe (privatni iznajmljivači soba na moru) i kažnjavati ih?...zabraniti pušenje u vlastitom automobilu??????????....wtf.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Trippy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 136
Lokacija: Fallen
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.06.2009. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

my_online_persona je napisao/la (Pogledaj post): › Anakonda, sve sto si napisala, stoji. Ali, evo a ne za svoju komociju, zasto ne izadju ugostiteljima na ruku i izadju van pusiti a promet i dalje prave lokalima?


Zato što kavu ne mogu pit bez cigarete, kao niti alkohol ako je vikend. Tako da prije ću ostati kod kuće i napravit privatni tulum, nego izlazit ugostitelju na ruku a sebe patit i nervirat jer to mi nema nikakvog smisla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
my_online_persona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 43
Lokacija: u dubinama
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2009. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da je zakon nedoradjen, to je jasno. Svi novi zakoni su ionako pisani na brzinu da se zadovolji Europa, pa tako i ovaj. Treba ovaj zakon srediti ali ne kao sto su rasprave na forumu, "ili po mom ili tvom, nikako zajedno".

_________________
Mijenjam tri narodnjaka za jednog rock`n`rollu!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2009. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

my_online_persona je napisao/la: ›
cane je napisao/la (Pogledaj post): ›
Prvo nazad u osnovnu školu i nauči razliku između Ć i Č!

Drugo mlatiš ti sebe po toj slami od mozga što imaš u glavi, jel pojma o pojmu nemaš.
Kad padne kiša i zahladi pa ljudi ne mogu sjediti na terasama, kafići zjape prazni.

Dakle gdje su ti nepušači u kafićima onda?
Zaključak 90 posto gostiju u kafićima su pušači.


cane, udahni duboko, zapali cigaretu i smiri se jer vidim da si se nepotrebno negdje u mom postu osjetio prozvan kad se spuštaš na razinu vrijeđanja umjesto raspravljanja... Ajd sada dobro razmisli koliko tvojih prijatelja i poznanika koje redovito viđaš u kafićima su nepušaČi? Ali iskreno... i usporedi ih s onima koji puše. Od mog društva, manje od polovice puši. Niti jedno društvo se ne sastoji samo od pušaČa i samo od nepušaČa... A što se tiče kiše i hladnoće, pa tko inače izlazi van po kiši?! Po toj tvojoj logici, nepušaČi uopće ne izlaze van jer ako zbog kiše kafići zjape prazni to je krunski dokaz da samo pušaČi izlaze.
I, čovječe, imaš 29 godina, nemoj se kao dijete hvatati jednog krivo napisanog slova i to koristiti kao neki temeljni dokaz tko što zna, a što ne zna. Smile

Momak ja držim kafić i znam o čemu pričam. Moji gosti su 90 % pušači. Znači kada padne kiša i kad zahladi nemam gostiju. Zašto ih nemam, e pa zato što ljudi unutar lokala više ne mogu zapalit. I tu sam došao do zaključka kako su većina gostiju pušači.
Pa te ja sad pitam gdje su ti nepušači?

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.06.2009. 12:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la (Pogledaj post): ›

Pa te ja sad pitam gdje su ti nepušači?


seru po forumu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
my_online_persona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 43
Lokacija: u dubinama
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2009. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@cane, mogao si tako odmah napisati i ne bih ti nista odgovorio jer znas iz prve ruke, cemu je vrijedjanje bilo potrebno jer sam izrazio svoje misljen je? Ali to se odnosi na tvoj kafic, ima hrpa drugih koji imaju jednako i jednih i drugih. Nije mi namjera ovdje se s tobom prepucavati, pa ako si (ne znam zasto) osjetio da sam se tebi direktno obratio, nije mi to bila namjera...

_________________
Mijenjam tri narodnjaka za jednog rock`n`rollu!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: