Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Potpisivanje peticije "Pravo na izbor" održano i u Osijeku [Vijesti OSTV-a]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.06.2009. 16:35 
Naslov:  Potpisivanje peticije "Pravo na izbor" održano i u Osijeku [Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na prijedlog Ceha ugostitelja i turističkih djelatnika na glavnim gradskim trgovima i drugim prometnim mjestima diljem Hrvatske, pa tako i u Osijeku, organizirano je jednodnevno potpisivanje peticije pod nazivom "Pravo na izbor" kojom se traži izmjena Zakona o ograničavanju uporabe duhanskih proizvoda. Upozoravaju kako je 16 tisuća ugostitelja zbog zabrane pušenja na rubu propasti. Ne promijeni li se uskoro neššto po pitanju “zakona o nepušenju”, osječki ugostitelji bi mogli i u štrajk. Peticija se potpisuje do 30. lipnja u ugostiteljskim objektima te u prostorijama udruženja obrtnika i područnim obrtničkim komorama, a namijenjena je svima koji podupiru zahtjeve Ceha.



U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- predstavnici poljoprivrednih udruga sa županom o stanju ratarskih kultura

- predstavljena knjiga "200 godina slobodnog i kraljevskog grada Osijeka"

- 6. tradicionalni UFO započinje sutra i trajat će do ponedjeljka



Osječka televizija - Vijesti, 17.06.2009.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Trippy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 136
Lokacija: Fallen
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.06.2009. 17:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baš stavih potpis prije 5 minuta Razz

_________________
One day there'll be a place for us
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
my_online_persona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 43
Lokacija: u dubinama
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.06.2009. 18:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa zar ugostitelji zbilja misle da će im ta peticija išta pomoći? Kada bi se kojom bajkovitom odlukom i promijenio zakon o zabrani pušenja u kafićima, ne bi postojao niti jedan kafić koji bi bio za nepušaće. Pa neće Vlada skočiti sama sebi u usta pa poništiti donešeni zakon. To što ugostitelji rade je mlačenje prazne slame. Zakon je donešen zbog večine građana koji su nepušaći i tako će i ostati.
Potpisujte ljudi pametne peticije za pametne stvari koje koriste VEČINI građana a ne bedastoće za manjinu.

_________________
Mijenjam tri narodnjaka za jednog rock`n`rollu!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mrki_2004
Offline
Avatar

Ukupno postova: 87
Lokacija: Nepoznata lokacija LOL
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.06.2009. 20:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja necu potpisati 100% ....zast da se ja gušim u dimu...ak je problem izaći van i zapaliti...jebes takvog čovjeka...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Trippy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 136
Lokacija: Fallen
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.06.2009. 20:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa nece pomoci, ali eto.

Nije stvar u pusacima, stvar je po meni sto ce se hrpa njih zatvorit na jesen i zimu, i jako puno ljudi ce ostat bez posla.

Pusim, meni ne smeta, ali treba se naci neko rjesenje jer cinjenica jest da ce mnogi zatvorit.

_________________
One day there'll be a place for us
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ed Wood
Offline
Avatar

Ukupno postova: 144
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.06.2009. 23:00 
Naslov:  Re: Potpisivanje peticije "Pravo na izbor" održano i u Osijeku [Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ponudili mi danas da potpišem; glatko odbio. Prestanite pušit i rješen problem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ml4d3n
Offline
Ukupno postova: 22
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2009. 0:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma da, no way da potpišem.

Ima glatko rješenje za ovu poteškoću, neka prestanu pušiti i naprave uslugu zdravstvu i sebi, a ne bogatunima koji se kriju iza tvornica dima Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2009. 1:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

my_online_persona je napisao/la: ›
Pa zar ugostitelji zbilja misle da će im ta peticija išta pomoći? Kada bi se kojom bajkovitom odlukom i promijenio zakon o zabrani pušenja u kafićima, ne bi postojao niti jedan kafić koji bi bio za nepušaće. Pa neće Vlada skočiti sama sebi u usta pa poništiti donešeni zakon. To što ugostitelji rade je mlačenje prazne slame. Zakon je donešen zbog večine građana koji su nepušaći i tako će i ostati.
Potpisujte ljudi pametne peticije za pametne stvari koje koriste VEČINI građana a ne bedastoće za manjinu.

Prvo nazad u osnovnu školu i nauči razliku između Ć i Č!

Drugo mlatiš ti sebe po toj slami od mozga što imaš u glavi, jel pojma o pojmu nemaš.
Kad padne kiša i zahladi pa ljudi ne mogu sjediti na terasama, kafići zjape prazni.

Dakle gdje su ti nepušači u kafićima onda?
Zaključak 90 posto gostiju u kafićima su pušači.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
my_online_persona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 43
Lokacija: u dubinama
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2009. 2:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la (Pogledaj post): ›
Prvo nazad u osnovnu školu i nauči razliku između Ć i Č!

Drugo mlatiš ti sebe po toj slami od mozga što imaš u glavi, jel pojma o pojmu nemaš.
Kad padne kiša i zahladi pa ljudi ne mogu sjediti na terasama, kafići zjape prazni.

Dakle gdje su ti nepušači u kafićima onda?
Zaključak 90 posto gostiju u kafićima su pušači.


cane, udahni duboko, zapali cigaretu i smiri se jer vidim da si se nepotrebno negdje u mom postu osjetio prozvan kad se spuštaš na razinu vrijeđanja umjesto raspravljanja... Ajd sada dobro razmisli koliko tvojih prijatelja i poznanika koje redovito viđaš u kafićima su nepušaČi? Ali iskreno... i usporedi ih s onima koji puše. Od mog društva, manje od polovice puši. Niti jedno društvo se ne sastoji samo od pušaČa i samo od nepušaČa... A što se tiče kiše i hladnoće, pa tko inače izlazi van po kiši?! Po toj tvojoj logici, nepušaČi uopće ne izlaze van jer ako zbog kiše kafići zjape prazni to je krunski dokaz da samo pušaČi izlaze.
I, čovječe, imaš 29 godina, nemoj se kao dijete hvatati jednog krivo napisanog slova i to koristiti kao neki temeljni dokaz tko što zna, a što ne zna. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2009. 9:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šta se imate svađati oko peticije? Ili ju potpišite ili ne; samo da je drame raditi...
Ja iskreno ne znam koliko su kafići manje popunjeni otkad je novog zakona, ali moja je cura najavila da zimi neće ni izlaziti van što je (bar meni) dosta važan pokazatelj.
Pretpostavljam da cane zna bolje od nas (ipak provodi najveći dio dana i večeri u kafiću), ali sa druge strane on predstavlja sebe i svoju interesnu skupinu...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.06.2009. 9:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

my_online_persona je napisao/la (Pogledaj post): › Pa zar ugostitelji zbilja misle da će im ta peticija išta pomoći? Kada bi se kojom bajkovitom odlukom i promijenio zakon o zabrani pušenja u kafićima, ne bi postojao niti jedan kafić koji bi bio za nepušaće. Pa neće Vlada skočiti sama sebi u usta pa poništiti donešeni zakon. To što ugostitelji rade je mlačenje prazne slame. Zakon je donešen zbog večine građana koji su nepušaći i tako će i ostati.
Potpisujte ljudi pametne peticije za pametne stvari koje koriste VEČINI građana a ne bedastoće za manjinu.


...znači, pušači su po tebi bedasti???...dobro, ajd neka ti i to bude.....ali ugostitelji nisu bedasti, nisu u manjini i jako dobro znaju što traže......
...za neupućene poput tebe: ugostitelji NE TRAŽE da se zakon ukine, već da MOGU SAMI ODLUČIVATI o tome hoće li biti pušački ili ne....i to je u redu....jedva čekam jesen, kada će se zapravo jako dobro vidjeti koliko će se lokala zatvoriti i koliko će još ljudi završiti na državnim jaslama.......

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.06.2009. 10:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dosta su nepusaci tlaceni dimom..
viva zakon o zabrani pusenja na javnim mjestima..
svi komentari protivni zakonu jos jedan su dokaz bezobzirnosti i samozivosti pusaca..koji za svoju potpuno suludu naviku argumete traze u ekonomskoj opravdanosti, kao da je profit mjerilo svega i prema njemu bi trebalo drustvo organizirat..
nikakve izmjene zakona i te price tipa nek kafici odluce, zna se sta bi odlucili, svi bi bili pusacki, druga stvar kako bi se neko drustvo podijelilo kad izlazi, ajmo u grad, pa ja cu sad u svoj kafic a ti u svoj?! gluposti..zasto ne bi malo pusaci trpjeli, za promjenu?

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SheOs
Offline
Ukupno postova: 119
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2009. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam nepušačica i planiram potpisati peticiju. Čujem da se može do 30. lipnja. Odlično!Idu mi na živce nepušači koji stalno kenjaju kako ih se truje. E pa nemoj izlaziti u kafić, vrlo je jednostavno. Svatko ima pravo na izbor. To je poanta. Da ne govorim o otkazima koji su već uslijedili. E vidite, mene kao nepušačicu truju puno gore stvari - mala plaća, bezobrazluk poslodavaca, nepravda....Možete li nešto po tom pitanju učiniti?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Trippy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 136
Lokacija: Fallen
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.06.2009. 10:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zato sto je pušenje teška ovisnost, uostalom, po meni bilo bi najbolje napravit prostor za pušače u sklopu kafića, diska, ali ne po načinu na koji je to sada učinjeno, da se ne smije u toj prostoriji konzumirati cuga, več samo pušiti, to mi je totalna glupost. Neka to poprave pa će svi biti zadovoljni.

Šta trebam srknut kavu, pa otići u drugu prostoriju povuci dim ?? Neka to mjenjaju i sve 5. Pit cu kavu i alkohol u svojoj i ciao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
my_online_persona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 43
Lokacija: u dubinama
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2009. 10:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
...znači, pušači su po tebi bedasti???...dobro, ajd neka ti i to bude.....ali ugostitelji nisu bedasti, nisu u manjini i jako dobro znaju što traže......
...za neupućene poput tebe: ugostitelji NE TRAŽE da se zakon ukine, već da MOGU SAMI ODLUČIVATI o tome hoće li biti pušački ili ne....i to je u redu....jedva čekam jesen, kada će se zapravo jako dobro vidjeti koliko će se lokala zatvoriti i koliko će još ljudi završiti na državnim jaslama.......


@Anakaonda... nikako nisam mislio da su pušači dedasti, već ta peticija (ima razlike) jer nema smisla i ništa neće promijeniti... Vjerojatno si moj post pročitala nabrzinu pa si shvatila da sam neupučen o tome što ugostitelji traže. Napisao sam da u tom slučaju (ukoliko ta peticija prođe) neće biti niti jedan lokal za nepušače, jer koji će ugostitelj to izabrati? Svi će htjeti biti pušački lokali... zar ne? i koja je onda svrha tog zakona? jer s vlasnicima kafića te izmjene traže i vlasnici restorana. Imam jako puno prijatelja u Sloveniji, sam sam jako puno puta bio tamo i nastaviti ću ići, i svi mi kažu da im se navike izlaska nisu promijenile i da kafići ne trpe. Zašto bi kod nas bilo drukčije?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: