Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Psi i vlasnici u šetnji

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ivana_novoselnik
Offline
Ukupno postova: 27
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2009. 21:32 
Naslov:  Re: Psi i vlasnici u šetnji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bizo je napisao/la (Pogledaj post): › Evo jedne slikice za tebe


mislim da ovo sve govori...

btw svaka čast Laughing ja sa svojim ni prismrdit pet centru ne smijem... stalno diže nogu pa ga moram nositi i onda skonta mačku pa joj sam priča jer bi se igro, a ona kandže vadi...a kad dođemo do zečeva...ajme majko...mislim da on onda postaje krvoločan pesonja Embarassed

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.06.2009. 21:46 
Naslov:  Re: Psi i vlasnici u šetnji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bizo je napisao/la (Pogledaj post): › Evo jedne slikice za tebe


Beat this !!!! Smile



DSC00710.jpg
 Opis:
 Veličina:  233.53 KB
 Pogledano:  69 put(a)

DSC00710.jpg



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.06.2009. 21:58 
Naslov:  Re: Psi i vlasnici u šetnji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moja labradorica je jako dobar i miroljubiv pas, bez naznaka bilo kakve agresije, ni prema ljudima ni prema drugim psima. Ali svejedno, kad ju šetam po ulici, promenadi, na bilo kojem mjestu gdje se kreću ljudi, ona je na povodcu, iz obzira prema ostalim ljudima. Mnogima nije ugodno mimoići se sa velikim crnim psom, koji bi usput svakoga i ponjuškao i pozdravio, jer je super dobrica. Neki se ljudi panično boje pasa, a pogotovo kad ju sretnu u mraku. Ja to razumijem, i mislim da bi vlasnici pasa trebali imati razumijevanja i obzira prema drugim ljudima. Čak i oni koji šetaju nekakve minijaturice, jer takvi psi obično prvi laju i zalijeću se prema drugim psima.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivana_novoselnik
Offline
Ukupno postova: 27
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2009. 22:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pumpkin svaka čast Bravo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zEE-kAY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 114
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.06.2009. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

po meni ...sta se setnje pasa tice imam pravilo bez obzira na pasminu...
ako ga seces na mjestu gdje se nalaze drugi ljudi sa ili bez pasa...vodi ga na povodcu...
ako ga seces po sumi ili nekom nenaseljenom mjestu...seci ga kako god hoces ali na vlastitu odgovornost...
svojeg (pokojnog) psa sam znala setat po ulici ...pa cak i cestom gdje nije naseljeno ali prolaze auti itd uvijek na povodcu...kad smo dosli van naseljenog do neke vece livade ...pustila sam ga da protrci malo i dalje opet doma na povodcu...

nije stvar u tome koja pasmina je krvolocna, a koja nije nego se radi o bontonu i kulturi prema drugim ljudima i vlasnicima pasa....

kao sto je Bizo naveo onaj primjer...da se onaj jazavac zaletio na veceg psa...ako ga pas napadne...tvoj pas je kriv po razmisljanju vecine ljudi samo zato jer je veci i jaci prema tome automatskii "agresivniji"...a nema veze da se ovaj mali zaletio prvi...
no na stranu to...nemam nista protiv malih pasmina, ali npr konkretno pekinezeri koji su svi mali slatki muci muci znaju bit jako zajebani...iskusila na par primjera (ne svi!!)...

dakle...medju ljudima ...povodac....na otvorenom van civilizacije...radi sta god hoces...na vlastitu odgovornost...

Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zEE-kAY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 114
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.06.2009. 22:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sad sam skuzila da za vrijeme kad sam ja sastavljala ovu svoju poruku pumpkin prakticki napisala isto Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2009. 22:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
Bizo je napisao/la (Pogledaj post): › Evo jedne slikice za tebe


Beat this !!!! Smile


jel to Dylan? krasan ćuko.. osijek031.com smile

kada šećem s psom bez povodca je jedino na bentu od vodoprivrede do novog mosta u višnjevcu (s tim da ga se mora stavit na lajnu kad se prolazi kraj hipodroma jer bi se išao igrat s konjima Rolling Eyes ). nekad ga pustim bez lajne i na pijanoj promenadi, ali samo ako nema drugih pasa jer uglavnom naletimo na male lajavce koji ga napadaju, a on ih se, iako OGROMAN, boji i ne volim psa izlagat pretjeranom stresu.
i dalje je na lajni sve do iktusa, kada ga opet puštam ako ima samo 1-2 čovjeka i nijednog psa.
on savršeno sluša, kad mu se da naredba izvršava ju bez obzira na đukca/pticu/mačku, ali nekak smatram bontonom vlasnika pasa da kad ti se priblizava drugi pas svog stavis na povodac.
uvijek pitam "jel vaš voli muške?" Smile jer ovog mog redovito mužjaci napadaju, pa ako kaže da je ok, onda dopustim njuškanje.
ne puštam svog psa da prilazi i njuška druge bez da prije pitam vlasnike jel to u redu jer ne volim kad se to nama radi.. dok je bio štene jako se bojao drugih pasa, pa me nanervirala situacije u kojoj je jedan frajer s basetom staaaalno dolazio k nama iako je moj stavio rep pod dupe i bjezao koliko mu je povodac dopustao. dok nisam dreknula. onda sam proglasena ludjakinjom. Laughing

i kad ćemo već tako... beat this:


and this:


pa onda možda i ovo:


osijek031.com smile osijek031.com smile


Zadnja promjena: kudjaokomtiskokom; 12.06.2009. 22:15; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.06.2009. 22:14 
Naslov:  Re: Psi i vlasnici u šetnji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pumpkin je napisao/la (Pogledaj post): › Mnogima nije ugodno mimoići se sa velikim crnim psom, koji bi usput svakoga i ponjuškao i pozdravio, jer je super dobrica.


Postoji komanda 'k nozi' ili 'uz nogu' ... tada pas hoda s lijeve strane vlasnika, tako da mu je glava tik uz gazdino koljeno. Setao sam vucjaka koji je bas tako hodao dok mu nisam rekao 'idi'. Povodac je bio nepotreban i hodao je uz nogu bez obzira na druge pse, lajanje drugih pasa, macke, ljude i ostalo.

@kudjaokomtiskokom
Ali, psi su drustvene zivotinje, zato mu braniti da se njuska s drugima ? Ako ga stitis svaki puta, nece nikada prevladati strah. Zasto ga svaki puta povlaciti za povodac kad vidi drugog psa ? ... kakav mu je to zivot ?

i PS ... eto ... pobjedila si sa slikama Smile ... sweeet Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bizo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.06.2009. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba pustiti pse da se ponjuškaju kada vlasnici ocijene da je to moguće.
Vlasnik bi trebao znati vanjske pokazatelje raspoloženja svoga psa.
Za početak,naskakivanje mužjaka na stražnji dio drugog mužjaka nije,kao što dosta ljudi misli,znak da im je pas "homo".
To je tipičan znak pokušaja dominacije nad drugim mužjakom.Ako drugi mužjak to dozvoli,priznao je dominaciju i sve je u redu.
Međutim,ako je i drugi mužjak dominantan i to ne dozvoli,tuča je neizbježna.

Ima još dosta pokazatelja,koji ako se ispravno protumače,mogu spriječiti bilo kakav problem.
Što se tiče odabira pasmine,dobro sam se informirao.
Imao sam 16 godina mješanca,zatim smo uzeli mješanca iz azila,koji je s nama 4,5 godina,a prije dvije godine smo uzeli AST-e.

Što se tiče konkretno jazavičara,i svih malih pasmina,ne da nemam ništa protiv,već ih volim kao i sve pse i živa bića na svijetu.

Slike su odlične i dobrodošle,treba ljude upoznati sa što više pasmina,sa što više velikih i malih mješanaca,da se dobije što više podataka za one koji to žele.
Evo slika tri odrasle ženke AST,poslije ring dresure.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bizo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.06.2009. 11:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sa izložbe...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.06.2009. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›

Kad ljudi budu vodili svoje zamorce ili miseve u setnju, ja cu onda zavezati mog yorkija jer on ce predstavljati opasnost za nekoga ovako ne vidim nikakvog razloga za to da bude zavezan. A i vjeruj mi ... puno je lakse pokupiti njegovo malo govance Smile



moj susjed vodi dva mala tvorica redovno na povodcima u setnju na promenadu Smile smijesno ih je za vidjeti na daljinskom povodcu kako setaju mal visi od trave Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.06.2009. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

btw. slike su vam predivne, sve od reda stvarno

najvise nas se dojima galerijica kudjaokomtiskokom Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.06.2009. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Ingo: krivo si me shvatio, puštam ga ja! ali tek kada ocijenim psa i vlasnika.. Wink po meni, to je jedino odgovorno ponašanje.

@pop-at-teta: a rekli su mi da će mi gonič zaklat zekane.. inače, spavaju zajedno Laughing . (no, naravno, to nije došlo samo od sebe nego zahtijeva puuuuno puuuno rada i truda!)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bizo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.06.2009. 14:25 
Naslov:  Re: Psi i vlasnici u šetnji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pazi na svog goniča i čuvaj ga od zekoša,ipak su brojniji Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivana_novoselnik
Offline
Ukupno postova: 27
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.06.2009. 7:06 
Naslov:  Re: Psi i vlasnici u šetnji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: