Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[izbori 2009.] Rezultati izbora [drugi krug]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lancelott
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2009. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Fifa je napisao/la: ›
KillaBEEZ je napisao/la (Pogledaj post): › Osijek je izabrao vlast koju želi. Osječani imaju mentalitet koji želi Šerifa na vlasti. Đapić bi bolje prošao da je išao i štapom mlatio ljude, jer Osijek to želi. Iskreno se nadam da crnila neće biti za Slavoniju, ali sve mi govori da će ga ipak biti.
Prvih godinu dana će se trenutna koalicija boriti da se održi, a ubrzo nakon toga će se i raspasti, barem po mome mišljenju.
HSP je Osijeku pokazao napredak, na što ukazuju svi statistički podatci da je Osijek imao i jednu od najvećih stopa razvoja u RH.Osječani to ne žele, bolji im je besmisleni inat Slavonije ostatku Hrvatske za koju su se toliko borili. Tako nas je malo, a tako smo podijeljeni a trebamo biti jedinstveni.


tako je, ja te isto podržavam, bolje da je išao štapom i mlatio ljude, nego sebi u džep stavljao tolike milijune....
tko zna, možda osječani ipak nešto vide..Laughing
da debeli nije bio toliko pohlepan možda bi i ostao na vlasti, ali zašto izgraditi više kada može sebi više uzeti...
ja neam veze s nikakvim strankama al gledam na to jer me zanima što se u gradu događa, istina je da je HSP nakon ovih izbora samo potvrdio ono što se dogodilo prije 2 godine, potop....vrijeme je da se đaponja vama s čela stranke umirovi pa se možda vratite opet kao jedna respektabilna hrvatska stranka....
meni samo nije jasna filozofija sharon i nekih ovdje ljudi koji pišu po forumu, koji slijepo prate đapića ne uviđajući da je kriv za raspad stranke nego krive kojekakve izdajice hrvata ovih onih koji su okrenuli leđa đapiću.
zar se niste zapitali nikad zašto su sve to koalicije popucale, zašto su dobri ljudi otišli, jeli stvarno problem u nekolicini ljudi ili u jednim čovjeku......jest da taj čovjek teži kao nekolicina, al svejedno je samo jedan čovjek Cool


bravo mladiću, odličan post.. in medias res

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
set96
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2009. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
ne bi ti škodilo da konačno skontaš da vam je anto pojeo pored 1500 kobaja i stranku. tvoj je problem što daješ bezrezervnu podršku nekome tko je stranku uspio za tri godine srozati za više od 10% na nacionalnoj razini. podavili ste se sami. nije vas podavio bubalo. da je normalnog kandidata lupili bi građani ovog grada o stol pa bi i tvoj đapić i bubalo i svi bedarini prošli kao ceausescu


Slažem se, ali građani Osijeka više nisu građani i izabrali su ono što žele i to je naš realni odraz mentaliteta i razmišljanja.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Ng0Ce1VICp8
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
unLog!c
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2009. 12:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): ›
Omnia je napisao/la (Pogledaj post): › i trebamo biti zadnja rupa na svirali kad se ponasamo kao smradovi, sad rautjte sa zagrebom pod rukovodstvom sisljagica i onog ne znam kako bi ga nazvao herceg bosanca pobjegulje


ako ti se toliko ne svida, i tako pljujes po svom gradu, odi odavde, iseli se i ne zamaraj se

i kad se nisam slagao s vlasti i svime, nikad nisam pljuvavo po svom gradu, kako ti nije samo neugodno


Imaš kikirikija za ovaj post Laughing Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2009. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tayllor je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
Rezultat izbora je potpuno očekivan, s obzirom na svu besmisao kampanje Hdz-a i Hsp-a u posljednja 2 tjedna. Neovisno o tome tko je što bacao i kidao, umjesto promocije vlastitih i ideja i kandidata koje su gubili u prvom krugu, mi smo imali prilično bezidejne napade na protivnike, koje smo uostalom čuli davnih dana - pa ako ti navodni minusi nisu ljudima smetali u prvom krugu, i na parlamentarnim izborma, zašto bi im zasmetali u dva tjedna do drugog kruga? (pitam se ja, ali očito ne i Đapić i Ivić).

Sve u svemu, najvažnije je da se uspostavila ravnoteža vlasti u gradskom vijeću i županijskoj skupštini sa izabranim gradonačelnikom i županom, te dan (barem zasad) nije na vidiku moguća kriza vlasti. Izabrani imaju sve uvjete za rad.

Osvrnuo bih se i na promašenu ideju o tome kako je možda bolje imati na vlasti Hdz, jer je ta stranka na vlasti i u državi. Evo nam rezultata. Hdz je na vlasti konstatno u nejsiromašnijim i najprimitivnijim sredinama u Hrvatskoj. U najnaprednijim i najbogatijim gotovo nikad nije bio na vlasti. Izgleda da ta činjenica polako dolazi do ušiju i građanima tih područja, primjerice Vukovara, B. Manastira, dok još Hdz čvrsto drže u Lici i Dalmatinskoj zagori. Oni navodno "izvrsno" surađuju s centralnom vlašću?

Ta floskula o suradnji sa državnom vlašću najbolje će se osjetiti ove i slijedeće godine. Državna vlast više nema ni kune u proračunu, državne firme upropaštavaju jadno hrvatsko gospodarstvo neplaćanjem, slijedi nam (očito) velika frka zbog nesuradnje sa Haagom, na jesen misija MMF-a, nedaj Bože malo jača inflacija. Mole nas iz Svjetske banke da prestanemo sa idiotskim gradnjama bespotrebnih cesta ("podravski ipsilon, pelješki most, i još štošta), i svi u Hrvatskoj trebali bi upregnuti snage na rušenje ove dosad najgore vlade od pada Tuđmanove diktature. Kakva suradnja će tu biti moguća?


Bravo Felt, u potpunosti se slažem sa tobom, jer bi i sam tako napisao. Bio sam dugogodišnji član Hsp-a, kao najstarije stranke u Hrvata, ali sam iz stranke istupio prije nekih 3 god., jer sam vidio što se dešava i nisam htio da budem sudionikom kojekakvih "sranja" i od tada sam izgubio vjeru u politiku zbog toga što se na kraju sve pretvori u bespoštednu borbu za vlast i fotelje bez obzira o kojoj se stranci radi. Slična situacija je i u Hdssb-u, ali se iskreno nadam da će bar Bubalo ako ne i Šišljagić smoći snage da kažu "Ne" Glavašu i da se odmaknu od samovolje i autoriteta jedne osobe u stranci. Sve to gledam na primjeru Istre, gdje je regionalna stranka Ids napravila dosta toga za svoje građane i to su građani prepoznali, te im to vračaju sa svojim glasovima. Ako Hdssb napravi bar pola toga za Slavoniju kao što Ids radi za Istru, moglo bi biti nekakvog napretka. Sretno nam svima!!!


bravo i jednom i drugom Bravo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2009. 12:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Fifa je napisao/la: ›
jest da taj čovjek teži kao nekolicina, al svejedno je samo jedan čovjek Cool

znaš kako se kaže: jedan, ali ogroman!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rođena u Osijeku
Offline
Avatar

Ukupno postova: 300
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.06.2009. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="lancelott"]
Fifa je napisao/la: ›
KillaBEEZ je napisao/la (Pogledaj post): › Osijek je izabrao vlast koju želi. Osječani imaju mentalitet koji želi Šerifa na vlasti. Đapić bi bolje prošao da je išao i štapom mlatio ljude, jer Osijek to želi.
Prvih godinu dana će se trenutna koalicija boriti da se održi, a ubrzo nakon toga će se i raspasti, barem po mome mišljenju.
HSP je Osijeku pokazao napredak, na što ukazuju svi statistički podatci da je Osijek imao i jednu od najvećih stopa razvoja u RH.Osječani to ne žele, bolji im je besmisleni inat Slavonije ostatku Hrvatske za koju su se toliko borili. Tako nas je malo, a tako smo podijeljeni a trebamo biti jedinstveni.


tako je, ja te isto podržavam, bolje da je išao štapom i mlatio ljude, nego sebi u džep stavljao tolike milijune....
ali zašto izgraditi više kada može sebi više uzeti...
ja nemam veze s nikakvim strankama al gledam na to jer me zanima što se u gradu događa,
meni samo nije jasna filozofija sharon i nekih ovdje ljudi koji pišu po forumu, koji slijepo prate đapića ne uviđajući da je kriv za raspad stranke nego krive kojekakve izdajice hrvata ovih onih koji su okrenuli leđa đapiću.
zar se niste zapitali nikad zašto su sve to koalicije popucale, zašto su dobri ljudi otišli, jeli stvarno problem u nekolicini ljudi ili u jednim čovjeku......jest da taj čovjek teži kao nekolicina, al svejedno je samo jedan čovjek Cool


set96 je napisao/la: ›


...ali građani Osijeka više nisu građani i izabrali su ono što žele i to je naš realni odraz mentaliteta i razmišljanja.


Mi ostali smo odani stranci bez obzira tko će biti na njenom čelu. Što se za "dobrog čovjeka" ne može reći jer ako odvrtite film do onog trenutka kada je postao gradonačelnik, shvatiti ćete da je još onda pripremao ovo što je napravio. Još onda je okrenuo leđa stranci, prekinuo komunikaciju i bavio se sam sa sobom. Zato je izgubio podršku većine članova stranke osim par poltrona koji su još onda znali što priprema. Pa tko je Bubalu dao one maćuhice koje je dijelio dva mjeseca prije izbora? Svi smo vidjeli što se događa osim Đapića koji je slijepo vjerovao Matkoviću. Zato su ga i napustili i Tadić i Rožić i Tomašička onog trenutka kada je počeo forsirati Matkovića kao čovjeka od najvećeg povjerenja. Bilo je ljudima jasno o kome se radi, ali onda nisu imali dovoljno argumenata da uvjere Đapića.
Osijek se počeo uzdizati onog trenutka kada je HSP preuzeo vlast. Slika grada u očima hrvatske javnosti se počela popravljati, osim statističkih pokazatelja stope razvoja, gradska uprava je po transparentnosti zauzela 3. mjesto u Hrvatskoj.
Samo su vama ostale zamazane oči, jer vama ne treba bolji i uređeniji Osijek, ne treba besplatni gradski prijevoz za vašu djecu učenike, srednjoškolce, studente, umirovljenicima ne trebaju božičnice, rodiljama ne trebaju 4000 kn. Nitko se nije pitao gdje nestaju novci kada godinama nije bilo nikakvih pomaka, a sada su svi koji su nešto radili proglašeni lopovima. Jasno ste pokazali da vam stvarno treba samo batina, ali to nam je jasno još od vremena kada je napaljena raja ispod križa vikala "spasite Barabu".
Set 96, potpuno si u pravu, građani više nisu građani, jer je jako malo građana izašlo na izbore. Oni su bili na izborima kada su htjeli nešto drugo osim Glave, a sada je opet prevagnulo mišljenje djedica i bakica koji su bili najbrojniji na izborima (netko je od vas na forumu rekao da baš oni spadaju u onih 15.000 građana s pravom glasa,
bez završene osnovne škole). A što drugo da rade poslije jutarnje mise i prije večernje nego da izađu na izbore? Njihov jedini kriterij je što je Bubi tako sladak da bi ga svaka bakica za unuka, a Matković tako zgodan da bi ga za muža svojoj unuci.........Odrasli su u sistemu gdje nisu mogli svako malo birati i glasati, a i kada su glasali rijetki su uopće imali pojma tko su ni što su ljudi sa listama, a nije ni bilo važno jer su ionako svi bili iz jedne jedine stranke. Povijest se ponavlja, jer će pobjednici imati apsolutnu većinu, a upravo da se i sva oporba udruži, mogu samo zavijati na mjesec.

No, ja sam pobjednicima već čestitala. Mogu se samo nadati da će svi dobri projekti biti nastavljeni i da će neki novi biti možda još i bolji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tayllor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2009. 14:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rođena u Osijeku je napisao/la (Pogledaj post): ›
Samo su vama ostale zamazane oči, jer vama ne treba bolji i uređeniji Osijek, ne treba besplatni gradski prijevoz za vašu djecu učenike, srednjoškolce, studente, umirovljenicima ne trebaju božičnice, rodiljama ne trebaju 4000 kn.


Sve će to doći nama na naplatu...i to sa debelim kamatama!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2009. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tayllor je napisao/la: ›
rođena u Osijeku je napisao/la (Pogledaj post): ›
Samo su vama ostale zamazane oči, jer vama ne treba bolji i uređeniji Osijek, ne treba besplatni gradski prijevoz za vašu djecu učenike, srednjoškolce, studente, umirovljenicima ne trebaju božičnice, rodiljama ne trebaju 4000 kn.


Sve će to doći nama na naplatu...i to sa debelim kamatama!!!!
Došlo nam je svima na naplatu Glavonjino upravljanje firmama...to su doživotne kamate.

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2009. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

( @ rođena u Osijeku)
Lijepo si to sve sročila, svaka čast Smile
Ljudi vjeruju medijima više nego svojim očima. Nadam se da će sada HDSSB promijeniti svoju temeljnu politiku, napadačku, i početi razmišljati o Osijeku, kao što je Đapić.
Također im čestitam.

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2009. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Rezultat izbora je potpuno očekivan, s obzirom na svu besmisao kampanje Hdz-a i Hsp-a u posljednja 2 tjedna. Neovisno o tome tko je što bacao i kidao, umjesto promocije vlastitih i ideja i kandidata koje su gubili u prvom krugu, mi smo imali prilično bezidejne napade na protivnike, koje smo uostalom čuli davnih dana - pa ako ti navodni minusi nisu ljudima smetali u prvom krugu, i na parlamentarnim izborma, zašto bi im zasmetali u dva tjedna do drugog kruga? (pitam se ja, ali očito ne i Đapić i Ivić).

Sve u svemu, najvažnije je da se uspostavila ravnoteža vlasti u gradskom vijeću i županijskoj skupštini sa izabranim gradonačelnikom i županom, te dan (barem zasad) nije na vidiku moguća kriza vlasti. Izabrani imaju sve uvjete za rad.

Osvrnuo bih se i na promašenu ideju o tome kako je možda bolje imati na vlasti Hdz, jer je ta stranka na vlasti i u državi. Evo nam rezultata. Hdz je na vlasti konstatno u nejsiromašnijim i najprimitivnijim sredinama u Hrvatskoj. U najnaprednijim i najbogatijim gotovo nikad nije bio na vlasti. Izgleda da ta činjenica polako dolazi do ušiju i građanima tih područja, primjerice Vukovara, B. Manastira, dok još Hdz čvrsto drže u Lici i Dalmatinskoj zagori. Oni navodno "izvrsno" surađuju s centralnom vlašću?

Ta floskula o suradnji sa državnom vlašću najbolje će se osjetiti ove i slijedeće godine. Državna vlast više nema ni kune u proračunu, državne firme upropaštavaju jadno hrvatsko gospodarstvo neplaćanjem, slijedi nam (očito) velika frka zbog nesuradnje sa Haagom, na jesen misija MMF-a, nedaj Bože malo jača inflacija. Mole nas iz Svjetske banke da prestanemo sa idiotskim gradnjama bespotrebnih cesta ("podravski ipsilon, pelješki most, i još štošta), i svi u Hrvatskoj trebali bi upregnuti snage na rušenje ove dosad najgore vlade od pada Tuđmanove diktature. Kakva suradnja će tu biti moguća?

Uglavnom se slažem s tvojim postom, čak i s onom malo grubom tezom da HDZ konstantno vlada u 'najsiromašnijim i najprimitivnijim sredinama' što je nažalost istina. No kako bi ti onda okarakterizirao našu sredinu obzirom da je u njoj (mislim na Županiju Osječko-baranjsku) HDZ vladao 12-ak godina, a zatim su isti ljudi HDZ-ov dres zamijenili HDSSB-ovim i vladali narednih nekoliko godina i vladat će još barem četiri godine?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tempus031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 234
Lokacija: In Da House
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2009. 16:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: ›
Svim članovima i simpatizerima HDSSB-a čestitam na izbornoj pobjedi...želim im da rade na dobrobit grada i županije te neka pokažu sposobnost i kreativnost koju su najavljivali...također članovima i prijateljima HSP-a najljepše se zahvaljujem na ukazanom povjerenju...za HSP u gradu se ne bojte, biće sve OK..ja ću surađivati i pomoći na svim projektima koji su za dobrobit grada i građana, neovisno od političke opcije koja je na vlasti...bilo u suradnji s njima, bilo okolnim putem, TATAMATA has spoken, howg Smile

Hvala, trudit ćemo se! osijek031.com smile

_________________
Slavonijo 'ko te nije volio, ne zna što je izgubio!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tempus031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 234
Lokacija: In Da House
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2009. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rođena u Osijeku je napisao/la: ›
Mi ostali smo odani stranci bez obzira tko će biti na njenom čelu. Što se za "dobrog čovjeka" ne može reći jer ako odvrtite film do onog trenutka kada je postao gradonačelnik, shvatiti ćete da je još onda pripremao ovo što je napravio. Još onda je okrenuo leđa stranci, prekinuo komunikaciju i bavio se sam sa sobom. Zato je izgubio podršku većine članova stranke osim par poltrona koji su još onda znali što priprema. Pa tko je Bubalu dao one maćuhice koje je dijelio dva mjeseca prije izbora? Svi smo vidjeli što se događa osim Đapića koji je slijepo vjerovao Matkoviću. Zato su ga i napustili i Tadić i Rožić i Tomašička onog trenutka kada je počeo forsirati Matkovića kao čovjeka od najvećeg povjerenja. Bilo je ljudima jasno o kome se radi, ali onda nisu imali dovoljno argumenata da uvjere Đapića...

Ovaj boldani dio bi trebalo uvrstiti u kategoriju antologijskih postova iliti bisera. Tko će ti to popušit da su Tadić, Rožić i Tomačićka napustili stranku radi Gordana? osijek031.com smile Logika i racio ti baš nisu jača strana.

_________________
Slavonijo 'ko te nije volio, ne zna što je izgubio!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2009. 17:11 
Naslov:  Re: [izbori 2009.] Rezultati izbora [drugi krug] [privremeni, neslužbeni]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hengl
Offline
Ukupno postova: 234
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 01.06.2009. 17:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Još jedan dokaz da čovjek s jajima osvaja prvo mjesto, a čovjek bez jaja četvrto. Ovaj četvrti si očito nije htio uprljat ruke jajima pa je prošao ko i svi koji nemaju muda. A i sekundant mu je igrao na dvije strane pa se teško bilo odlučit kakvu kampanju će voditi. Bilo je sinoć ljigavo gledati pred Kazinom kako se Matković i njegovi prirepci priključuju pobjednicima. Odvratno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hengl
Offline
Ukupno postova: 234
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 01.06.2009. 17:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A Debeli...bože moj, vratit će kilažu garant kad ga šutnu nogom u gujscu iz HSP kojeg je upropastijo. Šta li će sad one ptice oko njega, onaj Tvrdin, onaj Svrb. Koja bagra... Osječani nestrpljivo očekuju njihove recitacije pred istražnim sudcem pa da Osijek bude prvi grad u Hrvatskoj čiji će predsjednik Gradskog vijeća završiti onkraj brave

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: