Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zašto je osječki SDP najgori u državi?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.06.2009. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la: ›
niti na ovom topicu istices potrebu uklanjanja Starcevica kao simbola antiurbanog

Ova fiksacija željeznim kipom Vilenjaka već diskvalificira iz ozbiljne diskusije. Niti je taj kip simbol antiurbanog, niti može postojati simbol antiurbanog, jer antiurbano pretpostavlja urbano - a što je urbano?
Kip je gadan, postavljen nasilno, uz nepoštivanje struke (hvala Bogu, to sam na ovom forumu već 100 puta napisao) - uostalom kao skoro svaki kip, ali onog političara kome bi micanje kipa bila osnova predizborne kamapanje trebalo bi našamarati i otjerati nazad u srednju školu.

Vilenjak je napisao/la: ›
"gradjanskoj" opciji. ti i Felt tvrdite da ona, u Osijeku, postoji. mozda cak i na ovom forumu? a mozda i ne. vrag ce ga znati.


Građanska opcija kakvu ti zamišljaš ne postoji ni u mašti adolescenta koji je počeo naglo čitati. Ne postoji nigdje na svijetu, a jasno, ni u Osijeku. "Građanskoj opciji" ne valja pridavati razno-razna mistična svojstva, poput poštenja, čvrstog morala, istinske borbe za običnog čovjeka, slušanje adekvatne glazbe, zgroženost kipom na trgu, i tako dalje.

Što bi bila ta građanska opcija? Ništa posebno, građani kojima nacionalno i etničko nije na prvom mjestu, uz nadu o barem srednjoškolskoj naobrazbi i odrastanju u gradu. Kakvu glazbu slušaju, kakav im je kip i zašto ih baš briga za kip, koji im je stav o Bleiburgu, to je potpuno irelevantno. Niti bilo koji od tih stavova nekog čine građaninom i urbanim. Urbano je mit iskompleksiranih malograđana.

Sdp se dovodi u vezu sa "građanskom" opcijom samo iz razloga što je politička kampanja bazirana na ratu i hrvatstvu već zauzeta od strane njihovog konkurenta Hdz-a.

I da, i biraču i političaru u interesu je isključivo dolazak na vlast, a čvrste programe, hvalevrijedne ideje, kvazi-moraliziranje i glumatanje poštenja očekuju samo nezrele naivčine. To je škola demokracije, sustava u kojem odlučuje narod.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Baudolino
Offline
Ukupno postova: 300
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.06.2009. 14:32 
Naslov:  Re: Zašto je osječki SDP najgori u državi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): ›
Baudolino je napisao/la (Pogledaj post): › Teško je diskutirati s nekim koji uzvišeno pljucka sa samododijeljenog si građanskog pijedestala po palanci kojom je, eto, okružen.

tesko, tesko. ja gore, oni dolje, Bog te jebo, al me vole. nego, eno pitanjce - oprosti, a sto ti radis dolje? i zasto se, meni, zalis? pa mene tvoji pacenicki pozivi "na zajednistvo" apsolutno ne zanimaju. ja sam svoju stvar postavio na nista (Jedini i njegovo vlasnistvo, Max Stirner).


Citat: › Ja sam recimo jasno napisao u nekoliko postova na ovom forumu da je postavljanje ovog spomenika Anti Starčeviću ignoriranje struke i silovanje grada i građana. Meni se podrazumijeva da bi SDP morao zahtijevati skidanje tog spomenika - i zato sam, između ostalog, u uvodnom postu i napomenuo da je današnji SDP neprepoznatljiv, da nitko ne zna što on zastupa. Nakon toga - ti mene optužuješ za politikanstvo.

politikantstvo je kada prikazujes vrijednost osjeckog SDP-a iskljucivo kroz prizmu dolaska/ostanka na vlasti - a upravo to radis na ovom threadu. dakle, ne govoris o socijaldemokraciji/nekim idejama/programu koji ima/nema prodju u odredjenoj regiji/gradu (i zasto je tome tako), niti na ovom topicu istices potrebu uklanjanja Starcevica kao simbola antiurbanog (ma jel moguce da se i ti, kao "izraziti ljevicar", pozivas na "struku"?), niti ti pada na pamet, u svojoj uvodnoj analizi (citiram) "najjace gradjanske stranke u Hrvatskoj", spomenuti Milanovicev start predizborne kampanje postrojavanjem "ljevicara" na Bleiburskom polju. ne. tebe zanima jedino kako doci do vlasti. Bandic je u Zagrebu uspio, Borzanica u Osijeku nije. to sto je Bandic glasove dobio ustaskim koncertom Thompsona, tebi, opet, nije bitno.

to jeste izvorno politikantstvo/sitno sibicarenje. tzv. palanacki velekovrtljaji/cupkanje u mjestu. nekad se tako cupkalo/tapkalo ispred osjeckih kinematografa/preprodavalo karte "plebsu". a to sto si ti uvjeren da na tvojoj karti pise "urbano", pa to je samo jedna od tvojih zabluda.


Citat: › Kao što je činjenica da nikada ne bi HDZ bio skinut s vlasti niti 2000. da nije postojala koalicija 6 stranaka. To je jednostavno tako.

mozda u tvojoj esekerskoj glavici, inace, u realnosti - nije. HDZ je izgubio vlast zato sto je Franjo Tudjman umro, a ne zbog "koalicijskih kapaciteta oporbe".


Citat: › izdvojio bih tvoje spominjanje onoga što su Vrbošić/Borzan propustili učiniti/reći, te spočitavanje istog - kome?

"gradjanskoj" opciji. ti i Felt tvrdite da ona, u Osijeku, postoji. mozda cak i na ovom forumu? a mozda i ne. vrag ce ga znati.


Citat: › Jedan od razloga što je ova tema pokrenuta je upravo činjenica da je Borzan toliko toga propustila reći/učiniti i da je Vrbošić uopće odabran da predstavlja građansku opciju.

kako moze predstavljati nesto sto ne postoji?


Citat: › I za kraj - tema je zašto je osječki SDP najgori u državi.

to smo vec zakljucili -> najgori je zato sto nije na vlasti.


Citat: › Hvala.

molim.


...


next "gradjanin", please.


Od prve tvoje rečenice da ja "prikazujem vrijednost osjeckog SDP-a iskljucivo kroz prizmu dolaska/ostanka na vlasti" - je sve jasno. Ti ne polemiziraš sa mojim stavovima, nego, da ponovim, sa stavovima koje insinuiraš da ja imam. Onako baš jergovićevski. I zato je ova rasprava uzaludna rabota.

Živio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.06.2009. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
I da, i biraču i političaru u interesu je isključivo dolazak na vlast, a čvrste programe, hvalevrijedne ideje, kvazi-moraliziranje i glumatanje poštenja očekuju samo nezrele naivčine. To je škola demokracije, sustava u kojem odlučuje narod.


juhej, tebi treba prvo dobra izobrazba iz predmeta "politika i drustvo", a onda i iz sociologije; a nakon toga visemjesecni boravak u zemljama koje znaju sto je demokracija, kao sto znaju i da ne postoji narod zbog drzave nego drzava zbog naroda.

dok je demagoga poput tebe, ne pise nam se dobro.

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.06.2009. 15:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
I da, i biraču i političaru u interesu je isključivo dolazak na vlast, a čvrste programe, hvalevrijedne ideje, kvazi-moraliziranje i glumatanje poštenja očekuju samo nezrele naivčine. To je škola demokracije, sustava u kojem odlučuje narod.


juhej, tebi treba prvo dobra izobrazba iz predmeta "politika i drustvo", a onda i iz sociologije; a nakon toga visemjesecni boravak u zemljama koje znaju sto je demokracija, kao sto znaju i da ne postoji narod zbog drzave nego drzava zbog naroda.

dok je demagoga poput tebe, ne pise nam se dobro.


Tebi treba izobrazba o argumentiranom raspravljanju. Umjesto pokušaja da budeš interesantna (ubacivanjem srednjoškolskih predmeta u post, a potom i korištenjem riječi čije značenje očito ne razumiješ), pokušaj iznijeti vlastito mišljenje. I pritom se pokušaj držati teme, što ti baš ne ide od ruke (samo pritom se potrudi na ne fingiraš nekakvo bogato međunarodno iskustvo koje tobože iz tebe izviruje (o kojem mi je sve jasno postalo još na temi o besplatnom školovanju) - a koje bi ja, i mi ostali neznalice trebali spozati da bi shvatili istinu o politici, demokraiji i društvu, naime, ima podosta ljudi u Hrvatskoj koji su se za života dograbili Njemačke). Ako tu još uklopiš i osječki Sdp, o kojem zapravo ovdje raspravljamo, pobijeda će biti tvoja!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.06.2009. 21:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osijecki sdp je takav kakav je zato sto vrh stranke nema nekih pravih ambicija. a isti taj problem je i na nacionalnoj razini jer milanovic nije u stanju iskoristiti ponuđeno mu od strane hdz-a i pretvoriti to u svoju prednost. i nazalost stvari ce biti takve dok se nepojavi pravi istinski vođa stranke kao sto je bio racan

osijeckoj podruznici treba snaga mladosti koju bi se bacilo u vatru i vjerujem da bi puno bolje parirali ostalima nego sadasnja garda koja drma sdp-om

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Trippy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 136
Lokacija: Fallen
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.06.2009. 9:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljivo, nitko ne spominje tko je bio djed Borzanice Smile

_________________
One day there'll be a place for us
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.06.2009. 9:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trippy je napisao/la (Pogledaj post): › Zanimljivo, nitko ne spominje tko je bio djed Borzanice Smile

tko? Shocked
možeš i na pm poslati odgovor

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Trippy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 136
Lokacija: Fallen
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.06.2009. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jesam Very Happy

_________________
One day there'll be a place for us
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Slavonski
Offline
Ukupno postova: 63
Lokacija: NDH Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.06.2009. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa nije nitko lud da glasuje za SDP na lokalnoj razini u Osijeku, kad se zna da su pola SDPa u Osijeku srbi!
SDP na državnoj razini je nešto drugo. Tu bi mogao dobiti i moj glas.

_________________
OSIJEK- NEPOKORENI GRAD!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2009. 14:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slavonski je napisao/la: ›
Pa nije nitko lud da glasuje za SDP na lokalnoj razini u Osijeku, kad se zna da su pola SDPa u Osijeku srbi!


Ja ne glasam za njih jer ih je pola hrvata! Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Slavonski
Offline
Ukupno postova: 63
Lokacija: NDH Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.06.2009. 18:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Slavonski je napisao/la: ›
Pa nije nitko lud da glasuje za SDP na lokalnoj razini u Osijeku, kad se zna da su pola SDPa u Osijeku srbi!


Ja ne glasam za njih jer ih je pola hrvata! Very Happy
Laughing Laughing Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nooky
Offline
Ukupno postova: 120
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.06.2009. 20:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slavonski je napisao/la (Pogledaj post): › Pa nije nitko lud da glasuje za SDP na lokalnoj razini u Osijeku, kad se zna da su pola SDPa u Osijeku srbi!
SDP na državnoj razini je nešto drugo. Tu bi mogao dobiti i moj glas.


bravo, jos jedan genijalac! A tebi i jos na desetke tisuca takvih cinjenica da je Sisljagic srbin, i to jos nema muda rec, nego je se od 90e izjasnjava kao veliki hrvat, ne smeta da mu das svoj glas?! Problem SDP-a u Osijeku svodi se iskljucivo na 2 imena, Biljana Borzan i Alen Prnjat, dok oni ne odu, nista od njih u Osijeku...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Trippy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 136
Lokacija: Fallen
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.06.2009. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zar nije Šišlja 50-50 ?

_________________
One day there'll be a place for us
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.06.2009. 12:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trippy je napisao/la (Pogledaj post): › Zar nije Šišlja 50-50 ?

Mali offtopic, nema veze sa SDP-om:
Vladimir Šišljagić rođen je u Osijeku, 31. ožujka 1957.)
Wikipedia

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Slavonski
Offline
Ukupno postova: 63
Lokacija: NDH Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.06.2009. 18:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nooky je napisao/la (Pogledaj post): ›
Slavonski je napisao/la (Pogledaj post): › Pa nije nitko lud da glasuje za SDP na lokalnoj razini u Osijeku, kad se zna da su pola SDPa u Osijeku srbi!
SDP na državnoj razini je nešto drugo. Tu bi mogao dobiti i moj glas.


bravo, jos jedan genijalac! A tebi i jos na desetke tisuca takvih cinjenica da je Sisljagic srbin, i to jos nema muda rec, nego je se od 90e izjasnjava kao veliki hrvat, ne smeta da mu das svoj glas?! Problem SDP-a u Osijeku svodi se iskljucivo na 2 imena, Biljana Borzan i Alen Prnjat, dok oni ne odu, nista od njih u Osijeku...

1. Koliko ja znam Šišljagić nije srbin.
2. ne pada mi napamet dati glas za regionalnu stranku HDSSB koja bi od Slavonije radila Vojvodinu, ili što pokušava IDS sa Istrom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: